Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Pozóór, Lumbáálka! Aneb nejlepší hudební film o nejlepší kapele na světě. Sakra, chlapi, v téhle kapele bych asi nechtěl bubnovat! :D

Mlha (2007)

Pro mne velké překvapení, tento apokalyptický příběh s dusivou atmosférou vás přesvědčí, že se stále ještě točí dobré horory. Monstra jsou velmi efektně vizualizovány, napětí mezi postavami je typycky Kingovské, konec sice očekávaný, ale zahraný brilantně. Nemám nejmenších výtek, přesto to však není na 5*.

Napříč vesmírem (2007) odpad!

Totální kýč v dálce za hranicí dobrého vkusu.

Václav (2007)

Na české poměry velké překvapení, poměrně kvalitně budované drama, skvělý výkon Onřeje Trojana, a jeden z mála filmů, který by mohl být pochopen i za hranicemi.

Andělé všehomíra (2000)

Tohle je přesným důvodem, proč miluji filmy. Kvůli těm chvílím, kdy se čas zastaví, nechávám se opájet úžasným vizuálním zpracováním a bolí mne duše z úžasného hudebního doprovodu. Zatím mne takto silně zasáhly snad jen okamžiky z Twin Peaks a právě tento film. P.S.:A nevěřte gouryellovi, místo vtipných okamžiků čekejte jen pár úsměvů :)

Pokání (2007)

Opravdu silný filmový zážitek, který vás připoutá do křesla a ze své moci nepustí až do závěrečných titulků. Skvělá kamera, temná vize na francouzské pláži, prchavé momenty a to vše podbarveno nepodbízivou hudební složkou, které nechybí ani pár zajímavých nápadů.

Bezstarostná jízda (1969)

Skvělá kritika amerického vidláctví, které má lépe naostřené vidle, než-li to naše, skvělá hudba, bezstarostná jízda.

Nonstop párty (2002)

Film o opravdové hudbě. Jiná revoluce již přijít nemůže, protože právě v těchto letech se stalo to podstatné, převratné, živelné a geniální. Od těch dob vše jen přežívá, skomírá, transformuje se, ale nejspíše už nikdy nic nebude mít takovou sílu, jako právě v dobách nové vlny..

Control (2007)

Stačí si přečíst Mattyho komentář, nikdo to nemohl říci lépe. Control mi prohloubil dřívější smutek z předčasného konce Joy Division v nevyslovitelnou zoufalost. Nezapomeňte se znovu podívat na 24 Hour Party People, dozvíte se pár dalších detailů o JD. 100%