BluT

J. Zídek

okres Praha

1 2 3 4 5 7 12 18 23
    • 15.4.2015  00:01
    O princezně na klíček (TV film) (1987)

Křeč, strašná podívaná. Herci hrají hůř, než děti z 8.A v divadelním přestavení v Horní Dolní. Prakticky všichni mi zde byli neskutečně nesympatičtí. Písničky trhaly uši a jejich obsah musel vymýšlet někdo absolutně bez vkusu. 15%

• 4.4.2015  23:05

Mnohem lepší než trojka! Depp to má sakra pořád v sobě. Nebyl jsem nikdy vyloženě fanda série, ale jako odpočinkovej film pro posezení s rodinou nebo přítelkyní to funguje ideálně. 70%

• 4.3.2015  23:53
    SLC Punk! (1998)

Tak tenhle smímek je neskutečnej. Divím se, že ho zná tak málo lidí. Naopak měl nakročeno ke kultovnímu statusu. Předpoklady k tomu rozhodně měl; vyvolává protichůdné reakce, je dostatečně originální, dokáže něčím zaujmout, nepŕetvařuje se a nechá si diváka myslet o něm cokoli a pak pokračuje dál. Ale už je to kurva sedmnáct let, co tenhle film vzniknul, takže teď už se asi znova nechytne. Ale věřím, že kdyby vzniknul ještě o deset let dřív, určitá část populace k němu vzhlíží, stejně jako k třeba k Trainspotting. Asi prostě vzniknul na špatnym místě nebo ve špatný době a nebyl prostě první, který řešil podobná témata. Mně, mně se to líbilo. 90%

• 4.3.2015  02:49

Co tím chtěl básník říci? Vztahy hlavních charakterů nebyly moc hezky navozený, věci se děly v neurčitym rytmu, postavy jednají přinejmenším zvláštně a i když se film snažil řešit poměrně závažný témata, jako nemoc a smrt, mě to nebralo. Scénář se vcelku nepoved, bych řek. Meg Ryan mám moc rád, ale v tomhle (asi) nízkorozpočtovym filmu se mi nelíbila. Ani Kirsten vlastně. Všichni herci tak nějak klouzali po povrchu a jako by se do postav nevžili. Netvrdím, že je to nějak zázračně špatnej film. Jen je zmatenej, neví co chce divákovi nadávkovat, jak to podat a bruslí si v průměrnosti. A vyzní kompletně do ztracena. 50%

• 26.12.2014  15:41
    Dohazovač (2005)

Už chápu, proč lidi píšou, že je to bavilo, ale pak tomu dají "jen" tři hvězdy. Měl jsem z toho vlastně stejnej pocit - film to je koukatelnej, občas zábavnej, ale nikterak zázračnej. I když je fakt, že kdyby tam nehrála Amy Smart, tak si ho asi ani nezapnu. 60%

• 26.12.2014  15:38
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Díky skvělému hereckému obsazení mě tahle pohádka vyloženě bavila. Vetchý, Vilhelmová, Liška jsou skvělí herci už dlouho a Jenovéfa Boková se konečně dostává do oblasti filmu častěji a sedí jí to skvěle. Rybodlak byl, uznávám, poměrně trapnej, ale jako celek to fungovalo. Do zlatých historických análů se tato pohádka nezapíše, ale jako jeden z mnoha vánočních příběhů to fungovalo. 79%

• 23.12.2014  00:00

Moc mě mrzí, že poslednímu dílu Hobití série nemůžu dát plný počet hvězd. Prostě ve mně film zanechal částečně zklamání a rozpačitost nad nedokonalostmi filmu (nedotaženost osudů jednotlivých postav, občasnou prázdnost děje, nelogičnostmi a dalšími drobnostmi). Přesto však Petera Jacksona zbožňuju a obdivuju za jeho práci a úžasné zpracování Tolkienova dobrodružství. Jeho literární dílo miluju a Peter se ho zhostil téměř perfektně. Přesto však trojka působí trochu zbytečně a natáhle. Jsem rád, že vznikly tři díly místo původně plánovaných dvou (prostě víc zábavy a těšení se), ale čistě objektivně to této "trilogii" spíše neprospělo. I v Bitvě pěti armád jsem si ale našel pár úžasných momentů a celkově se to povedlo, jen s takovou hořkou příchutí vzadu na patře, která prostě ne a ne zmizet. 85% P. S. viděno ve 3D a moc se mi toto podání líbilo. Obecně chodím radši na 2D filmy, ale když to někdo umí natočit, tak je 3D vážně zážitek.

