Noční hra (2018)

70% Kdyby to bylo jen o za vlasy přitažené noční hře, asi moc spokojený nejsem. Osazenstvo si tu ale navíc vtipně řeší své bolístky, Plemons je ve své až hororově podivínské roli skvělý a vše je podané tak svižně, akčně a s přiměřenou porcí nadsázky, že téhle “hře” skoro i věřím. PS: Je tu jedna potitulkovka. 19.4.2024 - ČSFD 68% / 69% IMDb.

Invalida (2023)

70% Vzhledem ke kvalitám audiovizuálu přimhuřuji oči nad mírnou zdlouhavostí (stříhal bych) nebo nad naivním inkluzivním podtextem. Technicky totiž film vypadá, jako kdyby se při natáčení sešli Kusturica s Ritchiem v nejlepší formě. A přitom jde “jen” o obálku pro zábavnou cestu za odplatou jednoho skvěle zahraného, cholerického údržbáře.

Tři dny Kondora (1975)

Redford tlačí společně s Pollackem příběh vpřed, a tak i po letech docela odsýpá a napíná. Přesto bych se divil, kdybych si z něho za pár dní ještě něco pamatoval. Na to je příliš nevýrazný. PS: Dabing je celkem snesitelný. 29.3.2024 - ČSFD 83% / 74% IMDb.

Vocasy na tripu (2023)

Jednoduchá, ale překvapivě lidská a pozitivní cesta za odplatou, která baví svou upřímností a nápady okolo psích zvyků a zároveň sprostotou neuráží. Snad jen minimální psí mimika je trochu brzdou. Takhle mohly vypadat McFarlaneho filmy, kdyby byl dobrý režisér. PS: Je tu jedna mezititulkovka.

Což takhle dát si špenát (1977)

A milé děti budete-li krást, sní vás bernardýn… Další bláznivina tandemu Vorlíček/Macourek, která má sice slušný námět, hvězdné herce nebo hitovou úvodní melodii, ale vtipná je jen párkrát a na rok 2024 je už příliš rozvleklá.

Tísňové volání (2018)

Po formální stránce levnější verze Telefonní budky, takže slušně natočený, minimalistický napínák. Průšvih je ale scénář. Ten se nesnaží pouze o adrenalinovou jednohubku, ale také o tematizaci viny a snahy o vykoupení se z ní, a to bez ohledu na uvěřitelnost příběhu. Až je z toho stupidní epizodní příběh jednoho stupidního policisty. 21.3.2024 - ČSFD 77% / 75% IMDb.

Duna: Část druhá (2024)

Tak těžkotonážní audiovizuál se jen tak nevidí. Jen ten dovede téměř nepřetržitě udržovat v napětí a očekávání. Výsledek je ale pro mě spíš zklamáním vzhledem ke skokům v ději i vývoji postav, absenci silnějších emocí a uspěchanému vyvrcholení směřujícímu spíš k otevření vrat do třetího dílu než ke kvalitnímu uzavření toho druhého.

Anatomie pádu (2023)

50%. Jeden smrtelný pád a víceméně jen dvě možná vysvětlení, pro která ale není dostatek důkazů. A teď co s tím? Tvůrci se vydali cestou dvouhodinového soudního spekulování. Pro někoho výživný materiál k přemýšlení, mě k tomu film neinspiroval.

Zimní prázdniny (2023)

Komedií bych to neoznačil. Jde spíš o pomalé, staromilsky natočené konverzační drama, kdy se snaží převážně učitel a žák v rozmezí 20 dnů roku 1970 sympaticky vyrovnávat se svou vynucenou společností a svými životními zátěžemi. Sice mnou ta hořko-sladkost příjemně probublala, přesto těžko hledám důvody, proč ho hodnotit lépe. To prázdné večerní kino docela i chápu. Specifický film, co není pro každého.