Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Jedna hviezdička za vždy vynikajúcu Emmu Thompson a za nič viac. Až mám pocit strateného času a to sa mi už dávnejšie pri nijakom filme nestalo. Stále som čakala nejaký zvrat alebo že sa niečo udeje, no nič. Film sa mi nepáčil, nevyvíjal sa tým správnym smerom a neodporúčala by som ho ďalej.

Hříšnice - Část I. (2017) (epizoda)

Jessica Biel je ako Cora skvelá, ešte som ju asi nevidela tak hrať. Prvá časť seriálu zaujala.

Avatar (2009)

Využila som príležitosť pozrieť si Avatar po rokoch opäť v kine - v 3D to bolo super :-) a už teraz sa teším na Avatar2, mám pocit, že ten bude ešte lepší :-) len ma mrzí, že James Horner sa už nedožil ďalšej spolupráce.

Famílie - Solace (2010) (epizoda)

Tak toto je jedna skvelá epizóda, možno zatiaľ aj najlepšia👍

Marilyn - zrod ikony (2021) (TV film)

Becoming Marilyn, dokument známy aj pod názvom Marilyn Made in Hollywood je prevažne o začiatkoch kariéry MM - ako sa Norma Jeane stala Marilyn Monroe. [Arte]

Páni mají radši blondýnky (1953)

Gentlemen Prefer Blondes je príjemná, oddychová, celkom vtipná a zábavná komédia s najslávnejšou blondínkou Hollywoodu Marilyn Monroe. Najviac sa mi páčili kostýmy a samozrejme Marilyn. Hudobné čísla mohli byť lepšie. "Diamonds Are A Girl's Best Friend". [Arte 09.10.2022]

The Chosen - Perfektní příležitost (2021) (epizoda)

Obdivujem nápaditosť tvorcov a všetkých, ktorí sa podieľali na písaní jednotlivých epizód, vďaka dobrej predstavivosti a talentu v The Chosen dostávajú priestor nielenže neznámi herci, ale aj navonok nie až také dôležité postavy z Biblie, konkrétne napríklad tu "Uzdravený pri rybníku" ochrnutý muž bez mena tu dostáva svoj samostatný príbeh a priestor a to je úžasné, vždy si teraz na ňho spomeniem. Ďalšia zimomriavky spôsobujúca epizóda, už samotný 9minútový úvod bez slov je úplne že super. Herecké výkony sú skvelé, mám už svojich obľúbencov a Ježiš je tu taký sympaťák, nemohli vybrať lepšie. Bravó, tlieskam!!!

Rozum a cit (1995)

Filmový klenot. Film ako stvorený pre mňa😉. Jane Austen♥️nám za svoj krátky život zanechala nezabudnuteľné príbehy a práve táto adaptácia je jednou z najlepších a to mám na mysli všetky jej sfilmované diela. Sense and Sensibility má všetko, čo od dobrého filmu očakávam a hlavne zahreje pri srdiečku. Je tu toľko emócií, že som sa aj smiala, aj plakala - je tu všetko! Dokonalý film, ktorému nemám absolútne čo vytknúť. Všetky nominácie a ocenenia zaslúžené. Podarilo sa tu ozaj všetko od hereckých výkonov až po kostýmy. Mladučká Kate Winslet ešte pred Titanicom :-). Emma Thompson a Hugh Grant tiež ešte mladí, mne osobne nevadilo, že Elinor vo filme je staršia ako v knihe, veď keby ju hrala mladšia herečka, nepôsobila by ako old maid. Ako dobre vybraní herci, ako krásne prenesené dialógy na plátno, aká skvelá hudba a malebné prostredie anglického vidieka s výhľadom na more. Balzam na dušu, pastva pre oči a uši. Sense and Sensibility som dnes nevidela prvý a dúfam ani posledný raz a zvažujem aj to, či mu neuvoľním miesto v mojej top desiatke. 95%.