• 22.12.2014  23:19
    Interstellar (2014)

Interstellar mě zasáhnul. Už dlouho ve mně nezanechal žádnej film takhle silnej dojem a nedonutil mě přemýšlet o světě a o tom, jak to tady vlastně funguje. Asi třikrát se mi při něm stalo, že jsem se zabořil do sedačky a skoro nábožně vnímal postavy, bál se o ně a nechal se absolutně pohltit dějem. Přestože mi není nikdo z hlavních herců nikdy dříve vyloženě nepřirostl k srdci, u tohoto promítání jsem nemohl neobdivovat. Věřím, že to je i z velké části Nolanova práce, že to zahráli tak přesvědčivě. Z počátku jsem ještě o výjimečnosti filmu přesvědčen nebyl, ale potom, co se raketa vzdálila od Země jsem věděl, že sleduju něco brilantního. Zvuk na chvíli zmizel (doslova) a zůstal jen úžas a potřeba zjistit, co se se všemi stane. Netvrdím, že je to film pro všechny, ale pokud mu povolíte, aby se vám dostal od kůži, budete nadšeni. 95%

• 22.12.2014  23:03

Hezky to vypadalo, ale vánoční atmosféru to ve mně nepovzbudilo. Dokážu si představit lepší filmy na prožití svátků. Ale věřím, že pro Anglány to může být jeden z neoblíbenějších vánočních filmů. 60%

• 10.11.2014  07:57

"Ty čubko!"

• 8.8.2014  23:47
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Tyvole, to jsem asi musel hodně žrát jako kluk, když jsem to kdysi ohodnotil pěti hvězdama :D Snižuju hodnocení na tři. Teď už mi to přijde spíš trapný a nudný, ale aspoň něco do sebe to má.

• 27.7.2014  21:47
    Mrtvý sníh (2009)

Snižuju hodnocení ze 2* na jednu. Protože film, kterej těsně před koncem vypnu, protože už mě prostě vůbec nebaví, si vyšší hodnocení nezaslouží. ALE! Některý momenty byly dobrý, zabíjení zombíků chvílema zábavný, jen celkem neoriginální. 32%

• 23.6.2014  00:14

A to jsem doufal, že tenhle film Davida Lynche bude "normální"; na nedělní noc to však bylo trochu ujetý kafe. Nechápu jak je Watts tak neskutečná herečka, strašně se mi líbila každá scéna s ní. Dlouho jsem taky neviděl tak skvěle napínavej počin. Horory obecně moc nemusim, kvůli umělejm lekacím scénám, ale v Mulholland Drive byl spíš strach z neznámého a tísnivá atmosféra (již Lynch umí skvěle). Dvě a půl hodiny jsem byl přivařenej k židli, protože už od autonehody měl film úžasnej ponurej drive. Mulholland Drive. Podobný díla točí vážně málo režisérů. Není to film století, ale rozhodně něco, co ve vás zanechá dojem. Něco, co s vámi smýkne ze strany na stranu a pak to udělá ještě dvě stě krát. Něco, z čeho si nebudete pamatovat příběh, ale vzbudí to takovej zvláštní pocit, kterej se těžko popisuje a těžko dostává z hlavy. Zatím nechávám bez hvězdičkového ohodnocení. Třeba mně později dojde, jaké si film zaslouží.

