Muad

Muad

commaťák

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.6.2016  21:38

Nemám vůbec problém dát tomuto filmu plný počet. Ten film si to prostě zaslouží. Je to určitě nějlepší fantasy od Pána prstenů. Řekl bych, že se mi to líbilo o chlup víc než Hobit. Postavy jsou uvěřitelné, příběh v sobě nemá kvanta patosu a dává celkem smysl. Určitě si pokračování zaslouží.

• 9.4.2016  21:50

Tohle se nesmí brát moc vážně, je to prostě boží sranda.

• 17.12.2015  02:35

Abrams totálně posral Star Trek a za to jsem mu přál zčernalý genitál, ale za Star Wars: Episode VII - The Force Awakens mu přeji, když už né úplné uzdravení, tak aspoň zdařilou plastiku. Tohle je Star Wars. I přes občasné Hollywodské klišé, pusinky na čelo a občasný pohled na ubrečeného spratka, to stojí za voholení v podpaží pomocí světelnýho meče. Až se mě přístě revizor zeptá, jestli mám lístek, tak se zhluboka nadechnu a řeknu, že žádnej lístek vidět nepotřebuje a ať zahodí ten vodznak a vodejte z autobusu. Jo a až bude odcházet, tak mu řeknu ať navalí ještě šrajtofli.. teda ať ji hodí na zem .-) Tak tohle jo.. to můžu.. Totální návrat do dětství. Pro dnešek zbohem cinizmu.. to bude náročný .-)

• 13.12.2015  21:00

Tento film je po řemeslné stránce i po stránce hereckých výkonů jednoznačně nadprůměrný, ale nedokázal ve mě bohužel vzbudit žádné emoce.

• 12.10.2015  18:42
    Poslední loď (TV seriál) (2014)

Opravdu hodně silná US Navy agytka, která vás má přesvědčit, že nepřítelem není jenom zákeřný virus, ale v podstatě i celý svět a věřit se dá jedině, těm fešným a správným mari'nákům, kterým velí další "kapitán Kirk", jehož nějvětším přínosem pro seriál je, že se tváří pořád stejně vážně. Zlí jsou obligátně Rusové, ale i Evropané v čele s Brity dokázali vyprodukovat solidního padoucha o kterém ale stejně ani ma minutu nepochybujete, kde skončí (že by na mořském dně? .-)) Fešná doktorka samozřejmě nechybí a k ní megasprávňák z Texasu, který dělal strážného na Guantanámu (to mi nějak nešlo dohromady). V každém díle se vyráží na nějaký nájezd, při kterém padají nepřátelé, jak přezrále hrušky, aniž by vydali jedinný výkřik. Ty kulky totiž zabíjí hned při dopadu. Sem tam to nějaký crůůmembr schytá, ale je to v podstatě "startrekovská" šablona alias " he is dead Jim". Nakonec se dovíte, že věřit v konspirační teorie je vlastně velice škodlivé, nevěřit své vládě je vlastně velice škodlivé, nepřihlásit se dobrovolně do US Navy? Not possible in Amerika. Vždyť to jsou ti největší megasprávňáci na světě s nejlepší výzbrojí, na kterou si ani ponorka nepřijde, tak na co čekat. Už tam mají i těhotný ženský, tak jakýpak copak. Je to chytlavé, má to spád i inteligentní zápletku a pro člověka, který dokáže rozpoznat ty podprahové signály to je v podstatě i docela zábava, ale cokoli co mladé lidi takto zjevně a nepokrytě láká do válečné mašinerie pod záštitou služby vlasti je pro mě hodně za hranou.

• 30.8.2015  22:22

Lepší než Salvation a to je asi tak všechno. Jinak je to prostě recyklace prvních dvou Terminátorů s totálně přeplácaným dějem a nesympatickými herci. John Conor zde vypadá jako Irský pedofil, který by mě teda určitě nestrhl k heroickému výkonu a sebeobětování ve jménu lidstva. Celý film jsem si říkal, kde jsem tu ženskou už viděl a pak mi došlo, že ve Hře o trůny. No dalo se na ní koukat, ale kam se vytratila ta chladná domina v podobě L. Hamilton? Jay Courtney to je teda průser. Kde tohoto člověka vyhrabali, to fakt nechápu. Jediný Terminátor co nerezaví je Arnold, na kterém v podstatě celý film stojí a padá. Už tu značku nechte napokoji. Je podojená až dost.

