BluT

J. Zídek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 20.11.2020  16:00

Druhá série mě bavila ještě víc, než první. Všechny postavy (možná až na Olu) jsou skvěle napsané a totálně jsem je žral. 95%

• 12.2.2020  14:39

Asi jsem se měl podívat na recenze a průměrné hodnocení, než jsem si novou Godzillu pustil. Třeba bych nebyl tak strašně strašně zklamanej. Asi ve čtvrtině filmu mě to totálně přestalo bavit, tak jsem šel dělat něco jiného, po chvíli jsem se k filmu vrátil, ale dialogy byly tak stupidní, hlavní herci a herečky tak strašně necharismatičtí a nesympatičtí a příběh plytkej, že jsem to prostě nedokoukal. Za některé efekty tomu nedávám odpad!, ale aspoň tu jednu hvězdičku. Nekoukejte na to. 20%

• 12.2.2020  15:00

Novej terminátor není úplně bez šťávy a bez nápadu, ale zacházející slávu této série filmů už asi neobnoví. Grace (Mackenzie Davis) byla fakt sympatická hrdinka, story mě bavila a celkově jsem se nenudil. To by bylo celkem tak na tři hvězdičky. Ale za Arnieho monology musim zvýšit hodnocení aspoň o hvězdu, ten prostě kurva nestárne. 70%

• 4.9.2019  10:32
    Venom (2018)

Bylo to mnohem lepší, než jsem čekal. Vtipnej příběh, Hardy hrál dobře a symbiot Venom se taky povedl. Prostě pohodově strávenej večer s timhle filmem! 3,5*

• 17.4.2017  01:08

Předloha z 95' je vizuální masterpiece, která diváka hodí doprostřed děje a nenechá ho vydechnout. Není lehké se v ní zorientovat, ale zanechá neskutečný dojem. Hollywoodský remake všechno pěkně vysvětlí, ale jakoby mu chyběl náboj. Nezanechal ve mně pocit, že sleduju něco výjimečného. Ne že bych odcházel z kina zklamaný, ale možná bych si to užil víc, kdybych předlohu neznal a očekával americkou sci-fi řežbu. Asi to měli přihrát odvážnějšímu a zkušenějšímu režisérovi. Připadalo mi, jako že se to Rupert Sanders snažil neposrat a světoznámou a milovanou Scarlett Johansson se bál za cokoli peskovat, protože hrála tak nějak prkenně. Přitom ona prkno rozhodně není (wink wink, nudge nudge). Možná se snažila o robotické pohyby, ale tak nějak to nefungovalo - Major by měla být zdokonalanou verzí člověka s pohyby naopak perfektními a ne prkennými, sakra. Z původní animované ikony žánru čerpali tvůrci Matrixu a získala si až kultovní status. Hraná verze z roku 2017 je bohužel jen vysokorozpočtovým odleskem toho, čím mohla být, kdyby se toho chopil někdo s opravdovým zájmem a láskou k žánru. 75%

• 3.1.2020  00:14

Objektivně to nebyl vůbec špatnej fim, ale zůstala mi po něm v krku taková divná pachuť. Jednotlivý scény fungujou, efekty jsou super, ale celek je o ničem a herci mi teda rozhodně k srdci nepřirostli. A to ani Colin Firth, kterýho jinde fakt můžu. No a jelikož nejsem filmovej kritik, tak tomu můžu dát právě teď subjektivní dvě hvězdičky, nikdo se na mě zlobit nebude a až budu chtít příště nějakej film o agentech, tak si radši pustím Bonda nebo třeba Austina Powerse. 45%

• 17.4.2017  01:30

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.

• 22.1.2018  14:42
    Nemilovaní (2017)

Mám rád, když nad filmem přemýšlím i po odchodu z kina a ještě víc cool je, když i trošku trošičku změní mé vnímání světa. Což se Nemilovaným povedlo. Budu jim fandit při letošním udílení Oscarů. Skvělá hudba, skvělá atmosféra současného Ruska, skvělá kamera. 87%

• 20.11.2020  16:02
    Vyšehrad - Máma (E07) (epizoda) (2017)

Snad jediný slabý díl z celého Vyšehradu.

