Shrekito

Shrekito

Milovník Mechů

<< předchozí 1 2 3
    • 9.3.2015  16:35
    Babylon 5 (TV seriál) (1994)

1.série (3/5) 2.série (4,5/5) 3.série (5/5) 4.série (5/5) 5.série (3,5/5)

• 15.12.2012  19:40
    One Piece (TV seriál) (1999)

Romance Dawn Arc: 2/5 Orange Town Arc: 2/5 Syrup Village Arc: 3/5 Baratie Arc: 4/5 Arlong Park Arc: 5/5 Loguetown Arc: 4/5 Reverse Mountain Arc: 3/5 Whiskey Peak Arc: 4/5 Little Garden Arc: 4/5 Drum Island Arc: 5/5 Alabasta Arc: 5/5 Jaya arc: 4/5 Skypiea arc: 3/5 Long Ring Long Land arc: 3/5 Nejoblíbenější postavy: Zoro, Smoker OST: 4/5 Nejlepší OST track: Overtaken, Uunan and the Stone Storage room

• 24.3.2012  19:48

Solidní náběh na moje nové GP

• 28.10.2011  13:46
    Piraňa 3D (2010)

Ultrabrutální černej humor a hlášky :-D Co chtít od bečka co ví, že je béčko víc ?

• 5.10.2011  22:02
    Americký táta (TV seriál) (2005)

1.řada ****

• 3.10.2011  11:23

Předlohu mám rád, ale zatím to vypadá, že se chce seriál od předlohy odklonit, protože jinak nevím proč by začínal od konce. Uvidíme, co z toho vznikne. Edit: Po čtyřech dílech přichází velké zklamání z toho, že tvůrci se snaží z Majikoie udělat další harém( třeba tím, že Capa, Gakuta a hlavně Mora odsunuli do pozadí, aby jim tam mužské charaktery nepřekážely). Navíc dost postav se oproti předloze chová mimo svůj charakter, alespoň že Gen-san a Wanko jsou pořád stejní. P.S.: třeba ta scéna SPOILER kdy Yamato narazí ve druhém díle na nahé holky a oni ho podle klasických pravidel harémovek a slapstick komedií zmlátí, což je dost mimo jejich charaktery, protože jedinná holka, která by ho zmlátila by byla Chris (zbytek by to z různých důvodů neudělal) SPOILER. Edit2: Jedinný důvod proč se na to dívám, začíná být pouze ten, že vidím své oblíbené postavy v pohybu. Edit3: Takže po pátém díle je pořád nějaká spojovací dějová linka v nedohlednu, díkybohu alespoň za návaznost na první díl. Velký plus mají tvůrci za to, že epizodu věnovali Kokoro(má druhá nejoblíbenější postava) a Yamato měl v dnešní epizodě nejblíž své předloze. Na druhou stranu, to že hodně postav se chová trochu jinak, než v předloze jsem si zvykl, ale že u jedné postavy už předělají uplně jeho podstatu mě tedy naštvalo (ano mluvím o Junovi). A ty pánské charaktery z Kazama family mohli rovnou vyškrtnout, když se jim vůbec nevěnují (viz. to že Yamato byl s Yonpachim a Sugurem, přitom v předloze je to Gakuto x Yonpachi a Moro x Suguru). A ještě dodatek tohle fakticky není adaptace, ale jedna opravdu veliká reklama na v lednu vycházející Majikoi S. Edit4: Vzdávám to, zlatá předloha :-( Z příběhu(ano, předloha měla něco čemu se dalo říkat, a teď se podržte, děj. Byl sice jednoduchý, ale byl tam) o přátelství s občasnými sexuálními vtípky a souboji se stala stupidní harémovka, která čím dál více mrzačí postavy z předlohy, kompletně kašle alespoň na nějaký náznak děje a místo toho předhazuje jen vtipy o sexu a sexuální refernce. Pánové tvůrci: V předloze mi to připadalo vtipné, protože tam byl i nějaký děj a vtipy nebyli jenom o sexu a stavěli hlavně na kooperaci charakterů (ano, často stavěli na stereotypech, ale o to mi ani nejde, protože byli snadno oblíbitelní). Naopak zde je to klasický styl hoďme postavu do trapné situace a ono to bude vtipné a jestli tam přihodíme sexuální narážku tak ještě více. Navíc z Yamata udělali asi 20x většího perverzáka než je v předloze a Miyačiny pokusy o svedení Yamata byli tak dohnány ad absurdum, že mi začíná její postava lést krkem. Edit4: Ještě jsem zapomněl poznamenat, že mám harémovky relativně rád, takže přemněnu Majikoi v čistou harémovku snesu, ale mrvení charakterů z předlohy už ne. To LarkyCZ: Jak píšeš, že první díl měl jakýsi děj, tak to je tím, že to adaptuje závěr jednoho routu vizual novely (doteď nechápu proč) :-D A v předloze Yamato tak strašnej není, je to takovej intrikující hajzlík (např. propaganda před bitvou, kterou vynechali). Navíc to on se tam kurevsky musí snažit, aby se holkám dostal pod sukni. A poznámka nakonec Yamato a Momoyo sourozenci nejsou, ten jejich "sourozeneckej" vztah souvisí s jednou událostí, která v seriálu není a tvůrci se ani nesnažil to uvézt na pravou míru.

