Assassin’s Creed (2016)

Nemám ráda filmy, které jsou z půlky v origininálním znění (ať už angličtina, španělština nebo latina) bez jakýchkoliv titulků a z půlky nadabované.

Divoch (1953)

GilEstel to vystihl přesně, lépe bych to nenapsala.

Capone (2020)

no nemůže se vždycky všechno povést a tohle se opravdu nepovedlo

Sylvie (2003)

Ústřední dvojice odvedla určitě skvělou práci. Příběh této dámy je hodně bolavý a tragický. Tohle zaručeně zdeptá kohokoliv, kdo někdy alespoň zčásti poznal, jak se může člověk cítit, když ho někdo koho šíleně miluje podvádí a klame, ano nešťastná a zrazená láska dovádí lidi k šílenství - o tom není pochyb. Lituji jí, že se nedokázala (už kvůli malým dětem) od toho klamače odpoutat a jít dál - člověk by měl jít vždycky dál. V jejím případě je o to horší a určitě těžší, že sama trpěla depresemi, které Vám berou sílu a to nejen kvůli Tedovi, ale z dalších nepřízní osudu, které si o ní lze dočíst. Je to opravdu hodně depresivní + ještě k tomu skoro celý film zní z venku meluzína, z které Vás mrazí o to víc.

After: Přiznání (2020)

První díl ještě taková hrůza nebyla, i když Hero už v ní byl samozřejmě neskutečný prkno (i když charisma rozhodně má, ale to nestačí), ale dvojka je opravdu síla. Hlavní dvojice je absolutně bez špetky jiskry, sex scény absolutně bez energie, vášně a zájmu (točí to, jako kdyby ještě žádný sex nikdy neměli), je to takové celé hrozně amatérské a trapné a navíc to hoodně kopíruje 50 shades of grey - asi má autorka tuto khihu/film ráda, tak si udělala Christiana a Anastazii po svém. Hero je fešák, ale měl by zůstat u modelingu, herec, jako jeho strýčkové z něj pravděpodobně nikdy nebude.

Panství Downton (2010) (seriál)

Panství Downton nabízí hodně - zajímavé postavy a příběhy, krásné prostředí a oblečení, velkou romantiku i tragédii, Je to opravdu bohatý seriál o bohatých lidech a jejich příbuzných, známých a především služebnictvu, který zde má hodně prostoru. Po shlédnutí všech 6 sérií jsem byla nakonec na vážkách, jak moc se mi to celé vlastně líbilo a přidávám se k těm, kteří tento seriál hodnotí vesměs kladně. Jen té přehnané romantiky bylo někdy až moc. Zároveň si moc nedovedu představit takovéto krásné zacházení a postoj ke služebnictvu, který je nám v seriálu předkládán a také tak oddané služby služebnictva ke svým "pánům" - rozhodně se ale raději podívám na film či seriál, ve kterém se lidé k sobě chovají slušně, s úctou a pokorou, tak jak by to mělo být, než nato, jak se lidé k sobě chovat neumí, čehož je televize často plná. Je to milé, zdvořilé a elegantní - tak jako většina postav, některé se někdy chovají intrikársky (především Mary a Barrow), nakonec ale u nich stejně zvítězí zdravý rozum. 4*

Tohle je válka! (2012)

Ale proč ne, je to vtipné, někdy docela dost. Na tuhle roztomilou a romantickou tvářičku Toma Hardyho teda nejsem vůbec zvyklá, ale neznamená to, že by to bylo špatně. Aspoň ho někdy člověk vidí se trochu smát, jinak většinou jeho role bývají dost maniakální a šílené - takže docela příjemná změna ( i když jak už tu někdo psal, v těch maniakálních rolích mi připadá jak ryba ve vodě, u tohohle jakoby kdyby trochu trpěl a myslím, že se k těmto rolím nebude ani vracet, jen ať zůstane u té syrovější tvorby jeho rodné země - to mu sedí mnohem víc). Reese mi taky úplně nevadila a pořád jí to opravdu sluší, Chris Pine jako lamač a hezoun no nevím, mě spíš připadá slizkej a ještě k tomu šilhá. Ale jako zasmála jsem se, na komedii to nebylo špatný, ale stejně to beru spíš jako takovou holywoodskou pompézní šaškárnu, na kterou jsem se dívala jen kvůli Hardymu :-) - 3*

Taboo (2017) (seriál)

Upřímně čekala jsem od toho trochu víc, po prvních 3 dílech jsem se rozhodovala, jestli pokračovat, ale hlavně díky Tomu Hardymu jsem tomu dala šanci. Navíc ještě když pod tvorbou tohoto seriálu je podepsán nejen on sám, ale hlavně Steven Knight (Peaky Blinders - 5*). Nakonec se vyplatilo, děj se ze začátku dost vleče, ale pak to vezme rychlejší spád. Dobová atmosféra špinavého Londýna je super, nějaké otázky mi po shlédnutí celé 1. série ale zůstaly nezodpovězeny a doufám, že mi na ně odpoví ve 2. sérii, jestli bude. Hardy je v klobouku a hábitu a s těmi kérkami neuvěřitelně sexy, ale kde on není :-D, 4*

Úlovek (2009) (seriál)

Syrové a brutální, plné zoufalosti a šílenosti, super soundtrack, ve 4 dílech hodně dlouhý časový úsek, všichni herci super, Tom Hardy neskutečnej, jak už někdo napsal, Hardy patří do ústavu, tak jako určitě! 5*

Malé nehody (2014)

tíživé drama o nehodách, možná spíše tragédiích, herci skvělí, především hlavní mladá postava Jacob Lofland, Holbrooka zbožňuji už nějakou tu chvíli a tady stejně tak, jediné, co bych vytkla, to je ale hodně subjektivní, že sice jsem poměrně zdatný angličtinář, tak v originále jim všem nebylo vůbec rozumět, hlavně teda Holbrookovi, jestli to jako bylo nářečí toho kraje nevím, ale mumlali hrozně, jinak ale rozhodně povedené drama.4*