SAINTS

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 6.5.2021  15:49
    Fatma (TV seriál) (2021)

Pozor na turecke plache upratovačky.Hlavna herecka predstavitelka Fatmy vytvara nezabudnutelnu postavu a dodava serii skutočnu emocialnu hlbku.Zatial sa tu neobjavil žiadny "myslitel" čo by napisal,že je šokovany že aj turecke herečky vedia hrat,takyto odbornici si zrejme myslia že filmy a serialy sa točia len za vellkou mlakou.Serial kritizujem za nie tak inteligentne rozhodnutia ludi okolo Fatmy.Ale to sa často deje aj v Zapadnej produkcii.Navyše aj policia je dost hlupa,ked nedokaže chytit vraha napriek zavažnym dokazom.Ale inak može byt.

• 3.5.2021  16:30

Poeticke postalinovske ruske filmove prebudenie.Režiserovy tohto filmu Kalatozovovi sa podarilo natočit majstrovske dielo,kamera vo filme je fantasticka.Hlavna zapletka filmu milostny pribeh je tragicky,ale film samotny je tiež tragicky v tom ako vykresluje vojnu a aky tragicky vpliv ma na ludi.K tomu treba pridat vyborne herestvo,hlavne hlavna predstavitelka Veroniky je užasna,kamera často zabera jej tvar a oči čierne ako uhol z blizka.Je lahke pochopit prečo je tento film tak slavny,jeden z najlepšich filmov s vojnovou tematikou.Radost vidiet toto majstovske filmove dielo.

• 2.5.2021  16:30

Black Bear funguje na niekolkych urovniach.Je tak otvoreny intepretacii,žu funguje ako chceme.Film može byt ostrou čiernou vstahovou komediou,čiastočnym skumanim tvoriveho procesu a čiastočnou metafikciou.Pri filme s minimalnou zapletkou a bez skutočnej akcie nesmie divak spustit oči z obrazovky.Nič nie je take ako sa zda a všetko je prezentovane zo zahadnou snovostou.Všetci hrame navzajom hry a neustale porušujeme vlastne pravidla,aby sme uspokojili ostatny,ale z akych dôvodov?Black Bear rieši tieto problemy bez toho aby potreboval velke monology.

• 30.4.2021  19:51

Film je priliš nudny a strašidelne prvky neboli vobec strašidetlne.Navyše aj stopaž dve hodiny je značne prepalena na film,ktory toho nema tak vela čo povedat.Film ako tak drži Amanda Seyfield.Koniec je tiež o ničom.Sklamanie.

• 28.4.2021  22:10

Film začal dobre o to horšie skončil.Zaverečny zvrat bol trocha pritahnuty za vlasy a bečkove zaver plny krvi a kliše ako zachrana v poslednej chvili tiež nepridali na finalnom hodnoteny.Samozrejme,je zaražajuce,že na zachodoch na psychiatrii nemaju mrežovane okna a tak lahko sa da odtial ujst lol.Film radšej mohol zostat mysteriozny,tak ako sa na začiatku tvaril.Otecko hlavnej postavy nemaloval pekne obrazky.

• 26.4.2021  19:38

Kvalitny a dobre spracovany film a aj obsadenie je velmi dobre.Je to vtipne a orginalne,toto  dobrodružstvo stoji za to.Solidna rodinna jednohubka.

• 25.4.2021  14:24
    Synchronic (2019)

Zivot dvoch zachranov v New Orleans sa obrati naruby po tom čo narazia na seriu umrti a zraneni spojenych s drogou s bizarnymi nadpozemskymi učinkami.Synchronic je viac žanrovy film,čo je osviežujuce niekedy však ako keby poriadne nevedel čim vlastne chce byt-spoločenskou dramou,hororom či sci-fi.V prvej polke sledujeme život dvoch zachranarov ktori zapasia s pracovnym tlakom a každy z nich je neštastny zo svojho životneho udelu.Ako nahle sa film dostane do synchronnej časti,po tom čo jeden zo zahranov ju vyskuša na sebe nastane skutočne sci-fi aj horor.To umožni zabavnu a nepredvidatelnu jazdu.Film určite stoji za pozornost.Film velmi dobre pracuje s roznymi časovymi rovinami,roznymi odkazmi,ktore si hrdinovia možu posielat skrz tie časove vrsty,Prostredie New Orleans tie traumy ktore tam su,otrokarstvo to funguje velmi dobre.Ulice prerastene korenami stromov.Rozne traumaticke udalosti ktore idu hlboko do minulosti Na rozdiel od uživatelky Skeksis som si pri sledovani tohto filmu neobhryzal prsty ani nechty od nudy.

• 21.4.2021  21:44
    The Power (2021)

Rose Williams je vo svojej hereckej ulohe vyborna.Videli sme už množstvo podobnych strašidelnych pribehov,ale tento patri k tym lepšim.Nemocnica,je dost strašidelna.Značny potencional však zostal nevyužity.Pochvalu si však zasluži dobry soundtrack.Solidny horor.

• 20.4.2021  13:46

Na Spika Lee neobvykli film,hra tam len minimum černochov,zaujimavy pohlad na italoameričanov v Bronxe v lete 1977.