• 31.8.2011  20:06
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Já seriál beru spíše jako, jak už tu bylo řečeno, takový slabší hybrid mezi One Piecem a jinými šóneny. První dva story arky jsou opravdu slabé, pak se to postupně rozjíždí. Navíc seriálu sice dost oproti manze ubližuje cenzura(hlavně krve), nadruhou stranu většinu toho získává zpátky díky výbornému soundtracku. Takanashi se zde opravdu překonává. Daybreak arc: 2/5 Lullaby arc: 2/5 Galuna island arc: 3/5 Phantom lord arc: 4/5 Loke arc: 3/5 Tower of Heaven arc: 4/5 Fighting festival arc: 5/5 Oración Seis arc: 3/5 Edolas arc: 5/5 Tenroujima arc: 4/5 X791 arc: 3/5 OST: 5/5 Nejoblíbenější postavy: Gajeel, Erza, Pantherlily Nejlepší OST track: Jaaku no Tsuchioto, Hagane no Hakunetsusen, Sannin no Dragonslayer, Erza vs Erza, Main theme Děkuji uživateli Onemanga, díky kterému jsem si vzpoměl, že jsem zapoměl napsat Oblíbené skladby z OST

• 4.5.2011  21:22
    Kidó senši gundam SEED (TV seriál) (2002)

Po 27.dílech

• 25.4.2011  00:08

Nehorázně sestříhaný patvar, který pro mě zachraňuje vysoká účast Rin a Archera(je to v předloze jejich route a můj nejoblíbenější), a také to že na souboje se pěkně dívá i když jsou nehorázně prokrácené (v souboji Shiro vs Archer, navíc není vysvětlena Archerova motivace) a tím, že přitom prokracování úplně nezabili Lancerův potenciál ( i když moje oblíbená scéna "Rin-sama is angry" absentuje).

• 23.4.2011  00:01
    Partička (TV pořad) (2011)

Nebýt Ondřeje Sokola a občasných záblesků u Igora Chmely, bylo by to hrůza. Suchoš a Geňa jsou spíše pro smích. P.S: Igor se začíná rozjíždět :-D bacha na něj P.S.2: Teď když to jede delší dobu se již sestava ustaluje a silnější jsou rozhodně Ondra a Suchoš, ale to jak si na seznamku diváci pořád vybírají Geňu už začíná zavánět trapností.

• 6.4.2011  10:40
    Natočto! (TV pořad) (1999)

Peťane, tady ani nostaligie nepomůže............

