BluT

J. Zídek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 20.11.2020  16:02
    Vyšehrad - Máma (E07) (epizoda) (2017)

Snad jediný slabý díl z celého Vyšehradu.

• 20.11.2020  16:00

Druhá série mě bavila ještě víc, než první. Všechny postavy (možná až na Olu) jsou skvěle napsané a totálně jsem je žral. 95%

• 12.2.2020  15:00

Novej terminátor není úplně bez šťávy a bez nápadu, ale zacházející slávu této série filmů už asi neobnoví. Grace (Mackenzie Davis) byla fakt sympatická hrdinka, story mě bavila a celkově jsem se nenudil. To by bylo celkem tak na tři hvězdičky. Ale za Arnieho monology musim zvýšit hodnocení aspoň o hvězdu, ten prostě kurva nestárne. 70%

• 12.2.2020  14:39

Asi jsem se měl podívat na recenze a průměrné hodnocení, než jsem si novou Godzillu pustil. Třeba bych nebyl tak strašně strašně zklamanej. Asi ve čtvrtině filmu mě to totálně přestalo bavit, tak jsem šel dělat něco jiného, po chvíli jsem se k filmu vrátil, ale dialogy byly tak stupidní, hlavní herci a herečky tak strašně necharismatičtí a nesympatičtí a příběh plytkej, že jsem to prostě nedokoukal. Za některé efekty tomu nedávám odpad!, ale aspoň tu jednu hvězdičku. Nekoukejte na to. 20%

• 3.1.2020  00:14

Objektivně to nebyl vůbec špatnej fim, ale zůstala mi po něm v krku taková divná pachuť. Jednotlivý scény fungujou, efekty jsou super, ale celek je o ničem a herci mi teda rozhodně k srdci nepřirostli. A to ani Colin Firth, kterýho jinde fakt můžu. No a jelikož nejsem filmovej kritik, tak tomu můžu dát právě teď subjektivní dvě hvězdičky, nikdo se na mě zlobit nebude a až budu chtít příště nějakej film o agentech, tak si radši pustím Bonda nebo třeba Austina Powerse. 45%

• 3.1.2020  00:00

Nepochopím, jak mohli producenti sehnat tolik úžasných herců (a především hereček) do tak průměrnýho až skoro podprůměrnýho filmu. Asi si z něj budu pamatovat jen Scarlett Johansson a, až na scénu u bazénu, byl i její výkon jalovej. 40%

• 4.9.2019  10:32
    Venom (2018)

Bylo to mnohem lepší, než jsem čekal. Vtipnej příběh, Hardy hrál dobře a symbiot Venom se taky povedl. Prostě pohodově strávenej večer s timhle filmem! 3,5*

• 14.1.2019  15:20

Jsem kultovním fanouškem. 100%

• 22.1.2018  14:42
    Nemilovaní (2017)

Mám rád, když nad filmem přemýšlím i po odchodu z kina a ještě víc cool je, když i trošku trošičku změní mé vnímání světa. Což se Nemilovaným povedlo. Budu jim fandit při letošním udílení Oscarů. Skvělá hudba, skvělá atmosféra současného Ruska, skvělá kamera. 87%

• 25.12.2017  17:45

Zápletka byla slabší (vlastně nešlo vůbec o nic. Bartoška aka God by býval mohl ztracené jablko teleportovat zpátky na Nebe v jakémkoli okamžiku), ale ústřední dvojice byla super, takže v tomhle ohledu mi to fungovalo. Anděl a až překvapivě hodný čert se pěkně doplňují v dialozích a je dobře, že příběh stojí převážně na nich. Kerekes to slušelo a do role se hodila výborně (takovou nenafintěnou krásou), ale její dceru mohli teda vybrat lépe. Za a) nebyla matce ani trochu podobná a za b) hrála tak nějak průmerně, ale možná jsem jen zmlsanej z dětských herců z hollywoodské produkce. Jediné, co mi ve filmu vyloženě vadilo, byla přítomnost Bílé (kdyby tam měla větší roli, tak by mi nedělalo problém film přestat sledovat), ale aspoň byl na konci filmu někdo, kdo umí zpívat. 70%

• 17.4.2017  02:16
    Méďa (2012)

Zklamání.

• 17.4.2017  01:30

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.

