aliajas

okres Žilina

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 28.6.2018  20:54
    Moero! Top Striker (TV seriál) (1991)

Jáj, toto si pamätám. Pozrela by som si to znova. Kvôli tomuto som pozerala Kuka, keď to tam presunuli... Benjamen, jeho dvaja najlepší kamoši, súper Erik a jeho sestra, tuším Katrin? Benova láska... a futbalistka Anna. To sú spomienky. Veľa ľudí si to pletie s iným, čisto japonským seriálom, ale ja som si bola istá, že je Fransúzsky, aj tá kresba je iná, než ten druhý seriál. Krajšia. To sú spomienky na detstvo.

• 24.6.2018  02:48
    Amazonka (TV seriál) (1999)

Je veľká škoda, že toto skončilo prvou sériou a vlastne sa nič nevyriešilo... Neviem, či by ma to bavilo ešte aj dnes, no vtedy sme s napätím čakali na každú ďalšiu časť.

• 10.11.2013  23:54
    Croodsovi (2013)

Nie som moc na rozprávky, ale upútavka na túto ma niečím zaujala. A teraz ľutujem, že som ju nevidela v 3D. Na začiatku tá scénka ako vystrihnutá z Twilighu je len slabým odvarom toho, čo nasleduje. Neuveriteľne sa mi páči to spracovanie, obzvlášť výrazy tvárý. Hlavne Ľudo je podarený, :-p Tvorcovia tiež úžasne vykreslili žiarlivosť otca, keď sa o jeho staršiu dcéru Íp ( neviem, ako sa to píše, ale u nás sa volá tak ) začal uchádzať Ľudo a ona jeho náklonnosť opätovala. Bola to sranda a zároveň to bolo milé. Pre mňa je to jedna z najlepších rozprávok a zaslúžila by si aj desať bodou. Alebo aj viac.

• 4.7.2012  01:07
    Star Trek (2009)

Úplne najviac sa mi páčilo, akým jednoduchým a nenásilným spôsobom tvorcovia do príbehu zakomponovali všetky postavy známe z pôvodného seriálu.

• 29.7.2011  21:36
    Armageddon (1998)

Asi to nebolo myslené ako komédia, ale pri pôvodnom českom dabingu som sa aj nasmiala. Ale potom som vydela predabovanú verziu... a vážne uvažujem: "Komu preskočilo?" Takto zničiť dokonalí zážitok...

• 12.7.2010  21:19
    Tajemství (2006)

Pripúšťam - pár krát sa mi stalo, že som sa pre niečo rozhodla a ono sa to stalo skutočnosťou. Len bolo jednoduchšie robiť to podvedome, než vedome, hoci pod dojmom filmu a knihy. Pretože teraz stále čakám, sledujem, napadajú ma negatíva... Ale ako film zaujímavé, nenudí a inšpiruje. Tak či tak, existujú len 4 možnosti: uveriť - neuveriť, funguje - nefunguje. A ak tomu uveríte, je vlastne jedno, či to funguje, alebo nie. Rozhodne sa tým zmení váš život. K lepšiemu...

• 12.7.2010  02:44
    Roswell (TV seriál) (1999)

Z veľkej nudy ( a niekdajšej posadnutosti ) som si stiahla Roswell a konečne som si ho mohla pozrieť celí až do konca. Pretože nech som sa svojho času snažila akokoľvek, nikde som sa nedozvedela, ako skončili Michael a Maria. A nechápala som, prečo som len ja taká posadnutá práve týmto párikom. Alebo je to len mojou čudnou záľubou vo vedľajších postavách? Popravde, scénky, ako sa z tvrďasa Michaela stáva zamilovaný, žiarlivý a trpiaci chalanisko patria k mojim najobľúbenejším a tie si budem pozerať stále dookola. Tvorcovia si tiež dostatočne pohrali s tým, ako nám dokázať, že tu ide skutočne o mimozemšťanov a nezapadnúť pri tom do sotva uveritelného klišé. Jediné, čo mi trochu vadilo bola na môj vkus trochu uponáhľaná tretia séria, kde ten koniec nastal akosi prirýchlo a odrazu. Akoby sa už tvorcovia skutočne nevedeli dočkať, kedy sa tohto seriálu zbavia. A je to obrovská škoda. Perfektný seriál, kde partnerská vernosť nie je len odporným slovom ako v mnohých dnešných mládežníckych seriáloch, v ktorých sa hlavné postavy predháňajú v tom, kto vystrieda viac milencom. Hotový balzam pre moju dušičku. A hoci aj tu by sa našlo zopár chybyčiek, pre tentokrát nebudem bazírovať na maličkostiach a dávam 5.

