The Chosen - Matouš 4:24 (2021) (epizoda)

Piatu hviezdičku dávam za dojímavý koniec tejto epizódy. Za relatívne krátky čas tu bolo povedané a ukázané viac než dosť. Obyčajný večerný rozhovor učeníkov pri ohníčku, dôjde aj k menšej výmene názorov a potom ich všetkých odrovná Ježiš, ktorý ani nemusí nič urobiť - stačí, že je človekom a ukáže svoju ľudskosť a zraniteľnosť. Jednoducho, ale pekne natočená epizóda.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Jean-Marc Vallée bol talentovaný režisér. Seriál Big Little Lies mám v TOP10 a tak som bola samozrejme zvedavá aj na túto (žiaľ jeho poslednú) minisériu. Stále premýšľam nad tým, prečo sa to vlastne volá Sharp Objects. Musím povedať, že aj keď to ani zďaleka nie je také dobré ako Big Little Lies, stále je to dobré. Najlepšie sú posledné dve epizódy, tie mi zvýšili celkové hodnotenie na 4*, lebo už už to vyzeralo na tri. Celý čas som si myslela, že som uhádla páchateľa a zrazu bum záverečný twist ma dostal. Čo je na Sharp Objects najlepšie? V prvom rade herecké výkony!!! Amy Adams predovšetkým, ale aj Patricia Clarkson. Veľmi zaujímavá je aj kamera. A čo sa mi nepáčilo? Strih!!! Veľmi rýchle a krátke zábery, flashbacky, skrátka vždy len mihnutím oka, pre mňa prirýchle, niekedy som ani nerozpoznala, kto tam bol alebo čo to bolo. A potom zbytočné opakovanie tých istých situácií, napríklad len koľkokrát sme videli Camille ako jazdí pod vplyvom alkoholu. Myslím si, že mohlo byť len 5 alebo 6 epizód, nepôsobilo by to tak monotónne a zdĺhavo, pri poslednej epizóde som sa zase až bála, aby ešte nebol koniec. Atmosféra je thrillerová a vždy keď si Adora trhala mihalnice, pripadalo mi to celé až hororové. Celá miniséria je depresívna, ale venuje sa dôležitým témam. Na konci mi ostalo ešte toľko nie priamo zodpovedaných otázok. Sharp Objects nie je typická krimi miniséria, vyšetrovanie síce prebieha, ale tak nejako na pozadí, aspoň ja mám ten pocit. Amy Adams mám rada, aj kvôli nej som chcela Sharp Objects vidieť.

Ostré předměty - Milk (2018) (epizoda)

Tak toto bol parádny a nečakaný twist celkom na záver a najlepšia epizóda celej minisérie!

Manželská rána (2013)

The Love Punch začalo skvele. Scénka na svadbe, bývalí manželia Pierce Brosnan (popíjajúci martini - veď ako inak) a Emma Thompson, jeden druhého si doberajúc, malo to šarm, vtip, eleganciu. Nanešťastie po chvíľke sa to zmenilo z romantickej komédie na neviem čo to vlastne bolo, komédia s krimi zápletkou. Nečítala som si obsah filmu, tak ma to prekvapilo. Hlavná zápletka pokazila celý film, pretože to bolo tak nereálne, až to pôsobilo hlúpo. Lenže keď vo filme hrá skvelá Emma Thompson a ešte k tomu im to s Brosnanom spolu pristane, potom človek dopozerá aj somarinu. Potenciál tam bol, keby bol ten scenár predsa len normálnejší. Film v konečnom dôsledku nezachránili ani herci, ani výber lokalít. Keď sa mi 90minútový film zdá byť ozaj dlhý, niečo nie je v poriadku. Dávam 2* s prižmúrenými očami.

Virgin River (2019) (seriál)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Druhá a tretia séria sú skôr priemerné, 3* a ja sa už teším na štvrtú, ktorá je vraj super!!! Update: Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. Najobľúbenejšie postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel a Preacher.

Pýcha a předsudek (2005)

Jediný môj problém je v tom, že už mám moju obľúbenú verziu Pride and Prejudice, nikto v mojich očiach nemôže byť lepší Mr. Darcy ako Colin Firth. Keira Knightley už dlho patrí medzi moje obľúbené herečky, ale Jennifer Ehle zahrala Elizabeth Bennet ešte presvedčivejšie. Darmo, no :-). Kedysi som tento film videla v kine a keby som hodnotila vtedy, možno by som dala aj 5*. Teraz po druhom vzhliadnutí a keď porovnávam s už spomínanou vynikajúcou britskou minisériou z roku 1995, už to vidím skôr na tie veľmi pekné 4*. Veľmi sa mi páčila hudba, výprava a celkovo prostredie a aj kamera. Každopádne ide o verné spracovanie Jane Austen, som spokojná.

The Chosen - Viděl jsem tě (2021) (epizoda)

"Skôr ako ťa Filip zavolal, videl som ťa, keď si bol pod figovníkom." (Povolanie učeníkov, Ježiš a Natanael)

Quantum of Solace (2008)

Quantum of Solace ma nielenže nezaujalo, nebavilo, ale ešte som sa aj nudila. Z No Time to Die som bola priam nadšená a páčilo sa mi aj Casino Royale, ale jeho pokračovanie Quantum of Solace ma vyslovene sklamalo. Má síce peknú hodbu, výber zaujímavých lokalít, Daniel Craig ako Bond mi vyhovuje, ale nestačí to na dobrý film. James Bond je tu akýsi temný, príbeh samotný nie je zaujímavý, postavy sú nesympatické, ani nebolo komu fandiť. Bond girl si ma nezískala a celkové dianie na Bolívii mi bolo ukradnuté. Quantum of Solace je bondovka ako bez duše.

Vlastníci (2019)

Tak tajne som dúfala, že schôdza nezaberie úplne celú stopáž filmu, no chápem, že je to vlastne adaptácia divadelnej hry. Napriek tomu ma Vlastníci bavili, ale chvíľkami to bolo až úmorné a na bolehlav, ale nie preto, že by to bolo zlé alebo nudné. Medziľudské vzťahy sú tu zobrazené tak pravdivo, až je to na zamyslenie. Dialógy sú trefné a aj dosť vtipné niektoré, takže som sa aj celkom zasmiala. Na filme Vlastníci sú najlepšie herecké výkony, najmä Terezy Voříškovej a Jiřího Lábusa. A toto je super: "Komédia pre tých, čo to nezažili. Dráma pre tých, ktorí tým žijú".