aliajas

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 10.11.2013  23:54
    Croodsovi (2013)

Nie som moc na rozprávky, ale upútavka na túto ma niečím zaujala. A teraz ľutujem, že som ju nevidela v 3D. Na začiatku tá scénka ako vystrihnutá z Twilighu je len slabým odvarom toho, čo nasleduje. Neuveriteľne sa mi páči to spracovanie, obzvlášť výrazy tvárý. Hlavne Ľudo je podarený, :-p Tvorcovia tiež úžasne vykreslili žiarlivosť otca, keď sa o jeho staršiu dcéru Íp ( neviem, ako sa to píše, ale u nás sa volá tak ) začal uchádzať Ľudo a ona jeho náklonnosť opätovala. Bola to sranda a zároveň to bolo milé. Pre mňa je to jedna z najlepších rozprávok a zaslúžila by si aj desať bodou. Alebo aj viac.

• 11.11.2013  00:15

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať.

• 15.8.2016  04:30

Nápad možno dobrý, ale spracovanie katastrofálne. O hereckých výkonoch ani nehovorím. Toto fakt niekto zaplatil?????

• 29.7.2011  21:09

Bolo to super... Ale z 3D by sa dalo vydolovať viac. Najviac vo mne rezonuje chvíľa, keď sa Voldemort rozpadával... a následná scéna na moste nad priepasťou. Ale to je na 3D málo. Hold, sme ešte len na začiatku... Ale na druhej strane, priznám sa, že prečítať poslednú knihu mi dalo zabrať - prišla mi nudná. Pri tomto filme som sa nenudila!

• 11.6.2012  01:05
    Počátek (2010)

Priznám sa, že ma to tak úplne nepresvedčilo. Bolo to síce fajn, ale na "snový" svet až príliš realistické. Možno keby sa trochu viac pohrali s pohybom kamier. A taktiež mi tam prekážalo to enormné množstvo zabijákov. Komu sa zvykne snívať, že ho naháňa banda chlapíkov so samopalmi? A aby chudí chalan tak ľahko porazil vycvičeného zabijáka, hoci len vo sne...

• 22.6.2013  23:27

Áno. Je to priemer. No a čo. Celá zápletka je nepravdepodobná, priebeh ťažko uveritelný a žiaden hrdina nezomrel. Príbeh je skôr postavený na charaktere postáv a na ich postupnom vývoji, hoci aj tu by sa dalo aurotovi vyčítať, že zo všetkých sa nakoniec stali hrdinovia a žiaden nezlihal. Ale pochybujem, že autori mali v pláne vytvoriť hlboko záživný film pre náročného diváka. Takých tu už bolo a nie vždy to dopadlo dobre. V príbehu vystupuje osem rozličných postáv s rozličným svetonázorom a ja mám skôr pocit, akoby chcel niekto povedať: "Všetci ste vínimoční! Nech ste, aký ste, nech pochádzate odkiaľkoľvek a veríte v čokoľvek, aj vy môžete byť hrdinami. Aj vy môžete zmeniť svet." A toto dnešná mládeš potrebuje počuť. A tí ostatný môžu pokojne prepnúť program. PS: Neviem, ktorý i***t písal/prekladal oficiálny text distribútora, ale... Mno, ámen tma. Z ôsmych chlapcov sa nakoniec vykľuli 4 dievčatá a 3 chalani, ku ktorým sa neskôr pridal ešte jeden. A hlavnou hrdinkou je dievča! Čo ma v konečnom dôsledku potešilo. Konečne aspoň jeden príbeh ( jeden z dvoch ), v ktorom dievčatá nie sú len ustrašené vedľajšie postavičky, ukrívajúce sa niekde pod postelou.

• 30.8.2010  22:15

Mám rada Twilight ságu a popravde som prečítala všetky časti vrátane tej Edwardovej, no od filmu som očakávala viac. Niečo mi tam chýbalo. Bojové scény fajn, hoci aj tie mohli byť lepšie, po romantickej stránke bola jednotka omnoho lepšia. Po akčnej stránke lepšie ako dvojka. Takže záver - teším sa na štvorku, hlavne na tú druhú časť. Ale ak by to bolo lepšie, vôbec by som sa nehnevala.