• 18.9.2009  00:31
    Stmívání (2008)

Myslite si, čo chcete, ale po veľmi dlhej filmovej abstinencii je to prvý film, na ktorý som sa skutočne pozerala. A hneď niekoľko krát. A hoci pripúšťam, že obrovskú zásluhu na tom má aj hudba, dôležité je, že ako celok sa mi to páči. Veľmi páči. A keďže momentálne neviem, či sa mi na tom niečo nepáči, dávam celých 5! PS: Nech žijú soundtracky!!!

• 19.11.2007  10:46
    Štěstí na dosah (TV seriál) (2003)

Klasická romanca. Rike sa musí vydať za starého grófa, nechať sa umelo oplodniť a priviesť na svet syna - dediča, ak chce zistiť, kto sú jej rodičia (a tiež sa dostať z väzenia, kam sa dostala pri pokuse zistiť, kto sú). Plánovaný dedič sa však nepáči grófovej sestre, ktorá sa chce k titulu dostať cez svojho syna - a je preto odhodlaná urobiť naozaj čokoľvek, vrátane vraždy. Gróf spočiatku ani netuší, že má spojenca a ochrancu, ktorý mu už niekoľko krát dokonca zachránil život - a nie je ním nik iní ako jeho jediný synovec. Ten je po páde z koňa na vozíčku a oficiálne nevychádza zo svojej izby a celkom sa uzavrel pred svetom. V skutočnosti sa snaží postaviť na svoje nohy a zo svojho počítača má prístup k všetkým bezpečnostným kamerám na zámku. Rike videl hneď v prvý deň, ako sa ona zoznámila so starým pánom a čoskoro bol do nej zamilovaný až po uši.Jeho strýko to nakoniec pochopil, no neurobil nič. V druhej sérii sa už (Ben?) postavil aj na nohy, no o svojej láske sa Rite vyznal až v poslednej časti druhej série, keď začal mať konečne pocit, že by mu raz snáď mohla jeho city opätovať. Držím palce. A tretia séria? Bude? Nebude?

• 19.11.2007  10:22
    Code Name: Eternity (TV seriál) (1999)

Etaniel prišiel na našu planétu, aby ju zachránil. Zničiť sa ju plánuje Benning. Len tak mimochodom, obaja sú mimozemšťania a pochádzajú z dosť nehostinnej planéty. Keď Etaniel pristane - a to dosť nepríjemným spôsobom (ako inak, že), dostane sa na psychiatriu, kde sa oňho začne starať doktorka Laura. Tá mu, vďaka niektorým maličkostiam nakoniec uverí, že je niečo ako IT a rozhodne sa mu pomôcť. No a tak spoločne, viac či menej úspešne bojujú proti Benningovi a jeho ľuďom a snažia sa zachrániť našu planétu pred zničením. A ako to už v podobných seriáloch býva, úspešne odolávajú vzájomnej príťažlivosti, potvory. Seriál končí... Nekončí. Posledná časť totiž necháva len na našej optimistickej či naopak pesimistickej povahe rozhodnúť, či sme prežili.

• 3.7.2007  14:18
    Frekvence (2000)

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť.

• 20.6.2007  11:51

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.

• 20.6.2007  11:12

Toto je jediný film, ku ktorému mám aj sound track, čo sa mi tak strašne páčila hudba. Bez nej by tento film možno ani nebol taký skvelý, ako je s ňou. U nás sme ho pozerali zas a znova a nie raz som sa zobudila práve na hudbu z neho, keď ho brat pozeral už XZty krát. Príroda je tu nádherná, film má ten správny švih a náramne sa mi páči aj ten nenápadný spôsob, akým bol zobrazený Unkasov romantický záujem o Alice. Do akej miery sa nepodobá knihe viem len málo, lebo som sa ju ešte nikdy neprinútila prečítať dokonca, ale to značí len toľko, že film je omnoho lepší! Aspoň pre mňa.