• 25.12.2017  17:45

Zápletka byla slabší (vlastně nešlo vůbec o nic. Bartoška aka God by býval mohl ztracené jablko teleportovat zpátky na Nebe v jakémkoli okamžiku), ale ústřední dvojice byla super, takže v tomhle ohledu mi to fungovalo. Anděl a až překvapivě hodný čert se pěkně doplňují v dialozích a je dobře, že příběh stojí převážně na nich. Kerekes to slušelo a do role se hodila výborně (takovou nenafintěnou krásou), ale její dceru mohli teda vybrat lépe. Za a) nebyla matce ani trochu podobná a za b) hrála tak nějak průmerně, ale možná jsem jen zmlsanej z dětských herců z hollywoodské produkce. Jediné, co mi ve filmu vyloženě vadilo, byla přítomnost Bílé (kdyby tam měla větší roli, tak by mi nedělalo problém film přestat sledovat), ale aspoň byl na konci filmu někdo, kdo umí zpívat. 70%

• 31.12.2016  01:54

Už od začátku jsem o Rogue One přemýšlel jen jako o spin-offu, tedy o něčem, co bude asi fajn, ale nemusím to nutně vidět. Takže jsem nebyl tak nahajpovanej, jako třeba na sedmičku, když jsem do toho kina vcházel. Ale těšil jsem se, to jo. No, a dostal jsem přesně to, co jsem čekal (což se většinou nestává - obvykle mě film příjemně nebo naopak nepříjemně překvapí, když na něj jdu s nějakým očekáváním). Bavil jsem se, bylo to super, ale Něco tomu chybělo. Něco co má v sobě třeba malej Anakin, Luke Skywalker nebo Obi-Wan Kenobi. Jyn to Něco neměla. Navíc jí to, nevím proč, moc neslušelo. Třeba v Teorii Všeho jsem byl z Felicity Jones nejvíc vystříkanej a tady jsem na plátně koukal radši na slepýho mnicha nebo droida K-2SO. Jinak jsem rád, že se na plátně objevilo pár postav z hlavní série. A snesl bych i víc. Triky a efekty skvělý, ale třeba lodě ve vesmíru mi chvílema přišly jak z bakelitu a i Hvězda smrti byla chvílema taková trochu homo. A rozhodně si neuvědomuju, že by mi to tak připadalo ve Force Awakens, tak nevim, kde se co změnilo. Ale svůj účel tenhle film splnil; kurevsky se těšim na osmičku!!! A jsem rád, že vznikl. 85%

• 28.10.2015  11:21
    Ano, trenére! (TV pořad) (2015)

Po prvním díle: Na tenhle pořad jsem byl fakt natěšenej, ale takhle amatérsky sestříhaný, nezáživný a bezobsažný jsem to vážně nečekal. Strakovi to před kamerou ve vlastním pořadu nějak nejde. Neumí pořádně mluvit a táhnout to, neumí diváka zaujmout. Navíc tomu týmu ze Slezský prdele nedal prakticky nic, jen jim na začátku sezóny řekl, ať jsou pátý v tabulce, vůbec s nima netrénoval, a když byli po sezóně dvě místa od sestupu, tak jim dal fotbalový taštičky a zase odjel. V postprodukci ten pořad taky někdo solidně pokazil. Scény na sebe moc pěkně nenavazovaly, neustále byla v záběru mikrofonní tyč, hudební doprovod nijakej. Ach jo. Možná tomu dám ještě šanci, ale první díl se hrubě nevyvedl. 20%

• 31.1.2016  23:59

Nebyl jsem tak nadšenej a unešenej, jak jsem doufal, že budu, ale jsem moc rád, že jsem film viděl v kině a ještě před udílením Oscarů. Do příběhu jsem se ponořil poměrně brzo, i díky možná až přehnané syrovosti a brutálnosti filmu. DiCapriovi jsem tuhle roli opravdu nezáviděl, když jsem si teď přečetl, v jakých podmínkách natáčení probíhalo a co musel on i celý štáb protrpět. Obzvlášť v té ledové vodě bych nic natáčet nechtěl. Ale o tom jsem přemýšlel až po skončení, jinak jsem byl do filmu vtažen a nezáviděl jsem to Glassovi. Indiáni byli jak z jiného světa, prostředí vypadalo vážně nádherně (nejvíc se mi asi líbil les porostlý zeleným mechem lehce po začátku filmu) a navíc bylo v každém záběru trochu jiné a něčím nové. V hlavě jsem to ale hodně porovnával s Hateful Eight od Tarantina, která se odehrává taky v zimě asi 50 let po tomto snímku, a osmička ve mně zanechala silnější dojem. Takže se trochu divím tolika (dvanácti) nominacím pro Revenant, ale fandím mu. Byl to prostě masakr. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, ale úplně stoprocentní to nebylo. Uvidíme, co si o tom myslí oscaroví kritici. Za mě 86% edit 6.3.2016: Tak udílení Oscarů proběhlo a já jsem moc rád, že Iñárritu byl oceněn za režii a Leo za hlavní kerecký výkon. Oba si to určitě zaslouží, ale snad nyní neusnou na vavřínech.

