Kdo je tady ředitel? (2006)

Včera to bylo za čtyři, ale když se dnes ráno tak zamyslím, musím to dotáhnout ještě o jednu víc. Naprosto perfektní "komedie", kdy se už od začátku zdá, že film je jen absurdní chaos, přesto na konci se ukáže, že Trier vše parádně promyslel a film navíc prošpikoval svými neuvěřitelnými průpovídkami..

Gran Torino (2008)

Čekal jsem tradiční přeslazenou proměnu zlého staříka v hodného vzhledem i k tomu, že film má tak vysoké hodnocení. Walt však nijak nesleví ze svého životního přístupu až do konce, proto na mne film zapůsobil, byl uvěřitelný. Naštěstí se tedy ukázalo, že i já musím dát oprávněně za pět.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zpočátku jsem nechápal, co kdo může vidět přitažlivého na tomto trapném seriálu a poté se snažil zakrýt záchvat pláče s příchodem koncem druhé série..

Star Trek (2009)

Pro mne velmi příjemné překvapení - škoda, že takhle nevypadal Star Trek i v jeho přechozí podobě. Řekl bych, že záměr se povedl, film mne nadchl tak, že bych se ani nebál začít sledovat původní serïál. Vynikající vizuální stránka, opravdu mne nadchlo ztvárnění nepřátelské těžařské lodi, stejně tak i vše ostatní ve vesmíru. Psychologie Spocka byla zvládnutá výborně, stejně tak i konflikt obou postav. Potěšila mne i další role Simona Pegga, je vidět, že ani brit se v Holywoodu neztratí.. Pokud se bude chystat pokračování, jsem nadšen.

Father Ted (1995) (seriál)

Feck, proč tady není šest hvězd?!

Hale and Pace (1988) (seriál)

Stručně řečeno geniální! Spolu s Monty Pythony nejvtipnější seriál všech dob :)

Spaced (1999) (seriál)

Skvělá hudba, desítky odkazů na horory (Evil Dead, Shining..), ale i další kinematografii, originální střih a spousta dobrých nápadů. A co je nedůležitější, obrovská zábava. Simon Pegg ve své nejlepší roli, Jessica Hynes a Mark Frost zdatně sekundují, ve stínu nezůstává ani Mark Heap (Anger.. Fear.. Pain.. Aggression..:).

Bezejmenní (1999)

Asi nejtemnější thriller, jaký jsem měl tu čest vidět. Za celý film neucítíte jediný paprsek světla, vše pokrývá temnota, deprese a zkrátka ten neuvěřitelný náboj, pro který mám Balaguéra tak rád. Konec graduje výtečně a finální scény jsou opravdu vyhrocené, pro jedince se slabým srdcem tak nebude tento film možná nejlepší volba :)

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Viděl jsem spousty vyvražďovaček, ale tohle dílo bych zařadil do pomyslné nejlepší desítky. Atmosféra hustá tak, že by se dala odsekávat, a těch pár nelogičností jsem spláchnul do odpadu. Děj jede jako vlak, stříká krev, lítají uši, prostě krása! :)