• 20.6.2007  11:01
    Troja (2004)

V obsahu filmu sa dočítate, ako sa Paris dohodol s Afrodithé a tak ďalej a tak ďalej... Popravde o tomto tam nič nie je. Paris uniesol Helenu, priviedol si ju domov a... Vlastne partnerské vzťahy sú u všetkých trochu hlavných hrdinov prezentované v cca rovnakej miere, dokonca práve Achilov vzťah k Bríseovne omnoho viac než ten Parisov k Helene, ktorý to všetko začal. Ale ak by chceli skutočne hovoriť o vzťahoch, mali by napísať: Paris uniesol Helenu a tým rozpútal trójsku vojnu a pomohol tak zavŕšiť osud Achila. Ten prišiel hladať slávu a nesmrteľnosť. Našiel však lásku a smrť. A kedže som romantik, práve tieto scénky som si pozrela najčastejšie. Vzdala sa mu síce trochu príliš rýchlo, ale ak to malo byť v skutočnosti desať rokov, tak možno ani nie... :-D Čo sa hudby týka, je super!!! Mám ju na MP3! A videli ste videoklip?

• 19.6.2007  12:32

Svojho času som na tento film písala prácu na hodinách rodinnej vychovy. Až neskôr som zuistila, že sa hodil . za mojej neprítomnosti sme totiž preberali tému: Ako rodičia ovplivňujú deti. V tomto filme bol tým zlím práve otec, ktorý bol jediným skutočným rasistom, čiastočne ovplivneným zatrpknutosťou a vlastným neúspechom. A spôsob jeho smrti, spojený so žiaľom nad stratou otca, hnevom a rozbúrenými hormónmi v puberte spôsobili, že jeho starší syn sa stal tým, čím bol. Dôkazom čoho ej aj fakt, že svojho černošského profesora si vážil aj napriek farbe jeho pleti či názorovým rozdielom. A ako jediný mužský vzor sa stal pre mladšieho brata doslova hrdinom. Scénky, ako sa "spriateľuje" s mladým optimistickým černochom je možno trochu romantická, ale dobre. Veď doteraz videl všetko len z jednej strany a au úž postupne začal zisťovať, že všetko nie je také ružové, akosa mu spočiatku zdalo. Zistil, že jeho priatelia sa mu dokážu rovnako otočiť chrbtom a že doklážu byť rovnako dvojtvárny, ako každý iný a že aj černoch môže byť slušným človekom, stačí mu dať šancu. Čo sa jeho brata týka, opäť sa ukazuje, že za všetkým sa skrýva obdiv k bratovi a spomienky na otca, nie skutočné presvedčenie. To si napokon uvedomí aj sám, keď kôli eseji spomína, ako sa to všetko začalo. A záver filmu? Jednoduch poukazuje na známi fakt z fyziky a to že každá akcia vyvoláva reakciu. A teda aj nenávisť vyvoláva nenávisť.

• 29.5.2007  12:24
    Hotel Rwanda (2004)

Hneď, ako som sa o tom filme dozvedela, chcela som ho vidieť. A neoľutovala som to. Hoci je to už dávno, isté veci si pamätám dodnes. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si poviete - ešte že žijem tam, kde žijem. Tiež vás určite napadne - Ako by som sa zachoval ja? A určite budete mať na chvíľu chuť urobiť nejaký dobrý skutok. Škoda len, že táto túžba nevydrží večne. To by bol svet hneď o niečo krajší.

• 24.6.2018  02:32
    Sky Trackers (TV seriál) (1994)

Ak sa nemýlim, u nás sa to vysielalo ako Vesmírny stopári. Hlavný hrdinovia chalan a dievča. Obaja sa zaujímali o vesmír a dokonca sa dostali do vesmírneho tábora, kde mali možnosť odskúšať si, aké je to v simulátore. Pamätám si z toho repliku - cítim sa divne - a neviem prečo. - Prepáč mi - že bozkávam hviezdy. Proste taká správna teenegerská romantika.

• 24.6.2018  02:07

Tento seriál si pamätám, hoci keď teraz pozerám tie fotky, uvedomujem si, že to už bolo skutočne dávno. Samozrejme ako správne dievča (vtedy) v pubertálnom veku ma najviac zaujala romantická línia seriálu. Pamätám si dokonca niekoľko scén. Napríklad tú, keď sa syn rodiny pred sestrou preriekne, že aj on sa možno raz ožení... A na opustenom ostrove bola len jediná vhodná kandidátka. Tak či tak, na tú dobu do bol skvelý seriál. Škoda, že dnes sa už také nevyrábajú a hlavne nevysielajú.

