SAINTS

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 12.8.2018  12:03
    Melancholia (2011)

Nevšedny film o konci sveta,ktory prevyšuje väčšinu katastrofickych filmov v ktorych sa vždy najde jejaky hero ktory v poslednej sekunde odvrati zanik sveta.Melancholia je rozdelena do dvoch časti.A po pravde neviem ktora je lepšia,či ta prva nazvana Justine,ktora sa odohrava počas svatby samotnej Justine ktoru skvelo zahrala Kirsten Dunst.Alebo ta druha Claire ktora je uplne ina ako prva čast.Podobne ako su rozdielne obe sestry.Vdruhej časti sme svedkami neodvratnej katastrofi a nasledneho konca sveta.Ten napokon prekvapivo najlepšie zvlada psychicky labilna a depresiami trpiaca Justine(jej postavu môžeme chapat ako filmove alter ego samotneho režisera),naopak manžel Claire sa zachova ako sebecky zbabelec a samotna Claire sa začne spravat histericky.Film zaujme niekolkymi krasnymi zabermi,vratane vizualne skveloho začiatku,za zmienku stoji aj skvela hudba,kamera a herecky vykony. PS.678 to je počet fazul v tej flaši na svatbe.

• 11.8.2018  17:53

Film prišiel s novym a orginalnym dramaturgickym postupom.Na konci s dychom je film ktory pomohol zmenit tvar francuzkej kinematografie.Cely film ma pomerne jednoduchy scenar.Belmondo na začiatku zastreli policajta.Cela kostra filmu je nasledne tvorena jeho stretnutiami s rôznymi ludmi.Film sa sustreti hlavne na charakter hlavneho antihrdinu.

• 7.8.2018  13:22

Franco Nero v ulohe zora pomstitela.Len škoda že sa mu ta pomsta vymkne z ruk.Nečinnost policie je v tomto filme zaražajuca,skoro ako v sučastnom slovensku.

• 7.8.2018  13:18
    Nebeské dny (1978)

Nebeske dni su jednym z vrcholou v tvorbe Terrence Malicka.Film ktory ponuka krasny vizualny zažitok,na čom ma zasluhu kameraman tohto filmu Nestor Almendros a ked s k tomu prida krasna hudba majstra E.Morricone sme vsedkami vynimočneho filmoveho zažitku.Film obsahuje niekolko krasnych scen,jednym z vrchoou je ked kobylky napadnu pšenične pole to zobrazenie ked kobylky žeru pšenične klasy nema chybu.Film neodvratne smeruje k tragickemu koncu a je prirodzenym vyustenim predchadzajucich udalosti.

• 6.8.2018  15:50

Dvaja agenti FBI prichadzaju do južanskeho zapadakova medzi rasistickych buranov,aby vyšetrili vraždu troch aktivistov.Film ma skvelu atmosferu,herecke vykony a režiju.Burani su vo filme vykresleni velmi presne a presvedčivo,zrejme potomkovia tychto vidlakov volili aj Trumpa.Rasistom sa človek nerodi ale musi sa ho niekde naučit a až potom sa nim stane.

• 31.7.2018  18:50
    Bílý Bůh (2014)

Film je unikatny formou,napadom a spôsobom realizacie.Pribeh so psami je socialnou alergiou na nadradenost určitej vrstvy.Psy,hlavne ti križeni su zatažou,a ludia sa k nim spravaju pohradavo,agresivne.Tak ako väčšine menšin sa sprava majorita.Pes Hagen potom čo zostane odvrhnity,čeli nenavisti,nasiliu aj aj zneuživaniu.Niektore sceny su silno naturalisticke a hlavne pomsta psov stoji za to.Zaverečnu scenu môžme brat ako akt zmierenia a pochopenia že nezmyselne nasilie nikam nevedia.

