vydumnica

vydumnica

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 2.8.2020  20:00
    Koruna - Série 1 (série) (2016)

Myslim si, ze tych 10 hodin stoji za to. The Crown nie je len umeleckym zazitkom, no zaroven ponuka mnozstvo zaujimavych informacii a faktov. Skutocne pribehy mam velmi rada a nepoznam vela (ak vobec nejaky) serialov podla skutocnych udalosti. Ide naozaj o kvalitny serial, dali si zalezat na autentickosti, vsetko je do detailov prepracovane. Chvalim uctyhodne herecke vykony, predovsetkym kralovnu serialu Claire Foy - jej vyraz tvare hovori za vsetko, slova nie su potrebne, dalej John Lithgow - ako Churchill je dokonaly, presvedcivy, kazdy jeho pohyb, vyraz a potesil aj Jarred Harris z "Chernobylu", tiez bol znamenity. Oblubila som si aj princeznu Margaret, teda pre mna doteraz neznamu Vanessu Kirby a cela ta dejova linia dvoch sestier ma zaujala asi aj najviac. Chvalim kameru, strih, hudbu, kostymy, vypravu, scenar, reziu, vlastne vsetko. Vidim, ze tvorcovia si dali zalezat, snazili sa tak, ako keby tocili kinofilm, nic nie je zanedbane. Pravdupovediac velmi sa o kralovsku rodinu nezaujimam (The Crown som si dala ako nahradu za uzasny nadherny serial Downton Abbey😀), a Alzbetu som vnimala len ako bielovlasu kralovnu v ruzovom kostyme, ktora nikdy nic nemusi robit a ma na ruziach ustlane cely zivot. Vdaka serialu som na nu zmenila nazor. Uz to nie je len monarch, ale clovek, zena, ktora bola kedysi mlada, manzelka, matka, dcera, sestra a ako kralovna to nemala lahke, kadecim si musela prejst a to som zatial videla len 1. seriu. Super. Som spokojna. 80%.

• 1.8.2020  15:46
    Tarzan (1999)

Tarzan ma milo prekvapil. Tuto Disney animovanu verziu som videla prvykrat a dufam, ze nie naposledy. Ovela lepsie ako Kniha dzungle. Myslim si, ze je to skor pre vacsie deti, ale mojmu skolkarovi sa to tiez pacilo. Tarzan je krasne animovane dobrodruzstvo a nechyba tam ani dostatok humoru a romantiky. Jane je skvela, nie je to typicky disneovsky krasna princezna, ale inteligentne, sympaticke, normalne, vtipne a zabavne dievca. Vrelo odporucam.👍

• 30.7.2020  12:38

V hlavnej ulohe Winston. Az som prekvapena, ze bol do takeho vysokeho veku v urade, ved uz dlho predtym si mohol oddychovat. Naozaj herecky dokonale. Klobuk dolu. Tiez zaujimavy strih a kamera. Pytam sa sama seba, mala ta Alzbeta cas na svoju rodinu? Ved ked mala cas na svoje konicky, tak...

• 30.7.2020  12:32

Som rada, ze aj Margaret dostava v seriali celkom dost priestoru. Verim, ze to nemala lahke. Ak sa nad tym zamyslim, ani neviem, ci by som radsej chcela byt PRIDE alebo JOY. A ktovie ako by vsetko dopadlo, keby starsia sestra bola Margaret a mladsia Elizabeth. Zaujimavy serial👍. Vztah sestier je vynikajuco zobrazeny, divak pocituje empatiu k obidvom. Jedna by radsej korunu, druha slobodu, vzdy chceme to, co nemozeme mat. A konecne si aj kralovna matka ukradla pekne chvilky pre seba a trosku sa nadychala slobody. Krasne. 4,5*.

• 27.7.2020  19:18
    Lví král (1994)

90-te roky boli plodne, priniesli niekolko krasnych disneyoviek a prave Levi kral patri k tym najkrajsim. Je to jednoducho klasika, ani nemozem dat nizsie hodnotenie. A urcite jeden z najlepsich soundtrackov, uzasne pesnicky a hudba. Celkovo krasna animacia, pribeh, humor, romantika aj dobrodruzstvo. A tie hyeny su tak dokonale odporne.

