Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvních asi patnáct dílů mně vůbec nechytlo, už jsem to chtěl vzdát, když u toho šestnáctého se to přehouplo a pak už sezony jen svištěly. Sitcom je to vtipný, ale Přátelé jsou o koňskou hřívu lepší.

Já, Kuba (1964)

LFŠ 2018, Film 24: Obrazově naprosto fenomenální kompozice, nádherné táhlé záběry bez střihu, nadhledy, podhledy, široké záběry přecházející v detail a naopak. Bohužel to kazí stupidní propagandistický děj, který si je schopen dát čtyřikrát vlastňák. Sestává ze 4 povídek, jejichž hrdinové prožívají život na přelomu kubánské revoluce. Paradoxně by se každému z nich žilo daleko lépe bez Fidela (to jsou ty 4 vlastňáky). 1. Příběh je o prostitutce, kde máme asi soucítit s tím jak je strašně zneužívána. Jaksi mi ale nemůže být líto někoho, kdo si tu práci svobodně vybral. (Navíc mi jedna z těch kurev připomněla bejvalku). Trochu líto mi jí bude po Fidelově revoluci, kdy ze země odejdou bohatí Američani s dolary a chuděrka bude muset šukat smradlavý dělníky za pesa. 2. Příběh je o rolníkovi, jemuž pod nosem prodají půdu American Fruit Company. Což by se za socialismu samozřejmě nestalo, jen se zeptejte jakéhokoliv kulaka, jak se jim dařilo. 3. Příběh je o naivním študentíkovi, který tiskne Fidelovi letáky. Naštěstí ho zastřelí policisti dřív než by ho revoluční gardy po převratu zavřít do lágru. No a 4. Příběh je o rolníkovi, jemuž vláda rozbombarduje domeček i s rodinou a tak vezme do ruky zbraň a jde bojovat za Castra. Srandovní je, že ten domeček mu rozbombardovali, protože se někde na té hoře jako srab schovával sám Fidel.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Seznam věcí, které mi přijdou méně bolestivé či trapné, než dívat se na tento film: 1. Obřízka bez jakéhokoli umrtvení 2. Usrat si na audienci u anglické královny 3. Bungee-Jumping bez lana 4. Nechat se ojet ve vězení dvoumetrovým zabijákem co si říká "prcek" 5. Vstřelit si vlastní gól v prodloužení finále mistrovství světa ve fotbale. Jako hráč Severní Koreje. 6. Vyhrát v loterii a pak zjistit, že zrovna dnes jsem si svoje šťastná čísla nevsadil. 7. Volit komunisty. 8. Zapomenout jméno své manželky u oltáře. 9. MlUwIt a pSát yAqO NaPrOsTý QrEtéN * LoVE* kiss :*** 10. Psát trapné komentáře na internetová diskuzní fóra 11. Vše z výše uvedených

Já, žena II (1968)

LFŠ 43 (Film 23): Zachovalá redheadka, co má za manžela barel slizu, si vydělává na chléb pomocí svých nepopiratelných předností. Nejlepší scénou je hned ta úvodní titulková, kde hlavní hrdinka předvádí správné provedení hygienické očisty pomocí houby. Zbytek je pak standardní erotický film, jaký dávali v 90. Letech pozdě v noci na TV Nova. Na červenou knihovnu je to málo romantické, na porno je tam málo sexu. Neurazí, ale ani nenadchne

Jdi a dívej se (1985)

Víte jakou větu ve válečných filmech absolutně nesnáším? "Pouze jsme vykonávali rozkazy." Tenhle film spolehlivě vyvrací jakékoliv polopravdy o nacistických (a nejenom) vojácích, a je věcným argumentem v debatě o inherentní dobrotě či zlu v člověku. Je to takový opak Forresta Gumpa, kde i válka je vykreslena jako zábavná jízda, na které teda pár lidí zemře, aby se neřeklo. Na začátku je úžasná scéna, když se Fljora vrací domů. Ta mně naprosto sebrala dech a naladila tón po zbytek filmu. Zhruba uprostřed se to trochu zpomalí, aby konec dorazil o to tvrději. Posledních asi 40 minut je potom taková esence pekla na zemi (a ne v dobrým). Celkově je to takový silný bujón zlé krve, slabším povahám doporučuji pouštět si po dílech.

Jesus Camp (2006)

V jedné povídce o Heinleina, byla kolem roku 2050 celá Amerika přetvořena na sektářskou křesťanskou totalitní společnost. Po shlédnutí tohoto dokumentu tomu začínám věřit. P.S. Myslíte si, že u nás se nic takového nevyskytuje? Tak to se šeredně mýlíte, vždyť přece Boží Království Vaří http://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ P.P.S. Tu pizdu bych nakopal do její čtyřhektarové prdele

Ježíš je normální! (2008)

Hodně to připomíná Teletubbies: Existuje boží pomázání...boží pomazání...boží pomazání.....haleluja.....haleluja....haleluja.... bůh je borec....b§h je borec....bůh je borec haleluja. Ti spolužáci režisérky mě ale celkem zklamali, buď se styděli, nebo byly fakt tak vymytý. No a ta pizda co ujížděla na malých dětech, to už je kapitola sama o sobě. Rozhodně zajímavý dokument, pro zájemce ještě doporučuji Jesus Camp

Jih proti Severu (1939)

Epičnost, tak by se asi dala jedním slovem charakterizovat tato sága o hrdém Jihu. Film je skrz naskrz prošpikován silnými scénami (prozření na poli, oba skoky přes plot, druhé manželství, lazaret, návrat Ashleyho), které se výborně hodí do velkolepé story (kvalitou příběhu je to takový anti-avatar). Nádherně prokreslené postavy, které opravdu žijí, místo aby se dvě hodiny promenádovali před kamerou jako ve většině filmů. I taková vedlejší postava jako bordelmamá dostane prostoru pro charakterový vývoj víc než hlavní hrdinové deseti horrorových filmů. O tom vlastně celý film je, o psychologii postav, založené na silných dialozích (teď už chápu proč má gone with the wind tolik zářezů v top 100 filmových hláškách všech dob) a podepřen velkými výkony herců a hereček, kde kromě úvodního dua září ještě Melly Wilkesová a Scarlettina chůva Mammy. Scarlett je rozporuplná, někdy hrdinka, někdy mrcha, ale nemůžete od ní odtrhnout oči a Rhett je přímo prototypem jižanského gentlemana, chlapa, pro něhož čest, soucit, laskavost a spravedlnost nejsou jenom slova, pro mě osobně snad nejsympatičtější hlavní hrdina filmového plátna.

Jízda (1994)

Letní Filmová Škola 2019, Film 18: Když jsme poprvé viděl jízdu, bylo mi asi 8 let. Následkem toho jsme všechny ty kundičky nepobral a v paměti mi utkvěly hlavně 3 momenty: Převoz babičky o 10 metrů autem, Pastrňák kutálející se v pneumatice dolů z kopce, a kuňkající Geislerová. Zbytek pak nedával absolutně smysl. Po 20 letech je stále převoz babičky nejlepší scénou, ale k tomu se přidala vratká dějová linka o Radkově náklonnosti k Anně a o tom jestli mu dá nebo ne.  Osobně se mi víc líbí dadaistická verze mého ranného dětství, ale ani Jízda á la Svěrák není špatný film, jen to nesnesitelné kníkání Geislerky rychle začne trhat uši.

Jonny Quest (1986) (seriál)

Naprosto geniální úvodní znělka