Virgin River - Zásnuby (2022) (epizoda)

Ó, tak toto bola zatiaľ najslabšia epizóda S04, také slabšie 3*. Stále tvrdím, že celá krimi dejová linka drogových parťákov ťahá seriál nadol. Odhadujem, že Virgin River má predovšetkým ženské publikum a to chce viac (konkrétne u tohto seriálu) a hovorím za seba :-) oddychovku ako nejakú nezaujímavú krimi zápletku. Mňa osobne to nezaujíma, ale tipujem, že to celé zájde tak ďaleko, že buď Bredy alebo Jackova sestra Brie prídu o život. Tiež ma až tak nezaujíma osobný život Melinej sestry. Mohli by sa viac zamerať na naše obľúbené postavy. Svadbu by mala chystať Mel :-) a pre fešandu Muriel by už scenáristi konečne mohli vymyslieť nejakého skvelého chlapíka. Lizzie sa mi stále akosi nehodí do Virgin River, nemám na mysli seriál, ale miesto. Lizzie patrí do mesta, hehe. Denny je podľa mňa podvodník a určite nebude doktorov vnuk, neverím mu. Preacher by už mal Paige vyhodiť z hlavy. A ešte si myslím, že ten nový doktor je gay, je to už štvrtá séria a zatiaľ sa to zaobišlo bez lgbt, takže to tipujem na Camerona. Som rada, že Charmaine sa už v S04 príliš nevyskytuje a možno nakoniec vyjde najavo, že jej twins nie sú vôbec Jackove - to by bola sranda. A na záver, ešte si myslím, že Mel a Jack budú mať dievčatko a nechajú si aj malú Cloe, to s tou Cloe tak to cítim od samého začiatku. Tak uvidíme...

Virgin River - Slavnost (2022) (epizoda)

Táto epizóda sa mi veru páčila :-). To až má človek chuť hodiť na seba nejaký dobový kostým a pridať sa k nim. Mel ako princezná, Jack ako rytier, všetkým to veľmi pristalo. Navonok rozprávka, no vo vnútri snáď každého niečo trápi. Čo sa týka vzťahu našej hlavnej dvojky, už dlhšie sa až divím, že Mel Jackov problém s alkoholom akoby prehliadala, no už je čas začať to riešiť.

Skyfall (2012)

Je tu už napísaných "milión" recenzií, tá moja bude stručná. Skyfall je lepšie ako Casino Royal, ale nie až také super ako No Time To Die. Mám svoje dôvody, prečo som nedala plný počet (v pozn. pre mňa), no za pochvalu určite stojí hudba, skladba od Adele plus intro, herecký výkon Javiera Bardema a vlastne celkovo to bolo dostatočne pútavé. 75 možno 80%.

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Deti sa ma pýtali, či už je aj trojka :-). Peter Rabbit 2 je milá rodinná zábava s pár ozaj vtipnými hláškami a ani mne by ďalšie pokračovanie vôbec nevadilo :-). Také milučké a asi na tej istej úrovni ako jednotka.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Dead Poets Society [Videné v kine Cinemax Mannheim vrámci akcie Kult-Sneak-Preview, BonusTicket: Geburtstagsfreikarte] Robin Williams ako učiteľ veľmi dobrý, maximálne uveriteľný a presvedčivý, vlastne asi ako vždy :-). Film ma miestami bavil, miestami ale nudil, hlavne na začiatku a po emocionálnej stránke sa ma nedotkol až tak, ako by mal. Záver filmu veľmi pekný a dojímavý. Trochu mi vadil dabing (môj problém) a najväčšiu chybu celého nie až takého kino zážitku (v aký som možno dúfala) vidím v tom, že sa mi chcelo veľmi spať (tiež môj problém). Takže vychádza mi to tak na 3 a pol*. Vtedy je najťažšie rozhodnúť medzi 3 a 4*. Zatiaľ teda udeľujem tie tri a do budúcna sa uvidí.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Každý filmový fanúšik by mal vidieť tento filmový experiment😉. Nikdy som o tomto filme nepočula, zaujal ma komentár jedného z mojich obľúbených čsfd užívateľov, takže ďakujem "nascendi" :-). Je možné, že som nevidela úplnú verziu (videné na YouTube v originálnom znení s maďarskými titulkami - maďarčine nerozumiem), nerozumela som úplne všetkým dialógom, ale pri tomto filme to nevadí. Obdivujem taký originálny nápad, wow!!! Muselo to zabrať nepredstaviteľne veľa času a trpezlivosti, klobúk dole. Veľmi sa mi páčilo, že vo filme sú použité aj animované filmy, páčil sa mi výber skladieb (asi okrem jednej) a z použitých filmov ma najviac potešil Titanic :-). Vidím, že mám ešte čo doháňať, pretože viac filmov som nepoznala ako poznala, asi aj preto nedávam plný počet. Možno sa k filmu v budúcnosti ešte vrátim a snáď sa už v tom budem lepšie orientovať. Na svoje si prídu aj fanúšikovia mladej Magdy Vášáryovej.

Virgin River - Je to vážné (2022) (epizoda)

Jeeeej. Celých 40niečo minút som sa usmievala jak mesiačik na hnoji :-). Nielenže každá nasledujúca epizóda Season 4 je ešte lepšia ako tá predchádzajúca, ale konkrétne pri tejto epizóde sa mi oživili spomienky na prekrásnu prírodu v blízkosti Vancouveru, napr. Suspension Bridge. Ani minútku som sa nenudila, SUPER😉👍.

Oscar 2023 (2023) (pořad)

Hneď je to lepšie s moderátorom :-). Z mojich favoritov vyhrala len Sarah Polley, no čo už...a vlastne aj cudzojazyčný film a animák. Pekné hudobné čísla, najmä Rihanna a Lady Gaga. Z hostí potešila Jessica Chastain, Nicole Kidman a Harrison Ford. Sklamanie, že nevyhral Austin Butler. Celkom fajn večer, teda noc a dnes bude ťažký deň :-). Moje TOP3 filmy: ELVIS, TOP GUN: MAVERICK A BABYLON.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Najkrajšia je potitulková scénka, skoro ma rozplakala. Kým k Black Panther-ovi by som nemala problém znova sa vrátiť a opätovne si vychutnať Wakandu, tento sequel je pre mňa len na jedno pozretie. Chýba mu srdce, už to nie je ono, možno aj preto, že tu chýba Black Panther a Chadwick Boseman v jednom, Black Panther 2 ma neupútal po príbehovej stránke a okrem toho mínusom je aj to, že celé dianie je prakticky mimo Wakandy a hlavná vec, že sa to volá Wakanda Forever. Vizuál však stále super a aj hudba a najmä ten song Lift Me Up :-).

Black Panther (2018)

Fialová Wakande pristane a Black Panther by si tu zaslúžil červenú (aktuálne modrá). Black Panther ma skutočne veľmi milo prekvapil🙂. Vizuál je úžasný, hudba super, špeciálne efekty na vysokej úrovni, kamera veľmi zaujímavá, výprava a kostýmy paráda a čo je ešte dôležitejšie má to pútavý príbeh a veľmi dobré herecké výkony. Black Panther lives, tu bolo povedané, len škoda, že Chadwick Boseman musel odísť taký mladý a druhé pokračovanie už muselo byť bez neho. Bonus pre mňa je Sterling K. Brown z môjho najobľúbenejšieho seriálu na svete This Is Us, potešilo ma to. Veľmi pekné 4*.