• 26.7.2018  12:41
    Alphaville (1965)

Vo filme Alphaville Godard strieda viacere žanre.Ci už je to sci-fi,film noir ale nevyhne sa ani lahkej parodii na gangsterku.Alphaville môžeme uchopit ako podobenstvô totalitnej moci,len tu nevladne diktator ale stroj Alpha 60.Pre niekoho možno antidivacky film,ktory však zastava vo filmografii JL Godarda zaslužene popredne miesto.8/10

• 24.7.2018  13:42

Ghost stories je zaujimavy hororovy prirastok,hoci tento rok nie je na kvalitne horory tak plodny tento film sa zaraduje medzi tie lepšie.Režiseri si počinaju suverenne a to je ich debut.Kvalitne su aj herecky vykony a aj atmosfera vo filme funguje skvelo.Všetky tri poviedky su vynikajuce a dobre funguju aj lakačky.Filmu môžme vyčitak kontroverzny zaver s ktorym zrejme množstvô divakov bude mat problem a treoška znižuje aj celkove hodnotenie.

• 22.7.2018  18:23

Divoka banda obsahuje vela nasilnickych scen čim bol režiser Peckinpah znami.Už uvod filmu s niekolko minutovou prestrelkov bol impozantny a na konci filmu sa dočkame ešte niečoho lepšieho,hlavne scena s gulometom nema chybu.Tato scena sa zapisala do filmovych dejin.Režia je samozrejme vynikajuca len scenar za nou troška zaostava a tak pridu aj menej zaujimave pasaže.Divoka banda je nadpriemerne kvalitny film ktoremu nevadi ani abscencia kladnych hrdinov.

• 15.7.2018  15:14
    Ave, Caesar! (2016)

Film nie je až tak zly ake ma tu nizke hodnotenie,ale na bratov Coenovcov je to trošku slabšie.

• 15.7.2018  15:08
    Ten kluk (2007)

Eric sa pokuša po prepusteni z väzenia začat novy život ale minulost je aj tak v jeho živote pritomna.Crowley natočil silny film.

• 15.7.2018  12:50
    Precious (2009)

Priemerny film ktory balancuje na hrane kyča.

• 15.7.2018  12:42
    Ptáci (1963)

Skoda prvej polovici filmu ktora skôr pripominala romanticky film ako horor.Naštastie sa to všetko zmenilo v druhej polke ktora bola ovela lepšia.A ako začali pribudat utoky vtakov,začal na kvalite naberat aj film.

• 15.7.2018  12:39

Film ma skvele tempo,herecke vykony a suverennu režiu.Vo filme je pozoruhodne vykresleny svet pouličneho zločinu.Film si divaka ziska od prvej sceny až po tu zaverečnu a vôbec nenudi.

• 15.7.2018  12:26
    Po svatbě (2006)

Film Po svadbe zaujme civilnym herectvom a dynamickym spôsobom ručneho snimania scen.Kamera zvyšuje emocialne vypätie okamihov.Ked su postavy prekvapene alebo rozpoltene.Filmu sa celkom dobre podarilo vyhnut citovenu vydieraniu.Po svadbe je každopadne dobry klubovy film.

• 14.7.2018  15:03
    Mlčení (1963)

Mlčanie je dalšia filmova artova lahôdka pre naročneho divaka.Film sleduje odcudzenie dvoch sestier z ktorych je jedna Ester chora.Bergman cez obnaženu sexualitu skuma duševnu a citovu krizu sestier.Dej filmu sa odohrava v jednom opustenom hoteli v pochmurnom meste Timoka.Mlčanie je dost depresivny a tažko stravitelny film,ktory na dobu v ktorej vznikol je dost odvažny.

• 13.7.2018  13:39
    Tichá noc (2017)

Film ktory si odniesol až desat narodnych filmovych oceneni z dvanastich nominacii.A ponuka určite väčšiu kvalitu ako napriklad Baba z ladu,ktora ziskala niekolko českych levov za rok 2017.Ticha noc ma velmi dobre napisane a aj zahrane postavy čim sa tie stavaju pre divaka uveritelne.Uveritelny je aj scenar,však v krajinach strednej europy mnoho ludi pracuje v zahraniči čim trpi hlavne rodina.Stedry večer napokon žiadnu idilu nepoukne a aj Adama čaka tvrde vytriezvenie.Ticha noc je film ktory ma čo ponuknut a divak sa dočka nadpriemerneho filmoveho zažitku.Sučastna polska kinematografia aj tymto filmom potvrdila svoje kvality.

