SAINTS

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 18.12.2018  14:48
    Silnice (1954)

Film ktory ma aj po rokoch čo povedat.Jeden z Feliniho vrcholov.Uchvatny filmovy zažitok ponuka priam až dokonale herestvô dvoch hlavnych predtavitelov a ak sa k tomu prida hudba Nina Rotu nie je o čom.10/10

• 18.12.2018  14:33
    Severozápad (2013)

Velmi dobry film,herci boli užasny a aj obaja bratia su velmi talentovani.Casper sa dostal do priam neriešitelnej situacie a zaver filmu bol z jeho pohladu velmi depresivny a beznadejny.Skoda že niektori z tunajšich komentatorov sa neubranili moslimofobnym komentarom.

• 12.12.2018  15:36
    Puzzle (2018)

Agnes dostane na narodeniny ako darček puzzle a to jej značne zmeni život .Rozhodne sa zmenit zauživane stereotypy a vdaka tomu sa dostane aj do New Yorku,kde spozna človeka ktory je v hrani puzzle rovnako dobry ako ona a spolu sa začnu pripravovat na sutaž.Zmenu v spravani tažko nesie hlavne manžel Agnes-automobilovy mechanik Louie,ktory považuje svoju manželku skôr za slušku ktora musi len varit,nakupovat ,upratovat a chodit do kostola.Skvely vykon v hlavnej ulohe podava v ulohe Agnes škotska herečka Kelly Macdonald ktora je velmi sympaticka a je až neskutočne čo dokaže zahrat svojimi očami.Divak jej jednoducho musi fandit.Pribeh filmu Puzzle je jednoduchi ale velmi hlboky.8/10

• 10.12.2018  13:58

Velmi mile švedske filmove prekvapenie.Film to samozrejme nie je dokonaly ale Fragancia(Alicia Vikander) ma krasne oči aj vlasy,velmi dobre sa na nu pozeralo.Vdaka nej je ten film tak dobry.

• 6.12.2018  14:05

Chata na prodej je dobra a inteligentna komedia.Režiserovi vyšlo aj herecke obsadenie a nechybaju ani skvele hlašky a to hlavne zo strany babičky.Pavliček ponuka divakovi skvelu sondu do života jednej českej rodiny a ich vstahov.Scenar nie je nijako objavny ale postavy su dobre napisane a aj zahrane.Film ma aj vybornu stopaž-77 minut je tak akurat pre tuto trochu horku komediu.

• 6.12.2018  13:46

Co všetko sa môže stat ak odmietnete predlžit termin splatky starej čarodejnici?Hlavnu hrdinku Christine bude tri dni mučit strašny demon Lamia a na štvrty sa ju pokusi stiahnut do pekla.Filmu nechyba napätie,humor a niekolko vydarenych lakačiek.Alison Lohman zvladla svoju rolu bravurne a divakovi je nesmierne sympaticka.Drag Me to Hell je skvela a zabavna žanrovka ktora nenudi a nechava divaka sa bavit od začiatku do konca 8/10.

• 4.12.2018  14:22

Film Boxer a smrt predstavuje pomyselny vrchol v tvorbe Petra Solana.Nič lepšie ako tento film už nenatočil.Pre Stefana Kvietika to bola prva velka postava a zhostil sa jej perfekne.Aj prenho tento film predstavuje jeden z vrcholov v jeho hereckej kariere.V šesdesiatich rokoch boli slovaci schopni natočit film ktroy splna svetove parametre.

• 1.12.2018  13:58
    Mami! (2014)

Film ukazuje snahu nezvladnutelneho mladika,unavenej matky a zakoktavajucej susedy najst medzi sebou rovnovahu.Film sa oplati vidiet do konca aj kvoli Lane Del Ray a jej skladbe Born to die.

• 27.11.2018  13:42
    Policajt (1972)

Tento film už značne zostarol a podobne ako na inych kriminalok z tohto obdobia je na nom vidiet že sa na nom značne podpisal zub času.Film ma typicku Melvillovsku atmosferu,a film pôsobi značne chladne.

• 27.11.2018  13:37

Jednoznačne najlepšia bola piata poviedka a ešte aj druha.Naopak najhoršia bola ta prva,ostatne len šedy priemer .Od Coenov som čakal viac ako len jednu poviedku ktora znesie tie prisnejšie kriteria.

• 27.11.2018  13:29
    Vojáček (1963)

"Môžu ma vidiet,ale nikdy neuvidia moje myšlienky".Jeden z najlepšich filmov JLG v hlavnej ženskej ulohe hra krasna Anna Karina.

• 22.11.2018  14:25
    Dogman (2018)

Dogman je film o dobrom človeku ktory je pokušany a zneuživany diadlom Simonem.Miestni obyvatelia su vo filme horši ako akykolvek pitbul.Už uvodna scena vo filme je vtipna a desiva zaroven.Marcelo okrem toho že zhana drogy pre Simoneho a hra futbal s kamartmi tak sa stara o svoju dceru Sofiu,spolu sa chodia potapat.Jednou z najlepšich scen vo filme je ta ked Marcelo robi nedobrovolne šofera dvom zlodejom pri lupeži domu a ked sa ti v aute rozpravaju o tom ako jeden z nich zavrel maleho psa do mrazaku aby neštekal tak Marcelo nevaha a vrati sa do domu aby maleho psa zachranil.Vinou Simoneho sa z Marcela stava človek ktory tuži len po pomste,potom čo ho jeho niekdajši kamarati odvrhnu.Dogman ma neuveritelnu silu.

