Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Životopisný
  • Dokumentární

plakát

Úplně cizí lidé - Kritická cesta (2021) (epizoda)

Vyvíja sa to naďalej dobre, nádherný rezort, krásne prostredie, luxus ticha a prírody, bohaté a vábivé raňajky, 9 zaujímavých osudov. Nicole Kidman už roky patrí medzi moje top herečky, ale tu mi vadí ten jej ruský prízvuk, naozaj to bolo nevyhnutné?

Dort (2014)

Jennifer Aniston tu podáva neskutočne uveriteľný herecký výkon. Bolesť, samá bolesť, bolesť na tele a bolesť na duši. Strata milovanej osoby. Odpustenie sebe samému a druhému človeku. Prijatie aj toho negativného v živote. Rozhodnutie ísť ďalej a nevzdávať sa. O tomto všetkom pojednáva dráma s protikladným a teda veselým názvom Cake🎂. Verím, že toto bola aj filmová výzva pre dovtedy komediálnu herečku Jennifer Aniston. Známa ako jedna z najsexi herečiek Hollywoodu, ktorá "ulovila" aj ženský idol Brada Pitta (alebo on ju), tu musela stvárniť neatraktívnu ženu trpiacu chronickou bolesťou bez make-upu a s jazvami. Naozaj obdivuhodný herecký výkon a práve preto film stojí za pozretie. Vcelku však priemerné. Téma ma oslovila, na film som bola zvedavá, myslím si, že to mohlo byť ešte lepšie, mohlo to ísť viac do hĺbky. Ešte dodatok, mám rada aj Annu Kendrick a Britt Robertson.

plakát

Pustina - Epizoda 3 (2016) (epizoda)

E01 bola veľmi dobrá, E02 výborná, toto je len priemerná a možno zbytočná epizóda...? Nič prevratné sa neudialo, nikam sa to neposunulo, nijaké napätie. Celé to bolo až veľmi pochmúrne a depresívne, samé drogy a špina. Mierne sklamanie. Už ma pomaly prestáva zaujímať, kde tá Michaela trčí.

plakát

Přátelé - Hledá se opičák (1995) (epizoda)

Mne sa najviac páči, ako sa Ross snaží získať Rachel, robí to veľmi nenápadne, až neohrabane, veď si to ani nevšimla zatiaľ.  Zábavná epizóda s opicou za povedzme také 4 a pol*.

plakát

Úplně cizí lidé - Náhodné činy zkázy (2021) (epizoda)

Zatiaľ zaujalo. Len nechápem prečo tá Nicole musí byť práve Masha z Ruska, prečo radšej nie nejaká Jane z Austrálie? Akonáhle sa objavila na scéne, začala som sa báť. Páčilo sa mi to postupné predstavovanie "posádky".

plakát

Přátelé - Hráči pokeru (1995) (epizoda)

Rachel, ktorá je rozhodnutá už nepracovať ako čašníčka: "I am sick of being called 'Excuse me'!" Ten úvod bol vtipný, no potom tie partičky pokeru ma už až tak nebavili. Pre mňa je toto jedna z tých slabších epizód.

plakát

Portrét dívky v plamenech (2019)

Chcem predovšetkým pochváliť kameru a herecké výkony!!! Veľmi sa mi páčilo prostredie pri mori, skalné útesy, piesočnatá pláž, dodáva to filmu ten správny efekt. Farby, najmä krásna zelená farba šiat, praskajúci oheň v krbe, svetlo sviečok, maľovanie a celkovo interiér krásne vystihujú komornú atmosféru snímku. Portrait de la jeune fille en feu, zaujímavý názov mimochodom, je film o ženách, trošku feministický, je poznať, že bol točený v súčasnej dobe. Musím povedať, že film sa mi páčil viac, ako som čakala. Nie je len o vzťahu dvoch žien, ale aj o umení. Poukazuje na to, čo si v danom období žena mohla a nemohla dovoliť, čo musela urobiť, čo sa od nej očakávalo, či mala alebo nemala na výber. Mne osobne by sa v tej dobe páčilo žiť, aspoň myslím. Čo robili ľudia po večeroch, keď ešte nebola telka a všetky moderné výmoženosti? Tento film má na to odpoveď. Z filmov s LGBTQ tématikou sa mi zatiaľ asi tento páčil najviac, hoci keby bol ten maliar muž, dala by som možno aj plný počet, ale to by už bol úplne iný film. 100x lepšie ako Ammonite (2020). A inak, tá blondínka mi trochu pripomínala Billie Eilish. POZOR SPOILER: Záver filmu pekný a dojemný, neviem prečo, celý film som si myslela, že jedna z nich zomrie.

plakát

Naše planeta (2019) (TV seriál)

Nádherné!!! Prekrásne zábery, dokonalá kamera, úžasná hudba.

Ovládací panel
35. nej uživatel Německo