Kde zpívají raci (2022)

Ísť do kina na Where the Crawdads Sing bol tak trošičku risk, netušila som, do čoho idem, či ma film zaujme, mená hercov mi nič nehovorili. Tu na čsfd ho zatiaľ hodnotilo len okolo dvadsať divákov a hodnotenia boli všetky od odpadu až po päť hviezdičiek, ale uistili ma recenzie na imdb. V kine sme boli samé ženy a úplne to chápem, no určite sa nájdu aj muži, ktorým sa film bude páčiť. Ak máte radi silné príbehy, radi sa kocháte v krásach prírody a máte radi drámy, ktoré vás aj dojmú, aj prekvapia (záverečný twist), tak potom smelo do toho. Dôverovala som aj Reese Witherspoon, že asi by sa nepodieľala len tak na hocijakom filme, tušila som, že za tým bude niečo zaujímavé. Takým bonusom a pre mňa milým prekvapením je originálna pieseň "Carolina" od Taylor Swift. Páčili sa mi aj herecké výkony. Najlepšia bola malá Kaya. Mohli ale ukázať, ako sa stalo, čo sa stalo, najmä preto nedávam piatu hviezdičku. Niekto si vyberá filmy aj podľa toho, či ho niečím zaujme filmový plagát. Myslím si, že konkrétne tu bol výber trošku nešťastný, je to veľmi nezaujímavý a nelákavý plagát, nenechajte sa však odradiť. Močariská v North Carolina asi nikdy neuvidím, som rada, že aspoň takto prostredníctvom tohto príbehu som sa tam mohla na dve hodinky preniesť. Videné v OV, Cineplex Mannheim. 75%.

Koupili jsme ZOO (2011)

Milý rodinný film na víkendové popoludnie alebo tak trochu aj rozprávka pre dospelých. Keby som bola nadšenejšia zo samotnej predstavy bývať priamo v ZOO, možno by bolo moje hodnotenie aj vyššie. Ani pekné tváričky Scarlett Johansson a mladučkej Elle Fanning to k tým 4* nepotiahnu. Stačí mi jedno pozretie, ale nebolo to vôbec zlé, len už 100krát videná šablóna. Viac sa mi páčil novší fìlm Úkryt v ZOO (The Zookeeper's Wife) s Jessicou Chastain, ale to je niečo úplne iné.

After: Polibek (2019)

Tak dlho som odolávala😁. After som si nakoniec pozrela a to hlavne zo zvedavosti, v kinách už beží štvrtý diel, tak som si povedala okay, skúsim. Keďže zatiaľ som videla len jednotku, hodnotenie si ponechám na neskôr, už teraz však viem, že vyššie ako 2* nepôjdem. Knihu som nečítala, ani to nemám v pláne. Nechápem, čo tam ešte chcú dávať do ďalších troch filmov, možno keby ich všetky spojili len do jedného, boli by lepšie urobili. Chápem, že im to vynáša, ja osobne by som za takýto film neplatila. Herečku vybrali sympatickú a peknú, hercovi alebo možno jeho postave chýba charizma, vyzerá príliš detsky a nevidím na ňom nič sexi. Nemohla som si zvyknúť na Selmu Blair ako na matku teenage dcéry, pre mňa je to stále to mladé dievča z Cruel Intentions. Celkovo sa mi do filmu nehodila. Soundtrack sa mi vôbec nepáčil, povedala by som, že je priam hrozný. Casting s výnimkou Josephine Langford je povačšine veľmi nesympatický, Noah a Landon boli celkom fajn, ale všetci tí kamaráti vrátane spolubývajúcej hrôza. Rozmýšľam, či vôbec existuje nejaké pozitívum na tomto filme. Zhrnula by som to asi takto. After je podpriemerný a ľahko zabudnuteľný film, ktorý neuchváti ani hereckými výkonmi a už vôbec nie scenárom, ale existujú aj horšie filmy. Hodnotenie: niečo medzi 1 a 2*.

Přátelé - Ten druhý (1996) (epizoda)

Táto epizóda sa im nevydarila. Priateľov milujem, ale toto bolo viac trapné než vtipné. Škoda.