• 18.11.2018  19:01
    Foxtrot (2017)

Foxtrot je film ktory je rozloženy do troch dejstiev a z nich je jednoznačne najlepšia ta druha ktora sa odohrava na opustenom checpointu.O bizarne situacie vo filme nie je nudza.Ci už je to tava ktora prechadza cez hranicu alebo scena ked žena vysipe všetko čo ma v kabelke vratane dokladov a v tom momente začne pršat.Co všetko môže spôsobit jedna plechovka,ked si ju zmylite s granatom.Pre rodičov Jonathana to muselo byt hrozne dvakrat prist o syna ale ked je najhoršie pomôže joint.V Izraeli to maju protivojnove filmy zrejme velmi tažke.

• 13.11.2018  13:49

Velmi silny proti vojnovy film.Jeden z Kubrickovych top filmov.Zaver filmu v krčme kde nemecke dievča spieva pesničku a vojaci ju so zlzami v očiach počuvaju bol emotivne velmi silny.

• 13.11.2018  13:44

Famozne zobrazenie autentickeho milostneho pribehu.Film skače v čase,v rokoch a odohrava sa roznych europskych metropolach.Vela veci sa vo filme stane mimo platna a režiser tak nuti divaka si niektore veci len predstavit a domysliet ako sa odohrali.Pawlikowskemu vyšlo aj herecke obsadenie,Joanna Kulig dobre hra aj spieva a vyborny je aj Tomasz Kot v ulohe Wiktora.Podobne ako v Ide aj tu je skvela čiernobiela kamera.Pawlikowski milostny pribeh zobrazuje realisticky a uveritelne.Dôležitu rolu vo filme hra aj hudba,či už je to polsky folklor,francuzsky jazz či rokenrol v nočnom klube.Studena vojna je krutym pribehom nenaplnenej lasky,ktora trva od roku 1949 do roku 1964.Melodramaticky zaver je vynikajuci,vratane posledneho zaberu.8/10

• 10.11.2018  12:18

Dobra praca Asger.Emočne nabity film a predstavivost každeho divaka dostane poriadne zabrat.

• 7.11.2018  18:33
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Ohromujuci psycho-horor sa zaobera osobnymi duchmi a demonmi.Epizody sleduje sučastne cez dve časove linie,sučasnosti ked su surodenci už dospeli a v minulosti ked boli detmi a žili v Hill House,udalosti ktore tam zažili ich poznačili.Mne osobne bola najsympatickejšia postava Nell,preto ma jej osud v seriali velmi nepotešil.Každa epizoda si vyberie jedneho zo surodencov a tomu sa venuje,priestor samozrejme dostanu aj matka Olivia a otec Hugh.Prostrednistvôm nečakanych udalosti su surodenci nuteni sa do domu vratit a tam čelit duchom minulosti aby mohli pokračovat.Flanagan nastavil latku tymto serialom velmi vysoko.

• 3.11.2018  16:10

Sorrentinova variacia Dvojiteho života Veroniky.Akurat tu nie su dve Veroniky ale dvaja Antoniovia.Jeden spieva a druhy kope do lopty.Obaja sa zhodou okolnosti dostanu za zenit.Jeden droguje a druhy sa tuži stat trenerom.Zaver filmu pôsobi menej realne ale film je to pozeratelny.

• 3.11.2018  16:03

Tento film ma čo povedat aj našmu publiku lebo extremizmus sa nevyhyba ani našim končinam.Film je multižanrovy a divak si musi na to zvyknut.Blackkklansman je velmi dobre zrežirovany a aj obsadenie je vyborne,ustredna dvojica J.D.Washington a A..Driver funguje skvelo.Zabery z roka 2017 z Chalottesvillu pôsobia desivo. Heather Heyer R.I.P.

• 31.10.2018  16:13
    Lůno (2010)

Mohol to byt romanticky film plny kliše o osudovej laske z detstva ale režiser Fliegauf sa rozhodol(naštasie) inak a tak vznikol tento velmi zaujimavy a nevšedny film ktory nemalo ludi pohorši.Film sa odohrava v pernamentnom bezčase v chladnom a depresivnom počasi(že by inšpiracia bergmanom?).Za zmienku stoji aj minimalicka hudba,ktora je vo filme použita.Vela ludi tu piše že bol film nudny no mne taky vobec neprišiel a vobec som sa nenudil a ubehol celkom rychlo.Lono je film pre celu rodinu,hlavne matky a synovia by si to nemali nechat ujst."Zivot nam dal tento dar" tvrdi Rebecca.

• 29.10.2018  15:49
    Přelud (1965)

Tak tento film pravom nepatri medzi tie top v ktorych G.Peck hral.Vo vysledku len bezducha zlatanina a tie mužske suboje boli na smiech.

