Prchlivec

Prchlivec

Heřman Prchlivý

okres Praha

1 bod

Moje komentáře

  • 9.7.2017  22:16
  Křižáček (2017)
  *****

  Je to film, kterých je u nás málo. Soustředěný, bez velkých gest a emocí, dějových zvratů, postupně plynoucí a hlavně kladoucí na překvapeného diváka hodně velké nároky. A zdá se, že mnozí to v zájmu svého pohodlí rychle vzdali.

  • 19.3.2018  14:46

  Pro mne zatím jeden z nejlepších, nejinteligentněji natočených filmů roku. Vypadá to, že všichni jeho tvůrci i herci věděli, co dělají a proč to tak dělají. Skvělý scénář, režie, kamera, hudba, herci. A při tom nic z toho nevyčnívá, nikdo neexhibuje a dohromady to dává smysl, jaký jsem už dlouho v kině nezažil. Asi bych to ale nechtěl vidět v kině, kde kolem mne budou spoludiváci mačkat mobily a chroupat nafouknuté zrní.

  • 1.3.2018  13:27

  Film, který se z dnešního českého mainstreamu docela vymyká. Nejde na první dobrou, má více rovin - některá je veselá a jiná zase jde po těch okamžicích vážnějších. A dohromady to překvapivě funguje. Vejdělek si hraje se vztahy mezi partnery i mezi rodiči a dětmi. Nesnaží se, abychom se smáli od začátku do konce, ale usiluje o to, aby humor měl kvalitu. Stejně jako ostatní emoce.

  • 1.4.2019  16:14

  Dokonale děsivé, atmosféra hrůzyplná, vše spěje k absolutnímu konci, horor jako břit!