Trosečníci (2002) odpad!

Obrovsky nudný film s příšerně hrající Madonnou a scénářem, který je jedna velká tragédie. Bohužel nikoli antická.

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998) odpad!

Jestliže jsem výkon J.L. Hewitt v prvním díle označil jako slabý, je třeba říct, že to nejlepší z hereckého umu, co předvádí zde, je scéna, kdy je zavřená v soláriu a není ji vidět.

X-Men (2000) odpad!

Jeden z mnoha filmů, které bohužel nikdy nedokoukám. Bohapustá slátanina.

Márnice (2005) odpad!

Netuším, co chtěl Tobe Hooper říci tímto filmem. Tohle dílo je jedním velkým klišé.. Bezmanželní rodina se přestěhuje na zapadákov, a to nečekaně do starého domu opředeného pověstmi, nenáviděného místními obyvateli, a strašidělně vypadajícího za bouřky, která město sužuje vpodstatě každý večer. Aby toho nebylo málo, hned za zahrádkou radostně kyne hřbitov, a vybízí děti oné zmíněné rodiny k veselému skotačení kolem hrobů. Uzavřenému synovi začne znepříjemňovat život parta teenagerů, a ještě se kvšemu probudí ve sklepě zombies díky neznámému viru. Ani teď se člověk nedočká čehokoliv překvapivého, a když se film dokodrcá ke konci, přesně už víte, kolik máte na stropě kocourů, a v nose holubů.

Dagon (2001) odpad!

Příšerná adaptace výborné povídky H.P. Lovecrafta, Call of Cthulhu. Temnou atmosféru Arnhemu toto dílo postrádá, tváří se jen jako obyčejný slasher. Filmu nepomáhá ani výběr herce v hlavní roli, a blondýna ve vedlejší roli působí vyloženě rušivě. Je vidět, že Stuart Gordon má svůj tvůrčí vrchol za sebou, i když.. Naděje umírá poslední.

Běžící muž (1987) odpad!

S knižní předlohou nemá tento paskvil vpodstatě nic společného. Pocit bezvýchodnosti a odcizení v chladném futuristickém světě, který není zas tak nepodobný dnešní Americe provází celou knihu, ve filmu bysme jej hledali však jen těžko. Hra je zde zobrazena přesně v té rovině, kterou kniha kritizuje, což je paradoxní, a film tak tím dělá naprosto absurdním.

Prázdniny (2006) odpad!

Pustili jsme si tento film s přítelkyní, která se potřebovala odreagovat od školy, já to uvítal hlavně díky přítomnosti Kate Winslet a Jacka Blacka. Natěšeni kladným hodnocením jsme ignorovali vleklý začátek, a sprostými výkřiky moje žena přítomnost Cameron Diaz. Ani po nepochopitelné výměně domů jsme neshledali na filmu nic přitažlivého, a když mi dokázal Jack Black, že dokáže zahrát postavu muže tak přesládlého, tak už nás to definitvně otrávilo. Otrávení vystřídalo podráždění, to přešlo v cukavé pohyby hlavou směrem k hodinám, a ani oduševnělé monology Cameron Diaz nás nepřivedly k pozitivnějšímu smýšlení. Jude Law mne zde zklamal, odvádí zde sice jako jediný z celé čtveřice poctivou práci, bohužel však na špatném místě.. Třebaže jsem příznivec inteligentních romantických filmů, tenhle paskvil mohu zařadit jedině do regálu s filmy, kterým vévodí takové skvosty, jako je volební kampaň jedné nejmenované strany na originálním DVD:)

Strach v přímém přenosu (2002) odpad!

Další ze série zbytečných hororů.. Nicneříkající vyvražďovačka se špatnými herci, nulovou gradací příběhu a naprosto předvídatelnou pointou. Není víc co říct :)

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Citelně zde chybí Christopher Lambert, jehož charisma zvedalo úroveň prvního dílu. Film je jen další zbytečný druhý "díl" a splácanina neatraktivních soubojů s nulovým příběhem.

Slepá zuřivost (1989)

Béčko jako bič, ale příjemná vzpomínka na dětství, tzn. vyhrabávání kazet ze strýcova archivu:) Nick Parker mi přišel jako děsný frajer, slepec s tak dobře vycvičenými smysly, že kromě boje slepeckou holí se skrytým ostřím zvládne levou zadní řídit i auto:)