• 20.4.2021  13:36

Postava redaktora pravicovych pro-vladnych novin,ktoreho hra Volonte,je brilantny a presny portret najhoršej manipulativnej žurnalistiky(však to pozname aj na Slovensku)Nevinna školačka,je znasilnena a zavraždena,noviny Zurnal,ktore služia vladnej strane poslužia a svojimi manipulativnymi člankami presvedčia verejnost,že vrahomdievčata z lepšej rodiny je lavičiar a anarchista,však sa bližia volby.Každemu je jedno kto je skutočny pachatel,media,vladne noviny už mladika odsudili.Napinave,znepokojujuce a velmi provokativne.Pravda je bezpečne uložena v buducnosti sa možno odhali,ale bude zaležat na vysledku volieb.Toto su kvalitne politicke filmy,nie tie slovenske ako Svina a spol.Slovaci sa ešte maju čo učit,najlepšie od talianov.

• 18.4.2021  11:15

Pribeh a vyborne herecke vykony zaujmu,i ked vstahy a niektore situacie su dost laahko čitatelne a v niektorych momentoch môžu pôsobit ako kliše.

• 17.4.2021  18:26
    Oni (TV seriál) (2021)

Kvalitny serial aj ked je to trošku prehnane a serial sa nevyhne opakovanym stereotypom o rasizme.Treba však dodat,že toto je fiktivny pribeh nie dokument o rasizme.Herecke vykony su špičkove.Nadbrirodzene zle bytosti su strašidelne,ale niektori ludia su prišeri.

• 14.4.2021  22:00
    Minari (2020)

Fantasticky film plny srdca a duše.Vstah babička/vnuk je putavy a vyvija sa prirodzenym spôsobom.Celkovo herečka ktora zahrala babičku bola užastna a mohla by vyhrat Oscara vo vedlajšej ulohe.Korejska rodina si v ARkansase plny svoj americky sen.....rodina je však aj tak najdoležitejšia a musi stat pri sebe,aj ked vam babička zniči urodu.

• 13.4.2021  13:57

Celkom slušna a vydarena slovenska komedia z druhej polovice 80.rokov.Jediny dobry film režisera Dušana Rapoša.

• 13.4.2021  13:36
    Noc v ráji (2020)

Vynikajuca noirova krvava krimi-drama z Južnej Korei.Pomsta sa javi ako ustredny motiv filmu,ide o mimoriadne pochmurny a depresivny film,ktory sa odohrava v nihilistickom svete gangstrov,kde chyba aka kolvek spravodlivost.Jednou zo silnych stranok filmu Noc v raji je jeho evokativne pomale rozuzlenie a jemne portrety postav,ktore prechovavaju jadro intenzity hlboko vo svojej psychike.

• 12.4.2021  15:45

Zatial najlepšia čast celeho serialu.

• 10.4.2021  16:50
    Snadný prachy (TV seriál) (2021)

Tento serial až prekvapujuco realisticky ukazuje ako švedska vlada zlyhala pri integracii pristahovalcov do spoločnosti.Kriminalne podsvetie v Stockholme je poriadne multikulturne.Vojny gangov,drogy,brutalita.Serial pre progresivcov z BA kaviarni.

• 7.4.2021  12:37

Lazzaro,je dobrak s jednoduchym pohladom na vec,ktory pomaha nezištne,bez postrannych umyslov.Jeho oddanu dobrotu si ludia často zamienaju s hlupostou,prostotou obyčajneho hromotlka a pohrdavo sa k nemu aj spravaju.Zotročovanie celej skupiny ma na svedomi Marchesa De Luna.Bez spojenia s okolitym svetom všetkych rolnikov obera o možnost zarobku či vzdelania.Za oponou sa skryva alegoricke vyobrazenie feudalneho vykoristovania v kontraste s kapitalistickym svetom v ktorom sa Lazzaro magicky ocitol.V betonovom zhone zimneho velkomesta si však aj napriek absencii prirodnych kras a hierachickej štruktury,zachovava svoju identitu.Magicky realizmus opantavadruhu čast Lazzarovho smutneho pribehu.Je to však pribeh ludsky,uprimny,plny nadhernych zaberov a kontrasnych symbolov.Tento film ma magicky pohltil a vnutorne obohatil.

• 6.4.2021  16:01
    Shorta (2020)

Shorta,je zriedka vidany dansky akčny thriler.Film,je trocha amerikanizovany s vrtulnikmi vo fiktivnom gete.Bolo to dobre zrežirovane aj zahrane.

• 5.4.2021  17:29

Pribeh je pomaly bez velkej zapletky.Filmu nechyba vela monologou s politicky podfarbenym podtonom.Napriek tomu sa režiser Ricky Staub ukazuje ako angažovany režiser s jasnou viziou.Vo filme vystupuju aj skutočny kowboji z Philadelphie,ktori dodali potrebnu autencitu.