• 17.4.2017  01:08

Předloha z 95' je vizuální masterpiece, která diváka hodí doprostřed děje a nenechá ho vydechnout. Není lehké se v ní zorientovat, ale zanechá neskutečný dojem. Hollywoodský remake všechno pěkně vysvětlí, ale jakoby mu chyběl náboj. Nezanechal ve mně pocit, že sleduju něco výjimečného. Ne že bych odcházel z kina zklamaný, ale možná bych si to užil víc, kdybych předlohu neznal a očekával americkou sci-fi řežbu. Asi to měli přihrát odvážnějšímu a zkušenějšímu režisérovi. Připadalo mi, jako že se to Rupert Sanders snažil neposrat a světoznámou a milovanou Scarlett Johansson se bál za cokoli peskovat, protože hrála tak nějak prkenně. Přitom ona prkno rozhodně není (wink wink, nudge nudge). Možná se snažila o robotické pohyby, ale tak nějak to nefungovalo - Major by měla být zdokonalanou verzí člověka s pohyby naopak perfektními a ne prkennými, sakra. Z původní animované ikony žánru čerpali tvůrci Matrixu a získala si až kultovní status. Hraná verze z roku 2017 je bohužel jen vysokorozpočtovým odleskem toho, čím mohla být, kdyby se toho chopil někdo s opravdovým zájmem a láskou k žánru. 75%

• 2.1.2017  03:15

Snad jediný film s Michaelem Cerou, který bych asi nikomu nedoporučil. Scénář o ničem, herci nijací, sice uvěřitelní, ale k čemu to je, když se v celém filmu nic neděje a nikam nesměřuje? Samotná Crystal Fairy mi strašně vadila. A ani po požití kaktusu se nestalo nic zajímavýho. Ve svym životě jsem promarnil spousta času nicneděláním, ale Crystal Fairy jsem fakt vidět nemusel.

• 31.12.2016  01:54

Už od začátku jsem o Rogue One přemýšlel jen jako o spin-offu, tedy o něčem, co bude asi fajn, ale nemusím to nutně vidět. Takže jsem nebyl tak nahajpovanej, jako třeba na sedmičku, když jsem do toho kina vcházel. Ale těšil jsem se, to jo. No, a dostal jsem přesně to, co jsem čekal (což se většinou nestává - obvykle mě film příjemně nebo naopak nepříjemně překvapí, když na něj jdu s nějakým očekáváním). Bavil jsem se, bylo to super, ale Něco tomu chybělo. Něco co má v sobě třeba malej Anakin, Luke Skywalker nebo Obi-Wan Kenobi. Jyn to Něco neměla. Navíc jí to, nevím proč, moc neslušelo. Třeba v Teorii Všeho jsem byl z Felicity Jones nejvíc vystříkanej a tady jsem na plátně koukal radši na slepýho mnicha nebo droida K-2SO. Jinak jsem rád, že se na plátně objevilo pár postav z hlavní série. A snesl bych i víc. Triky a efekty skvělý, ale třeba lodě ve vesmíru mi chvílema přišly jak z bakelitu a i Hvězda smrti byla chvílema taková trochu homo. A rozhodně si neuvědomuju, že by mi to tak připadalo ve Force Awakens, tak nevim, kde se co změnilo. Ale svůj účel tenhle film splnil; kurevsky se těšim na osmičku!!! A jsem rád, že vznikl. 85%

• 1.10.2016  22:34

Hezký romantický příběh, hezká Felicity (tedy Jane), ale spíše jsem doufal, že se dozvím mnohem víc o Stephenově práci a životě. Jako by filmu chyběla hloubka. Určitě bych snesl i delší stopáž, kdyby mi to mělo zajistit méně povrchní zážitek. Viděl jsem už pár životopisných filmů a Teorie všeho se nemůže rovnat s těmi nejlepšími. Líbil se mi, chvílema vlastně moc, ale nejsem z něho unešenej. Velmi silné tři hvězdy.

• 27.9.2016  02:56

Konec byl děsně kýčovitě americkej, ale kvůli tomu, že tomu došla šťáva na konci, nemůžu zapomenout, že jsem se zbytek filmu mrtě bavil. Všichni herci byli libový, jen Seann W. Scott by konečně mohl vypadnout z jedný škatulky a nehrát všude stejnýho retarda. Vlastně jsem si film sehnal kvůli "McLovinovi" (Mintz-Plasse), ten herec je takovej správně divnej nerd a nezklamal. A že tam hrála Elizabeth Banks je vůbec pecka, absurdně moc jí to sluší. Vlastně se divim, že nedostává "lepší" role v pořádnejch blockbusterech, asi má špatnýho agenta. Není to žádná povinost vidět tenhle film, ale je to slušnej nadstandard. A vlastně přesně taková nenáročná komedie, na kterou má člověk jednou za čas náladu. Ještě 4*

• 10.5.2016  03:04

Podle mě by to byla skvělá epizoda! Svým stylem a zápletkou výborně sedí do první série Trpaslíka. A přestože bylo několik vtipů z totoho nenatočeného scénáře použito v jiných dílech seriálu, zbytek je vážně super a vrátil mě alespoň částečně do časů, kdy jsem Trpaslíka viděl prvně. Což byl vždy jeden z mých nerealizovatelných snů, abych na vše z Červeného Trpaslíka zapomněl a mohl se na něj podívat "poprvé" :)