• 4.7.2012  01:07
    Star Trek (2009)

Úplne najviac sa mi páčilo, akým jednoduchým a nenásilným spôsobom tvorcovia do príbehu zakomponovali všetky postavy známe z pôvodného seriálu.

• 27.6.2009  00:38

Musím dať 3, pretože hoci mám rada túto sériu filmov, tento z nich bol najhorší. Výhodou tejto série filmov je vtip, hoci to nie je komédia. A tiež sa mi páči Noah. Žiaden typický nadupaný hrdina, ktorý všetko zvládne bez pomoci a ľavou zadnou. ba práve naopak, k úspechu potrebuje pomoc ženy!!! To sa často nevidí, rozhodne bod k dobru, xi xi xi Ale konkrétne tento... ééé

• 18.9.2009  00:31
    Stmívání (2008)

Myslite si, čo chcete, ale po veľmi dlhej filmovej abstinencii je to prvý film, na ktorý som sa skutočne pozerala. A hneď niekoľko krát. A hoci pripúšťam, že obrovskú zásluhu na tom má aj hudba, dôležité je, že ako celok sa mi to páči. Veľmi páči. A keďže momentálne neviem, či sa mi na tom niečo nepáči, dávam celých 5! PS: Nech žijú soundtracky!!!

• 21.6.2009  00:28
    Destilando amor (TV seriál) (2007)

A pozor!!! toto nie je len o tom, že je to telenovela, pretože som už zažila aj zaujímavú telenovelu. tu je problém v niečom úplne inom. Ak ste videli Palomu - a ja som sa tomu v našej domácnosti nemohla tak úplne vyhnúť - tak sledovaním tejto telenoveli si len doslova zopakujete jej dej. Videla som len pár scénok , no aj toľko stačilo na to, aby som zistila, že jedinou zmenou sú iný herci a produkt, ktorý pestujú. Zbytočné plítvanie materiálu. To by už fakt bolo také náročné zmeniť aspoň niečo?

• 24.6.2008  20:39
    Ghost Rider (2007)

Priemerný film - rovnaký ako mhoho iných. Ak máte radi filmy tohoto žánru, tak sa zabavíte, a dokonca tu nájdete aj jednu hlbšiu myšlienku - má človek právo na druhú šancu? Odpoveď? Má, ale tá je poznačená minulosťou. A, na rozdiel od väčšiny hrdinov, totožnosť tohto bude odhalená a celý svet sa dozvie, kto je ten tajomný ochranca. Toď všio.

• 24.7.2007  12:13

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

• 3.10.2009  20:05
    Internát (TV seriál) (2007)

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.

• 29.7.2011  21:45

Nemám rada komédie. Naozaj nemám. A keď som videla upútavku na toto... Nie. Ani za nič. Ale nakoniec - ani neviem ako - som sa pristihla, že sa na to nie len pozerám, ale dokonca sa aj perfektne bavím. A ako sa následne ukázalo, nebola som jediná, ktorá mala rovnaký názor. Takže - nič nejesť a nič nepiť!!! A poriadne si to užite! :-p

• 12.4.2009  02:10

Pripúšťam, žiadna akčná vec ani komécia, pri ktorej by si sa za brucho chytal, ale svojim sposobom zaujímavé. A páčila sa mi tam nejaká hudba.

• 12.7.2010  21:19
    Tajemství (2006)

Pripúšťam - pár krát sa mi stalo, že som sa pre niečo rozhodla a ono sa to stalo skutočnosťou. Len bolo jednoduchšie robiť to podvedome, než vedome, hoci pod dojmom filmu a knihy. Pretože teraz stále čakám, sledujem, napadajú ma negatíva... Ale ako film zaujímavé, nenudí a inšpiruje. Tak či tak, existujú len 4 možnosti: uveriť - neuveriť, funguje - nefunguje. A ak tomu uveríte, je vlastne jedno, či to funguje, alebo nie. Rozhodne sa tým zmení váš život. K lepšiemu...

• 21.6.2009  00:20

McBride je jednoducho pohodový film. Neočakávajte nebezpečné naháňačky, bytky a hromady vystrieľanej munície, pretože budete sklamaný. Ale ak si chcete oddýchnuť pri jednoduchej kriminálke na spôsob Matlocka, tak ste na správnom mieste. A možno sa občas aj zasmejete.

• 20.6.2007  11:51

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.