• 8.5.2014  04:34

Novej Spider-Man je vážně vtipnej! Takovou kadenci drobnejch jokeů a narážek jsem rozhodně nečekal. Sice jsem se do hlavního hrdiny nedokázal pořádně vžít a filmu chybělo něco, čím by se nesmazatelně zapsal do historie, ale jinak je to skvěle natočenej blockbuster, kterej jsem si pořádně užil. Emmu Stone jsem nikdy vyloženě nežral, ale s blond vlasy jí to už od prvního dílu moc sluší a na tom se nic nezměnilo. Ještě příště zvážim, že bych šel na premiéru, protože v plnym kině bych si film užil ještě o něco víc. 81%

• 13.3.2014  02:27
    Eugéniové (2013)

Nebudu dokument hodnotit zle, ale přiznám se, že jsem čekal o hodně víc. Takhle to vyznělo jako mírně obohacený dějepis pro střední školy. Minimálně jsem se ale dozvěděl dost věcí o mně málo známém termínu. 50% (viděno 12.3. na festivalu Jeden svět)

• 25.2.2014  00:06

Zvedám hodnocení na pět. Vlastně to byl nádhernej animák, kterej jsem si moc užil. Byl to takovej ten film, kterej se vám líbil, když jste se na něj koukali a i po skončení jste byli spokojení, jen jste si neřekli: "Tak tohle je jasnejch 5 hvězd". A pak vám dojde, že si na něj občas vzpomenete, že posloucháte písničku "Let it go" už po pátý dokola a že ho doporučujete dál, když se někdo začne bavit o filmech. Jasně, aby se to vyrovnalo top animákům historie, tak tomu asi ještě něco navíc chybělo, ale výborný hodnocení si to zaslouží. A rozhodně i ty nominace na Oscara. Třeba to i nějakou promění. 85% edit: Ha! Proměnilo to obě nominace, hustý!

• 24.2.2014  23:46

Myslel jsem si, že mě westerny nebaví, ale tenhle mě ukázal, že to není vždy tak úplně pravda. Asi právě proto, že na tento žánr moc často nekoukám, jsem se vážně bavil. 80%

• 7.2.2014  02:24

Ta hudba! U Everlong od Foo Fighters jsem měl 3/4 minutovej orgasmus. Neskutečně se mi to líbilo. Jsem vážně rád, že jsem na to šel do kina a už se těším, až to uvidím znovu. 95%

• 2.2.2014  00:03

Podruhý se mi to líbilo víc než poprvý. Mělo to prostě správnej gangsterskej "feeling". Colin Farrell je skvělej herec a i když moh bejt scénář vypointovanější a břitčí, tak on to utáh v pohodě. Solidních 80%

• 16.1.2014  00:53
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85%

• 6.1.2014  01:28
    Návrat (2003)

Hodně minimalistický film se zvláštní náladou, která se mi fakt hodně líbila. Na můj vkus se toho stalo za celej film vážně až moc málo (proto nedávám plný počet), ale herci, interiéry a exteriéry, kamera a další věci se mi naopak zamlouvali. Měl jsem prostě pocit, jakože koukám na něco silně originálního a neokoukaného. 80%

• 26.12.2013  01:16
    Už dost, šéfe! (TV pořad) (2013)

Já si nemůžu pomoct, mně je Pohlreich prostě stále sympatickej. Pořád působí jako silná autorita a v Česku moc konkurenci nemá.

• 25.12.2013  02:54
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Nudil jsem se, usínal, ale dokoukali jsme to. Úplně ze mě navíc vyprchala vánoční nálada v průběhu. Nemůžu to odsoudit úplně, ale prostě mě to vážně nebavilo. 10%