• 8.5.2014  04:34

Novej Spider-Man je vážně vtipnej! Takovou kadenci drobnejch jokeů a narážek jsem rozhodně nečekal. Sice jsem se do hlavního hrdiny nedokázal pořádně vžít a filmu chybělo něco, čím by se nesmazatelně zapsal do historie, ale jinak je to skvěle natočenej blockbuster, kterej jsem si pořádně užil. Emmu Stone jsem nikdy vyloženě nežral, ale s blond vlasy jí to už od prvního dílu moc sluší a na tom se nic nezměnilo. Ještě příště zvážim, že bych šel na premiéru, protože v plnym kině bych si film užil ještě o něco víc. 81%

• 23.12.2014  00:00

Moc mě mrzí, že poslednímu dílu Hobití série nemůžu dát plný počet hvězd. Prostě ve mně film zanechal částečně zklamání a rozpačitost nad nedokonalostmi filmu (nedotaženost osudů jednotlivých postav, občasnou prázdnost děje, nelogičnostmi a dalšími drobnostmi). Přesto však Petera Jacksona zbožňuju a obdivuju za jeho práci a úžasné zpracování Tolkienova dobrodružství. Jeho literární dílo miluju a Peter se ho zhostil téměř perfektně. Přesto však trojka působí trochu zbytečně a natáhle. Jsem rád, že vznikly tři díly místo původně plánovaných dvou (prostě víc zábavy a těšení se), ale čistě objektivně to této "trilogii" spíše neprospělo. I v Bitvě pěti armád jsem si ale našel pár úžasných momentů a celkově se to povedlo, jen s takovou hořkou příchutí vzadu na patře, která prostě ne a ne zmizet. 85% P. S. viděno ve 3D a moc se mi toto podání líbilo. Obecně chodím radši na 2D filmy, ale když to někdo umí natočit, tak je 3D vážně zážitek.

• 22.12.2014  23:19
    Interstellar (2014)

Interstellar mě zasáhnul. Už dlouho ve mně nezanechal žádnej film takhle silnej dojem a nedonutil mě přemýšlet o světě a o tom, jak to tady vlastně funguje. Asi třikrát se mi při něm stalo, že jsem se zabořil do sedačky a skoro nábožně vnímal postavy, bál se o ně a nechal se absolutně pohltit dějem. Přestože mi není nikdo z hlavních herců nikdy dříve vyloženě nepřirostl k srdci, u tohoto promítání jsem nemohl neobdivovat. Věřím, že to je i z velké části Nolanova práce, že to zahráli tak přesvědčivě. Z počátku jsem ještě o výjimečnosti filmu přesvědčen nebyl, ale potom, co se raketa vzdálila od Země jsem věděl, že sleduju něco brilantního. Zvuk na chvíli zmizel (doslova) a zůstal jen úžas a potřeba zjistit, co se se všemi stane. Netvrdím, že je to film pro všechny, ale pokud mu povolíte, aby se vám dostal od kůži, budete nadšeni. 95%

• 26.12.2014  15:38
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Díky skvělému hereckému obsazení mě tahle pohádka vyloženě bavila. Vetchý, Vilhelmová, Liška jsou skvělí herci už dlouho a Jenovéfa Boková se konečně dostává do oblasti filmu častěji a sedí jí to skvěle. Rybodlak byl, uznávám, poměrně trapnej, ale jako celek to fungovalo. Do zlatých historických análů se tato pohádka nezapíše, ale jako jeden z mnoha vánočních příběhů to fungovalo. 79%

• 23.1.2016  00:13

Slušnej blockbuster, ale zasáhlo mě to mnohem míň, než jsem doufal. Miluju žánr sci-fi a hrátky s časem obzvlášť, ale ani Cruise, ani Blunt mi k srdci nepřirostli a znovu už se Na hranu zítřka asi nepodívám. Těžko říct, jestli by mi sympatičtější herci zvýšili úroveň zážitku. Možná vlastně jo, technický zpracování filmu bylo neskutečný a příběh taky nebyl vůbec špatnej, ale i tak mě to prostě minulo. Přesnější hodnocení, než současných přehnaných 86%, by bylo podle mě tak 70%.

• 1.9.2015  23:57

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90%

• 1.10.2016  22:34

Hezký romantický příběh, hezká Felicity (tedy Jane), ale spíše jsem doufal, že se dozvím mnohem víc o Stephenově práci a životě. Jako by filmu chyběla hloubka. Určitě bych snesl i delší stopáž, kdyby mi to mělo zajistit méně povrchní zážitek. Viděl jsem už pár životopisných filmů a Teorie všeho se nemůže rovnat s těmi nejlepšími. Líbil se mi, chvílema vlastně moc, ale nejsem z něho unešenej. Velmi silné tři hvězdy.