• 19.6.2007  12:16

Úprimne sa priznám, že na tento film som sa až neuveriteľne tešila a zvlášť potom, ako som si prečítala niekoľko hodnotení divákov. Ale... sklamal ma. Nie že by nebol dobrý, to nie, dokonca by som ho mala rada vo svojej filmotéke, ale skôr pre stvárnenie vášnivých momentov medzi hlavnými hrdinami než pre tú veľkú, nesmrteľnú lásku. Ennis sa k svojej aj inej orientácii priznal len pri Jackovi - a aj to pod nátlakom, no bol príliš zbabelí, než aby ju priznal aj navonok. Pri skúsenosti z detstva budiš, ale ak by skutočne išlo o takú veľkú lásku... O čo prišiel, zistil až neskoro, keď už nemal čo stratiť. Možno keby mu bol Jack rovnako verný a ešte by žil... A možno práve naopak, ak platí, ako spieva Habera: "Krátke lásky sú tie najdlhšie..." - keby boli spolu dlhšie, nebolo by o čom točiť film. Čo sa Jacka týka, buď ho omrzelo večné vyčkávanie na Ennisa, alebo možno bol len jednoducho chlap - homosexuál, ktorý si potreboval uľaviť a tak, hneď ako prišiel na to, že sa to dá zariadiť aj inak a že Ennisa až tak nepotrebuje, si na posteľné hrátky našiel niekoho iného. V podstate je pri Jackovi ťažké zistiť, či sa do Ennisa skutočne zamiloval, alebo len pri ňom zistil, po čom túži a že sa mu to takto páči omnoho viec a keďže Jack bol romantik a rojko, zamenil si vášeň s láskou. Ale to sa nedozvieme. Na to by muselo byť vo filme trochu viac. Trochu viac spoločných scén, torchu viac spoločných rozhovorov, trochu viac ukázať, že jeden druhému chýbajú a že ich nešťastie nespočíva len v obyčajnom stereotype života a v nenaplnenuch snoch. Napriek tomu dávam 4*. Ktovie. Možno keď si to pozriem ešte raz, názor zmením. Zatiaľ však vo mne rezonuje tých pár fajn scén a keďže sa nepozerám na film preto, aby som rozmýšľala, ale aby som sa zabavila, tak mi stačia.

• 1.12.2008  20:23
    Dokonalý pár (TV film) (2004)

Klasická romanca, nevidela som to síce od začiatku a pri trápnych scénach zvyknem utekať z miestnosti, ale keď vezmem do úvahy, že romance všeobecne veľmi nemusím, tak to bolo fajn.

• 2.7.2007  11:37

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro.

• 29.5.2007  12:24
    Hotel Rwanda (2004)

Hneď, ako som sa o tom filme dozvedela, chcela som ho vidieť. A neoľutovala som to. Hoci je to už dávno, isté veci si pamätám dodnes. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si poviete - ešte že žijem tam, kde žijem. Tiež vás určite napadne - Ako by som sa zachoval ja? A určite budete mať na chvíľu chuť urobiť nejaký dobrý skutok. Škoda len, že táto túžba nevydrží večne. To by bol svet hneď o niečo krajší.

• 24.6.2008  22:59
    Mechanik (2004)

Pripúšťam, nevidela som koniec (zaspala som únavou), za to som videla, kam až zašiel Christian Bale v snahe urobiť svoju postavu hodnovernou. A nech je ako chce, skutočne sa mu to podarilo. A už aj samotný fakt, že si ho kto pozrel až do samého konca (relatívne do konca svojích síl), hoci neobsahoval žiadne hlboké posolstvo či spŕšku akčných scén... Jednoducho niečím zaujal. Všetci sme až do konca čakali, čo sa z toho nakoniec vyvinie. Že nič? Tak nech, ale vydržali sme, takže to asi nebolo až také zlé. Až na pohľad na vychudnutého Christiana. Chlapče, už nikdy to nerob!

• 3.7.2007  14:10

Dávam štvorku, lebo je to už dávno, čo som to videla s už si to tak podrobne nepamätám. Pamätám si len toľko, že to bolo fajn. Je to jeden z tých filmov, kedy sa človej nevyhne zamysleniu - čo by bolo, keby. Je to super! Takže tak.