• 31.1.2016  23:59

Nebyl jsem tak nadšenej a unešenej, jak jsem doufal, že budu, ale jsem moc rád, že jsem film viděl v kině a ještě před udílením Oscarů. Do příběhu jsem se ponořil poměrně brzo, i díky možná až přehnané syrovosti a brutálnosti filmu. DiCapriovi jsem tuhle roli opravdu nezáviděl, když jsem si teď přečetl, v jakých podmínkách natáčení probíhalo a co musel on i celý štáb protrpět. Obzvlášť v té ledové vodě bych nic natáčet nechtěl. Ale o tom jsem přemýšlel až po skončení, jinak jsem byl do filmu vtažen a nezáviděl jsem to Glassovi. Indiáni byli jak z jiného světa, prostředí vypadalo vážně nádherně (nejvíc se mi asi líbil les porostlý zeleným mechem lehce po začátku filmu) a navíc bylo v každém záběru trochu jiné a něčím nové. V hlavě jsem to ale hodně porovnával s Hateful Eight od Tarantina, která se odehrává taky v zimě asi 50 let po tomto snímku, a osmička ve mně zanechala silnější dojem. Takže se trochu divím tolika (dvanácti) nominacím pro Revenant, ale fandím mu. Byl to prostě masakr. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, ale úplně stoprocentní to nebylo. Uvidíme, co si o tom myslí oscaroví kritici. Za mě 86% edit 6.3.2016: Tak udílení Oscarů proběhlo a já jsem moc rád, že Iñárritu byl oceněn za režii a Leo za hlavní kerecký výkon. Oba si to určitě zaslouží, ale snad nyní neusnou na vavřínech.

• 23.1.2016  00:19
    Girls (TV seriál) (2012)

Dal jsem tomu šanci, především kvůli Adamu Driverovi, ale jelikož je spíš vedlejší postavou a hlavní hrdinka je bohužel přinejmenším nezajímavá, vlastně spíš dost nesympatická, pravidelně na to koukat nebudu. 45%

• 23.1.2016  00:13

Slušnej blockbuster, ale zasáhlo mě to mnohem míň, než jsem doufal. Miluju žánr sci-fi a hrátky s časem obzvlášť, ale ani Cruise, ani Blunt mi k srdci nepřirostli a znovu už se Na hranu zítřka asi nepodívám. Těžko říct, jestli by mi sympatičtější herci zvýšili úroveň zážitku. Možná vlastně jo, technický zpracování filmu bylo neskutečný a příběh taky nebyl vůbec špatnej, ale i tak mě to prostě minulo. Přesnější hodnocení, než současných přehnaných 86%, by bylo podle mě tak 70%.

• 23.1.2016  00:01
    Le Mans (1971)

Atmosféra byla skvělá, ale chybělo tomu pořádné finále, gradace a jakékoli dialogy. Tak málo rozhovorů mezi hlavními postavami jsem neviděl snad nikde jinde. Auta ve fillmu jsou krásná a pro tak syrové připomenutí té doby by člověk asi těžko hledal lepší snímek, ale z pohledu moderní kinematografie už je to trochu málo, že má film pěkné záběry z kokpitu a z výšky. Na jedničku se ale podařilo ozvučení filmu. Ticho střídá hasité zvuky motorů, smyčce jsou střídány bubny a tlukot při začátku závodu vás perfektně natěší na to, aby už auta konečně vyjela. Já osobně bych dal více prostoru charakterům a nějaké dějové lince, ale tvůrci evidentně milují hlavně pohledy na závodící vozy a brát jim to nebudu. Pokud má někdo ještě tu možnost, tak ať se podívá prvně na Le Mans a až poté na Rivalové. Já to měl obráceně a kvalita, s jakou se natáčí současné vysokorozpočtové filmy, mi v Le Mans chtě nechtě chyběla, i když vím, že je to 45 (!) let starý fim. Celkové hodnocení mám na hranici 3 a 4 hvězd, ale přikloním se k vyšššímu hodnocení - film ve mně zanechal vážně silný dojem. 79%

• 7.11.2015  04:05
    Ona (2013)