• 30.1.2011  22:08
    Sherlock (TV seriál) (2010)

1.díl ***** 2.díl **** 3.díl ****

• 16.1.2011  16:09

Batmanovský animák, který se až zpodivem s ničím nemaže (na animák tohoto typu překvapivě brutální) a zaobírá se, jak již bylo řečeno, jedním z největších netopýrových selhání. Batman(škoda, že ho nedaboval Kevin Conroy, jsem na něj už jaksi zvyklý) je charakterově jako vždy klasický, ale postavy které hodně zaujali jsou samotný Red Hood, který je spíše než záporák anti-hrdina, a totálně pošahaný a hláškující Joker ( docela mě překvapilo, že jej nedaboval Mark Hamill). P.S. V tomhle tom pojetí si toho skřeta fakt mohli odpustit.

• 16.1.2011  15:51
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Výborný steampunkový(i když o tomhle zařazení by se dalo polemizovat) sci-fi seriál o vzdušných strojích a jejich pilotech. Příběh dvou poslíčků, kteří se náhodou připletou do konfliktu mezi Gildou (asi jediný čistý sci-fi prvek v seriálu) a všemi obávanou lodí Silvanou, na kterou měli dovést určitý náklad. Postavy jsou docela sympatické, ale téměř jako vždy (tím myslím hlavně u anime) mě zaujali více vedlejší postavy než ty hlavní ( i když Lavie nebyla k zahození :-D) , těmi hlavně myslím pošahaného prince z Gildy Dia, vojenského střelce Shetlanda, "ledovou královnu" Taťánu(Ach, ano po Armostrongové z FMAB mě zaujala další ledovka) a malá Alvis je jedna z nejsympatičtějších dětských postav co jsem zatím viděl. U seriálu jsem se výborně bavil a i přes uspěchaný závěr musím dát 9/10. P.S. Po delším čase se mi to rozleželo v hlavě a za ten uspěchaný konec raději snížím na 8/10

• 13.1.2011  16:14

Po druhé řadě značně proměnlivých kvalit přichází tento film. Jak byl seriál ve většině dílů veselý a rozjuchaný, tak je tento film mrazivý a smutný, Kyon se nachází v dost prekérní situaci a ze začátku to dost špatně psychicky zvládá (kdo by to taky vydržel) a postupně se čím dál víc zamotává do časových paradoxů ( které jsou dost provázány se seriálem, hlavně s nejmenovaným dílem z druhé řady), aby se pokusil vše napravit. Děj se překvapivě netočí okolo Haruhi (která je dost upozaděna, ale stačí se podívat na název filmu, že?), ale okolo jiné členky S.O.S. brigády. Abych to shrnul na filmu se mi líbílo téměř vše, film po celých 162 minut ani trochu nenudil a Kyon je snad ještě cyničtější než v seriálu (velké plus :-D), ale nefanům bych film pravděpodobně nedoporučil, kvůli již zmíněné provázanosti se seriálem, takže jasných 9/10. P.S: Stydlivá Nagato byla neuvěřitelně kawai a Haruhi s dlouhými vlasy neuvěřitelná sama o sobě a nikdo mi nevymluví, že s dlouhými vlasy vypadá líp než s těmi co má v seriálu. P.S.2: Kyon se stává s největší pravděpodobností mým nejoblíbenějším hlavním protagonistou v anime vůbec.

• 4.1.2011  21:51

Film je to ucházející, animace výborná (chvílemi jsou ty sovy opravdu jako živé), ale ta zkratkovitost děje je strašná. Ono taky adaptovat první tři knihy série, které dají dohromady něco kolem 600 stránek a narvat to do 90 minutového film teda normální není. Postavy se téměř nestačí vykreslit, až na pár vyjímek. A jedinná postava, která mi byla alespoň trošku sympatická byl Ezylryb s hlasem Geoffreyho Rushe. Kdyby to mělo tak o 40 minut více mohl to být povedený film, takhle je to, ale jen prazvláštní patvar s pár dobrými momenty.

