Carthorias

okres Brno

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 3.12.2009  23:45
    Osvícení (1980)

Nuda, šeď, otravné postavy, žádné napětí, to všechno se dá ještě překousnout (i toho otravnýho kluka), ale nulový posun hlavní postavy - tj. na začátku magor - na konci magor - se odpustit nedá. Je to jako když přesunu částici z místa s vysokým potenciálem do místa s potenciálem o drobek vyšší. Film by měl mít solidní náboj, ale napětí nikde. Musím říct, že u většiny scén jsem se až smál.

• 3.12.2009  22:37
    Farma zvířat (TV film) (1999)

Když jsem poprvé viděl scénu jak odvážejí Boxera, rozbrečel jsem se jak malý děcko. Sice jsem se narodil až po roce 1989, ale orientuji se v tom co se dělo za komárů. To ovšem není případ mnoha mých vrstevníků či ještě mladších, a je jenom dobře, že existují díla jako Farma Zvířat, na kterých se dá všechno dobře ilustrovat. Animovanou verzi jsem neviděl, nemám jak je porovnat

• 3.12.2009  00:55

Myslím že hnusnější postavu než Bobliga jsem ještě v žádném filmu neviděl, a to včetně sériových vrahů, mutantů, vetřelce a predátora. Ti všichni měli nějaký důvod pro to co dělali, Boblig je prostě jenom čurák. Šmeral si svoji roli vysloveně užívá, ať mi nikdo netvrdí, že to takhle může zahrát morálně čistý člověk, to by byl herecký výkon století. Je trochu paradoxní, že nejlepší film o komunismu, je ze středověku. Tohle bych pouštěl povinně ve školách, místo planého tlachání o tom, že padesátá léta byla špatná, áno.

• 2.12.2009  01:48
    Vetřelci (1986)

Dobrou premisu ničí neuvěřitelná tupost posádky

• 1.12.2009  19:54

Hutná atmosféra, už od nějaké aptnácté minuty jsem se dostal do melancholie, ze které jsem nevypadl až do konce filmu. Ten je na můj vkus slabší, než by mohl být, ale 5 hvězdiček mu to nesebere

• 27.11.2009  03:13
    Mafiáni (1990)

Tomuhle říkám život, poflakovat se, sem tam někoho oddělat, pak si zajít k mámě na špagety zatímco ještě teplá mrtvola leží v kufru, cestou domů ještě povraždit nějaký svoje kámoše, paráda.

• 26.11.2009  23:16

Tenhle film mi o Skotsku řekl víc než čtrnáctidenní okružní cesta od Edinburghu po Kirkwall. A to pouze skrze pár okrajových scén a vět. Pokud film dokáže takto zevrubně popsat okrajové téma, pak hlavní téma, ztvárnění drogové závislosti, jde přímo k jádru jehly a divák se dokáže bez následků ponořit až po uši do alternativního světa feťáků a smažek. A že je na co se dívat, minimálně dvě tři scény se vám vryjou do paměti natolik, že se z obavy před závislostí budete strachovat dát si ráno kafe.

• 23.11.2009  18:11

Tak už chápu proč existují oscary za střih, tenhle film by měl bez střihu minimálně o 30 procent nižší hodnocení. Jinak zas o převratný dílo nejde, toho patosu, deprese a melancholie je tam na mě až moc, navíc ten Rosický v hlavní roli je bezvýraznej jak zombie.

• 17.10.2009  19:09

Osobně bych tuhle show pojmenoval Battlestargate Voyager, je to takový mix mezi všemi třemi, perfektní poměr charakterového vývoje ku vědeckým zápletkám. Největší podíl na úspěchu SGU má ale Robert Carlyle, který vyčnívá nad ostatními herci stejně tak, jako kdyby Lionel Messi hrál za Spartu. Edit: Po deseti dílech musím hodnocení snížit, Robert Carlyle vůbec nedostává prostor aby předvedl co umí a většina děje je soustředěna kolem nesympatických postav typu "odhodlaná šukuchtivá dcera senátorky".

• 19.8.2009  22:11
    G. I. Joe (2009)

Když jsem usedal v kině do sedadla, trochu jsem se bál, abych nezplakal nad výdělkem, o to víc jsem byl překvapený, když jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku. Vynikající nonstop, opakuji nonstop akce, nanoboti, ninjové, těžké zbraně, tajná podmořská základna, tajná pouštní základna, sexy kočky v latexu, Darth Vader a Dr. Who. Co dodat

• 17.7.2009  13:38
    Bruno (2009)

Myslím si, že nikdo neobětoval pro pár vtipů víc, než Sacha Baron Cohen. V tomhle filmu jsou věci, co jsem si myslel, že snad nikdy žádný distributor do kina nepustí. Brüno je jediný film, při kterým jsem v kině nahlas řval smíchy až jsem se málem udávil. Ono to ani nešlo jinak, když se řehtali všichni kolem vás.

• 17.7.2009  13:31

Jako patnáctiminutová akční sekvence by to bylo vynikající. Tahle akční sekvence ale trvá dvě a půl hodiny. Bez přerušení! Jeden robot bojuje s druhým, pak s třetím, pak třetí se čtvrtým, střih, trocha robo-historie, střih, další robotí bitvy, střih, jeden, dva debilní vtípky, střih, robo-bitva, střih, půlminutový záběr na Megan Fox, střih, robobitva... Kdyby to bylo aspoň o hodinu kratší, tak by z toho možná byl dobrý film, ale Bay to s tou stopáží dost přehnal.