Jsem rád, že jsem si o snímku Her nic nepřečetl a šel jsem do něj jako tabula rasa. Filmy o budoucnosti mě vždy fascinovaly, každý autor si budoucnost interpretuje jinak, a obzvlášť díla z doby po vzniku internetu jsou často úžasně kreativní v tom, jak by mohla být celá společnost propojená a technika intuitivní. A nejinak je tomu i v případě tohoto nenásilného klidného dramatu. Z počátku (vlastně skoro celý film) jsem měl problém s představitelem hlavní role, s tím jeho knírem a možná nedostatečně charismatickým vzezřením, ale ke konci jsem si na něj zvykl a vlastně už mi to zpětně nevadí, že vybrali na castingu právě jeho. Ostatní byli skvělí od začátku, jmenovitě Rooney Mara má skvělou mimiku a neskutečně jí to slušelo a Amy Adams v roli kamarádky byla přesně taková nenápadná, ale přitom důležitá pro Něj. Bál jsem se jen, že bude film trpět neduhy svých horších romantických příbuzných v žánru, že bude mít hluchá místa, že bude zbytečně patetický, ale opak byl pravdou, a přestože jel hodně na romatické vlně, nebylo mi to proti srsti. Když lidé ve filmu přijali Operační Systém jako rovnocenného partnera na vztah, vžil jsem se do té role také a též jsem Samanthu (o níž jsem chvílemi mimovolně přemýšlel jako o Scarlett) přijal. Na můj vkus to bylo málo technické, bavilo by mě, kdyby více rozebírali jak přesně OS funguje a evolvuje, proč reaguje tak, jak reaguje a podobně. Ale přestože byly nějaké prvky post-moderního života v Her hodně "sci-fi", nic mi nepřišlo tolik nereálný a absudní, aby mě to vytrhlo z děje. Spíš mě to nutilo přemýšlet, jak by to bylo technicky proveditelný, což je sranda. Po zhlédnutí jsem nebyl zklamaný, že to končí, ale že někdo podobné snimky točí. A dokonce s tak skvělým (minimálně ženským) obsazením! Není to film všech dob, ale jsem moc rád, že jsem se na něj podival a možná ho i doporučím dál. To se ještě rozhodnu v budoucnu. 82%

• 28.10.2015  11:21
    Ano, trenére! (TV pořad) (2015)

Po prvním díle: Na tenhle pořad jsem byl fakt natěšenej, ale takhle amatérsky sestříhaný, nezáživný a bezobsažný jsem to vážně nečekal. Strakovi to před kamerou ve vlastním pořadu nějak nejde. Neumí pořádně mluvit a táhnout to, neumí diváka zaujmout. Navíc tomu týmu ze Slezský prdele nedal prakticky nic, jen jim na začátku sezóny řekl, ať jsou pátý v tabulce, vůbec s nima netrénoval, a když byli po sezóně dvě místa od sestupu, tak jim dal fotbalový taštičky a zase odjel. V postprodukci ten pořad taky někdo solidně pokazil. Scény na sebe moc pěkně nenavazovaly, neustále byla v záběru mikrofonní tyč, hudební doprovod nijakej. Ach jo. Možná tomu dám ještě šanci, ale první díl se hrubě nevyvedl. 20%

• 28.10.2015  01:18
    Paper Heart (2009)

K Charlyne bylo velmi těžké si udělat jakýkoliv vztah. Prostě není vůbec zajímavá. Ze začátku to vypadalo jako příjemný dokument, ale postupně se to zvrhlo v nudu. Nejlepší bylo, když se tam konečně objevil Cera a začal do příběhu výrazněji zasahovat. I tak to bylo ale hlavně o Charlyne a spíš nuda. Debut průměrného studenta FAMU bude pravděpodobně lepší než tohle. 35%

• 1.9.2015  23:57

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90%

• 1.9.2015  23:40
    Lhostejnost (2002)

Tenhle film je libově mimo. Navíc jsem pořádně nestih začátek, tak jsem to měl trochu komplikovanější, ale možná mi to prospělo a jinak bych se nudil. Čtyři hvězdy dávám spíš z hecu - nějaký scény byly prostě vtipně vadný a obě hlavní herečky jsou super. Celou dobu jsem se vlastně i bavil, jen závěr byl trapně popisnej a tak nějak nudnej. 62%

• 21.7.2015  03:34
    Good Mythical Morning (TV pořad) (2012)

Momentálně jedna s mých nejoblíbenějších show. Hlavní dvojice (Rhett & Link) se neuvěřitelně doplňují a jsou ve své show úžasně kreativní. 95% Můžete sledovat každý všední den (!!) na: www.youtube.com/goodmythicalmorning

• 22.6.2015  01:25
    Náhradnice (2011)

Zapl jsem si to jen kvůli tomu, že tam měl být úžasný Dylan Moran, ale koukal jsem na to asi 50 minut (!!) a vyskytl se jen v krátké scéně v úvodu filmu a pak se již neukázal. Dal jsem tomu šanci i potom, co mi došlo, že on asi teda vážně nebude ústřední postava snímku, ale fakt se to nedalo. 30%

• 15.4.2015  00:01
    O princezně na klíček (TV film) (1987)

Křeč, strašná podívaná. Herci hrají hůř, než děti z 8.A v divadelním přestavení v Horní Dolní. Prakticky všichni mi zde byli neskutečně nesympatičtí. Písničky trhaly uši a jejich obsah musel vymýšlet někdo absolutně bez vkusu. 15%

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23