Lucie.Luca

Lucie.Luca

Lucie Luca

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 13.10.2018  22:52
  Toman (2018)
  *****

  Pro mě po dlouhé době výborný český historický film, který opravdu stojí za to vidět. Dílo, na které by studenti měli chodit povinně, aby si doplnili bílá místa v učebnicích dějepisu a na vlastní oči se přesvědčili, co byli ti komunisti zač. Herecké výkony super, řemeslné ztvárnění vynikající: Ondřej Trojan opět dokazuje, že je machr, jehož filmy nejsou jen momentální strhující zážitek, ale nadčasová díla, k nimž stojí za to se vracet - díky za kvalitní práci celému týmu, kdyby to bylo možné, dám hvězdiček deset.

  • 12.11.2017  21:45

  Naprosto geniální thriller: film pro všechny, kteří mají rádi napínavé příběhy s logickým dějem a s překvapivým rozuzlením. V poslední době začínám sledovat hispánskou produkci a je to jedno příjemné překvapení za druhým. Rozhodně doporučuji vidět!

  • 12.11.2017  21:44
  Anthropoid (2016)
  ***

  Těšila jsem se, že mnohokrát zpracované téma bude pojato nějakým novým, zajímavým způsobem, ale bohužel: nestalo se. Ba co hůř, na rozdíl od skvělého snímku z roku 1964 si tvůrci neodpustili sladkobolné finále, které, snad mi to odpustí, působilo skoro až směšně a z hlediska celkového dojmu mi vadí asi víc, než tolikrát propíraný nepatřičný přízvuk některých herců. Pro mě zůstává daleko za Atentátem a bohužel i za dvoudílným televizním filmem Operace Silver A.

  • 12.11.2017  21:43
  Narcos (TV seriál) (2015)
  *****

  Vynikající seriál o největším drogovém bossovi všech dob: stylem zpracování se pohybuje na pomezí dokumentu, ovšem poutavý styl vyprávění, úžasná hudba a perfektní herecké výkony jej řadí mezi přední seriály z poslední doby. Benefitem navíc bude pro všechny lingvisty fakt, že zatímco vypravěč mluví anglicky, velká část děje se odehrává ve španělštině – už samotné množství akcentů a permanentní střídání jazyků činí film velmi zajímavým: pakliže existuje dabovaná verze, rozhodně ji nedoporučuji, ochudili byste se o moc!

  • 12.11.2017  21:42

  Klasický případ, kdy přílišné očekávání přinese ve výsledku zklamání: film je rozvleklý, místy vysloveně nudný: Michalina Olszańska je excelentní herečka, ale to samo o sobě slabý scénář nezachrání. Tři body, které dávám, jsou výhradně oceněním jejího bravurního výkonu.

  • 12.11.2017  21:41
  Lajka (2017)
  *****

  Filmu pravděpodobně uškodí, že jej kina vytrvale řadí do promítacího času vyhrazeného pro dětské návštěvníky. Domnívám se, že bude dobrým tipem pro technicky zaměřené milovníky animovaných filmů, kteří se nebrání absurdnímu humoru – rozhodně bych ho nedoporučovala coby odpolední rodinnou oddychovku pro rodiče s dětmi, avšak pro ty, jimž sedí nekonvenční satirické pojetí historických skutečností v kombinaci s českým precizním animátorským řemeslem, může být příjemným překvapením: já dávám za pět.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace