Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Sci-Fi

Oblíbené seriály (10)

Monty Pythonův létající cirkus (1969)

Základní stavební kámen britské komediální scény, bez jejich humoru bych byl nucen sledovat praslabé americké sitcomy typu Friends, a ti by pak ani neměli co kopírovat (ještě slabší Big Bang Theory, atd..). Monty Pythoni sice neovládají humor, který by chytnul všechny, protože pro spoustu lidí jsou příliš absurdní, ale to je přesně důvod, proč je miluji. Nikdy nepřekonaný vrchol televizní zábavy :)

Království (1994)

Po Twin Peaks další seriál, který stojí opravdu za to:) Nerad bych jej však s ním srovnával, neboť Riget má rozhodně svoji tvář. Je to skvělá směsice hororu, protkaná svérázným černým humorem, skvěle gradujícím příběhem a brilantní kamerou. Trierovo absurdity jednoznačně zbožňuji, třebaže toto jest první dílo, jež jsem měl tu čest vidět:) Akce čistý vzduch, výkřiky z nemocnice směřované dánskému lidu, a simulující paní Drusse, to jsou jen drobné střípky, které pevně spojují tuto dokonalou kompozici.

Městečko Twin Peaks (1990)

Nejlepší seriál všech dob. Atmosféra, jakou dokázal vytvořit Lynch je neopakovatelná, stručně řečeno geniální. Nelze ovšem opomenout fakt, že polovinu práce udělal Angelo Bandalamenti svojí magickou hudbou. Stvořil tak nejlepší melodii určenou světové kinemtagrafii vůbec, jeho funeral doomový epos Laura Palmer's Theme mi dodnes bere dech. Každým dnem nasávám spoustu depresivní hudby, ale na Bandalamentiho zkrátka nemají ani Skepticism s Pantheist a Shape of Despair dohromady:)

Ajťáci (2006)

Čtyřikrát sláva Grahamu Lenehanovi!!!! Jeho seriály zrají jako víno, a IT Crowd je jeho nejlepším ročníkem. Moc jsem se bál o třetí sérii, ale Hitler v "nebi", a hlavně pak monstrózní bitka pro názory na sexualitu mi jasně dokázala, kdože je současným králem britských sitcomů. Škoda jen těch pár slabších míst zatím třetí a doufám, že ne poslední série..

Futurama (1999)

Nejsem sice fanoušek animáků, ale do Futuramy jsem se zamiloval jako herec do Shakespeara. Od tvůrců The Simpsons bych rozhodně nečekal tak dobrý seriál, kterému nechybí spád a alespoň částečná originalita vtípků až do poslední série. Škoda jen slabších filmů, ale to je jen malá skvrna na jinak skvělém futuristickém eposu :)

Father Ted (1995)

Feck, proč tady není šest hvězd?!

Californication (2007)

Další seriál z nynější expanze, který mne opravdu chytnul. Naivita Carrie, díky níž mne postupně přestal bavit Sex and the City je zde nahrazena brutalitou Hanka Moodyho a konečně inteligentními dialogy, takže tohle je pro mne kompenzace za něj. Vývoj postav je zvládnut brilantně, naštěstí zde není krize o překvapivé momenty, zápletky nebývají řešeny kýčovitě, odkazy na skvělou hudbu, zkrátka takový seriál jsem přesně hledal!

Spaced (1999)

Skvělá hudba, desítky odkazů na horory (Evil Dead, Shining..), ale i další kinematografii, originální střih a spousta dobrých nápadů. A co je nedůležitější, obrovská zábava. Simon Pegg ve své nejlepší roli, Jessica Hynes a Mark Frost zdatně sekundují, ve stínu nezůstává ani Mark Heap (Anger.. Fear.. Pain.. Aggression..:).

Reklama

Reklama