• 4.1.2011  21:40
    Firefly (TV seriál) (2002)

Po Battlestar Galactice můj nejoblíbenější sci-fi seriál. Sci-fi a western se sice už atmosféricky míchali v Bebopovi, zde to zachází v tomto směru ještě dále, protože zde už i většina prostředí přípomíná western (také se to odehrává v okrajových oblastech galaxie, takže víc než koně a vlaky ve většině případů nečekejte). Sympatická posádka pašeráků v čele s mým oblíbeným kapitánem Reynoldsem a pošahancem do zbraní Jaynem. Navíc seriál není, jak už bylo zmíněno, o žádném zachraňování vesmíru, ale o tom jak se posádka snaží přežít ze dne na den. Proto je věčná škoda, že Fox tento seriál, stejně jako pár dalších zrušil :-( A reparát v podobě filmu Serenity nepočítám (protože kromě jedné dějové linky neukončil nic a také neodpověděl téměř na žádnou otázku ze seriálu. A ano vím o tom, že jsou i doprovodné komiksy). Moje nejoblíbenější epizody jsou Our Mrs. Reynolds a Jaynestown (výborný a vtipný díl s dnes již kultovní písní Hero of Canton :-D)

• 25.12.2010  17:14
    Mejdan roku z Václaváku 2008 (TV pořad) (2008)

Odpad takových rozměrů, až je to skoro na 5* :-D

• 21.12.2010  18:59

Normal verze slaboučká 4* (tzn.6,6/10), DC verze 5* (9/10). Kdo by to řekl, že film dostane v o 48 minut delším sestřihu větší spád, ale opravdu tomu tak je, plus je zde dějová linie se Sybiliným synem, která dost osvětluje chování Baliana a Tiberia. Prostě a jednoduše je DC o dlouhé mílové skoky lepší než ten kino(patvar)sestřih

• 21.12.2010  18:50
    Bakuman. (TV seriál) (2010)

Po 7 dílech zatím nejpříjemnější seriál všeobecně (ne jenom anime), který jsem za poslední rok viděl. 4* EDIT: Po 13 dílech je to stále zábavnější, těším se co bude dál a pomalejší tempo mi rozhodně nevadí.

• 12.12.2010  22:34

Spolu s Bratry z donucení asi nejzábavnější film s Ferrelem v hlavní roli. Nejvíc, ale vládnou záporáci Arnett a Poehler, který jsou snad ještě úchynější než hlavní pár a to je co říct. Jo a ještě bych zapoměl Chazz Michael Michaels je krasobruslař :-D

• 12.12.2010  22:28

Po College Road Trip pravděpodobně nejhorší film s Lawrencem, za celý film sem se asi dvakrát pousmál(u toho soudu) a to je vše. Duganovi filmy mám sice docela rád, ale tenhle rouhodně ne!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 12.12.2010  22:25
    College Road Trip (2008)

Totální peachovina. Nejhorší věc co jsem s Lawrencem viděl a to ho mám docela rád

• 12.12.2010  19:06

Ze zatím shlédnutých filmů od Miyazakiho je toto asi můj druhý nejoblíbenější hned po Mononoke (ne že by byli ostatní Miyazakiho filmy špatné, to v žádném případě). Film je tak akorát mezi dětským a dospělým pojetím, všechno okolo postav pirátů potěší (nic není jak se zdá na první pohled) a končí klasicky destruktivním finále. Film, který dá zavzpomínat na verneovky a filmy pana Zemana. Navíc to velké zaujetí létajícími stroji se mi hrozně líbí (krucipísek to abych si sehnal Kurenai no buta :-D) 9/10

• 12.12.2010  18:55
    Chage and Aska: On Your Mark (hudební videoklip) (1995)

Je až z podivem, jak na hudební videoklip výborný příběh (bez namluvení, pouze animace) dokáže Miyazaki odvyprávět během necelých sedmi minut. Smeknul bych klobouk kdybych nějaký měl.

• 4.12.2010  15:24

V porovnání s ostatními filmy studia slabé(na druhou stranu jako prvotina je docela dost dobré), s předlohou zatím porovnávat nemohu sice se na ni chystám, ale zatím na to jaksi není čas. 6/10

• 28.11.2010  10:23
    Solomon Kane (2009)

Výborné fantasy béčko jaká se už dnes netočí, prostě temnota, téměř žádné slunce a všudy přítomný déšť. Purefoy jako Kane je výborný (on už byl dobrý jako Antonius v Římě), staří bardi von Sydow a Postlethwaite si tu střihli menší roličky a když už mluvím o roličkách tak Vašutova je tak divná až je vtipná :-D Akorát nechápu zbytěčně digitální finále a proč má záporák strašně málo prostoru. P.S.: Nechápu jak tady může někdo vyčítat Solomonovi, že je podobný nebo "vzhledová kopírka" Van Helsinga, když je to přesně obráceně.