• 30.8.2015  22:10

Ale tak jo. Mělo to vtip a chutnalo to asi jako piškoty s pudinkem. Nic extra, ale občas na to chuť prostě dostanete. Sice si za týden nebudu pamatovat, kdo v tom filmu hrál, protože postavy byly absolutně nevýrazné, ale pěkně to ocejpalo a nenudilo. Takto si představuju letní blockbuster. Jako akční, vtipnou a nápady překypující ptákovinu.

• 29.8.2015  13:57
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Tak předně Cliff Curtis je mi jako herec strašně nesympatický a s Kim Dickens to není o moc lepší. Nebudu tento seriál predčasně hodnotit po prvním díle, který byl spíše velice průměrný, než co jiného. Uvidíme po první sérii..

• 1.6.2015  19:04
    Kung Fury (2015)

Absolutní úlet, který mi zvedl náladu neskutečným způsobem. Za tenhle film tvůrcům velké díky.

• 1.6.2015  19:03
    San Andreas (2015)

Ničím nezajímavá popkornová zábava, která ani na minutu nevybočí ze 100x omletého schématu.

• 24.5.2015  19:57

Tenhle film se opravdu těžko hodnotí. Na jedné straně je to nadupaná adrenalinová jízda, na druhé straně si i přes surovou stránku věci neodpustí některá otřepaná klišé. Je to vlastně taková benzínová cesta tam a zase zpátky s partou totálně ujetých motofilů natřených nabílo. Absolutní kýčovitá šílenost, která musí čichačům benzínu vhánět slzu radosti do oka. Mě nebere ani rocková hudba, ani auta a motorky, proto jsem byl o 50% kouzla ochuzen a zůstalo mi jen to syrové postapo. Nakonec jsem spokojen. Tom Hardy zahrál Maxe výborně a ženský symbol tomu rozhodně neublížil. Důstojné pokračování původních MadMaxů.

• 5.4.2015  11:58
    Muž z oceli (2013)

Proč se musí do každého Hollywodského remaku nějaké "klasiky" narvat tuna trapných bitech a bourání všeho co se zbourat dá? Já si celý film říkal, že jsem tohle už tisíckrát viděl a že mě nemůže absolutně nic překvapit. Naprosto sterilní záležitost. Celé to divadýlko mě nechalo absolutně chladným, stejně jako přiblblej výraz Clarka Kenta. Ani ta Lois Lejnová nestála za víc než za to lejno. Čím jsem starší, tím víc mě tyhle blockbustery otravují.

• 22.3.2015  18:18

Po žních jdeš k Turkovi.

• 15.2.2015  22:51
    Avatar (2009)

Tohle je jednoznačně film za pět hvězd. Nechci se na něj dívat s nadhledem, nechci na něm hledat chyby. Je to překrásná pohádka ze světa Pandory a tak ji taky beru. Kvituju s povděkem, že jsou lidé v roli padouchů a umírají po stovkách. Jako vystudovaného ekologa mě agitka samozřejmě nadchla, i když bych ocenil rozvětvenější vysvětlení fungování Pandory. Je to film veskrze pozitivní. První část se mi líbila daleko víc, než finální bitka, kterou ale dokážu pochopit a Cameronovi odpustit. Jednou zase dokázal, jak výjímečný režisér to je a že toho Spielberga prostě vždycky trumfne.

• 15.2.2015  11:20
    Přežít! (TV seriál) (2008)

Britové tenhle žánr prostě neumí. Nikdy nepochopím, proč někdo kdo žije řekněme už měsíc v zemi, ve které přežilo jen jedno procento obyvatelstva, nenavštíví jako první policejní stanici a nevyzbrojí se. Díky tomuto prostému faktu se v každém díle dostanou postavy tohoto seriálu do naprosto stejných situtací, kdy jsou úplně bezbraní. Pochybná pseudo morálka hlavní hrdinky leze neskutečně na nervy. Já tomu seriálu "nevěřím", postavy se chovají naproto nelogicky. Ať vezmu Walking dead, nebo Jericho, tak jsou tyto série daleko přesvědčivější ve své vizi postapokaliptického světa. Mám za sebou jen první sérii a určitě se podívám i na druhou, ale už teď můžu říct, že se pro mě tento seriál nadprůměrným nestane.

