Kreeki

Michal Krejčí

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.8.2015  19:00
    Dark Matter (TV seriál) (2015)

80% Firefly, 20% Stargate. Pokud jste fanoušci, bude Dark Matter vaše guilty pleasure.

• 22.7.2012  00:21
    Continuum (TV seriál) (2012)

Haven meets FlashForward. Ovšem ani jednomu nesahá po paty.

• 25.6.2012  21:55

Na hodnocení první části ani šest hvězdiček nestačí, zbytek se už jen veze. Za zmínku stojí nádherný vizuál a neuvěřitelně poutavá práce se světlem.

• 27.7.2011  01:05

Anglická obdoba francouzského LOL. O co je LOL filmařsky vyspělejší, tolik ho anglické <doplňte-si-sem-ten-dlouhý-název> převyšuje v emoční rovině a vyzařované energii. Malé naivní pohlazení na duši kořeněné perfektním hudebním doprovodem a další ze skvělých případů, kdy by si český distributor zasloužil pomalou a velmi bolestivou smrt za absolutně nevhodně zvolený český název filmu.

• 9.7.2011  11:38
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Hodnocení po pilotním dvojdíle.

• 28.1.2011  02:56

Jedním dechem úžasné a neskutečně kouzelné.

• 1.1.2011  01:00
    Frozen (2010)

Poučení: Vždycky, VŽDYCKY u sebe mějte na sjezdovce mobil, jinak vás sežere smečka vlků!

• 18.9.2010  18:22

Zbytečný film, který sérii nikam neposouvá, leč slušné akční béčko.

• 3.9.2010  21:24
    Fatal Failure (studentský film) (2010)

Výborný nápad, stylizace i hudební podkres. Šlo by ovšem ještě zkrátit.

• 22.7.2010  22:14
    Cedulky (2008)

Je zajímavé, jak některé krátké filmy dokáží říci během deseti minut více než většina celovečerních produkcí během dvou hodin.

• 4.7.2010  23:46

Uživateli boblig utrhnout hlavu za spoiler v komentáři.

• 25.5.2010  15:36
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Netradiční geekovina plná jednoduchých leč neuvěřitelně chytlavých melodií s vynikajícím obsazením a televizním géniem za kamerou.

• 25.5.2010  15:33
    Vlákna (TV film) (1984)

Mrazivé, surové, realistické a brilantně dokonalé. Tenhle film vám nedá ještě dlouho spát.

• 25.5.2010  15:30

Obdivuhodný film, který se svou kvalitou hravě vyrovná i nejlepším Jeunetovinám. Laurent Tirard ukazuje obrovský talent i obrazovou a technickou nápaditost. 90 minut té nejkvalitnější, úžasným způsobem dětsky naivní milé zábavy doslova pro každého. Mám dokonce chuť vyřknout tezi, že knižní předloha byla překonána, ať se to zdá jakkoli nemožné.

• 13.4.2010  22:24

Připoutejte se, nasaďte brýle, vysaďťe mozek, jedeme z kopce, pánové. Nedospělý Pán prstenů znásilňující mýtické dějiny je tu, bohatý na WTF momenty a dráždící lásku k filmu, Hádés filmového průmyslu. Někdy tak hloupý, že máte chuť vytrhnout Perseovi meč a vrazit si ho do srdce, aby jste zkrátili trápení. Ale dost bylo citových výlevů, Louis Leterrier evidentně nebude mít problém s akčními blockbustery, ale v ostatních situacích si sám podráží nohy. Scénáristé efekt umocňují postrádajíc cit pro slušně znějící dialog, slušnější spád i gradaci děje v kombinaci se sebeparodujícími hláškami a povrchností postav. Nadužívání CGI grafiky a ne příliš povedené postprodukční převedení do 3D na mě také dobrý dojem zrovna neudělali. Co se týče herců, tak oceňuji ačkoli příliš potterovského záporáka Ralpha Fiennese, naopak musím konstatovat, že Sam Worthington definitivně ukázal, že postrádá jakékoli charizma, což v postapokalyptickém filmu nevadí, ovšem u výpravné hrdinské fantasy chybí dost výrazně. O ubohém a neschopném Diovi ani nemluvě. Ve výsledku Souboj titánů nepřekonal ani má nízká očekávání, kulil jsem oči a smál jsem se víc než bylo žádoucí a bohužel ne zrovna v tom dobrém slova smyslu. Filmy, které jsou natočeny s myšlenkou vítězství formy nad obsahem, mi nejsou zrovna po chuti, zvlášť když zde není výhrou ani jedno.

• 5.4.2010  00:39

Prostoduchá recyklace témat a nápadů z bondovek s Piercem Brosnanem, duch Casina Royale nikde, veskrze průměrné sebevykrádání sázející na marketingovou a snadně se prodávající nálepku James Bond. Nejméně zajímavý Fosterův film.

• 3.4.2010  17:51
    Virtuality (TV film) (2009)

Asi bych nesrovnával s zrovna s Capricou, Virtuality je profesionálnější, leč studenější a neosobní podívanou na téma Defying Gravity. To, čím právě Defying Gravity zaujímá, se zde bohužel nenachází. Jako seriál ne-e, ale jako samostatný film příjemná podívaná.