• 28.10.2018  14:38

Film ktory sa venuje partnerskym vstahom a na obdobie ktore prichadza po totalnom milostnom pobluzneny.Sme vsedkami zvlašneho milostneho trojuholnika,ked po Nicolasovi tuži Marie aj jej priatel Francis.Nikolas si uvedomuje svoju atraktivitu a oboma sa len cinicky hra.Velmi poctatna je vo filme aj hudba,teda piesne ktore su vo filme použite,či už je to Dalida-Bang Bang,The Knife-Pass this on alebo France Gall-Let air la a dalšie v spomalenych scenach dotvaraju atmosferu celeho filmu.

• 27.10.2018  13:54
    Chuligáni (2010)

Socialny realizmus Glasgowa zo 70.rokov.Vo filme sledujeme prerod placheho bifloša Johna Mcgilla na agresivneho teenegera ,podobnemu ako je jeho starši brat.Kvoly povesti svôjho brata je John na začiatku filmu preradeny z vyššej triedy do tej slabšej.Na škole sa bežne použivaju aj fyzicke tresty.John sa dokonca aj skamarati s chlapcom z vyššej vrstvy,ktory je na podobnej intelektualnej urovni ako on ale matke toho chlapca sa nepači že jej syn sa kamarati s niekym z nižšej vrsty tak zakaže svojmu synovi sa s Johnom kamaratit.A tu niekde sa začne Johnov prerod na uličnika.John sa skamarati so seberovnymi pouličnymi nasilnikmi.John ani v rodine nema žiadne vzory,jeho otec je opilec a brat nasilnik a matka musi znašat ponižovanie zo strany svôjho manžela ked je opity.Neds je surovy a realisticky film o spoločnosti kde vladnu velke rozdiely a predsutky kvoly socialnemu postavenie rodin.Tento problem je aktualny aj dnes.

• 24.10.2018  18:25

Film o tom ako banalny problem môže eskalovat a prerast do važneho konfliktu.Filmu nechyba špecificky seversky humor,aj ked len tažko tento film označit za komediu.Postava Inge bola evidentne psychicky narušena a nikto z jej rodiny to neriešil.Však kto normalny by nechal vypchat susedovho psa.Postava Altiho bola tiež zaujimava,s nim sa rozchadza manželka preto lebo ho prichiti onanovat pri videu na ktorom si to rozdava so svojou byvalou.Taketo bizardnosti vedia vymysliet hadam len škandinavci.Baldvin otec Altiho a manžel Inge sa zase chodi odreagovat do mužskeho spevokolu.Zaver filmu pôsobi ako bizardny horor,ale na Islande asi taketo filmy považuju za komedie.

• 23.10.2018  18:24

Cernochovi Tomovi Robinsonovi pride luto bielej ženy a to sa mu stane osudne.Velmi dobry film o tom ako to fungavalo na americkom juhu v 30.rokoch.Velmi dobre herecke vykony podali aj detsky predstavitelia.

• 20.10.2018  10:57

Bitka o Sevastopol je v prvom rade životopisny film o Ljudmile Pavličenkovej a nie je lineralne uchopeny.Pavličenkova tu predstavuje silnu a odvažnu ženu,ktora dokaže to iste čo muži bojujuci na fronte.Z tohto pohladu je film atypicky,lebo nie je vela podobnych filmov.Nie je to vojnovy akčny film,kde by sa len strielalo,vela akcie vo filme nie je.Trocha mi vadily tie moderne piiesne ktore boli použite pri bojovych scenach.Celkovo však film obstoji celkom slušne.

• 20.10.2018  10:29
    Green Room (2015)

Na vytvorenie skutočne desiveho filmu Saulnier nepotrebuje ani velky rozpočet či špecialne efekty.Stači mu na to dobry scenar ,herecke obsadenie,par nackov na čele ktorych stoji Patrick Stewart a nacisticky klub v hlboko v lesoch severozapadneho pacifiku.Film sa vam velmi lahko dostane pod kožu.

• 16.10.2018  15:28
    Idioti (1998)

Dej filmu sa odohrava vo vnutrri komunity,ktorej členoviasa rozhodnu žit spolu a predstierat že su idioti.Vstahy vo vnutri komunity sa pod vplyvom tejto zvlašnej socialnej hry začinaju postupne menit.Ked vodva komunity Stoffer navrhne skušku odvahy.V nej najviac straca citliva a od ostatnych členov komunity odlišna Karen stava sa tak trpiacou ženskou hrdinkou.Trier nie je pre každeho.

• 15.10.2018  16:39

Co všetko môže spôsobit jeden až priliš horlivy policajt.Je až neuveritelne čo Gabin a Delon dokazali v tomto filme zahrat očami.Gilotina je barbarsky nastroj.

• 14.10.2018  13:02

Tak tento film bol jedno velke sklamanie.Scenar je slaby a nema logiku,motivacia jednotlivych postav bola nejasna a nedavala velmi zmysel.Chaoticke a nudne a atmosfera všetko nezachrani.Toto Netflixu velmi nevyšlo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19