• 30.1.2015  22:27

No upřímě jsem čekal daleko větší blbost. Byl jsem příjmemě překvapen, že jsem nebyl zhnusen. Určitě bych radši viděl v akci partu přeživších pubertálních lolitek, než partičku nagelovaných homoklád. Nakonec scénaristi přeci jen vyslyšeli modlitby všech heterosexuálních mastrurbantů, kteří půlku filmu čekali až se tam konečně objeví ženská, jen aby pak ve sprše mohli fantazýrovat jak ji znásilňuje ta menšina bludišťáků co ještě zůstala na holky. Celé by to vůbec fungovalo daleko lépe jako vysokorozpočtový pornofilm. Ten by si totiž někdo třeba pustil i dvakrát. Postpubertální divák si jistě celý film říkal, že už to všechno viděl nějmíň 10x a že se příběh odvíjel přesně tak, jak to předvídal pět minut po začátku filmu. WTF momentů byla v tomto filmu celá řada o tom žádná a korunu tomu nasadil debilní konec. Jsem zvědav čeho se dočkáme příště.

• 23.12.2014  21:38
    Nemotorové (1979)

U málokterého filmu dostanete přesně to co čekáte a co chcete. Bill Murray je král..

• 20.12.2014  21:48

Bohužel Hobbití finále mě ve výsledku zklamalo. První dva filmy jsem hodnotil vždy 4 hvězdami, ale u Bitvy pěti armád musím udělit o jednu méně. Film obsahuje několik opravdu dobrých scén na které člověk jen tak nezapomene, ale podstatně víc, na které by se raději ani nedíval. Hlavně rádobi dojemné scény mezi Evangeline Lilly a Aidan Turnerem mě neskutečně vytáčely. Jak jsem s oblibou říkal přílišným kritikům minulých filmů "je to jen pohádka",ale i na mě bylo nakonec toho patosu a "nereálna" moc. Oproti prvním dvěma filmům kvalitativní propad.

• 21.11.2014  21:49

Co více chtít od popkornové oplodňovačky, na kterou vezmete ženskou, které naslibujete, že ten film bude určitě další Román pro ženy a stejně budete z kina odcházet s jejím jazykem v uchu, když vám šeptá "odveď si mě hned teď domů a pořádně mě pomiluj". Ale teď vážně. Dostali jsme inteligentní, dobře natočenou, obstojně herecky obsazenou podívanou, která v rámci žánru určitě obstojí. K tomu jako kus mléčné čokolády na zmrzlinovém poháru Emily Blunt. Já jsem byl spokojený jako třináctiletá holka na koncertu Justina Biebera .-)

• 17.11.2014  22:56
    Interstellar (2014)

Výborný film. Mám opravdu radost z toho, jak kvalitní sci-fi se dá natočit. Pocta Kubrikovi a jeho 2001 Vesmírné odysee. Kdo se nudil při tomto Kubrikově filmu, bude nejspíše zklamán i z určitých pasáží Interstellaru. Já na druhou stranu oceňuji poctu žánrové klasice, která je pojata inteligentně a podle mého názoru nic nevykrádá. Jsem neskonale rád, že se zde celou dobu ani jednou nevystřelí, nic přeplácaně nebliká, postavy se chovají logicky. Pomalost až komornost první půle filmu není vůbec na škodu. Určitě se zde najdou i slabší momenty, ale ty jsou v konečném součtu smeteny originální pointou, při jejím odhalení srdce sci-fisty zaplesá. Vše doprovází velice kvalitní hudební doprovod. Díky Christophere Nolane za tento film.

• 12.8.2014  22:10
    Památkáři (2014)

Tolik nevyužitého potenciálu je důkazem naprosté scénaristické/režisérské impotence. Film naprosto o ničem. Bez špetky pojiva mezi scénami. Bez humoru, bez napětí. Naprostý Cloonehyho průser, zelenější, než pokakaná americká uniforma. Ani ten trapný patos mu nejde. Mnohem radši si přečtu o památkářích knihu, nebo pustím čistokrevný dokument. Tohle je prostě sterilní nuda.

