SAINTS

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 16.10.2018  15:28
    Idioti (1998)

Dej filmu sa odohrava vo vnutrri komunity,ktorej členoviasa rozhodnu žit spolu a predstierat že su idioti.Vstahy vo vnutri komunity sa pod vplyvom tejto zvlašnej socialnej hry začinaju postupne menit.Ked vodva komunity Stoffer navrhne skušku odvahy.V nej najviac straca citliva a od ostatnych členov komunity odlišna Karen stava sa tak trpiacou ženskou hrdinkou.Trier nie je pre každeho.

• 15.10.2018  16:39

Co všetko môže spôsobit jeden až priliš horlivy policajt.Je až neuveritelne čo Gabin a Delon dokazali v tomto filme zahrat očami.Gilotina je barbarsky nastroj.

• 14.10.2018  13:02

Tak tento film bol jedno velke sklamanie.Scenar je slaby a nema logiku,motivacia jednotlivych postav bola nejasna a nedavala velmi zmysel.Chaoticke a nudne a atmosfera všetko nezachrani.Toto Netflixu velmi nevyšlo.

• 12.10.2018  16:02
    Ghostland (2018)

Jeden z tych dvoch utočnikov čo prepadli dom a mučili tie dievčata sa podobal na stryka Festera z Addams family lol.Je hrozne kolko psychopatov beha po svete.

• 10.10.2018  16:12
    Beze stop (2018)

Tento film si užiju hlavne ti čo od filmu neočakavaju len akciu ale vedia ocenit aj pribeh či atmosferu.Debra Granik pristupila k filmu velmi citlivo.Pozoruhodny je vykon Thomasin Mckenzie,ktorej môže by buduca herecka hviezda.Leave No Trace je jeden z najlepšich filmov tohto roka.

• 10.10.2018  15:58

Westernovy realizmus,kto očakal akciu bude sklamany.7/10

• 8.10.2018  12:31

Zvlašny film ale tie flashbaky mali niečo do seba.Minutaž filmu je značne nadhodnotena a divak sa tažko orientuje v množstve postav.Nostalgicka nalada filmu sa mi celkom pačila ale dalo sa z toho vytažit viac.

• 7.10.2018  18:10

Jedny chcu most postavit,druhy ho chcu odpalit.Vojna je šialenstvô.

• 2.10.2018  16:13

Film na ktory budete ešte dlho spominat.Hlavne zaver filmu ktory nadobudne hororove prvky je nezabudnutelny.Legrand zvladol svôj debut majstrovsky.

• 2.10.2018  14:00

Cloveku sa ani nechce verit že môžu byť ludia tak zli ako v tomto filme ale asi naozaj môžu byť.A čo dalej Baltazar je depsivny film,ktory neponuka prakticky žiadnu nadej a zlo zostava nepotrestane.Na konci je len beznadej a pocit marnosti.

• 1.10.2018  16:49

V celku prijemny film so sympatickym hrdinom a postavami ktore stretava na ceste za božskym Diegom.Možno boli protagonisti tohto filmu mierne idealizovani ale to ani tak velmi nevadi.

• 29.9.2018  15:22
    Nezlob (2015)

Nebudem zly a filmu dam aspon tie tri hviezdičky aj ked to bolo skôr za dve a pol.

• 29.9.2018  15:10
    Dítě (2005)

Aj tento film bratov Dardennovcov sa snaži a velmi uspešne zachytit realitu taka aka je bez skrašlovania.Hlavnymi hrdinami filmu su mladi rodičia Bruno a Sone ktorym sa narodi dieťa,Bruno preživa z jedneho dna na druhy a o buducnost sa velmi nestara.Zaraba si drobnymi kradežami a jedneho dna sa bez suhlasu matky rozhodne predat aj vlastne dieta.Kamera neustale sugestivne sleduje hlavneho hrdinu,divak tak nadobudne dojem že je velmi blizko k hlavnym protagonistom.Dieta je kvalitny naturalisticky film ktory sa oplati vidiet a patry k tomu najlepšiemu v tvorbe tychto režiserov.

• 28.9.2018  16:04

Velmi kvalitny film,ktory mi dlho unikal.Herecke vykony su v tomto filme obdivuhodne a hlavne De Niro podava jeden z najlepšich vykonov vo svojej kariere.Velmi mile filmove prekvapenie.

