• Krátkometrážní

Vlk z Wall Street (2013)

Ta hudba! U Everlong od Foo Fighters jsem měl 3/4 minutovej orgasmus. Neskutečně se mi to líbilo. Jsem vážně rád, že jsem na to šel do kina a už se těším, až to uvidím znovu. 95%

Londýnský gangster (2010)

Podruhý se mi to líbilo víc než poprvý. Mělo to prostě správnej gangsterskej "feeling". Colin Farrell je skvělej herec a i když moh bejt scénář vypointovanější a břitčí, tak on to utáh v pohodě. Solidních 80%

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85%

Návrat (2003)

Hodně minimalistický film se zvláštní náladou, která se mi fakt hodně líbila. Na můj vkus se toho stalo za celej film vážně až moc málo (proto nedávám plný počet), ale herci, interiéry a exteriéry, kamera a další věci se mi naopak zamlouvali. Měl jsem prostě pocit, jakože koukám na něco silně originálního a neokoukaného. 80%

Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Já si nemůžu pomoct, mně je Pohlreich prostě stále sympatickej. Pořád působí jako silná autorita a v Česku moc konkurenci nemá.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Nudil jsem se, usínal, ale dokoukali jsme to. Úplně ze mě navíc vyprchala vánoční nálada v průběhu. Nemůžu to odsoudit úplně, ale prostě mě to vážně nebavilo. 10%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Prostě úchvatný. Zbožňuju, že je to natočený tak, že to (příjemně) překvapí i Tolkienofila, ale přesto se to drží příběhu a zaujme to i člověka, který je příběhem Hobita nepolíbený. Celý je to pojatý moderně, akční scéna střídá klidnější a vtipná hluboce mrazivou, ale stejně je z toho cítit krása J. R. R.-ovy klasické tvorby. Peter Jackson prostě umí. Druhý díl mě bavil snad i víc než jednička - přesně ve chvíli, kdy si člověk začne říkat, že už by se mohlo začít dít něco vážně epickýho, přijde na scénu Šmak. A ten je prostě skvělej, skvělej, skvělej. Nesedělo mi pouze to, že si počínal chvílema poměrně naivně na to, jak má být inteligentní. Ale jinak byl zpracovanej prostě neskutečně. Hlas, vzhled, velikost, majestátnost, domýšlivost, lakota, to vše z plátna přímo tryskalo. Nevím jestli jsou herci bezchybní - do příběhu jsem byl tak ponořen, že jsem je vnímal jen jako dané postavy a o něčem takovém jsem ani nestihl přemýšlet. Všichni mi tam ale seděli skvěle a nerušil nikdo z nich. Někteří se dokonce překonávali! Oproti jedničce byli všichni trpaslíci mnohem více různorodí a zajímaví a nefungovali pouze jako doprovod Bilba, Gandalfa a Thorina. Např. Balin se mi moc líbil a Kiliho aférka je zajímavým kořením příběhu. Medděd se vyskytl až na moc krátkou dobu, ale on víc prostoru asi ani nepotřeboval. Dodal poníky a odfrčel. Ale aspoň tam byl, na rozdíl od např. Toma Bombadila ve Společenstvu. Elfové se pro mě zcvrkli pouze na novou postavu Tauriel, protože Evangeline Lilly je prostě neskutečně krásná. Nepůsobí tak majestátně a důležitě, jako třeba Arwen v první trilogii, ale dostala spoustu prostoru a je to jen dobře. Rozhodně není nudná a bez ní tam vlastně ani žádná ženská postava nebyla. Legolas je slabší než v LotR, ale ve scéně na sudech je perfektní a ta je také díky němu jednoznačně jednou z nejlepších v celém filmu. Nakonec jsem vážně rád, že je Hobit roztáhnutý na tři filmy. Protože první dva byly zatím absolutně boží a věřím, že třetí prostě nemůže zklamat a bude pořádným orgasmem celé série. 100%

U Konce světa (2013)

Tak já nevim, mě to přišlo jako děsná moroňovina. Herci super, ale že bych se trhal smíchy, se při nejlepší vůli říct nedá. Alespoň že rozuzlení se docela povedlo. 65%

McBride: Vražda po půlnoci (2005) (TV film)

Film jsem dokoukal jen díky hlavní postavě advokáta McBridea. Žádný jiný film s ním jsem neviděl, ale jeho postava byla rozhodně zajímavá a rozhodně vybočovala z plejády špatných herců, kteří s ním hráli. Samotný případ je od začátku předvídatelný a jde jen o to, jak se k rozuzlení dostaneme. Sice se to vleče, ale celkově koukatelný to je. Býval bych tomu dal i tři hvězdy, ale finále je velmi vzdáleno přívlastku "grandiózní", takže za mě jsou to nakonec slušný dvě hvězdy. P.S. hodně mě taky mrzelo, že režisér moc nedbal na detaily a tak jsou např. na obrazovce počítače jen zkopírované totožné odstavce a třeba komparz hraje extrémně prkenně. Jsou to právě nedotažené detaily, které ruší vtáhnutí do děje, ale víc jsem asi ani nemohl čekat...

Čtvery Vánoce (2008)

Další z mnoha průměrných amerických komedií. Herci fajn, ale story line nic moc. 45%