Cruella (2021)

Emma Stone by si za tento fenomenálny herecký výkon zaslúžila nomináciu na Oscara!!! Emma Thompson je tiež perfektná. Práve tieto dve Emmy sú pilierom tohto celkom zábavného Disney filmu. V mnohom mi to pripomenulo The Devil Wears Prada s Meryl Streep. Čierne komédie veľmi nemusím, ale Cruella sa mi páčila tak na 3 a pol až 4*. Každopádne nad moje očakávanie.

Není čas zemřít (2021)

No Time to Die je môj prvý James Bond film!!! Aj keď akčným snímkom sa skôr vyhýbam, z tejto bondovky som však nadšená!!! Čakala som nejaké typické strieľačky a naháňačky v sprievode dokonalej hudby, a dostala som omnoho viac!!!! Až mi je trochu ľúto, že som to nevidela na veľkom plátne. Normálne ma až prekvapilo, ako veľmi ma zaujal samotný dej. Niektoré súvislosti som si musela domyslieť, napríklad, že kto asi bola Vesper, čo pre Bonda znamenala atď. Ale to už je môj problém. Určite si doplním vedomosti a pozriem minimálne tie bondovky s Craigom. No Time to Die zaujme od začiatku, ani chvíľu nenudí a až do konca je to jednoducho skvelé. Ešte nijakému akčnému filmu som nedala 5*, aspoň myslím. Keď si tak čítam komentáre, že toto nie je najlepší film o Bondovi alebo dokonca, že sa jedná o úplne najslabší, aké museli byť tie predtým? No teda. Pre mňa je akcia najmenej dôležitá, možno pre mňa práve No Time to Die ostane tou najlepšou bondovkou. Billie Eilish a Finneas zložili nádhernú pieseň, hudba Hansa Zimmera je niečo úžasné a k tomu pútavý príbeh, výborný casting (najlepší asi Rami Malek), kamera a tie prekrásne lokality, wow, čo viac k tomu dodať? Snáď len, že som si myslela, že Ana de Armas tu bude jednou z "hlavných" vedľajších postáv, toto bolo len ako také cameo. Nemohla byť radšej ona nová 007? James Bond a jeho vzťah s Madeleine, to ma bavilo najviac. Krásny film o "nesmrteľnom" Bondovi. 85 až 90%!!!

Pozlacený věk - Hlavy padaly za méně (2022) (epizoda)

Výprava a kostýmy sú tu pastvou pre oko aj ducha. A okrem toho je táto epizóda ešte aj tak vtipná, že som sa smiala ako pri komédii - nepozvaný "hosť" na luncheon u Russelovcov či Doll Tea Party😁!!! Good entertainment.

Tohle jsme my - Každá tvoje verze (2022) (epizoda)

A do tretice tu máme Every Version of You o Randallovi, ktorý je pre Rebeccu a nielen pre ňu hrdina. Zatiaľ najlepšie hodnotená epizóda šiestej série. A aj pre mňa to bolo na plný počet.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Tak toto bol asi najromantickejší Shrek. Už sa teším do kina na Shrek 5😉!!!

Belfast (2021)

Zaujímavá téma, ale veľmi nudné spracovanie. Mohlo to byť kľudne vo farbe. Najlepší na celom filme je pekný soundtrack. Škoda, chcela som, aby sa mi to páčilo, ale nezaujal ma ani dej, ani dialógy, ani herci. Myslím si, že Belfast je určený len veľmi úzkemu okruhu divákov, neviem, druhýkrát by som to už určite nepozerala. Tá druhá hviezdička je za soundtrack.

Pozlacený věk - Dobročinnost slouží dvěma cílům (2022) (epizoda)

Oh wow práve som zistila, že Louisa Jacobson (celým menom Gummer) je dcéra mojej obľúbenej Meryl Streep😁!!! Asi preto mi je odzačiatku sympatická. Táto epizóda ma donútila googliť makrónky a ich históriu :-).

Nejhorší člověk na světě (2021)

Na nórsku drámu The Worst Person in the World som bola celkom zvedavá, už samotný názov znie zaujímavo. Schválne som napísala drámu, lebo ku komédii to má ďaleko. Herečka Renate Reinsve je tu ako taký chameleón, niekedy vyzerala ako ona a niekedy ako Dakota Johnson. Mám rada severské drámy a ani táto nesklamala. Hlavná hrdinka tu presne vystihuje, kde asi sa v dnešnej dobe nachádza žena okolo tridsiatky, nie každá samozrejme! Ale je naozaj čoraz viac žien, ktoré skutočne nevedia, čo chcú robiť, či sa chcú usadiť, či chcú mať deti atď. Jej vnútorné rozpoloženie dobre vystihuje "kedy môj život začne?" alebo "pripadám si ako keby som hrala vedľajšiu rolu vo vlastnom živote"!!! Film má dobré dialógy, herecké výkony a je originálny!!! Ponúka divákovi aj zopár nečakaných prekvapení. Pre mňa najlepšia scénka je tá z filmového plagátu😉, ale veľmi zaujímavo je tu zobrazený aj účinok "mushroom" a ešte ma bavila aj celá kapitola na svadobnej hostine. Prečo mne také niečo ako Wedding crashing nikdy nenapadlo? :-) Aj keď sa s hlavnou hrdinkou nestotožňujem, film ukazuje viacero zaujímavých tém a je tak trochu aj na zamyslenie. Vidím to tak na 3 a pol možno 4*.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Skvelá zábava pre celú rodinu!

Heidi (2013) (seriál)

Tak roztomilé!