Corpus Christi (2019)

Poľskú kinematografiu takmer nesledujem, no musím povedať, že na Oscara nominovaný Corpus Christi ma veľmi milo prekvapil. Ani neviem čím si ma tento snímok tak získal, ale sledovala som ho s veľkým záujmom od začiatku až do konca. Páčila sa mi celkovo tá línia s falošným kňazom, i keď ruku na srdce, len tak by sa tam nový kaplán nezjavil, farnosť by bola vopred informovaná, nehovoriac o dokladoch, ale whatever. Film je natoľko zaujímavý a tak pútavo natočený, že toto som ani neriešila. Druhá dejová línia a teda všetko okolo tej havárie to už bolo pre mňa trošku menej zaujímavé, ale myslím si, že práve táto udalosť a všetky situácie s tým spojené (neodpustenie, hnev, nenávisť, okolnosti pohrebu šoféra) sú tu vyobrazené veľmi reálne! Pre mňa neznámy Bartosz Bielenia tu podal ozaj obdivuhodný herecký výkon. Asi by som nemala, ale veľmi som mu fandila a súcitila s ním a normálne som až ja mala trému a obavy ako zvládne odslúžiť omšu. Do plného počtu mi chýba len málo. Nemám rada otvorené konce a tu som bola obzvlášť zvedavá, čo sa stane s naším hrdinom. Tiež mi vadili nadávky, lebo ich bolo strašne strašne veľa. Ocenenia sú všetky zaslúžené. Corpus Christi určite stojí za pozretie. Ešte dodatok. Nebola som si celkom istá, aký mal Daniel motív, keď sa chcel stať kňazom. Či to tak cítil alebo sa len chcel vyhnúť fyzickej práci. Znova chválim herecký výkon hlavnej postavy. Všetko sa mu odzrkadľovalo v očiach, niekedy vyzeral strašidelne a niekedy priam anjelsky. Veľmi dobrý film. V niečom mi to pripomenulo českú Pustinu. Každopádne film na zamyslenie.

The Chosen - Season 1 (2017) (série)

1. I Have Called You By Name. Začiatok je trošku náročnejší, vyžaduje si to divákovú pozornosť, sústredenie a trpezlivosť, no po niekoľkých minútach som pochopila, že tento seriál stojí za to. Hodnotenie na čsfd (momentálne 95%) a imdb (9,4) opodstatnené :-). Pri vyslovení mena Mary of Magdala a keď jej spadol z rúk ten džbán, to som mala zimomriavky, aké už dávno nie. 2. Shabbat. 3. Jesus Loves the Little Children. 4. The Rock on Which It Is Built. Krásna epizódka o povolaní Šimona Petra a o zázraku s rybami. 5. The Wedding Gift. Zázrak na svadbe v Káne Galilejskej snáď ešte nikde nedostal toľko priestoru a takú reálnu podobu. 6. Indescribable Compassion. 7. Invitations. Povolanie Matúša a Ježiš a Nikodém. 8. I am He. Uzdravenie Petrovej svokry a Ježiš a Samaritánka. (Pilotnú časť The Shepherd som nehodnotila).

Pýcha a předsudek - Epizoda 5 (1995) (epizoda)

Balzam na dušu. Jedna z najlepších adaptácií Jane Austen. Jennifer Ehle podáva úžasný herecký výkon. Colin Firth je perfektný ako vždy.

Děti moje (2011)

Čakala som niečo úplne iné, nejakú prírodnú katastrofu, ktorá mala tú rodinku akože zoceliť. Film The Descendants ma napokon milo prekvapil. Je to veľmi dobre natočená dráma. Dráma o rodinných vzťahoch. Dráma o odpustení. O odpustení za tých najhorších podmienok. Dráma o živote na Hawaii. Toto je jeden z mála filmov, kde Hawaii nie je len dovolenkovou destináciou. "My friends on the mainland think just because I live in Hawaii, I live in paradise. Like a permanent vacation". Takto dobre to vystihol náš hrdina hneď na úvod. George Clooney a Shailene Woodley mi ako otec s dcérou veľmi sadli. Som prekvapená, koľko nominácií a ocenení tento film má, wow. A ešte toto ma zaujalo: "You give your children enough money to do something but not enough to do nothing".

Ovládací panel
6. nej uživatel Německo