Medvědí bratři (2003)

The story of a boy who became a man by becoming a bear. Veľmi veľmi pekná animácia a úžasný soundtrack. Príbeh má tiež niečo do seba, deti to určite zaujme a pobaví, mne sa nepáčil len ten koniec. Každopádne Brother Bear stojí za pozretie. 3 a pol*.

Bílý lotos - Ciao (2022) (epizoda)

Na začiatok trošku rozpačité dojmy. Priznám sa, že na Season 2 som sa tešila, ale dianie a ani prostredie na Sicílii ma zatiaľ nezaujali tak ako krásne a exotické Maui. Manažéra v ružovom obleku vymenila manažérka v ružovom kostýmčeku, dve staré známe tváre z prvej série a zvyšok všetko noví herci - až na jednu dve výnimky všetky postavy z TWL sú maximálne nesympatické, ale práve to je to ono, prečo je táto show taká obľúbená! Najsympatickejšia postava: Portia (Haley Lu Richardson). Hudba je dosť otravná.

Hříšnice - Část IV. (2017) (epizoda)

Do piatich hviezdičiek to už nemá ďaleko :-) napííínavééé...4,5*

Zázračná planeta - Jeskyně (2006) (epizoda)

Jaskyne nezaujali tak ako predchádzajúce epizódy a to mám pritom jaskyne rada. Tentokrát to nebavilo ani deti, vraj tam bolo málo zvieratiek.

Famílie - I Hear You, I See You (2010) (epizoda)

Sľubný začiatok Season 2. Už sa celkom teším na ďalšie epizódy a som prekvapená, že v tom istom roku vznikli hneď dve série. Netušila som, že Lauren Graham a Peter Krause tvorili v skutočnosti dlhoročný pár, zaujímavé je, že v seriáli sú súrodenci. (1.11.2022)

Virgin River - Nejde zapomenout (2020) (epizoda)

Krásna British Columbia🇨🇦 Kým Season 1 sa odohrávala prevažne v bare, Season 2 je viac outdoors a teda viac profitujú z nádherného kanadského prostredia. 3 a pol*.

Střihoruký Edward (1990)

Krásny film. Och, ako som sa mýlila! Vždy som si myslela, že by ma to nebavilo, nejaký nožnicový Edward a ešte k tomu s Johnnym Deppom. Edward Scissorhands je najkrajší film Tima Burtona. Edward je snáď najmilšia postava Johnnyho Deppa. Hlas Dianne Wiest pôsobil maximálne upokojujúco. Winona Ryder tu vyzerá ako princezná. Hudba je podmanivá. Výprava nápaditá a zaujímavo ladená do pastelových farieb. Príbeh je romantický. Najkrajšia scénka snehové vločky a anjel z ľadu.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Coraline je rozprávka, ktorá môže deťom pripadať hororová. Je síce o 11ročnom dievčatku, ale je skôr pre staršie deti a dospelých. Modrovlasá Coraline sa nudí a cíti sa osamelo, nikto na ňu nemá čas a tak sa raz nechá zlákať...nebudem ďalej prezrádzať. Coraline: "Why don't you ever cook, Mom?  Mom: "Coraline, we have been through this before. Your dad cooks, I clean and you stay out of the way."

Hříšnice - Část III. (2017) (epizoda)

Tak za takýto herecký výkon by si bola Jessica Biel ozaj zaslúžila Golden Globe!