• 4.4.2021  13:12
    Antigona (2019)

Antigona sa pozera na tažku situaciu zufalych pristahovalcov optikou greckej tragedie.Režiserka rovnomennu hru adaptuje a modernizuje postavy zo starovekeho Grecka do dnešneho Montrealu.Sledujeme strhujuci portret rodiny v krize v hrdinskom pribehu o surodeneckej lojalite a v žalostnej obžalobe imigračneho a sudneho systemu.Soundtrack kombinuje hip-hop ,pop s blizkovychodnou ludovou hudbou ,vypočitany tak aby zaujal,ale nepohltil zmysly.Vyborna je aj mlada herčka ktora zahrala Antigonu.Antigona je v novej krajina uspešna,ma dobre akademicke vysledky,priatela,pre jej bratov je to však iny pribeh a stanu sa sučastou pouličnych gangov.Pri nevydarenom policajnom zasahu jeden z bratov zomrie a druhy sa dostane do väzenia a hrozi mu deportacia.Antigona sa rozhodne pre zufaly čin.Bude to mat pre nu nepredvidatelne nasledky.Ale pre tuto odvažnu a zasadovu mladu ženu neexistuje ina možnost.P.S.tunajšie nizke hodnotenie neodpoveda kvalitam tohto filmu,zrejme zauradovali predsutky,alebo sa ludia tomu nerozumeju.Roten Tomatoes 95% a IMDb 7.3.

• 3.4.2021  12:51

Film sleduje posledne tyždne Ježiša Krista z pohladu vobec prvej feministky Marie Magdaleny.Rooney Mara podava velmi solidny vykon.Phoenix ako Ježiš je zvlašna volba.Celkom solidny film na Velkonočne sviatky.

• 2.4.2021  12:30
    Pouze zvěř (2019)

Velmi kvalitny film, v ktorom zločin suvisi s postavami a spravanim sa protagonistov.Je to študia ludskeho spravania,sklamania,posadnutosti,melancholie a ctižiadosti.Je to dobre nastaveny pribeh vyrozpravany z rôznych uhlov pohladu.Ambiciozny film,ktory sa sklada z piatich hlavnych postav a odohrava sa na dvoch kontinentochPribeh je komplikovany a v tom je jeho krasa.Na konci všetky kusky skladačky do seba zapadnu.Skvela kriminalna drama.

• 30.3.2021  19:52
    The Father (2020)

Anthony Hopkins na vrchole svojich hereckych sil,ako človek ktory straca kontrolu nad realitou.Film ponuka realisticke zobrazenie demencie a vyborne herecke vykony.

• 23.3.2021  14:16
    Hovory (TV seriál) (2021)

Ma to iba zvuk a žiadne video.Ak mate radi paranormalne javy bude sa vam to pačit.

• 22.3.2021  16:43

"V Amerike bohatych milujeme a bohatych nenavidime".Všetci vinnici mali pre väčšie dobro dostat vysoke pokuty a tieto peniaze mali byt použite pre znevyhodnene deti.Namiesto toho dostali minimalne tresty a pokuty.Stovky mladych nadejnych študentov sa museli vzdat svojho sna o vysokej škole pre podvodnikov ako RickAk mate peniaze mate neobmedzene možnosti,ale nikdy ich nie je dost.

• 21.3.2021  19:53

Celkom slušne dokukrimi.Styri časti je privela,lebo miestami sa pribeh točil v kruhu.Postavy neboli velmi sympaticke,takže bolo tažke s niekym sympatizovat.Ocenujem množstvo archivnych zaberov aj zo samotneho sudneho procesu.To že ho sud oslobodil,ešte neznamena že je nevinny.

• 20.3.2021  12:07

Film velmi dobrym spôsobom vytvara plazivu atmosferu hrôzy a paranoje,všetko v službach silnej alegorie duševnych chorôb,zdedenych chorôb a zhoršujuceho sa stavu našho sveta.Film sa može pochvalit aj špičkovym zvukovym dizajnom.Chris Sheffield je vynikajuci ako Harry a jeho zostup do neznamej patologie lutosti,smutku a traumy je citelny.The Block Island Sound je kvalitny a atmosfericky art-eko horor.

• 18.3.2021  13:52

Dejiskom pribehu je Chicago na konci 60.rokov.Ked je drobny zločinec William O Neil zatknuty a obvineny z kradeže auta oslovi ho agent FBI Roy Mitchell,ktory ponukne zrušenie obvinenia na oplatku za to že sa stane informatorom uradu.O Neil sa infiltroval do miestnej organizacie Black Panther a vypracoval sa na vrchol organizacie,čim sa približil k Hamptonovi a k jeho ludom.Je to velmi dobre natočeny film o zostupe človeka do začarovaneho kruhu zrady a podvodu.Film kladie niektore relevantne a urgentne eticke otazky tykajuce sa využivania vladnych informatorov.La Keith Stanfield,ktory hral informatora bol fenomenalny.

• 17.3.2021  14:37
    Land (2021)

Režijny debut Robin Wright dopadol celkom dobre.Scenaria bola samozrejme fantasticka.Je to film ktory prinuti divaka premyšlat.Važte si čo mate.Majte sucit s ostatnymi.Nikdy neviete s čim maju do činenia.Pribeh divaka vtiahne do deja,je dobre napisany a zrežirovany.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30