• 27.9.2018  13:13

Zivot arogantneho a uzavreto žijuceho Virgila Oldmana naruši mladučka Claira ktora ho požiada telefonicky o pomoc s ohodnotenim jej majetku ktory chce predat.Claire ma však fobiu z ludi a vôbec nevychadza von.Film zrejme ocenia aj milovnici umenia.Vyraznym prvkom filmu je aj hudba E.Morricone ktora dotvara magicku atmosferu celeho filmu.Film speje k prekvapivemu a šokujucemu zaveru.8/10

• 26.9.2018  15:38

Režiseka filmu sa vyhyba tuctovosti a masovosti a v tomto filme hlada nove možnosti vyrazu.Film stavia na sympatickych hrdinoch,jednym z nich je američan Gary Newman a druha je chyžna Auldrey.Jej vyššia sila ukaže slobodu z vtačej perspektivy.Film sa pohrava s myšlienkami slobody ako aj jej symbolmi.Zivoty oboch hlavnych hrdinov ziskaju na konci novy rozmer.

• 23.9.2018  15:21
    Psi (1979)

Zo samotneho nametu sa dalo určite vytažit aj viac ako len lahko nadpriemerny film.Ked zoberu spravodlivost do vlastnych ruk občania malo kedy to dopadne dobre.Malomeštania boli v tomto filme značne rasisticky a černoši po deviatej nemohli vyjst na ulicu,lebo by ich dohryzli psy a miestna omladina to tiež nemala jednoduche.Najnormalnejšia bola postava lekara Henriho Ferreta.Postava ktoru hral Depardieu Morel bola manipulativna a značne sa vymikala normalnosti svojou posadnutostov v psoch.

• 23.9.2018  15:13
    Jehelníček (2017)

Kruty film o dvoch outsiderkach matke a dcere ktore trpia len pre svoj zovnajšok.Film ukazuje aka je šikana kruta a zla,hoci v tomto filme šikanuje dve povrchne dievčata Ionu nič to nemeni na krutosti a drsnosti.Miestami je to naozaj tažke pozeranie.Režijny debut Deborah Haywood ktora čerpala aj z vlasnych školskych skusenosti vyšiel nad očakavania dobre.Skoda len toho menej uveritelneho zaveru.8/10

• 10.9.2018  14:00
    Nina (2017)

Namet filmu nie je zase ničim orginalny,a mohli by sme Ninu porovnavat s filmom Nemilovany od Zvjaginceva.Ktory sa venuje podobnej teme akou je rozvod rodičov nasledkom ktoreho najviac trpy ich dieta.Treba povedat že Lehockeho film ani zdaleka nema taku kvalitu ako tento rusky film,ale na sučastne pomery slovenskeho filmu je Nina kvalitny autenticky pôsobiaci film.Rozvod je velmi bolestiva zaležitost a Nina nam to dava bolestivo zakusit.Film pôsoby značne depresivne ako depresivny je aj Ninin svet.Spracovanie mohlo byt aj lepšie,pochvalit však treba hudbu a vykon hercov.

• 5.9.2018  18:21

Kde si na Balkane 90.rokov sa odohrava jeden den niekolkych členov humanitarnej organizacie,Neuspešne sa snažia zo studne vytiahnut mrtvolu.Film nenudi a ma dobry spad,ma vyborny soundtrack a herecke obsadenie.O absurdne situacie vo filme tiež nie je nuda.Perfektny den je vyborna satiricka fraška,umiestnena do važneho vojnoveho konfliktu. P.S. Na konci potešila aj ta piesen od Marlene Dietrich sadlo to tam ako ...

• 27.8.2018  14:41

Iranske tabu je originalny a nevšedny film,ktory ponuka divakovi velky a hlboky filmovy zažitok.Animacia neubera filmu na realnosti a je velmi pravdepodobne že v Irane sa aj takto žije.Film nam ponuka pohlad na odvratenu tvat Teheranu velmi zaujimavym a putavym spôsobom.8/10

• 25.8.2018  18:57

Dobra oddychovka ,v ramci žanru patry tento film medzi to lepšie.

• 23.8.2018  13:48

Pre niekoho neskutočna nuda a pre ineho hodnotny umelecky film.Stači si vybrat.Samozrejme pod podmienkou že film vydržite dopozerat do konca.