• 11.7.2018  14:14
    Velký flám (1966)

Vynikajuca francuzska vojnova komedia ktora pobavy,hlavne vdaka presvedčivym hereckym vykonom a vybornemu scenaru ktory je plny vtipnych dialogov a scen.

• 11.7.2018  14:11
    Psí ostrov (2018)

Na Psi ostrov sa dobre pozera,aj hudba je v nom dobra.Ale pribeh samotny je dost predvidatelny a okukany na pomery Wesa Andersona.Maly chlapec hlada na psom ostrove svojho psa,stretne tam inych psov a spolu putuju po ostrove a zbližia sa a vznikne medzi nimi puto.Akoby režiserovy došli napady.Psi ostrov je tak rodinny film,ktory pobavy ale čakal som viac.

• 8.7.2018  11:58

A je tu zas je typicka komedia,ale ma hlbši presah a skryva rozlične formy humoru.Herec Oliver Masucci stvarnil Hitlera presvedčivo a svoju rolu zbytočne neprehrava.Mystifikacia na konci bola až priliš prekombinovana,6/10

• 7.7.2018  10:21
    Trestanec (2017)

Sklamanie,čakal som viac ako len priemerne bečko.

• 7.7.2018  10:16

Filmove veldielo majstra svôjho remesla I.Bergmana ponuka nevšedny filmovy zažitok ,ktory sa odohrava v temnom stredoveku v čase morovej epidemie a kryžiackych vyprav.Vo filme sa vela filozofuje o smrti,bohu a živote a jeho zmyslu.Siedma pečat obsahuje niekolko silnych scen,ktore si divak zapameta.Jeden z najlepšich historickych filmov vôbec,Bergmanovi sa velmi realisticky podarilo ukazat život v stredoveku.

• 5.7.2018  13:10

Tento film je tak zly až je dobry.Nič viac len vyvraždovačka,občas to bolo zabavne ale tento film za nezapiše do hororovych dejin ako vynimočny film.Skor ako horši priemer.5/10

• 5.7.2018  13:04
    120 BPM (2017)

120 BPM je velmi kvalitny a strhujuci film.Jedna sa o emocialne velmi silny zažitok a na konci je film čoraz depresivnejši.Film sa občas utapa v dlhych diskusiach a hrdinovia filmu ako by sa nam trocha stracali.Ale to je jedina vyčitka k tomuto filmu.Herecke vykony,strih a kamera funguju skvelo.Campillo zvladol tento film skvelo.

• 28.6.2018  14:06

Na filme sa značne podpisal zub času ale napriek tomu je tato verzia lepšia ako ta Renčova.

• 28.6.2018  14:01

Priemerny film v ktorom hra prim CH.Plummer ktory lakomeho stareho bohača zahral vyborne.Filmu nepomaha ani to že je doslovny a priliš servilny.

• 26.6.2018  19:28
    Probuzení (1959)

Skoda že film z politickych dôvodov a proti vôli režisera Krejčika musel mat optimisticky začiatok aj koniec.V ktorom je z Jitky slušne dievča.Nejako mi to do filmu tohto filmu nepasovalo a trocha zhoršil cely dojem z filmu.Ale celkovo je to zaujimavy a až na ten zaver naturalisticky film.Ktory bol na tu dobu dost odvažny.Skveli vykon v hlavnej ulohe podava vtedy mlada J.Brejchova.

• 24.6.2018  19:34
    Chartúm (1966)

Kvalitny historicky film,ktory sa môže pišit s kvalitnym hereckym obsadenym.Kritika kolonializmu je vždy na mieste.

• 22.6.2018  11:10

Satiricky pohlad na Hollywodsku smotanku z dielne režiserskeho veterana.Film balancuje na hrane unosnosti a uveritelnosti.Všetky hlavne postavy v tomto filme su bud psychopati alebo inak narušeny ludia.Režiser si dal zaležat aby nam boli tieto postavy nesympaticke ba priam odporne(postava Juluanne Moore).Mapy ku hviezdam posoby miestami skratkovito a neohrabane a na konci sa postavy spravaju aj nelogicky.6/10

• 20.6.2018  11:29

Film je orginalnou zmesou absurdity,čierneho humoru,symbolov,satiry,ironie a grotesknosti.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17