Láska a smrt - Střety (2023) (epizoda)

Herecký výkon považujem za obdivuhodný vtedy, keď ani nie sú potrebné slová a dokážem všetky emócie a niekedy aj myšlienky vyčítať z tváre. Tu je to prípad Candy a skvelej Elizabeth Olsen. Veľmi sa mi páči aj výber skladieb. Staying Alive tu bolo veľmi šikovne urobené, asi highlight epizódy.

Filmy našeho dětství - Návrat do budoucnosti (2021) (epizoda)

Bob Gale: "Time is the only thing money can't buy, and it can't be replaced in any way. Time goes only one way so far, and we never get it back. You never know what the future will bring."

Návrat do budoucnosti (1985)

Back to the Future. Nikdy nie je neskoro objaviť filmovú klasiku a zároveň jeden z najlepších a najvtipnejších filmov o cestovaní v čase🙂. EDIT: Michael J. Fox je tu dokonalý a nenahraditeľný. Všetko v tomto filme funguje na jednotku s hviezdičkou. Je to vtipné, dobrodružné a romantické. Hudba je super. Nezabudnuteľný kultový film na veľa pozretí a najlepšie na veľkom plátne. Mala som to šťastie pozrieť si celú trilógiu v kine a bol to veľmi pekný filmový zážitok👌, sprevádzaný potleskom po každom filme. [Triple Feature, Cineplex Mannheim, 3.10.2023].

Ztracené květiny Alice Hartové - Část první: Černá ohnivá orchidej (2023) (epizoda)

Niekedy sa stane, že natrafím na film alebo seriál úplne náhodou a musím ho vidieť hneď. O tejto austrálskej minisérii som sa ešte len dnes dozvedela a aj keď som vôbec neplánovala začínať niečo nové (rozpozeraných mám viacero), nemohla som odolať. Už len samotný názov The Lost Flowers of Alice Hart znie tak romanticky a zaujímavo. Neviem prečo som čakala nejakú rozprávkovú fantasy v štýle Alice v Krajine zázrakov :-). Toto je dráma, veľmi pútavo natočená, veľmi smutná a miestami až thrillerová. Téma domáceho násilia sa nepozerá ľahko, najmä ak ide o deti a ženy - ešte k tomu tehotnú ženu. Vizuálne je to veľmi pekné, kamera sa tu pekne vyhrala s každým záberom. A áno sú tu kvety a majú svoj význam. BLACK FIRE ORCHID: Desire to possess.

Filmy našeho dětství - Forrest Gump (2021) (epizoda)

Forrest Gump je krásny film. Filmová klasika. Dokument o tom, ako film vznikal je fajn, ale keď porovnám napríklad s epizódou Dirty Dancing, tak tu mi niečo do plného počtu chýba. Hmh, asi to bude Tom Hanks, s ním by to bolo ešte zaujímavejšie. Life is like a box of chocolates.

Nabídka (2022) (seriál)

The Offer je pre mňa jednoznačne miniséria roka a keďže som sa k nej dostala s ročným oneskorením, možem povedať, že je to najlepšia miniséria za posledné dva roky! Bože, ja som si tie postavy tak obľúbila, nechcem sa s nimi už lúčiť. Počas finálnej epizódy som mala v očiach slzy. Je to Love Letter to The Godfather. Úžasne natočené. Všetko tu funguje výborne. Epizódy sú vyvážené a všetky na rovnakej kvalitatívnej úrovni. Herecké výkony sú bezchybné a vlastne ani neviem, či som doteraz v nejakom seriáli také herecké výkony videla, wow! Miles Teller, Matthew Goode, fuuu to bolo niečo, ale aj ostatní - Fogler, Gallo, Ippolito, Temple, Ribisi super!!! Hudba je tiež parádna, perfektný výber skladieb na vytvorenie potrebnej atmosféry a často trefa do čierneho. Ďalej kamera, výprava a kostýmy, ach kostýmy som sa toľko naobdivovala. Neviem koľko percent je len fikcia, ale aj tak The Offer je dokonalo odvedená práca, nad ktorou až žasnem. Nevedela som, čím všetkým si tvorcovia filmového klenotu The Godfather museli prejsť, je to až neuveriteľné. Nikdy mi nenapadlo, že tou hlavnou osobou za tým všetkým je Al Ruddy, klobúk dolu. Mám teraz ešte väčší rešpekt k celej trilógii, až mám chuť pozrieť si ju znova. The Offer má viacero skvelých a nezabudnuteľných momentiek, môžem len vrelo odporúčiť. Tých 10 hodín sa veru oplatí tomuto projektu venovať, pretože vás odmení veľmi veľmi príjemným pocitom. Hneď by som brala pokračovanie. Ruddy (about the cinema experience): "It's about the experience of it. You got 300 people all watching the same thing, reacting in real time...You can't get that experience in television. You're just in your living room, looking at a small fucking box." 90%. Dodatok: Chýbali mi tu len skutočné zábery z filmu, ale chápem, že asi nemali právo ich použiť, filmovú hudbu asi tiež nie. (júl - august 2023) 💙💙💙

Minulé životy (2023)

Vychutnala som si každučkú sekundu a keby ma niekto sledoval, ako som sa celý čas tvárila, povedal by, že blažene🙂. Keby som mala rada poéziu, povedala by som, že toto je jedna báseň. Film ako pre mňa stvorený a určite jeden z najlepších a najkrajších filmov, aké som tento rok videla👌. Hlavná cena na Berlinale absolútne zaslúžene. "If you leave something behind, you gain something, too." "It's like planting two trees in one pot. Our roots need to find their place." 88%.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Konečne nejaká love story aj pre Draculu😉. Celkovo je Hotel Transylvania 3 pohodová a zábavná rodinná podívaná. Takým spestrením je tu luxusná monster plavba a zamilovaný Dracula. Trošilinku slabšie v porovnaní s jednotkou a dvojkou čo sa scénara a humoru týka, takže slabšie 3*.

Láska a smrt - Lovkyně (2023) (epizoda)

Candy s Jessicou Biel som zatiaľ nevidela, ale snáď to napravím :-). Úvodná epizóda minisérie Love & Death ma celkom navnadila, aj keď si myslím, že obeť aj páchateľ sú nám od začiatku jasní. Je to natočené svižne, nie sú tu nudné chvíľky, nechýba napätie a tempo je také akurát. Elizabeth Olsen som už asi 5 rokov (od Wind River) nikde nevidela. Milo ma tu prekvapila, ani som nevedela, že vie tak hrať :-) a aj vyzerá veľmi dobre, je to veľká kočka, zo sestier Olsen mi je najsympatickejšia a vlastne niekedy neviem ktorá je ktorá. Ktovie aká bola Candy v skutočnosti. P.S. Také dôkladné plánovanie aféry a vôbec zvažovanie pre a proti som ešte nikde nevidela.