• Krátkometrážní

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Za posledních třeba 5 let je to jediný seriál, který jsem si musel po pár týdnech pustit znovu, protože jsem na něj nemohl přestat myslet. Než jsem to viděl poprvé, tak jsem bůhvíproč předpokládal, že mě svět Cyberpunku nezaujme, ale Edgerunners překvapili. Hodně překvapili. Je to krátký, je to silný, je to super. Až budete mít prázdný víkend, který nebudete mít jak naplnit, tak Edgerunners jsou o hodně víc, než jen fajn výplní času. 93% P.S. Musím si někdy zahrát Cyberpunk 2077. Prostě musím.

V ráji (2023)

Nemůžu se ubránit srovnáním s filmem Vyměřený čas, který si hraje se stejnou ideou, že čas je možné kupovat a prodávat. Bohužel V ráji je snad ve všech myslitelných kritériích, dle kterých je možné filmy posuzovat, horší. Hercům chybí charizma, film má nižší budget a je to trochu znát, postavy prazvláštně mění vnitřní motivaci a chovají se nepředvídatelně, což by nutně nemuselo být špatně, pokud by ale to neničilo dějovou linku. Svět budoucnosti je zde prázdný, na budovách se objevují reklamy JENOM na ústřední Aeon (to už všechny ostatní firmy zanikly? I Coca-Cola??? :( ) a krom ústředního nápadu s časem není žádná jiná představa o budoucnosti rozvinuta. Teda kecám, pobaltské republiky se oddělily od EU. Cool. Film by možná fungoval dobře jako 50 minutový kraťas (něco ve stylu jednoho dílu Black Mirror), ale jako celovečerňák spadá do průměru. Což teda pořád není špatný. Navíc žánr sci-fi a hrátky s časem miluju, takže i tak si nemyslím, že jsem sledováním tohoto díla promarnil 116 minut svého života, ale V ráji tento žánr bohužel nikam neposunulo. 55%

Objekt mé touhy (1998)

Zvedám ze 3* na 4*. Ne že by se mi to líbilo o 20% více než kdysi, ale tak nějak mi to přišlo zajímavější a vůbec ne blbý. Teda aspoň v kategorii romantickejch komedií.

Víly z Inisherinu (2022)

Colin Farrell ve své nejméně padnoucí roli. Vůbec mi na něj nesedělo, že je "prosťáček" z ostrova uprostřed ničeho. Ani námět, ani několik záblesků originality nezachrání celkový špatný dojem z herců, dialogů a vyznění filmu. 50%

John Wick (2014)

Skvělá zápletka, vynikající Reeves, boží prostředí New Yorku. Nechápu, jak mě mohl tenhle film doteď míjet. Těším se na dvojku, trojku, čtyřku a pětku. 90%

Díra (2019)

Nechutné a skvělé. Jen kéž by bylo na konci vše objasněno a vysvětleno - takhle to celé dílo vyznělo spíše jak cliffhanger k dalšímu dílu, který ale nikdy nepřijde. 83%

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Projekt Love, Death & Robots je originální, ale z celé první série mě opravdu zaujal jen díl 'Za souhvězdím orla'. Pár dalších dílů bylo fajn a zbytek měl povětšinou skvělou animaci, ale vyzněl do prázdna. Druhou sérii jsem rozkoukal, ale v současnosti je tolik různých zajímavých seriálů, že k Love, Death & Robots už se asi vracet nebudu.

Vražda na jachtě (2019)

Nekoukejte se na tenhle film. Je to parodie na parodii. Není to odpad, ale je spousta lepších způsobů, jak trávit hodinu a půl, než koukat na tohle. Spousta.