Sissussina

Sissussina


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 20.7.2017  18:26

  Tak zaprvé naprosto nechápu, jak mohli do hlavní role dosadit zrovna tohohle týpka. Podle fotek jsem si nejdřív myslela, že se jedná o nějakýho desetiletýho kluka, kterej má Caru za opatrovnici nebo tak něco. Ale překvapivě dotyčný herec hrál postavu rádoby "ultraskvělýho svůdnýho borce". A to bylo naprosto k nevydržení. Byl to lulan nejvyššího kalibru. Kdyby ten samý herec hrál postavu s jiným charakterem, mohlo to být v pohodě. A kdyby tu samou postavu hrál někdo, kdo by se na ni víc hodil, bylo by to taky v pohodě. Ale kombinace toho herce a postavy, kterou mu dali, v pohodě fakt nebyla. Ani postava Laureline nebyla moc dobře provedená. Cara se na tu roli hodila, ale u samotné postavy mi připadalo, že tvůrci filmu vlastně ani nevěděli, co chtějí. V jedné scéně se chovala jako pipina, v jiné zase někoho mlátilo po čuni. A ve výsledku to nepůsobilo tak, jak by mělo. Chtěla být badass, ale ne zas tak moc. A někdy zase až příliš. Ve filmu se zaměřovali na to, jak komplikovaný je vztah Valeriana a Laurelaine, místo aby se zabývali věcmi, které skutečně komplilované jsou - jako je třeba ono zásadní rozhodnutí hlavního záporáka, které rozhodně nejde vnímat jenom černobíle; i když oni se ve finále rozhodli, že z něj udělají prostě zlýho chlápka a napsali mu proslovy, který mají vypovídat o tom, jak strašně zlej a bezcitnej vlastně je (asi aby se vyhnuli řešení morálního dilema obsaženého právě v onom rozhodnutí a mohli prostě říct "tenhle chlap je špatnej"). Pak tam byli ti divoši, Perly nebo jak jim to říkali. Ti nejen, že se dosti podobali Na'vi z Avataru vzhledově, ale dokonce i v některých situacích chováním. Celkově mi občas Valerian až moc připomínal různý známý filmy. A nakonec ještě ten dabing. Bubble/Rihanna a náčelnice Perel byly v češtině naprosto příšerně namluvené. Čekala jsem oddychovku, ale tohle bylo moc blbý na to, aby si u toho člověk mohl oddychnout a pořád se neptat "wtf" a "bože proč".

  • 20.5.2017  15:22

  Byl tam velký potenciál, ovšem nevyužitý. Ve filmu bylo objasněno, jak se vetřelec vyvinul do podoby, v jaké ho známe z ostatních dílů - a mě dost zklamalo, jak to s ním vymysleli. Tak nějak tomu vzali veškerou tajemnost, neohromilo mě to, sedělo to na zadku. Posádka se navíc často chovala neuváženě a většinu problému si zavinila naprosto sama. Samotný film zas tak špatný nebyl, ale jakožto od Vetřelce jsem od toho očekávala víc.

  • 4.4.2017  14:02

  Tak já vážně nevím. Dala jsem tomu čtyři hvězdičky a nejsem si jistá, proč vlastně. Ale chtělo se mi. Dívala jsem se na to jako malá a celkem se mi to snad i líbilo, a v poslední době se mi začaly vybavovat některé útržky, na které jsem si zpětně říkala "wtf co to sakra je". A tak jsem si to musela pustit znovu. Očekávala jsem, že to bude nevkusná perverzní hovadina, ale ona to nakonec byla perverzní hovadina jenom trochu. Celkem jsem se při tom dokonce zasmála a můžu i říct, že jsem si film i užila. Na jakou věkovou skupinu to asi bylo cíleno? Tváří se to spíš jako film pro děti, ale některé scény, no, že by byly pro děti, to asi úpe ne. Ale co na tom sejde? Je to prostě film a sledovat ho budou ti, co se na něj podívají. Proč to řešit. Každopádně mi to ale připadalo celkem furry, furries jsou přece typičtí těmito, eh, jaksi vybavenými zvířecími samicemi.

  • 3.1.2017  21:38
  Hop (2011)
  *****

  Soudě podle ostatních reakcí mi Hop připadá neskutečně podceněný. Neříkám, že to je nejlepší film, co kdy v životě uvidíte, ale k zahození taky není. Je to skvělá oddychovka, pro mě jako dělaná (zbožňuju zajíce). Pobavilo mě to a film jsem si užila. Nevadilo by mi pustit si ho znovu. Někdy se v Hopovi děly krásně absurdní věci, které mi však nepřipadaly pitomé, nýbrž mě dost pobavily. A to už nejsem dítě do 6 let. Zajda byl sice někdy trochu na ránu, ale pořád byl hrozně roztomilý a na nervy mi nelezl (btw scéna, kdy dělá plyšáka je jedna z nejlepších ever). Hlavní lidský protagonista byl taky sympaťák. Přijde mi, že dost lidí, co Hopa kritizují, se na to prostě nedokáže dívat se špetkou nadhledu...

