Kreeki

Kreeki

Michal Krejčí

okres Praha

34 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pan Nikdo (2009)

 • poster

  Ať vejde ten pravý (2008)

  S minimem herců nadočený malý, dojemný až pohádkový zázrak.

 • poster

  4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

  Toto je snímek, co vám zaručeně vyrazí dech.

 • poster

  Lilja (2002)

  Lukas Moodysson se v tomto snímku pohybuje opravdu po hodně tenkém ledu. Ba co víc, místy se až po kotníky namočí do vody. Po filmové stránce je zde vidět snaha udělat co nejdepresivnější a nejpůsobivější film, bohužel je třeba se ještě učit, některé věci ve filmu působí poněkud nevěrohodně, respektive jsou v něm na efekt a je to vidět. Doporučuji při sledování vypnout mozkové závity a nechat se jen unášet. Vidina lepší budoucnosti, srážka s realitou, křivda, nezájem, chudoba, bída, samota, zoufalství, nová vidina lepší budoucnosti, a poté o to větší náraz, výčitky, touha vše vrátit, ale je pozdě. Cokoli nabude se po chvíli zhroutí.. Opravdu velmi pěkný temný snímek o síle přátelství a tvrdém, nelítostném světě okolo. Okouzlující Oksana Akinshina, výborná hudba a především neuvěřitelně depresivní atmosféra - a na té hlavně film staví, bohužel ve scénáři byla atmosféra místy upřednostněna před vším ostatním, což malinko kazí celkový dojem, ale já mám pro takto laděné filmy a postavy jako je Lilja slabost. S těžkým srdcem a přivřenýma očima 8/10. ONE OF MY TOP10 MOVIES.

 • poster

  Grbavica (2006)

  Jelikož jsem si (bohužel) přečetl předem popisek k filmu, zápletka mě nepřekvapila, co mě naopak hluboko zamrazilo, byl poslední záběr. ONE OF MY TOP MOVIES!

 • poster

  Zkažená mládež (2007)

  Chtěl jsem s hodnocením Klassu počkat dokud neshlédnu přirovnávaný Ondskan. Nakonec se ani nejmenší zklamání z estonské produkce nedostavilo, protože Klass překonán nebyl. Vlastně to snad ani nejde srovnávat, jsou to dva naprosto rozdílné filmy. Perfektní depresivní atmosféra, avšak pouze odvar oproti 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny. Velmi přijatelní dětští herci, ovšem jejich chování ovlivněné skulinkami ve scénáři. Jinak perfektní kamera i hudební doprovod. I přes spoustu nedokonalostí, snad možná i za to, že není příliš velký věkový rozdíl mezi postavami a mnou, a hlavně za atmosféru 9/10. Další ze zážitků, který mi v hlavě bude ležet delší dobu. ONE OF MY TOP10 MOVIES.

 • poster

  Pod vlivem lásky (2008)

 • poster

  Má mě rád, nemá mě rád (2010)

  Jedním dechem úžasné a neskutečně kouzelné.

 • poster

  Prolomit vlny (1996)

 • poster

  Křížová cesta (2014)