Shutter (2004)

U Shutter si není těžké všimnout sympatií k podobně laděným hororům. Za vše mluví scéna, kdy vylézá zduchatělá dívka s vlasy ladně spouštěnými z umyvadla plného vody. Pokud nepočítám nezbytné lekačky a závěr, který jako by z oka vypadl Sixth Sense, či Los Otros, zjišťuji, že mi toho vlastně moc nezbylo..

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Nemohu hodnotit jinak, tohle je prostě královská zábava.. Masky zombies a jejich přátel hodnotím jako jedny z nejzdařilejších v tomto žánru vůbec, svižný děj podpořený říznou hudbou baví a navrch film oplývá i skvělou hláškou, která mi utkvěla z dětství: pošlete víc sanitek..! Paráda! :)

Inferno (1980)

Přestože je námět pro mne velmi zajímavý, scénář bohužel sebral tomuto filmu titul kultovního snímku, a tak z něj dělá nadprůměrný horor pouze úžasná snová atmosféra zahalená do modra..

Strach v přímém přenosu (2002) odpad!

Další ze série zbytečných hororů.. Nicneříkající vyvražďovačka se špatnými herci, nulovou gradací příběhu a naprosto předvídatelnou pointou. Není víc co říct :)

Amityville 2: Posedlost (1982)

Tento film mne kdysi dokázal dokonale vyděsit. Nemohl jsem se dočkat, až si jej opět seženu, a pokusím se přijít na to, jak tenká je brána mezi emocemi vystrašeného dítka, a samozvaného podprůměrného filmového kritika. Skutečně velká.. Film mne zpočátku zklamal kamerou, která mne svým obtáčením kolem hlavního hrdiny ve chvílích přítomnosti zla v domě rychle omrzela, a atmosféru temnoty jsem hledal marně.. Chvílemi mne ovála, to když promlouval hlas ze sluchátek, či po otevření dveří do útrob domu, což ale na kvalitní horor nestačí.. Je škoda, že vzpomínky nemají sílu zavřít mi nad tím oči..

Království (1994) (seriál)

Po Twin Peaks další seriál, který stojí opravdu za to:) Nerad bych jej však s ním srovnával, neboť Riget má rozhodně svoji tvář. Je to skvělá směsice hororu, protkaná svérázným černým humorem, skvěle gradujícím příběhem a brilantní kamerou. Trierovo absurdity jednoznačně zbožňuji, třebaže toto jest první dílo, jež jsem měl tu čest vidět:) Akce čistý vzduch, výkřiky z nemocnice směřované dánskému lidu, a simulující paní Drusse, to jsou jen drobné střípky, které pevně spojují tuto dokonalou kompozici.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Základní stavební kámen britské komediální scény, bez jejich humoru bych byl nucen sledovat praslabé americké sitcomy typu Friends, a ti by pak ani neměli co kopírovat (ještě slabší Big Bang Theory, atd..). Monty Pythoni sice neovládají humor, který by chytnul všechny, protože pro spoustu lidí jsou příliš absurdní, ale to je přesně důvod, proč je miluji. Nikdy nepřekonaný vrchol televizní zábavy :)

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nejlepší seriál všech dob. Atmosféra, jakou dokázal vytvořit Lynch je neopakovatelná, stručně řečeno geniální. Nelze ovšem opomenout fakt, že polovinu práce udělal Angelo Bandalamenti svojí magickou hudbou. Stvořil tak nejlepší melodii určenou světové kinemtagrafii vůbec, jeho funeral doomový epos Laura Palmer's Theme mi dodnes bere dech. Každým dnem nasávám spoustu depresivní hudby, ale na Bandalamentiho zkrátka nemají ani Skepticism s Pantheist a Shape of Despair dohromady:)

200 cigaret (1999)

Vždy, když si chci pozvednout náladu, vytáhnu tento film, pokud to zrovna nevyhrají Singles a kochám se:) Sympatičtí hrdinové, stylové ztvárnění, hudební odkazy a geniální zakončení :D

Hotýlek (1975) (seriál)

Senzační seriál s pomalejším rozjezdem, než bych od Johna Cleese čekal, ale tyto stestky přebije ke konci s takovým nasazením, že si přejete, aby seriál nikdy neskončil. Škoda, že se dočkal jen dvou sérií a příšerného českého dabingu.