Croodsovi (2013)

Nie som moc na rozprávky, ale upútavka na túto ma niečím zaujala. A teraz ľutujem, že som ju nevidela v 3D. Na začiatku tá scénka ako vystrihnutá z Twilighu je len slabým odvarom toho, čo nasleduje. Neuveriteľne sa mi páči to spracovanie, obzvlášť výrazy tvárý. Hlavne Ľudo je podarený, :-p Tvorcovia tiež úžasne vykreslili žiarlivosť otca, keď sa o jeho staršiu dcéru Íp ( neviem, ako sa to píše, ale u nás sa volá tak ) začal uchádzať Ľudo a ona jeho náklonnosť opätovala. Bola to sranda a zároveň to bolo milé. Pre mňa je to jedna z najlepších rozprávok a zaslúžila by si aj desať bodou. Alebo aj viac.

Království lesních strážců (2013)

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať.

Nejlepší kamarádky (2013)

Nápad možno dobrý, ale spracovanie katastrofálne. O hereckých výkonoch ani nehovorím. Toto fakt niekto zaplatil?????

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bolo to super... Ale z 3D by sa dalo vydolovať viac. Najviac vo mne rezonuje chvíľa, keď sa Voldemort rozpadával... a následná scéna na moste nad priepasťou. Ale to je na 3D málo. Hold, sme ešte len na začiatku... Ale na druhej strane, priznám sa, že prečítať poslednú knihu mi dalo zabrať - prišla mi nudná. Pri tomto filme som sa nenudila!

Počátek (2010)

Priznám sa, že ma to tak úplne nepresvedčilo. Bolo to síce fajn, ale na "snový" svet až príliš realistické. Možno keby sa trochu viac pohrali s pohybom kamier. A taktiež mi tam prekážalo to enormné množstvo zabijákov. Komu sa zvykne snívať, že ho naháňa banda chlapíkov so samopalmi? A aby chudí chalan tak ľahko porazil vycvičeného zabijáka, hoci len vo sne...

Tomorrow, When the War Began (2010)

Áno. Je to priemer. No a čo. Celá zápletka je nepravdepodobná, priebeh ťažko uveritelný a žiaden hrdina nezomrel. Príbeh je skôr postavený na charaktere postáv a na ich postupnom vývoji, hoci aj tu by sa dalo aurotovi vyčítať, že zo všetkých sa nakoniec stali hrdinovia a žiaden nezlihal. Ale pochybujem, že autori mali v pláne vytvoriť hlboko záživný film pre náročného diváka. Takých tu už bolo a nie vždy to dopadlo dobre. V príbehu vystupuje osem rozličných postáv s rozličným svetonázorom a ja mám skôr pocit, akoby chcel niekto povedať: "Všetci ste vínimoční! Nech ste, aký ste, nech pochádzate odkiaľkoľvek a veríte v čokoľvek, aj vy môžete byť hrdinami. Aj vy môžete zmeniť svet." A toto dnešná mládeš potrebuje počuť. A tí ostatný môžu pokojne prepnúť program. PS: Neviem, ktorý i***t písal/prekladal oficiálny text distribútora, ale... Mno, ámen tma. Z ôsmych chlapcov sa nakoniec vykľuli 4 dievčatá a 3 chalani, ku ktorým sa neskôr pridal ešte jeden. A hlavnou hrdinkou je dievča! Čo ma v konečnom dôsledku potešilo. Konečne aspoň jeden príbeh ( jeden z dvoch ), v ktorom dievčatá nie sú len ustrašené vedľajšie postavičky, ukrívajúce sa niekde pod postelou.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Mám rada Twilight ságu a popravde som prečítala všetky časti vrátane tej Edwardovej, no od filmu som očakávala viac. Niečo mi tam chýbalo. Bojové scény fajn, hoci aj tie mohli byť lepšie, po romantickej stránke bola jednotka omnoho lepšia. Po akčnej stránke lepšie ako dvojka. Takže záver - teším sa na štvorku, hlavne na tú druhú časť. Ale ak by to bolo lepšie, vôbec by som sa nehnevala.

Star Trek (2009)

Úplne najviac sa mi páčilo, akým jednoduchým a nenásilným spôsobom tvorcovia do príbehu zakomponovali všetky postavy známe z pôvodného seriálu.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Musím dať 3, pretože hoci mám rada túto sériu filmov, tento z nich bol najhorší. Výhodou tejto série filmov je vtip, hoci to nie je komédia. A tiež sa mi páči Noah. Žiaden typický nadupaný hrdina, ktorý všetko zvládne bez pomoci a ľavou zadnou. ba práve naopak, k úspechu potrebuje pomoc ženy!!! To sa často nevidí, rozhodne bod k dobru, xi xi xi Ale konkrétne tento... ééé

Stmívání (2008)

Myslite si, čo chcete, ale po veľmi dlhej filmovej abstinencii je to prvý film, na ktorý som sa skutočne pozerala. A hneď niekoľko krát. A hoci pripúšťam, že obrovskú zásluhu na tom má aj hudba, dôležité je, že ako celok sa mi to páči. Veľmi páči. A keďže momentálne neviem, či sa mi na tom niečo nepáči, dávam celých 5! PS: Nech žijú soundtracky!!!