• 23.7.2020  11:35

Ked tak nad tym premyslam, toto je perfektna herecka rola pre Claire Foy a taktiez Churchill super!

• 22.7.2020  19:54

Za tuto napinavu epizodku davam krasne 4 az 4 a pol hviezdicky. Margaret na 23 rokov veru nevyzera, ale vsetko ostatne je uplne uveritelne...zatial mozno aj najlepsi diel.

• 14.7.2020  11:16

Zena v klietke je skor taky priemerny krimi thriller, cakala som od toho trosku viac. Napatia tam nebolo tolko ako u tych lepsich thrillerov a tiez to mohlo byt trosku zamotanejsie, prekvapujucejsie, detailnejsie...65%.

• 17.6.2020  19:23

Od zaciatku serialu som cakala na korunovaciu ako na to hlavne, myslela som si, ze jej venuju aj cely jeden diel...Chapem, ze by to bolo narocne a hlavne velmi velmi drahe, takze napad sledovat korunovaciu na malickej obrazovke s pouzitim archivnych zaberov bol celkom rozumny. Vidim, ze mlada Alzbeta to nemala lahke...srdce a povinnost neustale v rozpore...Tento diel by som ohodnotila 3,5*.

• 16.6.2020  13:20
    Billy Elliot (2000)

Pekny film. Tak ako sa Billy citil pri tanci, tak by som sa chcela citit stale. Trosku nechapem, preco Jamie Bell nebol nominovany za svoj perfektny herecky vykon, a naopak, preco Julie Walters bola, nie zeby bola zla, ale on mal byt Star. Billy Elliota som pozerala az teraz po dvadsiatich rokoch. Davali ho na ARTE, pozerala som ho s nemeckym dabingom, keby to bolo v originali, asi by sa mi to este viac pacilo. Pribeh trosku smutny, drsny, ale plny nadeje. Pre kazdeho kto ide za svojim snom, kto ma rad tanec a hlavne balet, ale aj pre vsetkych nas, co si radi pozrieme dobry film. 75%.

• 16.6.2020  12:44

The Jungle Book povazujem skor za slabsiu disneyovku, asi nie som velkou fanynkou Maugliho, lebo zatial ani jednej filmovej verzii tohto znameho diela som nedala vyssie hodnotenie ako len priemerne. Animacia pekna, soundrack celkom fajn, ale samotny pribeh a spracovanie mohlo byt lepsie a putavejsie. Pre deti urcite super, ja som sa dost nudila. Z postav mi je najsympatickejsi medved Balu. Ine zvieratkovske animaky sa mi pacili ovela viac, trebars Lady a Tramp alebo Bambi ci 101 Dalmatinov. Skoda, ze prave posledny projekt Walta Disneyho sa mi nepacil viac, vlastne ani sama neviem preco si ma Kniha dzungle neziskala. Syncekovi sa to pacilo. 60%.

• 16.6.2020  12:26

Zase sa clovek nieco nove a zaujimave dozvedel. Tato epizodka nam priblizuje aj zivoty obycajnych ludi, pozornost je sustredena na mladu sekretarku Churchila, ktory je tu inak velmi uveritelny...

• 14.6.2020  19:24
    Koruna - Windsor (S01E03) (epizoda) (2016)

Na tomto seriali je super, ze sa clovek stale nieco nove z historie dozvie...

• 13.6.2020  14:57

Nie az take dobre ako Lady a Tramp, ale stale vynikajuci rodinny animak plny lubeznych momentov, dobrodruzstva, napatia a nechyba ani humor. Tie steniatka su take milucke...Som rada, ze na rozdiel od predosleho snimku Sleeping Beauty boli Dalmatini uspechom pre studio Walta Disneyho. Naozaj podareny film, jeden z tych lepsich. Ale dost casto sa tam vyskytlo slovo idiot, jedna sa o rok 1961, tak ma to trochu prekvapilo, kedze je to film pre deti. 75%.