• 11.11.2013  00:15

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať.

• 11.6.2012  01:05
    Počátek (2010)

Priznám sa, že ma to tak úplne nepresvedčilo. Bolo to síce fajn, ale na "snový" svet až príliš realistické. Možno keby sa trochu viac pohrali s pohybom kamier. A taktiež mi tam prekážalo to enormné množstvo zabijákov. Komu sa zvykne snívať, že ho naháňa banda chlapíkov so samopalmi? A aby chudí chalan tak ľahko porazil vycvičeného zabijáka, hoci len vo sne...

• 29.7.2011  21:45

Nemám rada komédie. Naozaj nemám. A keď som videla upútavku na toto... Nie. Ani za nič. Ale nakoniec - ani neviem ako - som sa pristihla, že sa na to nie len pozerám, ale dokonca sa aj perfektne bavím. A ako sa následne ukázalo, nebola som jediná, ktorá mala rovnaký názor. Takže - nič nejesť a nič nepiť!!! A poriadne si to užite! :-p

• 29.7.2011  21:09

Bolo to super... Ale z 3D by sa dalo vydolovať viac. Najviac vo mne rezonuje chvíľa, keď sa Voldemort rozpadával... a následná scéna na moste nad priepasťou. Ale to je na 3D málo. Hold, sme ešte len na začiatku... Ale na druhej strane, priznám sa, že prečítať poslednú knihu mi dalo zabrať - prišla mi nudná. Pri tomto filme som sa nenudila!

• 18.7.2010  18:32
    Opičí král (TV seriál) (1986)

Veľa si z toho už nepamätám. Ale jedno áno - že sa nám to strašne páčilo a dodnes celá rodina snívame o tom, že by sme si to pozreli ešte raz. Dnes by sa nám to možno už tak nepáčilo, predsa len sme zvyknutý na iné, ale vtedy, vtedy to nemalo chybu. Vtipné a zábavné a nezabudnutelné! Presne ako má byť.

• 17.7.2010  00:47
    Pouští a pralesem (TV film) (2001)

Já chcu vidieť ten pôvodný starý poľský seriál!!! Nič v zlom, ale tomu filmu predsa len mnohé chýbalo. Kniha je kniha.

• 14.7.2010  20:21
    Tanečník (2000)

Pripúšťam, že si z toho filmu už veľa nepamätám, ale na to vystúpenie nakoniec nie je možné zabudnúť. A teraz sa len modliť, aby som to niekde našla a mohla skuknúť znovu...

• 3.10.2009  20:05
    Internát (TV seriál) (2007)

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.

• 1.7.2009  00:58
    Maurice (1987)

Len dve veci. Nechápem, prečo je Huge na obale, keď on vôbec nie je hlavná postava a za druhe, ten koniec. Niečo v štíle: A boli šťastný, až kým... Až kým im na to neprišli? Koniec by mohol byť prepracovanejší, rovnako ako aj niekoľko ďalších scén, ale inak fajn. ( Pripúšťam, že pri podobných filmoch som náročnejšia, než pri akčných, pretože ma musia zaujať dejom, aby som ich neprepla. )

• 21.6.2009  00:20

McBride je jednoducho pohodový film. Neočakávajte nebezpečné naháňačky, bytky a hromady vystrieľanej munície, pretože budete sklamaný. Ale ak si chcete oddýchnuť pri jednoduchej kriminálke na spôsob Matlocka, tak ste na správnom mieste. A možno sa občas aj zasmejete.

• 3.6.2009  00:21
    Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)

Hi, a ja to mala rada. Netvrdím, že všetky časti boli úžasné, ale ako celok to bolo celkom fajn. Ale rada som mala napríklad aj toho chlapíka, čo stále nocil okuliare, len si už celkom nespomeniem na prezývku. a najradšej som mala tie časti, keď sa aj Peter prejavil nejaké tie svoje kung - fu duchovné schopnosti...

• 12.4.2009  02:10

Pripúšťam, žiadna akčná vec ani komécia, pri ktorej by si sa za brucho chytal, ale svojim sposobom zaujímavé. A páčila sa mi tam nejaká hudba.

<< předchozí 1 2 3