Babylon 5 (1993) (seriál)

1.série (3/5) 2.série (4,5/5) 3.série (5/5) 4.série (5/5) 5.série (3,5/5)

One Piece (1999) (seriál)

Romance Dawn Arc: 2/5 Orange Town Arc: 2/5 Syrup Village Arc: 3/5 Baratie Arc: 4/5 Arlong Park Arc: 5/5 Loguetown Arc: 4/5 Reverse Mountain Arc: 3/5 Whiskey Peak Arc: 4/5 Little Garden Arc: 4/5 Drum Island Arc: 5/5 Alabasta Arc: 5/5 Jaya arc: 4/5 Skypiea arc: 3/5 Long Ring Long Land arc: 3/5 Nejoblíbenější postavy: Zoro, Smoker OST: 4/5 Nejlepší OST track: Overtaken, Uunan and the Stone Storage room

Piraňa 3D (2010)

Ultrabrutální černej humor a hlášky :-D Co chtít od bečka co ví, že je béčko víc ?

Madži de wataši ni koi šinasai!! (2011) (seriál)

Předlohu mám rád, ale zatím to vypadá, že se chce seriál od předlohy odklonit, protože jinak nevím proč by začínal od konce. Uvidíme, co z toho vznikne. Edit: Po čtyřech dílech přichází velké zklamání z toho, že tvůrci se snaží z Majikoie udělat další harém( třeba tím, že Capa, Gakuta a hlavně Mora odsunuli do pozadí, aby jim tam mužské charaktery nepřekážely). Navíc dost postav se oproti předloze chová mimo svůj charakter, alespoň že Gen-san a Wanko jsou pořád stejní. P.S.: třeba ta scéna SPOILER kdy Yamato narazí ve druhém díle na nahé holky a oni ho podle klasických pravidel harémovek a slapstick komedií zmlátí, což je dost mimo jejich charaktery, protože jedinná holka, která by ho zmlátila by byla Chris (zbytek by to z různých důvodů neudělal) SPOILER. Edit2: Jedinný důvod proč se na to dívám, začíná být pouze ten, že vidím své oblíbené postavy v pohybu. Edit3: Takže po pátém díle je pořád nějaká spojovací dějová linka v nedohlednu, díkybohu alespoň za návaznost na první díl. Velký plus mají tvůrci za to, že epizodu věnovali Kokoro(má druhá nejoblíbenější postava) a Yamato měl v dnešní epizodě nejblíž své předloze. Na druhou stranu, to že hodně postav se chová trochu jinak, než v předloze jsem si zvykl, ale že u jedné postavy už předělají uplně jeho podstatu mě tedy naštvalo (ano mluvím o Junovi). A ty pánské charaktery z Kazama family mohli rovnou vyškrtnout, když se jim vůbec nevěnují (viz. to že Yamato byl s Yonpachim a Sugurem, přitom v předloze je to Gakuto x Yonpachi a Moro x Suguru). A ještě dodatek tohle fakticky není adaptace, ale jedna opravdu veliká reklama na v lednu vycházející Majikoi S. Edit4: Vzdávám to, zlatá předloha :-( Z příběhu(ano, předloha měla něco čemu se dalo říkat, a teď se podržte, děj. Byl sice jednoduchý, ale byl tam) o přátelství s občasnými sexuálními vtípky a souboji se stala stupidní harémovka, která čím dál více mrzačí postavy z předlohy, kompletně kašle alespoň na nějaký náznak děje a místo toho předhazuje jen vtipy o sexu a sexuální refernce. Pánové tvůrci: V předloze mi to připadalo vtipné, protože tam byl i nějaký děj a vtipy nebyli jenom o sexu a stavěli hlavně na kooperaci charakterů (ano, často stavěli na stereotypech, ale o to mi ani nejde, protože byli snadno oblíbitelní). Naopak zde je to klasický styl hoďme postavu do trapné situace a ono to bude vtipné a jestli tam přihodíme sexuální narážku tak ještě více. Navíc z Yamata udělali asi 20x většího perverzáka než je v předloze a Miyačiny pokusy o svedení Yamata byli tak dohnány ad absurdum, že mi začíná její postava lést krkem. Edit4: Ještě jsem zapomněl poznamenat, že mám harémovky relativně rád, takže přemněnu Majikoi v čistou harémovku snesu, ale mrvení charakterů z předlohy už ne. To LarkyCZ: Jak píšeš, že první díl měl jakýsi děj, tak to je tím, že to adaptuje závěr jednoho routu vizual novely (doteď nechápu proč) :-D A v předloze Yamato tak strašnej není, je to takovej intrikující hajzlík (např. propaganda před bitvou, kterou vynechali). Navíc to on se tam kurevsky musí snažit, aby se holkám dostal pod sukni. A poznámka nakonec Yamato a Momoyo sourozenci nejsou, ten jejich "sourozeneckej" vztah souvisí s jednou událostí, která v seriálu není a tvůrci se ani nesnažil to uvézt na pravou míru.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Já seriál beru spíše jako, jak už tu bylo řečeno, takový slabší hybrid mezi One Piecem a jinými šóneny. První dva story arky jsou opravdu slabé, pak se to postupně rozjíždí. Navíc seriálu sice dost oproti manze ubližuje cenzura(hlavně krve), nadruhou stranu většinu toho získává zpátky díky výbornému soundtracku. Takanashi se zde opravdu překonává. Daybreak arc: 2/5 Lullaby arc: 2/5 Galuna island arc: 3/5 Phantom lord arc: 4/5 Loke arc: 3/5 Tower of Heaven arc: 4/5 Fighting festival arc: 5/5 Oración Seis arc: 3/5 Edolas arc: 5/5 Tenroujima arc: 4/5 X791 arc: 3/5 OST: 5/5 Nejoblíbenější postavy: Gajeel, Erza, Pantherlily Nejlepší OST track: Jaaku no Tsuchioto, Hagane no Hakunetsusen, Sannin no Dragonslayer, Erza vs Erza, Main theme Děkuji uživateli Onemanga, díky kterému jsem si vzpoměl, že jsem zapoměl napsat Oblíbené skladby z OST

Gekidžóban Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2010)

Nehorázně sestříhaný patvar, který pro mě zachraňuje vysoká účast Rin a Archera(je to v předloze jejich route a můj nejoblíbenější), a také to že na souboje se pěkně dívá i když jsou nehorázně prokrácené (v souboji Shiro vs Archer, navíc není vysvětlena Archerova motivace) a tím, že přitom prokracování úplně nezabili Lancerův potenciál ( i když moje oblíbená scéna "Rin-sama is angry" absentuje).

Partička (2011) (pořad)

Nebýt Ondřeje Sokola a občasných záblesků u Igora Chmely, bylo by to hrůza. Suchoš a Geňa jsou spíše pro smích. P.S: Igor se začíná rozjíždět :-D bacha na něj P.S.2: Teď když to jede delší dobu se již sestava ustaluje a silnější jsou rozhodně Ondra a Suchoš, ale to jak si na seznamku diváci pořád vybírají Geňu už začíná zavánět trapností.