• 3.4.2010  14:53

Nemám rád když se naše modrá planeta používá proti jejím lidem jako rukojmí. Navíc celou dobu jsem si kladl otázku, je An Inconvenient Truth dokument o globálním oteplování nebo spíš o Al Goreovi samotném?

• 31.3.2010  12:18

There are patterns everywhere in nature. Ke shlédnutí zde http://www.etereaestudios.com/movies/nbyn_movies/nbyn_mov_youtube.htm

• 31.3.2010  02:02
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Tohle komorní scifi má po scénáristické stránce hodně problémů, přes úžasný vizuál z něho čiší amatérina scénáristů (od citu pro reálnost a uvěřitelnost situací až po vůbec způsob vyprávění a odvíjení děje). Nicméně, co mě ovšem iritovalo nejvíce byly realtime videohovory s centrálou na zemi a podobné rádoby eye-candy vychytávky, pro jakéhokoliv fanouška scifi nejeden WTF moment zaručen v každém díle. // Po posledním díle musím uznat, že celou druhou polovinu jsem hltal doslova jako maliny a Defying Gravity mi velmi přirostlo k srdci. Škoda, že se již pokračování nedočkáme.

• 22.3.2010  18:29
    Normal (2009)

Čerstvý vítr nad vodami české kinematografie, to každopádně, přece jenom těch ale tam bylo poněkud příliš, od Pavla Gajdoše samotného po celou dějovou linii. Možná by bylo opravdu lepší pro dynamiku příběhu, kdyby film končil tam, kde ve skutečnosti začíná. Palec nahoru ovšem za stylizaci a perfektně démonického Milana Kňažka.

• 14.3.2010  22:09
    Morganovi (2009)

O ničem, špatné, trapné a absolutně o ničem, víc netřeba psát.

• 12.3.2010  00:27

Excelentní scénář a dynamická inovativní režie zabalená v typickém "dirty" hávu filmařské Anglie druhé poloviny devadesátek. Ačkoli se mi to přiznává nelehko, tak Dannyho Transpotting těžce hadr.

• 26.2.2010  18:33
    Solaris (2002)

Pokud jsou podle jedné knižní předlohy natočeny dva filmy, nutně se nabízí srovnání, ze kterého v tomto případě Soderbergh odchází s drtivou porážkou. Tarkovského Solaris je dílo monumentální, filozofická a nadčasová podívaná, oproti tomu Soderberghova verze ztratila jakékoli kouzlo už při natáčení. Solaris je velmi obtížná látka, tahle verze se prostě nepovedla a doufám, že se již v budoucnu nikdo nepokusí ji adaptovat. Tarkovskij byl jen jeden a Soderbergh či kdokoli jiný nikdy nebude jako on. Ale s hodnocením se pokusím být objektivní, tedy slabší 3*.

• 26.2.2010  16:47
    Alicia (1994)

Obstojně natočené umění pro umění bez nějaké myšlenky či děje, poněkud zbytečná věc.

• 22.2.2010  01:16
    Vetřelec (1979)

Blade Runner považuju za horkého adepta na nejnudnější film historie, tohle bylo lepší, uteklo to jako voda, ovšem bylo to takové nijaké a hlavně celé strašně tmavé, neustále blikající stroboskopy mě značně iritovali a vetřelce tam bylo málo, obsazení mi poněkud nesedlo, ovšem atmosféru tomu neubírám, na mě byl Vetřelec prostě příliš starý a poněkud komorní (když třeba srovnám s megafilmem jako byla Odysea), nicméně efekty na svoji dobu úžasné.

• 18.2.2010  12:11
    Triangle (2009)

Zajímavý nápad, který velmi sráží provedení. Čekal jsem, že Triangle bude nějakým způsobem gradovat a ono ne, jeden nápad rozvedený do hodiny a půl, rozhodně ale stojí za zkouknutí pro každého fanouška scifi či hororů.

• 18.2.2010  10:35

Mam pocit, že jsem viděl už několik po stránce příběhu úplně stejných filmů, absolutně nic nového, natočené docela i slušně jak je u Tonyho zvykem, ale The Taking of Pelham 123 neměl potenciál vůbec nějak překvapit, celé jedno velké klišé, co poté naplat slušná režie.

• 17.2.2010  12:28

Velmi příjemný britský film, opravdu hodně komorní, leč tak, že to vůbec nevadí, jen škoda trošinku toho konce, ovšem herci úžasní, Carey Mulligan především.

• 15.2.2010  01:54

Tak takhle ne. Zde se přímo nabízí srovnání s Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, který zobrazuje krutou realitu, přičemž u The Blind Side se jedná při druhém (hlubším) pohledu "jen" o prvoplánový doják. Nechci nikomu odebírat zasloužený kredit, zahrané to bylo velmi slušně (Sandra Bullock na stará kolena snad začně i hrát), ale něco tu nefungovalo, nevtáhlo mě to a chvílemi jsem měl problém uvěřit. Velmi nadhodnocený film, možná kdybych neviděl předtím Precious, který je filmově úplně jiná liga, dal bych o hvězdičku navíc. Při srovnání síly prožitku a filmu vůbec dopadá The Blind Side tvrdě na čumák. Na můj vkus to bylo podané příliš zjednodušeně a americky povrchně, John Lee Hancock nešel vůbec do hloubky, chodil jen okolo, narážel do futra, ale né a né se trefit do dveří.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9