Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Životopisný
  • Dokumentární

Zodiac (2007)

Vzhľadom na vysoké hodnotenie filmu, meno uznávaného režiséra, komentáre plné chvály a odporúčania na tento film pri iných filmoch som mala pomerne vysoké očakávania. Zodiac je ozaj veľmi pútavo natočený film, nie žeby ma to vôbec nezaujímalo, ale žiaden wow moment sa u mňa nedostavil. Chápem, že keďže ide o skutočný príbeh, tak samotný scenár musel byť prispôsobený reálnym skutočnostiam, možno preto, že som to vopred nevedela, stále som čakala nejaký super twist alebo niečo, minimálne moment prekvapenia. Málokedy mi vadí dĺžka filmu, práveže mám rada, keď má film nad 2 hodiny, ale toto bolo veru na mňa pridlhé. Aj keď to bolo ozaj výborne natočené, hralo tam veľa slávnych hercov, David Fincher patrí medzi mojich obľúbených režisérov, druhýkrát by som už nemala potrebu ani chuť si Zodiaca znova zapnúť a preto udeľujem 3 a pol*.

plakát

Scény z manželského života - The Illiterates (2021) (epizoda)

Jessica Chastain tu vydáva zo seba maximum!!! Psychicky až vyčerpávajúca epizóda, veľmi dobre napísané dialógy a celkovo postavy, takmer klaustrofobické prostredie, napätá atmosféra, dážď sa tu maximálne hodí, ale NAJ sú herecké výkony. SPOILER: Je to ako život, raz sme hore raz dole ako na hojdačke. V tejto epizóde sa Mira ocitá na dne, stráca všetky istoty a pôdu pod nohami. Zo všetkého najviac si želá to, čo mala predtým. Obyčajný rutinný rodinný život, ktorý ako sa zdá, už nikdy nezíska späť. Stálo jej to za to? Myslím, že si je toho dobre vedomá, že odísť od Jonathana bol jeden veľký omyl. Často aj v živote chceme niečo viac, než to, čo máme. V každom prípade, opäť epizóda na zamyslenie. Veľmi silné 4*.

plakát

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Earth: One Amazing Day je prenádherný a obohacujúci dokument, ktorý určite stojí za pozretie. Radosť sledovať. Krásne farby prírody, zaujímavé zábery zvieratiek, úžasná hudba; ako celok to funguje dokonale. Je to estetický a filmový zážitok a zároveň sa človek niečo nové dozvie. Netušila som napríklad, že leňochody vedia plávať. Aj moje deti predškolského veku si film pozreli s veľkým záujmom. Najlepší bol ten záver: Aurora borealis, to bolo prekrásne! Balzam na dušu. V kine by to bol maximálny zážitok.

Wunderschön (2020)

Karoline Herfurth, BRAVO, tlieskam!!! Wunderschön!!! Citlivo a ľudsky podaný snímok o ženách nielen pre ženy. Herecké výkony skvelé, film pôsobí tak skutočne. Niekoľko rôznych príbehov, myslím si, že každý sa v niektorom z nich nájde. Mňa osobne najviac bavil ten o žene na materskej. Počas celého filmu som sa smiala a dojímala na striedačku. K tomu ešte výborný soundtrack. Film Wunderschön ozaj vrelo odporúčam. OpenAir kino, Worms. Komplet vypredané! SUPER zážitok. 85%.

plakát

Ostré předměty - Řešení (2018) (epizoda)

Hmh, začínam sa v tom trošku strácať a strih je pre mňa prirýchly. Zatiaľ priemer. 3* za Fix. Len tak mimochodom, Amy Adams je tu asi naozaj dobre namaskovaná, lebo tu nevyzerá ako Amy Adams.

Štěstí (2022)

Luck sa žiaľ nezaradí medzi moje obľúbené animované filmy a myslím si, že jedno pozretie úplne stačí. Nemá to ten taký šmrnc. Nie je to vôbec vtipné, nie je to ani dojímavé, nie je to vlastne ani až také zaujímavé a miestami sa to zdá až nudné a pridlhé. Na druhej strane príbeh dievčaťa zo sirotinca by ma aj zaujímal, keby to bolo celé podané zaujímavejšou formou. Viac času trávime vo svete fantázie s dračicou a jednorožcom, no mne sa ešte najviac páčil začiatok filmu v reálnom svete Sam. To bolo aj dojímavé aj vtipné zároveň, ale po pár minútach to už bolo len priemerné až do konca. Na Disney a Pixar to nemá ani náhodou, ale snaha sa cení. Okrem toho na povery neverím a na čierne mačky už vôbec nie. Keď tak nad tým premýšľam, žiadna z postáv mi zvlášť neprirástla k srdcu. Hudba sa mi veľmi páčila. 60%

Hashtag podvodnice (2022)

Not Okay zaujme skôr tých, čo ozaj považujú Avril Lavigne za oldies😁, ale ani ja dá sa povedať jej rovesníčka som sa pri filme nenudila. Ruku na srdce, nič extra čakať netreba, ale úplná somarina to tiež nie je, obávala som sa horšieho, chichi. Na Zoey Deutch sa tak dobre pozerá, s ňou v hlavnej úlohe by som fakt asi dopozerala aj garbage. Stále v nej vidím to sweet girl z videoklipu Ed Sheeran Perfect a možno aj preto mi tu nepripadala až tak protivná, vlastne ani sa mi nezdala výslovene že protivná, skôr mi jej bolo ľúto. Škoda, že vždy sa jej ujdú len roly v podpriemerných až priemerných filmoch, dopriala by som jej nejakú veľkú rolu, je to talentovaná mladá dáma. Kto ma tu ale herecky ešte viac prekvapil, je Mia Isaac, bola veľmi veľmi presvedčivá. Not Okay je viac dráma ako komédia, ale zopár vtipných momentov sa nájde. Myslím si, že stojí za pozretie a hlavne je na zamyslenie sa. Idem sa nad sebou zamyslieť, pretože aj ja sa niekedy pristihnem, že niekto mi niečo hovorí a ja som zaujatá mobilom a to pritom sociálne siete už dlho nepoužívam. Páčila sa mi myšlienka, že je v poriadku, keď sa niekedy necítime okay. Filmu sa podarilo celkom dobre vystihnúť dnešnú (často smutnú a depresívnu) realitu. Dodatok: Nechápem, prečo názov v češtine a slovenčine je až tak pozmenený. Zvažovala som dať dokonca aj 4*, ale kedže si nie som istá, či by som si ho pozrela niekedy ešte raz (dosť o tom pochybujem), preto dávam 3, ale také pekné tri.

Dobrý ročník (2006)

Ridley Scott a jeho A Good Year🍇. Film, ktorý som už veľmi dlho mala v pláne vidieť no a dnes som sa k nemu konečne dostala. Dokonca som chcela ísť na večerné premietanie na OpenAir spojené s ochutnávkou vína (film na to ako stvorený), ale nakoniec som si ho pozrela doma. A Good Year je jednoducho feel-good film. Francúzske prostredie viníc, víno, láska, romantika, spomienky na detstvo, humor. Páčilo sa mi to. Príjemná oddychovka. 75%.

Ovládací panel
34. nej uživatel Německo