• Krátkometrážní

Lhostejnost (2002)

Tenhle film je libově mimo. Navíc jsem pořádně nestih začátek, tak jsem to měl trochu komplikovanější, ale možná mi to prospělo a jinak bych se nudil. Čtyři hvězdy dávám spíš z hecu - nějaký scény byly prostě vtipně vadný a obě hlavní herečky jsou super. Celou dobu jsem se vlastně i bavil, jen závěr byl trapně popisnej a tak nějak nudnej. 62%

Good Mythical Morning (2012) (pořad)

Momentálně jedna s mých nejoblíbenějších show. Hlavní dvojice (Rhett & Link) se neuvěřitelně doplňují a jsou ve své show úžasně kreativní. 95% Můžete sledovat každý všední den (!!) na: www.youtube.com/goodmythicalmorning

Náhradnice (2011)

Zapl jsem si to jen kvůli tomu, že tam měl být úžasný Dylan Moran, ale koukal jsem na to asi 50 minut (!!) a vyskytl se jen v krátké scéně v úvodu filmu a pak se již neukázal. Dal jsem tomu šanci i potom, co mi došlo, že on asi teda vážně nebude ústřední postava snímku, ale fakt se to nedalo. 30%

O princezně na klíček (1987) (TV film)

Křeč, strašná podívaná. Herci hrají hůř, než děti z 8.A v divadelním přestavení v Horní Dolní. Prakticky všichni mi zde byli neskutečně nesympatičtí. Písničky trhaly uši a jejich obsah musel vymýšlet někdo absolutně bez vkusu. 15%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Mnohem lepší než trojka! Depp to má sakra pořád v sobě. Nebyl jsem nikdy vyloženě fanda série, ale jako odpočinkovej film pro posezení s rodinou nebo přítelkyní to funguje ideálně. 70%

SLC Punk! (1998)

Tak tenhle smímek je neskutečnej. Divím se, že ho zná tak málo lidí. Naopak měl nakročeno ke kultovnímu statusu. Předpoklady k tomu rozhodně měl; vyvolává protichůdné reakce, je dostatečně originální, dokáže něčím zaujmout, nepŕetvařuje se a nechá si diváka myslet o něm cokoli a pak pokračuje dál. Ale už je to kurva sedmnáct let, co tenhle film vzniknul, takže teď už se asi znova nechytne. Ale věřím, že kdyby vzniknul ještě o deset let dřív, určitá část populace k němu vzhlíží, stejně jako k třeba k Trainspotting. Asi prostě vzniknul na špatnym místě nebo ve špatný době a nebyl prostě první, který řešil podobná témata. Mně, mně se to líbilo. 90%

Na území žen (2007)

Co tím chtěl básník říci? Vztahy hlavních charakterů nebyly moc hezky navozený, věci se děly v neurčitym rytmu, postavy jednají přinejmenším zvláštně a i když se film snažil řešit poměrně závažný témata, jako nemoc a smrt, mě to nebralo. Scénář se vcelku nepoved, bych řek. Meg Ryan mám moc rád, ale v tomhle (asi) nízkorozpočtovym filmu se mi nelíbila. Ani Kirsten vlastně. Všichni herci tak nějak klouzali po povrchu a jako by se do postav nevžili. Netvrdím, že je to nějak zázračně špatnej film. Jen je zmatenej, neví co chce divákovi nadávkovat, jak to podat a bruslí si v průměrnosti. A vyzní kompletně do ztracena. 50%

Dohazovač (2005)

Už chápu, proč lidi píšou, že je to bavilo, ale pak tomu dají "jen" tři hvězdy. Měl jsem z toho vlastně stejnej pocit - film to je koukatelnej, občas zábavnej, ale nikterak zázračnej. I když je fakt, že kdyby tam nehrála Amy Smart, tak si ho asi ani nezapnu. 60%

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Díky skvělému hereckému obsazení mě tahle pohádka vyloženě bavila. Vetchý, Vilhelmová, Liška jsou skvělí herci už dlouho a Jenovéfa Boková se konečně dostává do oblasti filmu častěji a sedí jí to skvěle. Rybodlak byl, uznávám, poměrně trapnej, ale jako celek to fungovalo. Do zlatých historických análů se tato pohádka nezapíše, ale jako jeden z mnoha vánočních příběhů to fungovalo. 79%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Moc mě mrzí, že poslednímu dílu Hobití série nemůžu dát plný počet hvězd. Prostě ve mně film zanechal částečně zklamání a rozpačitost nad nedokonalostmi filmu (nedotaženost osudů jednotlivých postav, občasnou prázdnost děje, nelogičnostmi a dalšími drobnostmi). Přesto však Petera Jacksona zbožňuju a obdivuju za jeho práci a úžasné zpracování Tolkienova dobrodružství. Jeho literární dílo miluju a Peter se ho zhostil téměř perfektně. Přesto však trojka působí trochu zbytečně a natáhle. Jsem rád, že vznikly tři díly místo původně plánovaných dvou (prostě víc zábavy a těšení se), ale čistě objektivně to této "trilogii" spíše neprospělo. I v Bitvě pěti armád jsem si ale našel pár úžasných momentů a celkově se to povedlo, jen s takovou hořkou příchutí vzadu na patře, která prostě ne a ne zmizet. 85% P. S. viděno ve 3D a moc se mi toto podání líbilo. Obecně chodím radši na 2D filmy, ale když to někdo umí natočit, tak je 3D vážně zážitek.