Halloween končí (2022) odpad!

Mal som pocit, že niekto si zo mňa striela. Takto odporne si vytrieť riť s jedným skvelým kultom by malo byť trestné.

Jan Žižka (2022)

Za mňa to bola jednoducho skvelá "podívaná". Nie len preto, že historických ozaj filmov sa točí minimum, ale užíval som si aj to miestne prostredie. Sorry, bratia spoza Moravy, akosi si stále neviem zvyknúť, že už nie sme jeden, ale dvaja. Do toho surový, chladný, naturálny, no jednoducho, veľmi dobre natočený stredovek. Ach, to bola paráda. Tak nejak v prvej tretine som prestal dúfať, že uvidím veľké bitky vozových hradieb a la Statočné srdce a začal som si užívať dej ceskeho Robina Hooda. Občas som sa v ňom stratil, že kto za koho a hlavne prečo kope, ale nevadí. Mne asi na tomto filme nič vyslovene nevadí (okrem zbytočného leva) a preto plná paľba bodov a držím palce, že by sa niekto takto bez nutných nazipríkras pustil u nás do Svätopluka, Matúša Čáka alebo inej stredovekej šmakocinky.

OUCA - (NE)SKUTOčNí PRíBECH (2022)

Áno, treba takéto filmy a mali by byť zároveň aj analytickym nástrojom- pustiť človeku a ak by prejavoval sympatie k názorom hlavného hrdinu, tak je to prvý znak nákazy jebilitou. Ak tomu niečo vytknúť, tak možno prílišná sústredenosť na zázemie hlavného hrdinu: nevzdelaný poloretard s náchylnosťou k alkoholu žijúci u sestry a bez akéhokoľvek príjmu. Už som videl nie jedného hoaxera, ktorý bol čo sa týka vplyvu, zázemia, dosiahnutého vzdelania, prostriedkov presný opak.

Legiony (2019)

Jest fiłm heroysticny naroda połskego a preto je tam taká ta veľmi ostrá línia medzi tým dobrým, správnym, hrdinským a opakom. No to už k takýmto národným snímkom patrí. Inak veľmi uveritelne natočené.

Bestie (2022)

Lev terminátor proti doktorovi z betóndžungle... no ako to len mohlo dopadnúť?

Predátor: Kořist (2022)

Áno, veľmi dobré, až príliš dobré. Tlieskam šialenému nápadu poslať Predatora do 18. storočia medzi Indiánov. Wau. To bola odvaha.

Slovania (2020) (seriál)

Nie, nechcem pôsobiť, že vždy vidím trávu zelenšiu u suseda, ale... úplné zabitie celého potenciálu hneď v prvej časti. Keď si od začiatku musíš pozývať na pomoc bohov, tak z toho nič lepšie ako Herkulesa s Kevinom Sorbom nevytlčieš a to, prosím, fungovalo v hlbokých 90kách a nie teraz. Dokonca aj zaujímavé postavy - ako Cinkota - vyšumeli tak po druhej časti a potom to už bolo len trápenie do konca.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Tak a toto malo s tým pôvodným hororom o manželoch Ghostbusterových spoločné asi len názov. Inak to bola obyčajná slaboduchá lakačka pre násťročných.

Smrt ve tmě 2 (2021) odpad!

Na kvalitný Die Hard treba trochu viac, než len extrémne upotené, špinavé a zakrvavené tielko! Asi toľko k tomu... A ešte by som chcel, že pri "rozuzlení" hlavnej zápletky, kde si pacientka v poslednom štádiu rakoviny pľúc neordinuje transplantáciu srdca vlastnej dcéry, som sa škrábal po stene! Prosil by som, aby tomu talentovanému scenáristovi niekto vypichol oči a uchránil nás od ďalších takýchto skvostov.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

A napriek hodnoteniam väčšiny tu prítomných, bavil som sa lepšie ako pri jednotke. Takže za mňa super.