• 23.8.2018  13:42

Silny film o odvažnej a sympatickej Nishe ktora žije zo svojou rodinou ktora pochadza z Pakistanu v Oslo a chce žit ako jej rovesnici.Ma však smolu lebo jej rodina a hlavne otec uprednostuje prisnu moralku a opovrhuje zapadnym životnym štylom.Film režiserky Iram Hag ma dobre napisane a aj zahrane postavy.Hlavne Maria Mozdah v hlavnej ulohe je vyborna.Pre stredoeuropskeho divaka môže film vyzniest provakačne,lebo počinanie ultrakonzervativnej rodiny si vela sympatii u divakov nemôže ziskat.Ale samozrejme nemôžme odsudzovat celu moslimsku komunitu aj samotna režiserka ma moslimsky pôvod a film je voči pakistanskym tradiciam ako su napriklad dohodnute manželstva značne kriticky.

• 22.8.2018  12:45
    Dubček (2018)

Film sa sustredi na udalosti pred večer okupacie a nasledne tesne po okupacii.Film pôsoby značne tevizne,dialogy až priliš často šuštia papierom.Mne osobne sa ovela viac pačilo sedlačkove spracovanie v ramci serie česke stoleti,konkretne čast MUSIME SA DOHODNUT.Ten bol aj lepšie obsadeny a aj atmosfera v nom fungovla lepšie.Dubček od Halamu je sotva priemerny a priliš nezaujal.5/10

• 21.8.2018  13:30
    Křižáček (2017)

Film ziskal v Karlovych varoch KRYšTALOVY GLOBUS a len potvrdzuje že vkus bežnych divakov a porotcov na festivaloch je diamentralne odlišny,vid nizke hodnotnie na čsfd.Dlke zabery,minimum dialogov a letargicke tempo malo komu vyhovuje a velka čast divakov poklada taketo filmy za nudne.Dej filmu sa časom presuva do roviny symbolov,snov či priam bluzneni.Za zmienku stoji aj kvalitna hudba a vykon Karla Rodena.

• 19.8.2018  13:42

JL Godard je špecificky filmovy tvorca a BLAZNIVY PETRIčEK tiež nie je "normalny" film.Bud na tuto hru zvanu filmovy experiment pristupite alebo nie a na zaklade toto film ohodnotite.Godard mal dobry vkus na herečky a Anna Karina patrila medzi ozdoby tohto filmu.

• 12.8.2018  12:03
    Melancholia (2011)

Nevšedny film o konci sveta,ktory prevyšuje väčšinu katastrofickych filmov v ktorych sa vždy najde jejaky hero ktory v poslednej sekunde odvrati zanik sveta.Melancholia je rozdelena do dvoch časti.A po pravde neviem ktora je lepšia,či ta prva nazvana Justine,ktora sa odohrava počas svatby samotnej Justine ktoru skvelo zahrala Kirsten Dunst.Alebo ta druha Claire ktora je uplne ina ako prva čast.Podobne ako su rozdielne obe sestry.Vdruhej časti sme svedkami neodvratnej katastrofi a nasledneho konca sveta.Ten napokon prekvapivo najlepšie zvlada psychicky labilna a depresiami trpiaca Justine(jej postavu môžeme chapat ako filmove alter ego samotneho režisera),naopak manžel Claire sa zachova ako sebecky zbabelec a samotna Claire sa začne spravat histericky.Film zaujme niekolkymi krasnymi zabermi,vratane vizualne skveloho začiatku,za zmienku stoji aj skvela hudba,kamera a herecky vykony. PS.678 to je počet fazul v tej flaši na svatbe.

• 11.8.2018  17:53

Film prišiel s novym a orginalnym dramaturgickym postupom.Na konci s dychom je film ktory pomohol zmenit tvar francuzkej kinematografie.Cely film ma pomerne jednoduchy scenar.Belmondo na začiatku zastreli policajta.Cela kostra filmu je nasledne tvorena jeho stretnutiami s rôznymi ludmi.Film sa sustreti hlavne na charakter hlavneho antihrdinu.

• 7.8.2018  13:22

Franco Nero v ulohe zora pomstitela.Len škoda že sa mu ta pomsta vymkne z ruk.Nečinnost policie je v tomto filme zaražajuca,skoro ako v sučastnom slovensku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18