  • 2.1.2017  21:35

  Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla, a nejen to - Zootropolis bych mohla označit za svůj nejoblíbenější film vůbec. Nelze tomu vytknout snad nic, postavy jsou udělané bezchybně a dívá se na ně hrozně dobře, děj je zajímavý a člověka nenudí. Try everything je nádherná písnička a Shakira je skvělá jako Gazelle. Vždycky radostně zajásám, když se objeví inteligentní animák jako je tenhle. Navíc jsem se díky Zootropolis (znovu) zamilovala do furries.

  • 2.1.2017  20:07
  Tři bratři (2014)
  odpad!

  Tak tohle je teda dílo. Chtěla bych vědět, kolik toho lidi, kterým se tahle pohádka líbí, museli vyhulit nebo vypít nebo co sakra. Nejen, že to není dobře zahrané, písničky jsou naprosto strašné a ta dějová linie stojí za zlámanou grešli, ale je to dokonce škodlivé. Tohle by nikdo neměl pouštět dětem, pokud jim nechce naprosto zkazit myšlení. Tři bratři nás učí, že pro úspěch není třeba nic dělat, jen se náhodou někam přichomýtnout a pak slíznout smetanu. Snad žádná z postav nemá na vyřešení kteréhokoli problému sebemenší přičinění - problém se vždycky vyřeší sám a hrdinové jsou za jeho vyřešení jenom neprávem odměnění. Nemluvě o tom, že se zde vyskytují značně retardované a pedofilní momenty. Nejlepší herecké výkony podali Lábus, holub a kráva.

  • 2.1.2017  18:34

  Tak tohle vůbec nebylo hezké. Tedy, "hezké" v tom pravém slova smyslu možná ano, jenže problémem je, že to, že to možná bylo po vizuální stránce celkem pěkné, je jediná věc, kterou na tom lze pochválit. Jenže se nejedná o nic zvláštního, že. Animace je dneska na dost vysoké úrovni a "hezké" jsou prakticky všechny animované filmy. Měla jsem sice jisté pochyby, ale zároveň jsem opravdu doufala v to, že se film vydaří, protože předešlé díly byly poměrně dobré a Doba ledová měla veliký potenciál. Bohužel, pátý díl je naprosto příšerný. Mamutí drcnutí nemá skoro žádný příběh a z tohohle hlediska by se dalo přirovnat k filmovým zločinům jako byli třeba Mimoni (další příšernost mimochodem). Celý film tvořily jenom stupidní hlášky a bylo to přecpané ubohými pokusy o vtip. Navíc se to snažilo jít s dobou a objevily se tam i jakési internetové profily a hashtagy, což se do místa a času, ve kterém se Doba ledová odehrává, vůbec nehodilo. Úplně to pokazilo celou sérii a znechutilo mi to snad každou postavu, která se ve filmu vyskytuje. Možná až na Diega a Shiru, kteří měli hrozně málo screen timu (asi se zhrozili, jaká je to sračka, a odmítli v tom hrát), což bylo ovšem štěstí, protože jsou shodou okolností moji oblíbenci. Oblíbeného jsem mívala i Bucka ze třetího dílu, který se v pětce vrátil. Jenže i přes to, jak byl ve trojce super, ho taky v pětce dokázali naprosto podělat. Už mi lezl na nervy. Dalším, koho už jsem fakt nemohla vystát, byl Scrat, který býval v minulých dílech vtipný, ale teď už byl jen otravný a trapný. Navíc celý film naprosto ignoroval fyzikální zákony a věci se tam děly naprosto bez logického vysvětlení (kameny, které jsou údajně magnetické, se začnou přitahovat až asi pět minut po tom, co leží blízko sebe, Scrat si vezme UFO, vrazí do Marsu a z celé planety náhle vymizí z ní veškerá voda (?)). A protože se to všechno skládalo jenom z přihlouplých hlášek, nebylo ani možné se ztotožnit s některou z postav, takže se mě film ani neměl jak dotknout. Pro Sida bylo například vždycky složité najít si družku. V pětce najednou potká nějakou random lenochodici, kterou nikdy předtím neviděl, ona ho uvidí a najednou mu začne tvrdit, že je lenochod jejích snů a že si ho chce vzít. Wtf? A třeba nějaký vysvětlení? Jasně, láska na první pohled, jenže... tohle bylo prostě pitomý. Jednoduše je to hrozný. Už chápu, proč to v češtině pojmenovali "Mamutí drcnutí" (což je neskutečně debilní, v angličtině je to Colission Course). Asi viděli, jaká je to kravina, a chtěli před tím potenciální diváky varovat. Za to jako asi Čechům čest.

  • 2.1.2017  18:31
  Zpívej (2016)
  *****

  Když jsem poprvé uviděla plakát prezentující tenhle film, zděsila mě ta koala a říkala jsem si, jestli to náhodou nebude něco jako Mrkáček Bill, což byl prý dost průser. Pak jsem si ale o Zpívej něco přečetla a řekla jsem si, že by to vůbec špatné být nemuselo. A takyže vůbec nebylo. Z kina jsem odcházela spokojená. Film mě bavil i pobavil, vtipy tam měli vydařené. A měla jsem druhé Vánoce, když jsem zjistila, že většinu písniček nepřezpívali (a přezpívané byly jedině ty, které zpívala Ashley, a tu dabovala Ewa Farna, která se toho zhostila dost dobře). Navíc tam zazněly i písničky od Eltona Johna a Queenů, takže fakt spokojenost. :))

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace