aliajas

Eva Pojezdalová

okres Žilina

1 bod

• 3.6.2009  00:21
    Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)

Hi, a ja to mala rada. Netvrdím, že všetky časti boli úžasné, ale ako celok to bolo celkom fajn. Ale rada som mala napríklad aj toho chlapíka, čo stále nocil okuliare, len si už celkom nespomeniem na prezývku. a najradšej som mala tie časti, keď sa aj Peter prejavil nejaké tie svoje kung - fu duchovné schopnosti...

• 12.4.2009  02:10

Pripúšťam, žiadna akčná vec ani komécia, pri ktorej by si sa za brucho chytal, ale svojim sposobom zaujímavé. A páčila sa mi tam nejaká hudba.

• 2.3.2009  18:19
    Cobra (TV seriál) (1993)

Už ani neviem, za čo, ale svojho času sa mi to páčilo. Alebo iba Michael? :-p

• 2.3.2009  18:16
    Zmije (TV seriál) (1994)

Prvá seria bola dobrá, zvyšok už menej, ale inak fajn.

• 10.2.2009  21:33

"... zúbky..." Tak na to nikdy nezabudneme. To slovo získalo vďaka tomuto filmu úplne nový význam.

• 10.2.2009  20:58
    Kelly (TV seriál) (1991)

To bolo o tom psovi, že? Vtedy sa mi to páčilo, taký Austrálsky Rex pre mládež...

• 27.1.2009  20:30
    Síť (TV seriál) (1998)

"Hele Voltre, víte, mne si nekoupíte." Tento citát je to najlepšie z celého seriálu.

• 27.1.2009  20:22
    Stella Stellaris (TV seriál) (1994)

Dávam priemer, lebo si to aj po rokoch pamätám. Hoci snáď iba toľko, že Stella bola mimozemšťanka a nosila zvláštny náhrdelník, ktorý vlastne nebol náhrdelník... A už nič. Ale po tých rokoch...

• 26.12.2008  13:56

Rozhodne to nedosahuje kvality jednotky...

• 26.12.2008  13:29

Trochu stupídne, ale keď uvážim, že romantiku v telke veľmi nemusím a toto som viac - menej videla viac než raz, tak dávam 4*.

• 26.12.2008  04:11
    Knight Rider tým (TV seriál) (1997)

Priemer, v ničom nevynikal. Jeho predchodca bol vo svojom čase možno super, nové spracovanie ho však v ničom neprevíšilo. Zvlášť ak uvážime, kedy bolo natočené.

• 26.12.2008  04:09
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

Svojho času určite fajn, ale v súčastnosti by ma už nikto neprinútil sa na to pozerať.

• 1.12.2008  20:23
    Dokonalý pár (TV film) (2004)

Klasická romanca, nevidela som to síce od začiatku a pri trápnych scénach zvyknem utekať z miestnosti, ale keď vezmem do úvahy, že romance všeobecne veľmi nemusím, tak to bolo fajn.

• 8.11.2008  17:24
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Pripúšťam, teraz by ma to už nikto neprinutil pozerať, ale svojho času som sa na tom rada zasmiala. A úplne najradšej sme doma mali Luka - ten však neskôr už nebol taký vtipný a niekedy vtedy som to prestala pozerať aj ja. Ale ten suchý humor je skvelí, aj ja by som chcela byť taká pohotová (áno,uvedomujem si, že to sú scénaristi a nie reál, ale bolo by to fajn)!

• 24.6.2008  22:59
    Mechanik (2004)

Pripúšťam, nevidela som koniec (zaspala som únavou), za to som videla, kam až zašiel Christian Bale v snahe urobiť svoju postavu hodnovernou. A nech je ako chce, skutočne sa mu to podarilo. A už aj samotný fakt, že si ho kto pozrel až do samého konca (relatívne do konca svojích síl), hoci neobsahoval žiadne hlboké posolstvo či spŕšku akčných scén... Jednoducho niečím zaujal. Všetci sme až do konca čakali, čo sa z toho nakoniec vyvinie. Že nič? Tak nech, ale vydržali sme, takže to asi nebolo až také zlé. Až na pohľad na vychudnutého Christiana. Chlapče, už nikdy to nerob!

• 24.6.2008  22:03
    Na břehu (TV film) (2000)

Blíži sa koniec sveta, a to nie len pre Európu, ale kompletne pre celý svet. A mi sledujeme príbeh skupinky ľudí, ktorých osudy sú navzájom poprepletané. Je to posledná šanca rozhodnúť sa správne, posledná príležitosť otvoriť srdce láske, posledná ¨príležitosť vziať osud do svojich rúk. Ak si dobre spomínam, aj som si poplakala. Žiadne búrlivé scény, úžasné efekty ani záchrana na poslednú chvíľu. Len možnosť zamyslieť sa nad tým, kam speje náš svet a ako by sme chceli prežiť svoje posledné minúty my samy.

• 24.6.2008  21:42
    Přízraky mezi námi (TV seriál) (2000)

Náhodou, mne sa ten seriál ceľkom páčil. Je síce pravda, že je to už dávno a bola som puberťáčka, ak som ňou teda ¨niekedy bola, ale aj tak. Honza a Klára sú dvaja obyčajný unudený puberťáci, ktorých najviac zo všetkého zaujímajú horori. Nie je preto nič prekvapujúce na tom, že si začnú pre niekoho nič neznamenajúce veci vysvetlovať po svojom. Polednice, vodník, vlkodlak... Všetko akosi zapadá do ich sveta a keďže im nikoto neverí, ostáva len na nich, aby si s tým poradili a ochránili svoju rodinu. Alebo je to skutočne všetko iba náhoda?

• 24.6.2008  20:39
    Ghost Rider (2007)

Priemerný film - rovnaký ako mhoho iných. Ak máte radi filmy tohoto žánru, tak sa zabavíte, a dokonca tu nájdete aj jednu hlbšiu myšlienku - má človek právo na druhú šancu? Odpoveď? Má, ale tá je poznačená minulosťou. A, na rozdiel od väčšiny hrdinov, totožnosť tohto bude odhalená a celý svet sa dozvie, kto je ten tajomný ochranca. Toď všio.

• 5.4.2008  02:37
    Odyssea (TV seriál) (1992)

Predchádzajúci komentátory zabudli podotknúť, že v Jayovom svete sú ľudia, ktorých skutočne pozná. A všetko, čo sa s ním deje v reálnom svete sa prelína aj do toho jeho sveta. Pokusy oživiť ho, návštevy, výlety... Odysea II "Lekáry povedali, že som bol v kóme. Možno som bol. Ale za svetom vedomia je ešte svet, o ktorom nič nevedia. Keď som sa prebral, nič už nebolo ako pred tým a ten druhý svet prišiel so mnou. Moja odysea pokračuje." Jay

• 19.11.2007  10:46
    Štěstí na dosah (TV seriál) (2003)

Klasická romanca. Rike sa musí vydať za starého grófa, nechať sa umelo oplodniť a priviesť na svet syna - dediča, ak chce zistiť, kto sú jej rodičia (a tiež sa dostať z väzenia, kam sa dostala pri pokuse zistiť, kto sú). Plánovaný dedič sa však nepáči grófovej sestre, ktorá sa chce k titulu dostať cez svojho syna - a je preto odhodlaná urobiť naozaj čokoľvek, vrátane vraždy. Gróf spočiatku ani netuší, že má spojenca a ochrancu, ktorý mu už niekoľko krát dokonca zachránil život - a nie je ním nik iní ako jeho jediný synovec. Ten je po páde z koňa na vozíčku a oficiálne nevychádza zo svojej izby a celkom sa uzavrel pred svetom. V skutočnosti sa snaží postaviť na svoje nohy a zo svojho počítača má prístup k všetkým bezpečnostným kamerám na zámku. Rike videl hneď v prvý deň, ako sa ona zoznámila so starým pánom a čoskoro bol do nej zamilovaný až po uši.Jeho strýko to nakoniec pochopil, no neurobil nič. V druhej sérii sa už (Ben?) postavil aj na nohy, no o svojej láske sa Rite vyznal až v poslednej časti druhej série, keď začal mať konečne pocit, že by mu raz snáď mohla jeho city opätovať. Držím palce. A tretia séria? Bude? Nebude?

