Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Životopisný
  • Dokumentární

Jerry Maguire (1996)

Ach, tak to bol krásny film. Točia sa vôbec takéto ešte? Jerry Maguire je FILM, KTORÝ MÁ 💙 A DUŠU. Už dlhšie som mala v pláne pozrieť si ho a som veľmi rada, že som si zapla práve tento film. Mám rada Toma Cruisa, ale teraz ešte viac ako predtým. Vlastne už dávno som s ním nič nevidela, ale tu bol perfektný, hral na 110% a s tými slzami v očiach ma skutočne dojímal a verila som mu, že je to Jerry Maguire a nie nejaký Tom Cruise. Mám rada aj Renée Zellweger, aká je tu ešte mladučká a bezplastiková. Herecké výkony boli výborné všeobecne. Je to taký film zo života. Plný emócií. Plný hlbokých myšlienok. Film aj na viac pozretí. Ani na chvíľu nenudí. Presne film podľa môjho gusta. Super. S radosťou mu udeľujem plný počet. " I love my wife and I love my life and I wish you my kind of success". A scénaristu si pridávam do obľúbených.

plakát

Naše planeta - Sladká voda (2019) (epizoda)

Nádherné!!! Balzam na dušu. Prekrásne zábery, dokonalá kamera, úžasná hudba. Človek sa vždy niečo nové dozvie a môže sa pokochať v krásach a farbách prírody. Bonus vodopády Iguazu. Na tomto seriáli mám ešte rada, že mi vždy uspí mladšie dieťa a na hodinu zaujme to staršie.

Národ jedináčků (2019)

Veľmi silný a dôležitý dokument. Vždy ma táto téma zaujímala. Politická propaganda v Číne mi v mnohom pripomína Severnú Kóreu. Politika jedného dieťaťa bolo niečo hrozné a neodpustiteľné. Pohľad na tzv. medicínsky odpad (mŕtve bábätká) je srdcervúci. Neviem si ani len predstaviť, že by som nemala naše druhé dieťatko!!! Autorka tohto príbehu môže byť na seba hrdá! Naozaj vydarený dokument, vrelo odporúčam. Čínsky slogan z nedávnych čias, že čím menej detí človek má, tým šťastnejší život môže/bude mať je absurdný ako celá ich propaganda. A keď zistili, že zrazu majú málo mladých ľudí, už propagujú politiku dvoch detí. Keby som musela v telke sledovať tie hrozné reklamy na správny život, asi by som tú telku vyhodila. Toľko nevinných obetí...ešte veľa by sa o tejto téme dalo písať. Som rada, že som sa dozvedela viac a ďakujem Bohu, že som sa nenarodila v Číne.

plakát

Přátelé - Porod na videu (2002) (epizoda)

Nie zrovna najšťastnejší Valentine's Day pre väčšinu z našich FRIENDS. Najlepšie bolo to, ako Mona prekvapí Rossa, keď príde k nemu domov a čo resp. koho tam nájde, to bolo super!!! A také fialové tričko s nápisom LOVE, aké mala na sebe Rachel, by som chcela aj ja, žeby Ralph Lauren? :-)

plakát

Millerovi na tripu (2013)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbala, nakoniec som mu hlavne kvôli Jennifer Aniston dala šancu, lenže ostala som sklamaná. To som si mohla radšej zapnúť Priateľov, oveľa viac by som sa nasmiala! Najviac ma potešila potitulková úplne záverečná scénka - nevyužité scény vo filme, srandy z nakrúcania, kde prekvapili Jennifer pesničkou I'll be There for You, to bolo na celom filme pre mňa najlepšie!!! Asi potom slabá komédia, nie? Ani neviem, či som sa aspoň raz srdečne zasmiala. Nie je komédia ako komédia. We're the Millers mi nedalo, čo som očakávala a to z troch dôvodov. Jeden som už uviedla, málo vtipné!!! Druhý dôvod, scénar. Celé to bolo veľmi nereálne!!! Viem, že veľa crazy komédií je veľmi nepravdepodobných a uletených, ale toto už prekročilo hranice. SPOILER: Prepánajána, nikdy by k takej situácii nedošlo, aby na hranici s Mexikom neskontrolovali karaván, ktorý sa vracia do USA, neverím tomu. Keď som letela z Mexika do Európy, kufre mi prehliadali tak ako ešte nikdy nikde predtým. A to akože baby zabalené v deke, to čo malo byť? Kto by tak balil dieťa v púšti do deky, že ani tvár by mu nebolo vidno? A psy by to vyňuchali, že tam boli drogy. A hodenie tej deky či toho akože bábätka pod auto, to veru nebolo vtipné, skôr nepremyslený scénar, ak to teda nebolo určené len zhúleným divákom. A po tretie, nevhodná trápnosť, tá bola na celom filme najhoršia. Dokonca v jednom momente som sa cítila tak nepríjemne, že už už som myslela, že tých Millerovcov vypnem!!! Našťastie išlo o pesos a nie doláre, tak tá "záležitosť" (vysvetlím ďalej) sa nemusela konať. Toto je film pre 14ročných?! No ďakujem pekne za takú akože komédiu. Hlavný hrdina stratil všetky moje sympatie vtedy v tej chvíli (ak ich vôbec mal dovtedy), ako mohol chudáka toho nevinného chlapca, čo sa ešte nikdy ani nebozkával, aby toto (!!! orál homosexuálovi ako úplatok !!!) urobil?!!! Veľmi ma to nahnevalo. Nepozerám komédie, aby som bola nahnevaná, chcem sa práveže odreagovať a zasmiať. Nebolo to až také zlé na odpad, dalo sa to dopozerať, hoci sa mi to zdalo pridlhé. Jennifer Aniston fajn, ale toto nebola jej životná rola. Za film s ňou dávam 1* a druhú som pridala za ten song z Priateľov, ale možno si to ešte rozmyslím a nechám len jednu. A to mám rada Road movies a komédie, ale dobré komédie. Toto potenciál malo, falošná rodinka ide na "výlet", mohlo to byť dobré. Škoda. Väčšinou nepíšem také negatívne recenzie, no ale fakt som toto nečakala. Nedávno som videla podobnú nemeckú komédiu, tá bola oveľa lepšia, Nightlife: https://www.csfd.cz/film/813782-nightlife-na-tahu/prehled/ videné: 26.7.2021

plakát

Přátelé - Jak Ross pokročil (2001) (epizoda)

Výborná a maximálne vtipná epizóda!!! The best: Rachel u gynekológa!!!😁Už len dodatok: Ten Ross je taký pako, stráca čas s nejakou Monou, ktorej nedokáže ani povedať I love you and Rachel is right there!!!

plakát

Přátelé - Pomluvy (2001) (epizoda)

The One with Brad Pitt!!! Tak toto bolo perfektné. Píše sa rok 2001, Jennifer & Brad čerstvo zosobášení. Aký dobrý nápad dať ho do Priateľov. Škoda, že u mňa nenastal ten moment prekvapenia ako u publika, keďže som vedela, že tam bude. Všetko super. I hate Rachel Green Club, Joey a ten obrovský yummy moriak, Phoebe a Chandler akože sledujúci futbal, Phoebe na Brada Pitta pokukujúca, Brad Pitt na Rachel Green "I hate you" zazerajúci, atď.  Well done, Friends. 👍👍👍

plakát

Přátelé - Striptýz (2001) (epizoda)

Ja by som túto epizódu nazvala The One with Rachel's Father, scénky s ním sú najlepšie!!!

Ovládací panel
36. nej uživatel Německo