Dexter (2006) (seriál)

Neuvěřitelná mírně originální nuda, ještě to ale možná jednou zkusím..

Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi - Iwol isibguil (2006)

Přestože zápletka není nikterak originální a příběh je doslova vysvětlen, mám z filmu dobrý pocit. Atmosféra by se dala krájet nožem, a třebaže lekačky na mne téměř nepůsobí, některé v tomto filmu se tvůrcům skutečně povedly.

Goyovy přízraky (2006)

Skvělý rozjezd filmu a přítomnost Javiera Bardema mne přesvědčovala zpočátku filmu o tom, že zpracování tématu o zásadním španělském malíři Francissovi Goyovi Formanovi opravdu sedne. Scéna, kdy rodina Goyovy můzy Ines dokáže knězovi nesmyslnost soudu dle práva útrpněho, patří pro mne k vrcholu tohoto filmu. Bohužel se už od té chvíle nepřekoná. Již tak kvalitativně kolísavý scénář se definitivně ztratí sám v sobě, začne nudit a samozvaný filmový kritik tak zklamaně hodnotí tak nízko.

Gui si (2006)

Tak tenhle film je opravdová perla. Silný příběh o tom, co nás může čekat za bránou na druhou stranu, a také o síle nenávisti. Film je zabalený do temné atmosféry, a děj se zrychluje jako vlak, ze kterého nelze vyskočit. Jediný aspekt, který působil rušivě, bylo doslovné vysvětlení tezí za pomocí digitálních animací, nejhůře zpracovaná byla ovšem autonehoda. Je radost vidět, že ještě nezemřeli tvůrci se skvělými nápady, tento film je toho více než důstojným důkazem.

Kdo je tady ředitel? (2006)

Včera to bylo za čtyři, ale když se dnes ráno tak zamyslím, musím to dotáhnout ještě o jednu víc. Naprosto perfektní "komedie", kdy se už od začátku zdá, že film je jen absurdní chaos, přesto na konci se ukáže, že Trier vše parádně promyslel a film navíc prošpikoval svými neuvěřitelnými průpovídkami..

Osudový dotek 2 (2006) odpad!

Nikdy nepochopím, jak tahle kolosální kravina mohla vzniknout. I když možná ano, kvůli prachům.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tom Tykwer zplodil další pozoruhodný snímek, který se tváří jako další Hollywoodský trhák, ale.. Jak už to u Tykwera bývá, vizuálně brilantní, pocitový a alegorické zakončení jen dotvořilo postupně živící se pocit, že vše není na první pohled tak průhledné, jak se zdá.

Paříži, miluji Tě (2006)

Skvělá série povídek, z nichž mne nejvíce zaujal Tom Tykwer a Wes Craven, nicméně ani ostatní režiséři nezůstali ve stínu a svůj pohled na Paríž ztvárnili velmi osobitě. Skvělý nápad!

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Viděl jsem spousty vyvražďovaček, ale tohle dílo bych zařadil do pomyslné nejlepší desítky. Atmosféra hustá tak, že by se dala odsekávat, a těch pár nelogičností jsem spláchnul do odpadu. Děj jede jako vlak, stříká krev, lítají uši, prostě krása! :)

Potomci lidí (2006)

Řádně studený výlet do apokalyptického světa. Brilantní příběh, ale hlavně, ta atmosféra!! Přeběh přes bitevní pole je scéna, která mi zůstane otisknuta v mysli navždy.