• 12.6.2020  11:00

Sleeping Beauty od Walta Disneyho ma sklamalo. Disneyovky - najma tie starsie, este rucne kreslene - su pre mna balzamom na dusu, ale pri pozerani Sipkovej Ruzenky som nepocitila taku tu radost z krasnej animovanej rozpravky. Niecim to bolo ine. Akoby prevladalo zle nad dobrym, hoci tri sudicky sa snazili vsetko na dobro premenit, no i tak posobilo to tak cierno, pochmurne, negativne. A pre male deti to vobec nie je, moj syncek skolkar sa bal. Pre velke deti je to zase prilis jednoduche a dej je aj na rozpravky v mnohom nelogicky, napr. kral a kralovna by svoju dcerku ani raz nenavstivili? Alebo aky to malo zmysel zverit ju sudickam v prvom rade? Viem, ze je to na zaklade kniznej predlohy, ale aj tak. Alebo take pecenie torty, viem, ze to malo byt komicke, ked sudicka hodila do misky cele vajicka so skrupinami a aj bolo, ale to znamena, ze cele tie roky s Aurorou (meno Ruzenky v originali je Aurora) ani raz nejedli vajicka? Chvilami som sa nudila. Ruzenka mi bola cely cas akosi vzdialena, deli sa s nami len o jeden zazitok z lesa, nestihneme ju spoznat a viac si ju oblubit, predtym nez zaspi. Je to zvlastne, ale nepripadala mi taka krasna ako Beauty. Nieco mi na animacii tentokrat vadilo, konkretne na animacii postav. Boli nakreslene inak ako tie predosle, nepacili sa mi. Naopak, prostredie bolo dokonale, napr. les, zamok. Dejovo a ani animacne sa to ani neda porovnat napriklad s Popoluskou alebo Snehulienkou. Sleeping Beauty by som druhykrat asi nepozerala, kym vacsinu disneyoviek si rada pozriem aj viackrat. Najlepsie scenky boli tie z lesa, ked sa Aurora a princ do seba zamiluju a potom to, ako sudicky chystaju oslavu narodenin. Zla vladkyna sa az prilis podobala na zlu kralovnu zo Snehulienky, vadilo mi to trochu. A ktore saty? Modre predsa :-) alebo mohli urobit kompromis a nech by boli cervene ako " her lips as red as roses". Davam slabsie 3* a to hlavne za snahu Walta Disneyho a animatorov, ktori sa s tymto dielom tak natrapili a za krasny song Once Upon a Dream, co je vlastne na celom filme to najlepsie! 50 - 55%.

• 10.6.2020  22:53

Zaujimave, dobrodruzne, dojimave, skutocne...👍

• 10.6.2020  14:07
    Lady a Tramp (1955)

Lady a Tramp z roku 1955 je jednym z NAJKRAJSICH DISNEY filmov vsetkych cias. Zacina a aj konci Vianocami, takze kludne by to mohli davat v telke pocas Vianoc. Dokonala animacia, krasny pribeh, sympaticki hrdinovia. Kazdy si tam najde to svoje, chlapci, dievcata a aj dospely divak, idealne ako rodinny film. Lady a Tramp ma svoje kuzlo. Od prveho momentu ma to ocarilo, krasna zasnezena krajinka, v domceku vianocna rodinna idylka, mile steniatko...a potom pride jar a do domu novy zivot a tak dalej....Je mile, ako Lady vola svojich domacich Darling a Jim dear, take nevinne. Mne osobne sa velmi pacil domcek, ako krasne a farebne bol zariadeny. Zaujimave boli aj psie dobrodruzstva, najma ta romanticka cast v restauracii a v parku. Syncek sa potesil aj vyletu do ZOO. Nadhera. 90%.