• 20.11.2010  13:49
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Po přečtení předlohy jsem se rozhodl napsat komentář. Takže hned ze začátku musím říct, že z předlohy mám Fate route rád nejméně ( a aby se fanoušci Saber nenaštvali, tak kvůli ní to není, je to kvůli přiběhové lince, která je hrozně jednoduchá a naivní* a taky tomu, že tady je Shiró hrozně dobráckej, že mi už chvílema lez na nervy, naštěstí v předloze se v dalších dvou routech mění a tam mi už byl i docela sympatický). Fate route tvoří asi 80 % dějové linky seriálu + jsou do ní nastrkány prvky z Unlimited Blade Works (některé docela dobře, ale většina takovým způsobem, že mě to docela štvalo, hlavně jak hloupě je tam nastrčena dějová linka ve škole s Rin, Shirem a Rider, a pár drobků z Heaven´s Feel (Caster arc je kombinací jedné z dějových linek z UBW a HF). Ale abych jenom nenadával, tak romantická linka funguje dobře (naštvalo mě, že většina věcí okolo Saber prozrazena není, přitom v předloze je SPOILER!!! třeba to proč Saber jako jediný služebník nemůže přejít do duchovní formy a Shiró za to fakt nemůže ), souboje jsou zpracováný výborně, hlavně ty kontaktní. P.S. s čím se na konci souboje s Bersekerem vytáhne Archer je sice pěkná scéna, ale s ohledem na předlohu to Archera docela degraduje, protože tam si poradil i bez toho Nejoblíbenější postavy: Rin(nechápu co všichni vidí na Saber), Archer (jeho charakter vypluje na povrch až v UBW) a Lancer (totéž co Archie) Pokud bych nečetl předlohu bylo by to těch 8/10, jenže sem jí četl takže prostě na víc než 6/10 to dát nemůžu.

• 20.11.2010  13:26
    Tendžó tenge (TV seriál) (2004)

Hodnocení u mě kolísalo mezi 6-7/10 po celou dobu sledování. Flashbacková dějová linka byla zábavná až do konce, hlavně díky velké účasti Bunshichiho :-D (imho nejlepší postava). Zatím co normální dějová linka docela ujde, jenže sotva se začne konečně rozjíždět, tak je hned utnuta a je konec + mě v tady nehorázně s*al Souichirou (takhle otravnou a nesympatickou hlavní postavu sem dlouhou neviděl, narozdíl od Haruhi ze stejnojmeného seriálu, ta je sice ultraotravná, ale alespoň mi byla sympatická), to už bych raději jako ústřední postavu viděl Masataku nebo Boba. 6/10 P.S.: také doufám, že se natočí pokračování, ale pravděpodobně asi ne :-(

• 15.11.2010  15:56
    Merlin (TV seriál) (2008)

1.série **** 2.série **** 3.série **** Pro mě z těch klasických fantasy tv seriálů asi ten nejoblíbenější a nejzábavnější. Vím, že si to legendu převrací po svém až moc, ale díky sympatické dvojici Merlin a Artuš (u většiny jejich scén umírám smíchy :-D) a také za to, že narozdíl od amerických bratříčků v tomto žánru občas nepříjde tzv. "řešení na poslední chvíly" to funguje docela dobře. P.S.: Třetí řada najednu stranu ztratila občas nečekané závěry dílů, na druhou stranu má poprvé dějovou linku skrze celou sérii, která to vynahrazuji. Příště, ale prosím víc draka a ještě víc sympatického Gwaina a o hodně méně šíleně přehrávající Morgany (ten její urychlený přerod s pochybujícího klaďase na záporáka jsem ji nevěřil ani vteřinu)

<< předchozí 1 2 3