Tohle jsme my - Vlak (2022) (epizoda)

"If something makes you sad when it ends, it must have been pretty wonderful when it was happening." Teraz už chápem, prečo má táto epizóda až 95% na čsfd a 9,7 na IMDb. Wow!!!  This Is Us bude navždy v mojej TOP 3 všetkých seriálov a momentálne je to moja srdcovka a number one. Epizóda The Train je skutočne dychberúca a zimomriavky spôsobujúca. Krásna Mandy Moore v elegantných šatách vo "vlaku" menom Život. Nádherne a nápadito natočené. Wow!!!

Bílý lotos - Příjezd (2021) (epizoda)

Luxusný rezort The White Lotus na krásnom Hawaii. Očakávam komediálnu oddychovku, aspoň trošku zaujímavý scénar, možno nejaké prekvapenie a čo najviac z Hawaii😉. Začiatok trošku rozpačitý, ale zaujal a aj pobavil. Najsympatickejšia postava zatiaľ: novomanželka Rachel (Alexandra Daddario)

Zlouni (2022)

The Bad Guys pre mňa dopadli tak nejako podľa očakávaní. Do štyroch hviezdičiek mi chýbalo viac humoru alebo možno nejaká cool pesnička, prípadne viac emócií, sama neviem. Deťom sa to páčilo, mňa to nejako extra neuchvátilo, ale je to v pohode pozerateľné :-).

Neuvěřitelný přítel (2022)

Niekedy človek potrebuje film ako je tento. Samara Weaving ma zaujala v seriáli Nine Perfect Strangers a Eugenio Derbez vo filme CODA, tak som si povedala why not? Romantická komédia trošičku nad priemer😉. Je to úplne obyčajný film, príjemná oddychovka, ale nie je to bláznivé, práve naopak. "All my friends are people I pay and I spent Thanksgiving with my assistent." Myslím si, že mnoho celebrít sa cíti nejako tak podobne, jednoducho prázdno. Každý pozná ich tvár, ale takmer nikto ich skutočne nepozná a nevidí im do duše. Mne sa to páčilo. Ešte jedna zaujímavosť, pre jednu z vedľajších herečiek bol toto posledný film. 3 a pol*.

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun: Maverick je film, na ktorý sa určite oplatí ísť do kina. Ani neviem, čo sa mi vlastne páčilo najviac. Ale tá hudba, no wow!!! Dajte prosím Hansovi Zimmerovi Oscara! Tom Cruise zahral Mavericka tak, akoby ani neprešlo tých 36 rokov!!! A ešte k tomu aj vyzerá mlado. Akčné letecké scény sú parádne napínavé. Nechýbajú emócie, nostalgia, štipka humoru aj romantiky. Som veľmi rada, že po toľkých rokoch oživili Top Gun a urobili z neho priam dokonalý filmový zážitok!!! Dodatok: Spoločne s filmami Elvis a Babylon TOP3 filmy roka😉🧡!!!

Top Gun (1986)

Top Gun som videla včera po neviem koľkých rokoch a nevedela som sa rozhodnúť medzi 3 a 4*, keďže to mám tak na 3 a pol. Ale dnes po zhliadnutí nového Top Gun: Maverick sa prikláňam k tým 4, keďže bez tohto originálu by ani ten nový nebol taký super!!!! Top Gun je jednoducho klasika. Rola Mavericka je pre Toma Cruisa ako stvorená. Páči sa mi aj soundtrack a celá tá retro atmosféra 80's. Okrem iného film je krásne politicky nekorektný. Myslím, že minimálne tých 70% by si tento snímok zaslúžil.

Tohle jsme my - Rodinná schůze (2022) (epizoda)

Jedna z najlepších epizód nielen tejto série, ale celého seriálu. Bolo mi do plaču a smiechu zároveň. Tiež obdivujem ten dokonalý strih. V skratke povedané pre mňa je THIS IS US najlepší seriál EVER💕ani si lepší neviem predstaviť! Nádherné!!!

Pes (2022)

Z mojej strany trošku sklamanie. Čakala som, že sa snáď z toho vykľuje nejaká romantická komédia, ale Dog je len obyčajný road movie o priateľstve človeka so psom. Podobných filmov tu už bolo dosť, tento neponúka niečo nové ani originálne. Jediná vtipná scénka a zároveň najlepšia zo všetkých bolá tá v 5* hoteli. Páčila sa mi hudba a kamera. Nepáčili sa mi vedľajšie postavy a celkovo dosť nudný, nepravdepodobný a nezáživný scenár.

Maturitní ročník (2022)

Na túto komédiu som sa celkom tešila. Zaujal ma najmä ten námet, že hlavná hrdinka sa prebudí po 20 rokoch a všetko je inak. Pozrela som si aj trailer a hláška, že "Madonna sa teraz volá Lady Gaga?" sa mi zdala trefná a vtipná, tak som si povedala, tak tento film si musím pozrieť😉. Rebel Wilson nemám až tak veľmi rada, ale dalo sa to. Jej mladšie "ja" bolo naopak veľmi sympatické a aj pekné dievča. Rebel som ale jednu vec závidela a to, že hrala po boku Justina Hartleyho z môjho obľúbeného resp. najobľúbenejšieho seriálu This Is Us! Potešil ma "retro" soundtrack s nostalgickými hitmi Britney Spears (video Crazy skvelý nápad) či Shania Twain👍. A vôbec ale vôbec som nespoznala Aliciu Silverstone, hoci mi tak trošku bola povedomá. Senior Year by som ohodnotila len ako priemerný film, no vcelku je to celkom fajn oddychovka. Veľa situácií je samozrejme prehnaných a nereálnych, no komédii to môžem odpustiť. Skôr mi vadí taká nelogická maličkosť, ako sa niekto s veľkosťou šiat povedzme L vtrepe do nejakého XS! Niekedy mi je až smiešno, ako v Amerike preháňajú s "Prom", no myšlienka v závere, že ono to vlastne v živote vôbec nie je dôležité, kto bol kým na strednej, či získal nejakú tú korunku, či bol najobľúbenejší atď. sa mi páčila.  A môžem úprimne dodať, že teraz v instagramovej a TikTok dobe by som nechcela byť na strednej!

Tohle jsme my - Miguel (2022) (epizoda)

Konečne epizódka o Miguelovi, hoci by si ich bol zaslúžil aj viac.