• 8.6.2020  15:51
    Sissi (1955)

Uvedomujem si, ze zivot rakuskej cisarovnej je tu sfilmovany priam rozpravkovo, ale ked mne sa ten film tak paci! Sissi som videla uz tolko krat a este ma to neomrzelo. Romy Schneider je pre mna Sissi, hoci viem, ze jej velmi vadilo po zbytok zivota, ked ju tak brali. Neviem si ani predstavit v ulohe mladuckej a krasnej Sissi inu herecku. Sissi povazujem za kultovy film. Ma krasne prostredie, kostymy, vsetko. Nemozem nedat 5*.

• 8.6.2020  15:36

Povodnu verziu som nevidela, takze Das perfekte Geheimnis bolo pre mna "original" a pacilo sa mi to. Dobre sme sa na tom s manzelom nasmiali. Samotny scenar je velmi dobry. Vsetko sa behom jednej vecere s priatelmi pri vinku perfektne zamota a za menej ako dve hodiny sa to musi odmotat, aby to davalo nejaky zmysel. Fajn komedia na prijemne straveny vecer pri vine. Odporucam. 75%.

• 8.6.2020  12:56

Najviac ma zaujal Jared Harris, ktory ma uz ohuril svojim hereckym vykonom v Chernobyle. Claire Foy ako mlada Alzbeta tiez velmi dobra.

• 6.6.2020  16:13
    Petr Pan (1953)

Myslim si, ze Peter Pan je urceny vacsim detom tak asi 10 - 12 rokov a predovsetkym chlapcom. Mna ako dospelu to az tak neoslovilo. Pacil sa mi ten zaciatok, ked sme sa oboznamovali s Wendy a jej rodinkou, no paradoxne, ked sa na scene objavili Peter Pan a ta jeho Pixie, uz som sa bavila menej a ked prisli pirati, to som sa uz nudila. Jeden pirat vyzeral uplne ako jeden zo Snehulienkinych trpazlikov. Z postav mi boli najsympatickejsie deti, hlavne Wendy. Peter Pan mi nebol sympaticky a ta TinkerBell este menej, ani morske vily neboli zrovna najmilsie. Z krajiny Neverland sa mi pacila len ta cast, kde Wendy spieva detom pesnicku o mamicke a potom este jeden vtipny moment, ako sa medved zacudovane pozera na plysoveho medvedika. Co sa tyka animacie, pacil sa mi ten let ponad Londyn, to bolo cool. Ked som bola mala, tiez som nechcela "byt velka", takze Wendy uplne rozumiem. Povedala by som, ze z tych klasickych starych disneyoviek su Peter Pan a Alice in Wonderland najslabsie. 60%.

• 4.6.2020  10:16
    L'enfer (1994)

Je skoda, ze verzia z roku 1964 s Romy Schneider nebola nikdy dokoncena. Do tohto filmu vybrali herecku, ktora sa krasou vyrovna Romy, ale jej meno mi nic nehovori. V jej manzelovi som vobec nespoznala herca z filmu Nedotknutelni, az ma to prekvapilo. Vidim, ze tento francuzsky snimok z roku 1994 hodnotilo a komentovalo len velmi malo divakov. Je to dost specificky film, psychologicka drama o chorobne ziarlivom manzelovi, urcite nie pre siroke spektrum divakov. Vela z toho, co vidime na obrazovke sa odohrava len v hlave ziarliveho muza, vela sa tam nedeje a SPOILER *** este aj otvoreny koniec, svedci o tom, ze je to skor o tom, co vsetko by sa mohlo udiat alebo sa este len udeje. Na konci filmu nie je napisane Koniec, ale Bez konca! Dalo by sa to interpretovat tak, ze takato porucha naozaj nema konca. A to mohli byt spolu stastni.*** 55%.

