Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Sci-Fi

Oblíbené filmy (10)

Dellamorte Dellamore (1994)

Tak tady mi Michele Soavi připravil jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec, jakoby věděl, co potřebuji ke štěstí.. Zpočátku vtipná zombiekárna s originálním nápadem přejde v existencionální filozofické drama s notnou dávkou psychedelie. Nikdy nezapomenu na naléhavost a krásu, s jakou mne tento film začal pohlcovat ani na stav, ve kterém jsem zůstal poměrně dlouho po závěrečných titulcích. Tento nenápadný režisér si vybudoval můj neutuchající obdiv a neschnoucí slzu v oku. Nejenže má na svém kontě tři hororové opusy lepšící se jeden od druhého, ale hlavně pak tuto důstojnou tečku v podobě svého posledního hororu..

Osvícení (1980)

Řekl bych, že lepší film podle knižní předlohy už natočit nelze. Geniální výkon Jacka Nicholsona je znepokojující, protože vás zákonitě musí napadnout, že v hotelu spíše své roli podlehl, než aby ji hrál. Jeho šílenství je zkrátka neopakovatelné, a tak dusnou atmosféru nedokáže navodit žádný jiný film. Škoda, že zde není více jak 5 *****.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Nemohu hodnotit jinak, tohle je prostě královská zábava.. Masky zombies a jejich přátel hodnotím jako jedny z nejzdařilejších v tomto žánru vůbec, svižný děj podpořený říznou hudbou baví a navrch film oplývá i skvělou hláškou, která mi utkvěla z dětství: pošlete víc sanitek..! Paráda! :)

Reklama

Reklama