• 1.12.2020  19:30
    Whiplash (2014)

90%, Whiplash si mě totálně získal. Jeden z nejlepších filmů poslední dekády.

• 6.5.2013  21:26

Mé přítelkyni se to líbilo o dvě hvězdičky víc než mě, ale já se u toho přejedl popkornu, sedělo se mi příjemně, hrála tam Robin a i na hlavní herečku se dobře koukalo, dostalo se mi i celkem zajímavýho děje (což rozhodně není pravidlem u romantických filmů) a hlavní zápletka byla taky fajná. Na můj vkus tam bylo až příliš hluchých míst, ale závěr filmu to naštěstí celkem vynahradil. 60%

• 2.1.2017  03:15

Snad jediný film s Michaelem Cerou, který bych asi nikomu nedoporučil. Scénář o ničem, herci nijací, sice uvěřitelní, ale k čemu to je, když se v celém filmu nic neděje a nikam nesměřuje? Samotná Crystal Fairy mi strašně vadila. A ani po požití kaktusu se nestalo nic zajímavýho. Ve svym životě jsem promarnil spousta času nicneděláním, ale Crystal Fairy jsem fakt vidět nemusel.

• 25.12.2013  02:54
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Nudil jsem se, usínal, ale dokoukali jsme to. Úplně ze mě navíc vyprchala vánoční nálada v průběhu. Nemůžu to odsoudit úplně, ale prostě mě to vážně nebavilo. 10%

• 13.3.2014  02:27
    Eugéniové (2013)

Nebudu dokument hodnotit zle, ale přiznám se, že jsem čekal o hodně víc. Takhle to vyznělo jako mírně obohacený dějepis pro střední školy. Minimálně jsem se ale dozvěděl dost věcí o mně málo známém termínu. 50% (viděno 12.3. na festivalu Jeden svět)

• 12.12.2013  05:26

Prostě úchvatný. Zbožňuju, že je to natočený tak, že to (příjemně) překvapí i Tolkienofila, ale přesto se to drží příběhu a zaujme to i člověka, který je příběhem Hobita nepolíbený. Celý je to pojatý moderně, akční scéna střídá klidnější a vtipná hluboce mrazivou, ale stejně je z toho cítit krása J. R. R.-ovy klasické tvorby. Peter Jackson prostě umí. Druhý díl mě bavil snad i víc než jednička - přesně ve chvíli, kdy si člověk začne říkat, že už by se mohlo začít dít něco vážně epickýho, přijde na scénu Šmak. A ten je prostě skvělej, skvělej, skvělej. Nesedělo mi pouze to, že si počínal chvílema poměrně naivně na to, jak má být inteligentní. Ale jinak byl zpracovanej prostě neskutečně. Hlas, vzhled, velikost, majestátnost, domýšlivost, lakota, to vše z plátna přímo tryskalo. Nevím jestli jsou herci bezchybní - do příběhu jsem byl tak ponořen, že jsem je vnímal jen jako dané postavy a o něčem takovém jsem ani nestihl přemýšlet. Všichni mi tam ale seděli skvěle a nerušil nikdo z nich. Někteří se dokonce překonávali! Oproti jedničce byli všichni trpaslíci mnohem více různorodí a zajímaví a nefungovali pouze jako doprovod Bilba, Gandalfa a Thorina. Např. Balin se mi moc líbil a Kiliho aférka je zajímavým kořením příběhu. Medděd se vyskytl až na moc krátkou dobu, ale on víc prostoru asi ani nepotřeboval. Dodal poníky a odfrčel. Ale aspoň tam byl, na rozdíl od např. Toma Bombadila ve Společenstvu. Elfové se pro mě zcvrkli pouze na novou postavu Tauriel, protože Evangeline Lilly je prostě neskutečně krásná. Nepůsobí tak majestátně a důležitě, jako třeba Arwen v první trilogii, ale dostala spoustu prostoru a je to jen dobře. Rozhodně není nudná a bez ní tam vlastně ani žádná ženská postava nebyla. Legolas je slabší než v LotR, ale ve scéně na sudech je perfektní a ta je také díky němu jednoznačně jednou z nejlepších v celém filmu. Nakonec jsem vážně rád, že je Hobit roztáhnutý na tři filmy. Protože první dva byly zatím absolutně boží a věřím, že třetí prostě nemůže zklamat a bude pořádným orgasmem celé série. 100%

