Maestro (2023)

Bradley Cooper je neskutočný herec, toto je oskarový herecký výkon - už len kvôli tomu sa oplatí si Maestra pozrieť. Bol to vlastne aj môj dôvod, keďže život Leonarda Bernsteina ma nezaujíma. Za Bradleyho dávam 5*. A Carey Mulligan? Takisto oskarový herecký výkon, niečo neuveriteľné. Takisto 5* za Carey. Za film dávam 3*, keďže to je maximum, aké dávam filmom, ktoré mi stačí vidieť raz. Trochu mi vadilo, že prvá trištvrte hodina bola čierno-biela, mohol byť radšej celý film farebný. Niektoré scénky boli zaujímavo urobené, "prechádzanie zo scény na scénu" vždy s efektom prekvapenia, tak trochu ako v sne, teda zaujímavý strih alebo nápad Bradleyho ako režiséra, čokoľvek to bolo :). Dialógy boli tak trochu až filozofické, ale pôsobili autenticky a vlastne všetko pôsobilo tak skutočne. Viem, že Bradley (v mojej TOP 10🙂) dal do tohto filmu veľa úsilia a času, nakoniec som rada, že som ho videla, ale určite sa nejedná o jeden z najlepších filmov roka. Dodatok: Keď žena po hádke s manželom "pripraví" zo spoločnej spálne vyhodenému manželovi nielen vankúš a pyžamo, ale aj papuče a dokonca (!!!) aj zubnú kefku a pastu, tak tomu sa hovorí láska!!! Obdivuhodná manželka, nehovoriac o tom, čo všetko mu celý život tolerovala, z môjho pohľadu niečo nepredstaviteľné!

Pozlacený věk - Head to Head (2023) (epizoda)

Carrie Coon v tejto epizóde predviedla doteraz najlepší herecký výkon, aký som kedy u nej videla. Som zvedavá na jej rolu v S03 The White Lotus.

Sněžné bratrstvo (2023)

Society of the Snow je veru výstižný názov. Pamätám si, že pôvodný film Alive sme pozerali ešte na gymnáziu na náboženstve. Bolo to už dávno, no ten film si celkom pamätám a myslím si, že si budem pamätať aj tento. Mám veľmi rada skutočné príbehy. Tento príbeh má krásne posolstvo a núti diváka zamyslieť sa. Také niečo prežiť, fuuuu, tak tomu sa naozaj hovorí zázrak! Obdivuhodný boj človeka jednotlivca a zároveň človeka člena posádky o holý život, keď už nemá nič, ani len potravu, ostáva len veriť a nevzdávať sa a 🙏. "This is a place where living is impossible. Where the only thing that doesn't belong is us."

Gilmorova děvčata - Hoří Paříž (2001) (epizoda)

Prečo Paris Is Burning? Ja by som dala skôr "Lorelai Can't Decide". Mám Lorelai ako postavu rada, ale v tejto epizóde sa správa nepochopiteľne, sama nevie, čo chce...A inak, ten, kto písal obsah k tejto epizóde, ju očividne nevidel, mladík😁 a s dívkou😁.

Protivný sprostý holky (2004)

Ako v skratke definovať Mean Girls??? Guilty pleasure😉, nostalgia, chick-flick a dnes už klasika. Nechce sa mi veriť, že je to už 20 rokov!!! Nedalo sa nevšimnúť si ten politicky NEkorektný humor a narážky :) Aj po rokoch je to príjemná a tak trochu MEAN teen komédia so skvelým castingom, ktorá vôbec remake (2024) nepotrebovala!!!

Leo (2023)

Za song "When I Was Ten" by som možno aj prihodila tú tretiu hviezdičku, bolo to originálne a pekne sa to rýmovalo :) ale celkovo je Leo dosť slabý animák, až som prekvapená, aké vysoké hodnotenie má, (aktuálne 75%) pre mňa 55%.

Nech svět světem (2023)

Tak taký napínavý thriller som už dávno nevidela. Zaujímavá kamera, typicky thrillerová hudba, niekedy nepochopiteľné a nejednoznačné chovanie postáv, čiže dobrá hra s divákom. Povedala by som, že Leave the World Behind je vlastne tak trochu aj sofistikovaný film, no možno pre niekoho blbosť, aj to pochopím. Mne sa to veľmi páčilo a dokonca si myslím, že čo sa tam udialo nie je až také nereálne, že by také niečo nemohlo v budúcnosti nastať. Potešilo ma po nejakom čase vidieť Juliu Roberts, pekná pocta Priateľom a ten koniec mohol byť viac dotiahnutý, bola by som dala aj plný počet. Fakt som sa ani sekundu nenudila, film ma maximálne vtiahol do deja, takže vrelo odporúčam - ak máte radi tento žáner. V kine by to bola paráda. Škoda, že "len" Netflix. 80%.

Koruna - Ritz (2023) (epizoda)

Wow!!!! Vedela som, že od smrti princeznej Diany ma už seriál nebude baviť, William a Harry ma nezaujímajú, vzťah Williama s Kate tiež nie, ALE potom prišla táto ÚŽASNE napísaná a KRÁSNE natočená epizóda o princeznej Margaret. Obdivujem skvelý herecký výkon Lesley Manville. Tiež veľmi vydarený casting mladučkých princezien :) Elizabeth vyzerá úplne ako Claire Foy, neuveriteľná podoba. Veľmi silná epizóda. Až mi bolo do plaču. Nádherné!!!!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Jednu vec nechápem a to, že Kim Basinger dostala za túto rolu Oscara! To ma fakt prekvapilo. Scenár fakt dobrý, to sa musí uznať. Aj hudba sa mi páčila. Celkovo L.A. Confidential sa mi mohol páčiť aj viac. Momentálne 41. najlepší film na ČSFD, wow! Ja by som dala 3 a pol*.