• 17.7.2009  13:06

Jedním slovem zívačka. Po slibném začátku film zapadne do monotónní koleje dobového dokumentu, ze kterého nevypadne až do závěrečných titulků. Proč bych se měl dívat na film, u kterého si připadám jako bych byl neustále mimo hlavní dění, kde se pořádně nepodívám ani na loupež banky, ani na práci policie (FBI)? Ještě štěstí, ža film má Johnnyho Deppa, který tady nahodil charisma největšího filmovýho frajera od dob borců ze spaghetti westernů.

• 21.6.2009  14:52

Charles Bronson je největší frajer co kdy kráčel po tomhle světě. Tečka.

• 19.6.2009  21:37

Tradičně vynikající herecký výkon od Kevina Spaceyho. Film připomíná puzzle, které skládáte dílek po dílku a když skončíte, jste velmi překvapeni co vám vyšlo.

• 11.6.2009  17:21

Vcelku průměrná až slabší komedie, která ale skvěle zobrazuje volební populismus typu Paroubek. Kde jinde uvidíte republikány podporovat manželství homosexuálů a demokraty bojovat proti potratům? Za tyhle volební scény hvězdu navíc

• 8.6.2009  22:17
    Star Trek (2009)

Jako fanoušek původního seriálu jsem se neskonale těšil. Už od prvních minut ale film předčil veškerá moje očekávání, takhle má vypadat Star Trek, žádné televizní kulisy, ale pořádně masité vizuální efekty. Největším problémem filmu je dějová linie. Sice to celkově zapadá do systému původního Star Treku, ale nakonec je film samotný jakýmsi "levobočkem" odehrávajícím se v paralelním vesmíru, vzniklém díky Abramsovu oblíbenému cestování časem. Obsazení postav je trefné, Kirkovi tu klackovitost věříte od Aldebaranu do Zeonu a Bana dokonale vystihl cynického McCoye, skoro jako bych se díval na mladého DeForesta Kelleyho. Naopak nejmíň se mi zamlouval Spock, na můj vkus zahraný až příliš emočně. Solidní 4 hvězdy

• 27.2.2009  23:13

Nejvyšší vrchol komedie, srovnatelný snad jedině s Cimrmanem a to ještě těžko.

• 14.2.2009  05:49
    Turbodiesel (studentský film) (2008)

Takhle má vypadat pravý dokument, prostě syrově podaný lidský osud. Jenom málo filmů mě po skončení motivuje k tomu abych si po jeho skončení zjistil o tématu něco víc ale tohle je výjimka. Edit: Aha, tak je to fake. No nevadí, je vidět jak je to kvalitně udělaný, vsadím se že nebudu jedinej kdo naletěl

• 8.2.2009  00:55
    Supernova (2000)

Jako celovečerní film v kině by to asi neobstálo, ale když se na to člověk dívá pozdě v noci, doma a sám, není to špatné. Je spousta horších filmů podobného žánru.

• 7.2.2009  21:02
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

1. Série - 90% - Napínavá, chytrá a vynalázavá varice na téma vězení. 2. Série - 70% - Stále ještě těží z nápadů první řady (to jak má Scofield naplánovaný útěk skrz tetování neskončil ve vězení), ale vedlejší dějové linky už začínají lézt na nervy. 3. Série - 60% - Pár dobrých nápadů, ale jako celek je to bohužel spíchnuté moc horkou jehlou. 4. Série - 20% - Dejte jim proboha už pokoj! Neuvěřitelný propad v kvalitě, čím více se blížíte ke konci seriálu, tím to jde do stále větších sraček, scénáristi tahají králíky z klobouku jak na běžícím pásu a neuvěřitelností to trochu připomíná telenovelu.

• 7.2.2009  20:54
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Prvních asi patnáct dílů mně vůbec nechytlo, už jsem to chtěl vzdát, když u toho šestnáctého se to přehouplo a pak už sezony jen svištěly. Sitcom je to vtipný, ale Přátelé jsou o koňskou hřívu lepší.

• 7.2.2009  20:51
    Ben Hur (1959)

Vždycky když někdo řekne slovo epický, tak se mi jako první vybaví Ben Hur. Film co trvá skoro čtyři hodiny a přesto v něm není jediná zbytečná scéna. U Ben Hura jsem měl na rozdíl od mnoha ostatních filmů pocit, že se dívám na něco velkolepého, něco důležitého. Cítil jsem se podobně, jako když jsem sledoval hokejové finále v Naganu.

• 7.2.2009  20:46

John McLane je prostě machr. Není to žádný Rambo, takže takových logických kotrmelců jako sestřelení vrtulníku šípem se tady nedočkáme. Taky to ale není žádná sušinka, což dokládá fakt, že sám vymlátí barák plný teroristů. A během toho, stačí pronést snad nejcoolovější sbírku hlášek co kdy akční hrdina z pusy vypustil. A světe div se, nezní to tak arogantně jako u Bonda ani tak komicky jako od Arnolda. Jenom to ještě umocňuje Johnův frajerský statut. Navíc jednoznačně velké plus za Alana Rickmana, který dokázal, že arcipadouch nemusí být vždycky ten největší debil v okruhu pěti mil.

• 13.12.2008  17:27

Když jsem ten film viděl poprvé asi v osmi letech, zažral jsem se do toho natolik, že jsem si hned musel pustit z kazety ještě zbývající dva díly. Rodiče mně našli asi kolem půl čtvrté ráno před televizí, když už jsem sjížděl druhý kolo.

• 11.11.2008  16:21

Jste závislákem na Star Wars pokud: a) Víte, že když komandér Veers nasměruje svoje AT-ST směrem na imperiální základnu na Dantooine, aby zničil utíkající rebelské blokádové lodě, tak se stane nešťastnou obětí zatahovacího háku Biggse Darklightera. b) Pokud dokážete najít všech sedm chyb co jsem napsal v předchozí větě a chtěli jste mě za fatální neznalost uškrtit pomocí síly.

1 3 5 6 7 8 9 následující >>