• Krátkometrážní

V ráji (2023)

Nemůžu se ubránit srovnáním s filmem Vyměřený čas, který si hraje se stejnou ideou, že čas je možné kupovat a prodávat. Bohužel V ráji je snad ve všech myslitelných kritériích, dle kterých je možné filmy posuzovat, horší. Hercům chybí charizma, film má nižší budget a je to trochu znát, postavy prazvláštně mění vnitřní motivaci a chovají se nepředvídatelně, což by nutně nemuselo být špatně, pokud by ale to neničilo dějovou linku. Svět budoucnosti je zde prázdný, na budovách se objevují reklamy JENOM na ústřední Aeon (to už všechny ostatní firmy zanikly? I Coca-Cola??? :( ) a krom ústředního nápadu s časem není žádná jiná představa o budoucnosti rozvinuta. Teda kecám, pobaltské republiky se oddělily od EU. Cool. Film by možná fungoval dobře jako 50 minutový kraťas (něco ve stylu jednoho dílu Black Mirror), ale jako celovečerňák spadá do průměru. Což teda pořád není špatný. Navíc žánr sci-fi a hrátky s časem miluju, takže i tak si nemyslím, že jsem sledováním tohoto díla promarnil 116 minut svého života, ale V ráji tento žánr bohužel nikam neposunulo. 55%

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Za posledních třeba 5 let je to jediný seriál, který jsem si musel po pár týdnech pustit znovu, protože jsem na něj nemohl přestat myslet. Než jsem to viděl poprvé, tak jsem bůhvíproč předpokládal, že mě svět Cyberpunku nezaujme, ale Edgerunners překvapili. Hodně překvapili. Je to krátký, je to silný, je to super. Až budete mít prázdný víkend, který nebudete mít jak naplnit, tak Edgerunners jsou o hodně víc, než jen fajn výplní času. 93% P.S. Musím si někdy zahrát Cyberpunk 2077. Prostě musím.

Čtyři k večeři (2022)

Hlavní nápad s dvěma paralelními příběhy v jednom filmu je sám o sobě super, ale tahle romantická komedie klade na diváka, na tento žánr poměrně neobyklý, požadavek, aby se po celou dobu soutředil a jen z různých náznaků poznal, v jaké paralelní větvi se příběh zrovna rozvíjí. Např. v americkém filmu Srdcová sedma měla každá z dějových linek mnohem pragmatičtější "značku" (náplast na obličeji hlavní herečky, změna účesu) a plynulosti příběhu to rozhodně prospělo. Italský režisér se snažil být rafinovaný, ale samotnou realizaci rafinovanosti bych si představoval jinak. V ostatních ohledech to byl ale moc fajn film a připodobnění o dvou půlkách jednoho jablka bylo totálně trefné. 70%

Víly z Inisherinu (2022)

Colin Farrell ve své nejméně padnoucí roli. Vůbec mi na něj nesedělo, že je "prosťáček" z ostrova uprostřed ničeho. Ani námět, ani několik záblesků originality nezachrání celkový špatný dojem z herců, dialogů a vyznění filmu. 50%

Není čas zemřít (2021)

Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Pořád to není moje nejoblíbenější bondovka, ale je to pecka. 87%

Red Notice (2021)

Sorry jako, tohle bylo děsný béčko. Proč se aspoň trochu nesnažili, aby to nepůsobilo jak z Bollywoodu? Akce totálně nesmyslná a zbytečně over the top. Příběh celkem cool, ale i tak to chvílema nedávalo smysl. Postavy se zjevovaly a mizely ze scény bez zjevného vysvětlení. Kéž to bylo jen o trochu chytřejší! Nebyl to ale propadák. To zas ne. Ryan Reynolds je navíc prostě boží. 50% / 2,5*

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Druhá série mě bavila ještě víc, než první. Všechny postavy (možná až na Olu) jsou skvěle napsané a totálně jsem je žral. 95%

Díra (2019)

Nechutné a skvělé. Jen kéž by bylo na konci vše objasněno a vysvětleno - takhle to celé dílo vyznělo spíše jak cliffhanger k dalšímu dílu, který ale nikdy nepřijde. 83%

Godzilla II Král monster (2019)

Asi jsem se měl podívat na recenze a průměrné hodnocení, než jsem si novou Godzillu pustil. Třeba bych nebyl tak strašně strašně zklamanej. Asi ve čtvrtině filmu mě to totálně přestalo bavit, tak jsem šel dělat něco jiného, po chvíli jsem se k filmu vrátil, ale dialogy byly tak stupidní, hlavní herci a herečky tak strašně necharismatičtí a nesympatičtí a příběh plytkej, že jsem to prostě nedokoukal. Za některé efekty tomu nedávám odpad!, ale aspoň tu jednu hvězdičku. Nekoukejte na to. 20%