• 27.6.2009  00:32

Dala by som 2/3. Ak by to bolo horšie, rovno by som to prepla. A to napriek tomu, že popri sledovaní tohto filmu som stíhala ešte pracovať na PC a baviť sa s priateľmy... Keď tak o tom uvažujem, nemala by som dať menej? Asi áno, lebo ak by som sa nad tým mala hlbšie zamyslieť... je to scénaristicky dosť nelogické. Inak povedané, je to napísané tak, aby sa Jean mohol predvádzať. Inak to skutočne nemá logiku. Len tak prvoplánovo každého naokolo pozabíjať a čakať, že sa nič nestane - myslím toho čínskeho mafiána... ááá

• 20.6.2007  11:01
    Troja (2004)

V obsahu filmu sa dočítate, ako sa Paris dohodol s Afrodithé a tak ďalej a tak ďalej... Popravde o tomto tam nič nie je. Paris uniesol Helenu, priviedol si ju domov a... Vlastne partnerské vzťahy sú u všetkých trochu hlavných hrdinov prezentované v cca rovnakej miere, dokonca práve Achilov vzťah k Bríseovne omnoho viac než ten Parisov k Helene, ktorý to všetko začal. Ale ak by chceli skutočne hovoriť o vzťahoch, mali by napísať: Paris uniesol Helenu a tým rozpútal trójsku vojnu a pomohol tak zavŕšiť osud Achila. Ten prišiel hladať slávu a nesmrteľnosť. Našiel však lásku a smrť. A kedže som romantik, práve tieto scénky som si pozrela najčastejšie. Vzdala sa mu síce trochu príliš rýchlo, ale ak to malo byť v skutočnosti desať rokov, tak možno ani nie... :-D Čo sa hudby týka, je super!!! Mám ju na MP3! A videli ste videoklip?

• 29.7.2011  21:52
    Plameny vášně (TV seriál) (2003)

No dobre, áno, je to telenovela. No a čo. Keď si odmyslím všetky tie časti, ktoré som nevidela a ani mi nechýbali, tak tam bolo pár scén, ktoré sa mi páčili č na ktorých som sa nasmiala. Hlavne niekde v druhej polovici... No a určite treba vynechať niekoľko posledných častí. Zbytočné. Ale je to telenovela, tak čo ste čakali? :-p

• 29.5.2007  12:22

Smutná ukážka toho, aký dokážeme byť. Krutosti, akých sa dokážu dopúšťať ľudia za určitých okolností. A aj toho, čo všetko dokážeme, ak nám ide o život. Čo sa Carlosa týka, prežíval, ako najlepšie vedel. Dokázal pomôcť takmer každému, len nie sebe. O to viac to muselo byť deprimujúce. Len - ak si dobre spomínam - zdá sa mi, že sa veľmi staral o svoju ženu, ale málo o to, čo sa stalo s jeho dcérou. Pretože práve o nich dvoch a o ich prežívaní je celí film.

• 19.11.2007  10:46
    Štěstí na dosah (TV seriál) (2003)

Klasická romanca. Rike sa musí vydať za starého grófa, nechať sa umelo oplodniť a priviesť na svet syna - dediča, ak chce zistiť, kto sú jej rodičia (a tiež sa dostať z väzenia, kam sa dostala pri pokuse zistiť, kto sú). Plánovaný dedič sa však nepáči grófovej sestre, ktorá sa chce k titulu dostať cez svojho syna - a je preto odhodlaná urobiť naozaj čokoľvek, vrátane vraždy. Gróf spočiatku ani netuší, že má spojenca a ochrancu, ktorý mu už niekoľko krát dokonca zachránil život - a nie je ním nik iní ako jeho jediný synovec. Ten je po páde z koňa na vozíčku a oficiálne nevychádza zo svojej izby a celkom sa uzavrel pred svetom. V skutočnosti sa snaží postaviť na svoje nohy a zo svojho počítača má prístup k všetkým bezpečnostným kamerám na zámku. Rike videl hneď v prvý deň, ako sa ona zoznámila so starým pánom a čoskoro bol do nej zamilovaný až po uši.Jeho strýko to nakoniec pochopil, no neurobil nič. V druhej sérii sa už (Ben?) postavil aj na nohy, no o svojej láske sa Rite vyznal až v poslednej časti druhej série, keď začal mať konečne pocit, že by mu raz snáď mohla jeho city opätovať. Držím palce. A tretia séria? Bude? Nebude?

<< předchozí 1 2 3