Kámoš k pohledání (2009)

70%. Tahle komedie určitě nesedne každému. Jak kvůli mírně zženštilé Ruddově postavě, pohybující se občas na hraně trapnosti nebo pomalejšímu tempu vyprávění nebo mírnému „gay“ feelingu. Mě si ale získala poměrně originálním námětem, pohodovou atmosférou, několika vtipnými scénami nebo upřímnou Segelovou postavou. 28.10.2023 - ČSFD 65% / 70% IMDb.

Návrat idiota (1999)

70%. Kdysi dávno jsem hodnotil plnou palbou. Asi se mi film trefil do nálady a srdce. Po mnoha letech a spíše v rozumovém sledovacím módu se už nějak míjíme. Působí na mě příliš divadelně, strojeně a bezpříběhově, i když jisté kvality mu stále nelze upřít. Snad si k němu ještě někdy v budoucnu najdu cestu…

Mamka a taťka (2017)

70% To film hodnotili hlavně rodiče? Faktem je, že jde o mírně kontroverzní, nízkorozpočtové béčko s tragicky hrajícím Cagem nebo podivnou hudbou. Ale je také minimálně napoprvé poměrně napínavé, v klíčových chvílích dynamické ala režisérův Crank a několikrát i zvráceně vtipné, takže mě tahle jednorázovka víceméně pobavila. Režisér má akorát tu smůlu, že si s takovýmto námětem nemůže dovolit čistokrevný horor. Filmu by prospělo víc krvavosti a méně nudných odboček k satiře šťastného rodinného života. 12.10.2023 - ČSFD 51% / 56% IMDb.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

50% Škoda, že tak akční režie a střih a několik vtipných scének bylo využito pro tak pitomý příběh. Vím, jde přece o parodii a nadsázku, a tak bych měl být shovívavý. Mě ale tenhle trojboj britské komedie, vyvražďovačky ala Vřískot a akce ala Mizerové nějak nesedl a postupem času akorát víc a víc iritoval a nudil. 30.9.2023 - ČSFD 79% / 78% IMDb.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Těžko se divit, že komedie s pitomým a těžko uvěřitelným námětem je opravdu pitomá a těžko uvěřitelná. Nicméně nelze jí upřít nadšení pro věc a několik úsměvných scének. 26.8.2023 - ČSFD 64% / 65% IMDb.

Gran Turismo (2023)

50% Tak trochu životopisný film, trochu sportovní dle klasické, předvídatelné šablony, trochu rodinný a trochu romantický film. A také reklama na Gran Turismo, Nissan, Sony nebo Porsche. A tak je s podivem, že tahle koláž docela funguje a nemá tři hodiny. Jenom ale za cenu povrchnosti a zkratkovitosti. Pro mě je ale hlavně škoda, že je film primárně zaměřený na děti a mládež milující spíš Gran Turismo než reálné závodění. S ním to paradoxně bohužel moc společného nemá.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

V jádru klasická pohádka, co cpe dětem hodnoty jako přátelství, rodina, důvěra apod., ale překvapivě akční, vtipná a nápaditá ve stylu Shreka. Jeden by díky ní málem začal mít rád čivavy. PS: Jedničku jsem neviděl, ale zdá se, že to ničemu nevadí.

Sisu (2022)

Čím to je, že v některých akčních béčkách mi nevadí nesmrtelnost ani dementní chování hlavního hrdiny i jeho protivníků a v jiných tohle bije do očí a čím dál tím víc otravuje? Nevím, ale tohle je bohužel ten druhý případ.

Menu (2022)

50% Slibný, napínavý rozjezd, ale jak vyloží kuchař karty na stůl, tvůrci už téměř nedokážou přijít s ničím zajímavým. Chce to být horor i satira, ale dojíždí to na chabě vykreslené pohnutky postav v tom, co dělají. A takový to mělo potenciál… Jo a rozhodně nečekejte komedii.

Zkouška umění (2022)

Přijímací zkoušky na tři katedry AVU + vrátnice a vše sledované většinou staticky a bez komentáře. A ono není víc potřeba. Tenhle BIZÁR stačí jen pozorovat s otevřenou pusou a je na každém, co si z něho odnese. Vytknul bych jen, že jdou tvůrci možná až příliš na ruku těm, co mají o umělcích jen to nejhorší mínění.