• 3.8.2014  21:22

Tohle je jeden z těch filmů, které můžete hodnotit buďto srdcem, nebo rozumem. Pro mě osobně je to prostě boží sranda. Žánrová klišé akčních filmů dovedená do komedie. Pro mě jsou tohle Aliens romantické komedie.

• 6.7.2014  18:26

Je to děsná ptákovina, ale to nemění nic na komediálním potenciálu této šílené dvojice. Čtyři hvězdy si to určitě zaslouží.

• 6.7.2014  18:15
    Lovec hlav (1976)

No já vám teda lidi nevím. Podle zdejších komentářů jsem čekal temné kriminální drama a místo toho jsem dostal nelogickou patlaninu, která mě nechala abolutně chladným. Belmondo v tomto filmu má pořád stejný výraz, asi jako když se někdo hodně úporně snaží vytlačit briketu navzdory rozvinutým hemeroidům. Ostatní herci vyloženě nudí. Hudba celkem ujde. Celý film je sestříhaný dost podivně. Co mi ale nejvíc vadilo, tak absolutní nelogičnost některých situací, třeba finální bitka v letadle, nebo debilita CoCoa číslo 1, který se vyloženě chce nechat zabít. O trapných gangstrech ani nemluvě. Tento film mi prostě vyloženě nesedl.

• 5.6.2014  17:34
    Komando (1985)

Jasných 5 hvězd. Je to prostě žánrová šablona, kterou si člověk co má trochu "koule" prostě musí vychutnat. Je to taková filmová arkáda a proto se mi to líbí.

• 29.4.2014  18:47

Takové Kdo přežije pro otrlé. Místo toho, že by soutěžícího poslali domů, tak ho prostě praští palicí přes hlavu a sní ho. Film je dobře natočen. Herecké výkony jsou přesvědčivé. Atmosféra mi nepřišla nějak extra hutná, jak bylo naznačováno v komentářích. Velice podobný pocit jsem měl při sledování The road. Takový fatalismus jde z tohoto filmu cítit.

• 21.4.2014  12:33
    Oldboy (2013)

No já vám lidi nevím. Pointa, která je čitelná téměř od začátku filmu, mě na konci vůbec nešokovala. Příběh je postaven na konstrukci tak chatrné a nereálné, že moje analytická část mozku říká prostě ne. Bitky s kladivem a noži působí lehce řečeno směšně. John Brolin je příklad dokonalého ošklivce, který ale naštěstí umí hrát. Stejně tak velmi pohledná Elizabeth Olsen. Bohužel je to ale málo. Ten film nemohl být lepší, protože zápletka je tak pošahaná. Originál jsem neviděl a upřímě mě to k němu ani moc netáhne.

• 6.3.2014  10:29

No to teda byly testy. Táhnou Natashu do New yorku jen aby tam podstoupila dva testy. Ne že by ji udělali třeba oční vyšetření, genové vyšetření, atd... Na mě teda udělala docela dojem a čistě statisticky uhádnout 4/7 a brát to jako neůspěch, přičemž 5/7 už je úspěch je minimálně hodně amatérské. Těch testů mělo být mnohem víc. Jinak dokument jako takový stojí za houby, hodně amatérsky natočené.

• 5.3.2014  12:31
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Samozřemě spousta klišé, amerikanizmu, stupidního jednání postav. Na druhou stranu každý týden čerstvý příval zombiie. Nebudu to zatím moc hodnotit, protože jsem to ještě nedokoukal. Zatím mě to baví. Udrželo si mě to. Sice byly i slabší díly, potažmo sezóny, ale druhá polovina 4 se opět vrátila ke kořenům. Snad to vydrží..

• 23.2.2014  23:33

Co jiného dát tomuto filmu než 5 hvězd a to naprosto s čistým svědomím. Je to výborně odvyprávěný příběh s velice dobrými hereckými výkony. Kořeny jsou možná lepší, protože mají podstatně víc prostoru, ale poselství je stejné.

<< předchozí 1 2 3 4 5