Game Story (2024) (seriál)

Celkově si pořad velmi pochvaluju a jsem velice rád, že se ČT opět přiklání k videoherní kultuře, která byla barbarsky opuštěna v roce 2012 při zrušení GamePage. Důvody, proč neuděluju absolutní hodnocení jsou iritující znělka a krátká stopáž většiny epizod. U některých mě opravdu mrzelo, že končí tak brzo, protože nakousnutá témata by opravdu stála za hlubší prozkoumání. Co naopak vyzdvihuju jsou vtipné prostřihy archivních materiálů televize, dobrý výběr her, hezký vizuál pořadu a pěkný, místy uštěpačný, ale dobře "sednoucí" komentář Bětky Trojanové. Pokud by v budoucnu měl vzniknout podobný projekt, ovšem který jde víc do hloubky, jsem jednoznačně pro! Hodnocení: 4*

Na západní frontě klid (2022)

Pro zaryté fandy knižní předlohy tento film nejspíš není, i přesto, že některé klíčové momenty zde vyobrazeny jsou a to poměrně působivě. Pokud však odmyslíme stránku adaptace, jedná se bezpochyby o zdařilý válečný film s bohatou výpravou a naturalismem překypujícími záběry. Co se týče hereckých výkonů, představitelům Paula a Kata jsem jejich charaktery velmi věřil a myslím si, že odvedli dobrou práci. Stran scén z vyjednávání o příměří, ty vskutku malinko ubíraly filmu dynamiku, ovšem neudálo se v nich nic, co by bylo v rozporu s historickým povědomím o těchto událostech. Čili ve výsledku jde v mých očích o obohacení, kterému se víceméně úspěšně daří sdělit onu informaci o nadutosti a nedostatečné empatii některých nadřízených orgánů vůči řadovým vojákům. Pokud bylo cílem zobrazit hrůzy a absurditu celého tohoto konfliktu, pak byl, až na malé výjimky, splněn. 4*

Bourák (2020) odpad!

Škoda slov a uvažování o institutu vrácení peněz za vstupné.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Sympatická fantasy podívaná od fanoušků pro fanoušky. Kvalita triků velice slušná s přihlédnutím na rozpočet. Choreografie soubojů mi přišla taktéž zdařilá. Hlavní postavy, ač s nezapamatovatelnými jmény, mi lehce přilnuly k srdci a vůbec jsem se v jejich společnosti nenudil. Dokonce vyvstalo i několik humorných situací, což hodnotím také velmi kladně. K absolutnímu hodnocení mi jen scházel nějaký nadupaný záporák, který se na(ne)štěstí nedostavil. Co dodat, jen snad, že já snahu cením a kritizovat evidentně béčkový film je jako mlátit prázdnou slámu. Zkrátka si sedněte, vypněte své profesionálně perfekcionalistické filmově kritické já a užijte si pohodovou záležitost, kterou se bez pochyb inspirovala i série Mythica. 4 paladinové z 5.

GPTV (2019) (pořad)

Tolik let jsem si přál, aby se GamePage v nějaké podobě vrátilo a mé modlitby byly, zdá se, vyslyšeny! Jen škoda, že pořad neuvádí Máša Málková, aby byla nostalgie kompletní. Nicméně Naomi s Jardou taky tvoří sympatické duo a jejich infantilní humor založený převážně na slovních hříčkách nemá chybu. Ocenil bych, kdyby se u recenzovaných her na PC někde mihlo okénko s HW nároky, jinak z grafického hlediska taky nemám, co bych vytknul. Dle mého by si pořad zasloužil i více dílů než jen jeden za měsíc, ale pořád lepší než nic. Tvůrcům přeji do budoucna hodně zdaru a pevné nervy u procházení nudných her! :)

Za oponou (2019) (seriál)

Nejsilnějším článkem tohoto seriálu je bez pochyby Hynek Čermák a jeho vtipné a trefné hlášky. Jinak tento počin tu a tam trpí slabšími dialogy, několika naprosto zbytečnými postavami a nesmyslnými rádoby humornými scénkami. I přes všechny zmíněné výtky jsem se k němu poměrně rád vracel a jsem zvědavý, zda se uskuteční naznačená druhá řada. Hodnocení zvednu o jednu hvězdu jen kvůli poměrně neokoukanému prostředí ze zákulisí divadla. 4*

Warrior (2011)

*SPOILER* I když bylo už tak od třetiny filmu jasné, že nastane souboj bratrů, stejně měl celý snímek neskutečnou sílu a konec ve mně vyvolal silné emoce. Velice kvalitní podívaná, kterou si budu ještě dlouho pamatovat. 5*

New Game + (2019) (pořad)

Úvodní díl mě mile překvapil líbivou grafikou, spoustou obsahu i zajímavými poznatky z her. Nejsem si ale jistý, jestli bude každý díl schopen udržet pozornost diváka po celých 40 minut. Dal bych 4*, ale za tu krabičku a knížku Dragon Age vystavenou ve studiu tu jednu hvězdičku přihodím. Jen tak dál!