• 3.6.2020  14:44
    Bambi (1942)

To je take milucke! Bambi je definitivne urceny najmensim detom. Pacilo sa mi to este viac ako o rok starsi Dumbo. Cely film doprevadza krasna hudba, ale na rozdiel od vacsiny disneyoviek Bambi nie je muzikal. Animacia je posobiva, krasna, farebna, je to az neuveritelne, ze sa jedna o rok 1942! V case 2. svetovej vojny Bambi musel byt uplnym pohladenim a balzamom na dusu. Cele je to take krasne nevinne a detske. Mladatka rozpravaju hlasom deti, co povazujem za zaujimave. Bambi je zabavny pribeh a zaroven poucny. Je oslavou prirody a radosti zo zivota. Striedaju sa tu rocne obdobia, maly divak sa tu ma moznost zoznamit s prirodou a vsimat si, ako sa pocas roka meni. Zaroven sledujeme Bambiho, ako rastie a dospieva. Mojmu 4rocnemu syncekovi sa nepacili vlci a poziar, cize zaverecna cast filmu. A pre mna to tiez mohlo skoncit scenkou jari a vsade pritomnej lasky. To by mi uplne stacilo. Oblubena scenka - Bambi a zajko na lade. Krasne. 75% a mozno aj viac.

• 2.6.2020  12:15

Ctihodneho obcana som videla 2x! *** SPOILER Ten tunel z vazenia, asi sa inspirovali Shawshankom. *** Kazdopadne je to zaujimavy thriller a dost brutalny. Na druhe pozretie uz o nieco menej zaujme, ale hodnotim 4*.

• 31.5.2020  21:17
    Popelka (2015)

Cinderella ako Ella. Velmi vydarene spracovanie pribehu o Popoluske. Lilly James mam velmi rada a myslim, ze prave v Popoluske som ju videla prvykrat. Taky mily film pre malych aj velkych. Chybaju mi tu snad pesnicky z Disneyho Cinderelly, ale zase nie az tak velmi, no muzikal to mohol byt tiez pekny. A tie prekrasne modre saty a sklenene crievicky, wow. Verim, ze Lilly si filmovanie na bale uzila. Kto by nechcel byt princeznou? Velmi pekne... a naviac zname tvare...a krasne kostymy a vyprava. Videla som to v kine. Dnes to davali v telke, tak som si povedala, ze napisem komentar.

• 31.5.2020  17:48
    Belgravia (TV seriál) (2020)

Serial od tvorcu Juliana Fellowesa, BELGRAVIA, ma tu smolu, ze prisiel az po DOWNTON ABBEY. Je pochopitelne, ze divaci ich teraz porovnavaju a fanusikovia Downtonu mozu byt aj mierne sklamani. Downton Abbey je jednoducho masterpiece, must to see, jeden z najlepsich serialov, kym Belgravia je len priemerny serial na jedno pozretie. Zial, nezaujalo ma to natolko, ze by som sa nevedela dockat dalsej casti. Ani herci, ani filmove postavy si ma neziskali, dokonca ani tie kladne. V seriali je tolko intrig, ze mi to az pripomenulo telenovelu. Chyba mu srdce a dusa, nema to nieco very special, co ma Downton. Ani kostymy, vyprava, hudba sa nedaju porovnat. Alebo je to len moj pocit? Az mi to je trochu luto, ze nemozem dat vyssie hodnotenie. Najviac sa mi pacili tie krasne interiery s vecne zapalenym ohnom v krbe (aj v lete) a velke farebne kytice. Scenar samotny sa mi zda byt slaby. V celom seriali sa viac-menej riesi jedno tajomstvo, o ktorom divak od zaciatku vie, takze tam nie je ani ziaden moment prekvapenia, nic. Spoiler: Aspon, ze je tam ten happy end. 60 - 65%.

• 31.5.2020  15:56
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Wow!!!! Ja nemam slov. Tak toto bolo zatial TO NAJLEPSIE, co som videla tento rok. A jeden z najlepsich serialov. Vrelo odporucam. Defending Jacob je tak putavo a thrillerovo natocene, ze je tazke sa od telky odtrhnut!!! Od zaciatku az do konca udrzuje divaka v napati. Ja som skoro ani nedychala. Kazdy jeden diel nuti premyslat, ci to bol alebo nebol Jacob. Prve styri diely som si pozrela za jeden den a dalsie dva hned na dalsi den, potom som netrpezlivo cakala na moznost serial dopozerat. Kazdy diel tak ubehne, az je to skoda. Herecke vykony su tiez velmi presvedcive. Na Michelle Dockery som bola zvyknuta ako na Lady Mary z Downton Abbey, oblecenu v satach z 20.rokov minuleho storocia. Zrazu hra uplne inu postavu zo sucasnosti a rozprava americkou anglictinou a prave to je na herectve super. Som rada, ze neostala zaskatulkovana, ale aj po megauspesnom Downton Abbey sa chopila dalsich zaujimavych prilezitosti vo filme aj v televizii. ***SPOILER ALERT Vyssie ako 5* sa uz ist neda, davam krasnych 90% a mozno by som dala aj viac, nebyt otvoreneho a nevyjasneneho konca. Zaverecna epizodka bola fakt super, maximalne napinava, ale ten zaver ma trosku sklamal. Neviem, mozno bude pokracovanie, tak preto sa vlastne pripad uplne neuzavrel. Clovek caka, aby sa dozvedel, kto bol vrahom a nakoniec nielenze to nie je priamo vypovedane (i ked vsetko nasvedcuje tomu, ze to urobil Jacob), ale este viac sa to zamota, cim vznika dalsia nevyjasnena otazka ohladom tej autonehody. Kazdy si moze urobit vlastnu interpretaciu, ale radsej by som v tom mala jasno. Otec Jacoba si neprizna, ze by to mohol byt jeho syn, ale preco potom hned na zaciatku vyhodi noz? Pocas dovolenky pri mori sa napatie len stupnovalo, stale som cakala, co sa stane. Ak by neslo o sfilmovany roman, ale o realitu, dokazal by rodic zit cely zivot s takym hroznym klamstvom a vedomim, ze jeho dieta je skoro iste vrahom a mozno by tym ohrozoval zivot dalsich, ale pritom by sa tvaril, ze si zachranil rodinu? Dost pochybujem. KONIEC SPOILERU.*** Velmi smutny, velmi silny, fascinujuci pribeh. 9/10. Perfektne!!!! 👍Za mna jasny kandidat na Golden Globes.

• 30.5.2020  09:10

Dokonala Meryl Streep, vynikajuca Anne Hathaway, perfektna romanticka komedia na vela pozreti.😀

• 28.5.2020  18:51
    Belgravia - Episode 4 (E04) (epizoda) (2020)

Stale cakam, ze sa mi to zacne pacit viac, ale ani E04 nejako zvlast nezaujala. Intrigy, podrazy, neuprimnost a nelojalnost aj zo strany sluzobnictva ma az tak nelakaju...

• 28.5.2020  18:44
    Minulost (2013)

Ked nam je hlavna postava sympaticka, je ovela lahsie prezivat to, co sa s nou deje, ako ked sa nam nepaci, ba vobec nerozumieme jej konaniu a v podstate je nam to fuk, ako to cele skonci. Aspon u mna to tak funguje. Urcite by sa mi aj film pacil viac, keby som si nemyslela o zene z tohto pribehu, ze sama si moze za svoje nerozvazne a lahkomyselne spravanie. Fakt mi bola velmi nesympaticka, nie herecka, ale postava. A tie cigarety to uplne dorazili. Minulost by som definovala ako dost zvlastny film. Divak musi sam prist na to kto je kto, napriklad cie su tie deti, atd. A rusil ma ten hluk. V pozadi a pocas dialogov boli vzdy - viem ze zamerne - nejake rusive zvuky, napr. fen na vlasy a ine. Akurat tych deti mi bolo luto. Ide o depresivny film s mnozstvom hadok, kriku a placu. Urcite to nie je ziadna oddychovka. Mysteriozna drama? Nemyslim si. Iba drama. Riesia sa predovsetkym vztahy, partnerske a rodicovske. Myslim si, ze taky, aky je byt, kde zije tato rodina, taky je aj zivot hlavnych postav. Pochmurny, depresivny, tmavy, nelakavy, neopraveny. Treba ho dat do poriadku, namalovat steny, opravit to a to. Myslim si, ze je v tom akasi metafora. And by the way, nemam rada otvorene konce...

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12