• 12.12.2013  05:26

Prostě úchvatný. Zbožňuju, že je to natočený tak, že to (příjemně) překvapí i Tolkienofila, ale přesto se to drží příběhu a zaujme to i člověka, který je příběhem Hobita nepolíbený. Celý je to pojatý moderně, akční scéna střídá klidnější a vtipná hluboce mrazivou, ale stejně je z toho cítit krása J. R. R.-ovy klasické tvorby. Peter Jackson prostě umí. Druhý díl mě bavil snad i víc než jednička - přesně ve chvíli, kdy si člověk začne říkat, že už by se mohlo začít dít něco vážně epickýho, přijde na scénu Šmak. A ten je prostě skvělej, skvělej, skvělej. Nesedělo mi pouze to, že si počínal chvílema poměrně naivně na to, jak má být inteligentní. Ale jinak byl zpracovanej prostě neskutečně. Hlas, vzhled, velikost, majestátnost, domýšlivost, lakota, to vše z plátna přímo tryskalo. Nevím jestli jsou herci bezchybní - do příběhu jsem byl tak ponořen, že jsem je vnímal jen jako dané postavy a o něčem takovém jsem ani nestihl přemýšlet. Všichni mi tam ale seděli skvěle a nerušil nikdo z nich. Někteří se dokonce překonávali! Oproti jedničce byli všichni trpaslíci mnohem více různorodí a zajímaví a nefungovali pouze jako doprovod Bilba, Gandalfa a Thorina. Např. Balin se mi moc líbil a Kiliho aférka je zajímavým kořením příběhu. Medděd se vyskytl až na moc krátkou dobu, ale on víc prostoru asi ani nepotřeboval. Dodal poníky a odfrčel. Ale aspoň tam byl, na rozdíl od např. Toma Bombadila ve Společenstvu. Elfové se pro mě zcvrkli pouze na novou postavu Tauriel, protože Evangeline Lilly je prostě neskutečně krásná. Nepůsobí tak majestátně a důležitě, jako třeba Arwen v první trilogii, ale dostala spoustu prostoru a je to jen dobře. Rozhodně není nudná a bez ní tam vlastně ani žádná ženská postava nebyla. Legolas je slabší než v LotR, ale ve scéně na sudech je perfektní a ta je také díky němu jednoznačně jednou z nejlepších v celém filmu. Nakonec jsem vážně rád, že je Hobit roztáhnutý na tři filmy. Protože první dva byly zatím absolutně boží a věřím, že třetí prostě nemůže zklamat a bude pořádným orgasmem celé série. 100%

• 8.12.2013  01:18

Tak já nevim, mě to přišlo jako děsná moroňovina. Herci super, ale že bych se trhal smíchy, se při nejlepší vůli říct nedá. Alespoň že rozuzlení se docela povedlo. 65%

• 8.12.2013  01:14

Film jsem dokoukal jen díky hlavní postavě advokáta McBridea. Žádný jiný film s ním jsem neviděl, ale jeho postava byla rozhodně zajímavá a rozhodně vybočovala z plejády špatných herců, kteří s ním hráli. Samotný případ je od začátku předvídatelný a jde jen o to, jak se k rozuzlení dostaneme. Sice se to vleče, ale celkově koukatelný to je. Býval bych tomu dal i tři hvězdy, ale finále je velmi vzdáleno přívlastku "grandiózní", takže za mě jsou to nakonec slušný dvě hvězdy. P.S. hodně mě taky mrzelo, že režisér moc nedbal na detaily a tak jsou např. na obrazovce počítače jen zkopírované totožné odstavce a třeba komparz hraje extrémně prkenně. Jsou to právě nedotažené detaily, které ruší vtáhnutí do děje, ale víc jsem asi ani nemohl čekat...

• 3.12.2013  00:59

Další z mnoha průměrných amerických komedií. Herci fajn, ale story line nic moc. 45%

• 3.12.2013  00:54

Mírně nadprůměrná komedie, okořeněná Spaceym, Jennifer Aniston a Farellem. Pobaví a neurazí - ideální např. na nenáročný večer s přítelkyní. 65%

• 29.11.2013  10:11

Docela podprůměrnej film, ale chvílema jsem se bavil. Chybělo tomu zajímavý finále, ale třeba NPH absolutně nezklamal a byl absolutním vrcholem vtipných scén. Celkově ale 50%

• 5.11.2013  15:29
    Rivalové (2013)