• 7.9.2013  23:06
    Kick-Ass 2 (2013)

já jsem byl až moc nadšenej po skončení! Fakt mě film upřímně bavil a vůbec jsem nečekal, že se do toho tak vžiju. Jedničku už jsem si tolik nepamatoval, ale jelikož byla hlavně o akci a o hláškách, tak mi stačilo, že jsem znal hlavní postavy. Nejlepší je na filmu asi výběr herců. Všichni jsou skvělí, sympatičtí a hodící se do svých rolí. I dialogy jsou napsaný luxusně, prostě člověk může vypnout a nechat se vtáhnout. Jediná opravdová výtka jde ode mě k přílišnému násilí. A to říkám jako člověk, kterému ve správném filmu nějak zvlášť nevadí a špatně se mu z něj nedělá. Ale sem se to prostě nehodilo. Kdyby něco jen naznačili, tak by asi udělali líp. Nevim jestli se to do budoucna bude ještě stupňovat a za pár let bude i v amerických animácích spousta krve a sexuálních narážek, ale do filmů tohodle typu se to prostě nehodilo. Bojím se, že ve mě Kick-Ass 2 nezanechá nijak hluboký dojem, ale svůj účel (pobavit) splnil na jedničku, takže se přikláním k maximálnímu hodnocení. 85%

• 25.2.2014  00:06

Zvedám hodnocení na pět. Vlastně to byl nádhernej animák, kterej jsem si moc užil. Byl to takovej ten film, kterej se vám líbil, když jste se na něj koukali a i po skončení jste byli spokojení, jen jste si neřekli: "Tak tohle je jasnejch 5 hvězd". A pak vám dojde, že si na něj občas vzpomenete, že posloucháte písničku "Let it go" už po pátý dokola a že ho doporučujete dál, když se někdo začne bavit o filmech. Jasně, aby se to vyrovnalo top animákům historie, tak tomu asi ještě něco navíc chybělo, ale výborný hodnocení si to zaslouží. A rozhodně i ty nominace na Oscara. Třeba to i nějakou promění. 85% edit: Ha! Proměnilo to obě nominace, hustý!

• 15.8.2013  03:09

Úžasnej námět, ale dalo se z toho vytřískat o dost víc. I tak mě ale bavilo. Prostě příběh vyprávěnej z pohledu zombie, to je tak originální, že to člověka zaujme, i kdyby fimy podobnýho ražení nemusel. 75% P.S. Výbornej soundtrack!

• 19.7.2013  00:19
    Muž z oceli (2013)

Komentář obsahuje SPOILERY. Celkově se mi film vážně líbil. Čekal jsem totiž něco mnohem míň epickýho a slabší zápletku - nakonec byl děj super a rozhodně jsem se v kině nenudil. Efekty si umí Snyder pošéfovat skvěle, to už vím z jeho ostatních filmů a on byl i jeden z důvodů, proč jsem chtěl na nového Supermana jít. Na velkém plátně bylo občas vidět, že různé drobnůstky už nedoladili (při bitvě Kal-Ela s dvěma emzákama ve městě - při záběru z výšky v pozadí v pohodě jezděj obyčejný auta, jako by se nic nedělo a nikdo jim právě nelikvidoval půlku města), ale to je při takové délce filmu běžný. Moc se mi líbily narážky na jiné filmy (třeba hned na začátku odkaz na Snyderův film 300 - Russel Crowe prohodí "This is madness!") a obecně si nemůžu úplně stěžovat na plytký dialogy. Mám ale tři takový drobný výtky. Za prvé - Henry Cavill v hlavní roli se mi nijak extra nelíbil. Teda jako nabušenej byl dobře, ale celkový herecký výkon byl poměrně průměrnej (Btw, hlavní herečka na sebe nijak pozornost nestrhávala, takže jí ani nic nebudu vytýkat). Za druhé - Film by se dal rozhodně zkrátit. Ne že by se dvě hodinky a něco nedaly snýst, ale neustálé záběry (na konci filmu) na relativně nepodstatné členy Daily Planet v troskách New Yorku mě fakt nebavily. Nerad to říkám, ale i některé (byť jinak pěkně udělané) souboje byly o pár minut delší, než by se mi líbilo a trochu paradoxně to neprospělo ani gradaci filmu. A za třetí - jak je dobrým zvykem u filmů s USA, tvůrci do toho nacpali tolik pro-americké hrdosti, že to bylo minimálně úsměvný. Přesto jsem však z kina odcházel s úsměvem na tváři a spokojenej. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23