Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Temná vize budocnosti, jež drtí emoce svým chladem a nedopřeje jediný úlevný výdech až do konce filmu. Ve svém nejhorším postapokalyptickém snu jsem zažil jeden nepříjemný mlhavý odkaz na tento film. Byla to chvíle, kdy pod zažloutlými mraky, dotvářejícími atmosféru naprostého zatracení, vezme Sarah do ruky nuž, a pod tíhou bezbrehé zoufalosti vyryje do oprýskaného dřeveného stolu nápis "no future".

Blade (1998)

Po druhém skouknutí jsem musel přehodnotit počet hvězd. Konečně jsem se u filmu opravdu bavil, hlavně při představování Blade a jeho skromné postávání s vytasenou čepelí a rukami na prsou, aby bylo vidět, že Blade není žádné ořezávátko. Při soubojích jsem se bavil ještě lépe a musím vzdát hold tvůrcům, protože já bych při natáčení akčních scén dostával takové záchvaty smíchu, že by za mne museli najít náhradu..což by trvalo maximálně pět minut :)

8 MM (1999)

Poměrně zajímavý thriller o snuff stránkách, s nepřesvědčivým Nicolasem Cagem v hlavní roli. Děj lopotně sunou dál jen nepochopitelné zvraty v mozku ústředního hrdiny..

Město andělů (1998)

*** dávám jen za zakončení filmu, scéna v moři mi přijde úžasně sentimentální..

Poslední propadne peklu (1982)

Kvůli této "pohádce" jsem jako malý nemohl asi týden spát. Rozhodně je to jeden z nejpůsobivějších českých hororů :)

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Jelikož je MK1+2 má oblíbená hra, bylo velmi příjemné vidět postavy na filmovém plátně. Díky Lambertovi získal film charismatického Raydena, a díky Talise Soto krásnou Kitanu. Pominu-li degradující akční vsuvku ve snaze přiblížit postavu Johnnyho Cage, hodnocení mi zachrání už jen přítomnost Fear Factory v jeho zápasu s Reptilem:)

Ed Wood (1994)

Výtečně zpracovaná biografie největšího filmového nadšence. To, co znamená Don Quijote pro Cervantese, je Ed Wood pro mne. Jeho entuziasmus mi zavřel oči, abych neviděl všechny ty šílenosti, kterých se po technické u filmů dopouštěl. Tim Burton mi dopřál vidět jeho svět, kde je skutečně důležité jen to, čemu člověk věří.

Srdce v Atlantidě (2001)

Díky téměř bezbřehé lásce ke stejnojmenné knižní předloze, jež napsal Stephen King, nemohu tento film hodnotit jinak, poněvadž mi dal stejnou porci melancholie, kterou vyžaduji i od jakéhokoliv jiného uměleckého díla.

Prázdniny (2006) odpad!

Pustili jsme si tento film s přítelkyní, která se potřebovala odreagovat od školy, já to uvítal hlavně díky přítomnosti Kate Winslet a Jacka Blacka. Natěšeni kladným hodnocením jsme ignorovali vleklý začátek, a sprostými výkřiky moje žena přítomnost Cameron Diaz. Ani po nepochopitelné výměně domů jsme neshledali na filmu nic přitažlivého, a když mi dokázal Jack Black, že dokáže zahrát postavu muže tak přesládlého, tak už nás to definitvně otrávilo. Otrávení vystřídalo podráždění, to přešlo v cukavé pohyby hlavou směrem k hodinám, a ani oduševnělé monology Cameron Diaz nás nepřivedly k pozitivnějšímu smýšlení. Jude Law mne zde zklamal, odvádí zde sice jako jediný z celé čtveřice poctivou práci, bohužel však na špatném místě.. Třebaže jsem příznivec inteligentních romantických filmů, tenhle paskvil mohu zařadit jedině do regálu s filmy, kterým vévodí takové skvosty, jako je volební kampaň jedné nejmenované strany na originálním DVD:)