• 19.11.2007  10:22
    Code Name: Eternity (TV seriál) (1999)

Etaniel prišiel na našu planétu, aby ju zachránil. Zničiť sa ju plánuje Benning. Len tak mimochodom, obaja sú mimozemšťania a pochádzajú z dosť nehostinnej planéty. Keď Etaniel pristane - a to dosť nepríjemným spôsobom (ako inak, že), dostane sa na psychiatriu, kde sa oňho začne starať doktorka Laura. Tá mu, vďaka niektorým maličkostiam nakoniec uverí, že je niečo ako IT a rozhodne sa mu pomôcť. No a tak spoločne, viac či menej úspešne bojujú proti Benningovi a jeho ľuďom a snažia sa zachrániť našu planétu pred zničením. A ako to už v podobných seriáloch býva, úspešne odolávajú vzájomnej príťažlivosti, potvory. Seriál končí... Nekončí. Posledná časť totiž necháva len na našej optimistickej či naopak pesimistickej povahe rozhodnúť, či sme prežili.

• 31.8.2007  14:17
    Sedm (1995)

Často používaná téma dvoch policajtov, z ktorých jeden je mladý a ešte relatívne nadšený svojou prácou v presvedčení, že môže niečomu pomôcť a druhý, starší, ktorý sa už nechal poraziť zlými skúsenosťami a svoj boj sa rozhodol nadobro skončiť odchodom do dôchodku. Línia zločinu je tiež dosť často používaná - fanatický zločinec, ktorý je presvedčený, že mu nejaká vyššia moc dala právo určovať, kto má zomrieť a kto nie. Tvorcovia sa pravdepodobne snažili vytvoriť čo možno najrealistickejšie prostredie, hoci na môj vkus film obsahoval príliš veľa vulgarizmov na takého hrdinu a aj samotné rozhovori poukazovali skôr na psychodrámu, než na kriminálku.

• 24.7.2007  12:13

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

• 3.7.2007  14:18
    Frekvence (2000)

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť.

• 3.7.2007  14:10

Dávam štvorku, lebo je to už dávno, čo som to videla s už si to tak podrobne nepamätám. Pamätám si len toľko, že to bolo fajn. Je to jeden z tých filmov, kedy sa človej nevyhne zamysleniu - čo by bolo, keby. Je to super! Takže tak.

• 2.7.2007  12:28
    Znamení (2002)

Nehovorím, že je to zlý film, ale očakávala som omnoho viac. Celý je založený len na náznakoch a na presvedčení, že divák tomu uverí a ja som mala na konci naopak pocit, že boli skôr zbytočne paranoidný a podľahli ilúzii niečoho neexistujúceho - aj napriek záveru ( alebo práve poň? ). A to patrím k ľuďom, ktorí veria v existenciu ďalšieho života vo vesmíre.

• 2.7.2007  12:16
    Ti druzí (2001)

Trochu nudné, hoci zaujímé rozuzlenie. Tá choroba naozaj existuje, myslím že pri nej škodí aj niektoré umelé svetlo. Nepatrí k filmom, ktoré by som si pozrela sto krát, ale raz za čas sa pozrieť dá.

• 2.7.2007  12:05

Je to blbosť! Horšiu známku nedávam len preto, lebo by to s veľkou námahou mohlo byť ešte horšie. Všeobecne Tarantina v láske nemám a pozerať sa na zdrogovaných ľudí, ktorí trepú o blbostiach - to si môžem pozrieť aj film z filmového klubu - rovnaká nuda a zbytočné plitvanie filmovéha materiálu...

• 2.7.2007  11:37

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro.

• 20.6.2007  11:51

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.