Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Recenze (57)

plakát

Too Hot to Handle (2020) (TV pořad) 

Je to jako napuštění mysli ledovou limetkovou šťávou. Show, při které vaše mozkové buňky mráz kompletně spálí, aby se znovu zrodily z popela jako Fénix. Cítím se jako nový člověk. Nemám slov.

plakát

What If...? - What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (2021) (epizoda) 

Jak se bude čaroděj, který umí vrátit čas, vyrovnávat se smrtí milované osoby? Tuto epizodu si troufnu nazvat nejlepším kouskem marvelovské seriálové tvorby. Po všech komediích se dočkáváme hutné atmosféry a dávky emocí v čele s nezaměnitelným Benedictem Cumberbatchem. Zajímavá je i určitá paralela s Shang-chim, ale těžko říct, zda šlo o záměr nebo náhodu. (nebo docházející fantazii tvůrců xD)

plakát

Reminiscence (2021) 

Hugh Jackman a Rebecca Ferguson v hlavních rolích přímo excelují. Společně s hlavním hrdinou skládáme mozaiku spletitého příběhu skrze vzpomínky lidí, přičemž potenciál tohoto prvku je především v závěru perfektně využitý. A přestože je to v podstatě detektivka, je to celé uhrané na emoce. Chválím také originální námět, který je v dnešní době nejrůznějších pokračování, spin-offů, prequelů a univers opravdovou vzácností. Když se k tomu přidá vynikající audiovizuální podívaná od Ramina Djawadiho a Paula Camerona, výsledek jednoznačně stojí za to.

plakát

Sebevražedný oddíl (2021) 

Docela dlouho jsem o tomto filmu přemýšlel, protože tohle je buď na plný počet nebo na odpad. Režisérovy nápady a provedení jsou tak originální, že si určitě zaslouží pozornost. Ale ten film celkově je ve všech ohledech přehnaná hrozná blbost. Vadila mi Rková akce, kterou osobně považuji za nejlacinější způsob, aby se jakýkoliv film vyšvihl do „hezkých“ čísel ať už hodnocení nebo finančního zisku. Pro kvalitní zážitek opravdu nepotřebuji vidět trhání rukou, drcení těl, praskání hlav či dokonce zapalování ptáčků (jasně, tak na to nechoď a nemel tady (-: ). Ale dobře, přes tohle se přenesu. Přes co se ale nepřenesu je celá ta zápletka, a hlavně finální třičtvrtěhodinová akce zcela bez nápadu. Prostě celý film je o tom zabít obří a naprosto příšerně vypadající mořskou hvězdici. Na druhou stranu musím říct, že jsem se několikrát u filmu skutečně zasmál, nejvíc asi při scéně, která jako by vypadla z reklamy na lázeňské oplatky.

plakát

Loki (2021) (TV seriál) 

Obsahuje spoilery: Smíchání milionu šíleností rozhodně nepovažuji za nějakou tvůrčí invenci. Na začátku to vypadá jako „zbytečná“ odbočka od příběhu, který známe, a nakonec se to zvrhne v opačný extrém v podobě totálního zničení reality, nebo čeho vlastně?! Nad tím, kam to pořád posouvají, už přestává rozum stát. Jinak i zde se nechali tvůrci zlákat neduhem moderních seriálů a takhle brutálně otevřený a napínavý konec, to jsem tedy hodně dlouho neviděl. Ať jen nekritizuji, tak Tom Hiddleston je super a Sophia Di Martino též. Samotný Loki ale trošku trpí syndromem Harryho Pottera a místo toho, aby sám něco dělal, tak příběhem jen proplouvá.

plakát

Black Widow (2021) 

Mám takový pocit, že vynikající Florence Pugh tady zastínila všechny a všechno ostatní. Lorne Balfe se svým soundtrackem rovněž nezklamal. Samozřejmě je to marvelovka klasického formátu, kde máme úvod, nějaký vývoj, větší akci uprostřed a totální destrukci na konci. Musím uznat, že mám pochopení pro lidi, které ty filmu už přestávají bavit. Čeho si ale naopak cením, je padouch, který není mocnější než všechno, co jsme dosud viděli, jak bývá u Marvelu zvykem. Objektivně bych dal 4, ale za tu Florence 5.

plakát

Očista navždy (2021) 

Film přesně dle očekávání – přeakčněná americká volovina, která vůbec nemá patu a vlastně ani hlavu. Tím nechci říct, že by mě to nebavilo, ba naopak. A když říkám americká, myslím opravdu fest americká. Zbraně ve slevě, uvědomělí vlastenci na každém rohu, střelba do vzduchu, hořící auta, Trumpova zeď… no záběry úplně jako z večerních zpráv. Docela by mě zajímalo, kolik za ten film padlo výstřelů. Opět tady máme hodné a zlé ve správném rasovém složení a neschybí ani všeliké poučky o tom, jak se k sobě mají dobří lidé správně chovat. Ale jinak jo, na vypnutí mozku super a ta písnička v závěrečných titulcích to skvěle podtrhuje.

plakát

Cruella (2021) 

Oceňuji, že je to něco trochu jiného, než bývá u Disneyho zvykem (smrt, alkohol???), ovšem cynickou poznámku si neodpustím. Jako ždímačka peněz se to sice netváří, ale všichni víme, jak Disney poslední dobou funguje. Pomalejší tempo příběhu tomu podle mě svědčí. Kdyby se vše nacpalo do 90 minut, nezbyde žádný prostor pro vynikající audiovizuální show, kterou tento film bezpochyby je. Emma Stone i Emma Thompson si své postavy skvěle podmanily, a že je to místy přitažené za vlasy, tomu paradoxně dodává šťávu. Ze scénáře v hlavě utkví především Cruellina nadmíru výstižná autocharakteristika „born brilliant, born bad and a little bit mad.“

plakát

Světlo a stíny (2021) (TV seriál) 

V hlavních rolích osudem zmítaná kartografka Alina Starkov, temný pán Kaspián, Viktor Krum, Kouzelník Pokustón a Peaky Blinders. Na seriálu mě nejvíc zaujala jeho výborná rovnováha, neboť ho lze sledovat jak ze seriózních, tak z komediálních důvodů. Ostatně tohle k žánru asi patří. Příběh je sice místy chaotický, ale za to je originální a po celou dobu jsem byl zvědavý, co bude dál. Jako fantasy od Netflixu je to určitě jedno z těch lepších. PS: Ten „milion Kruge“, to budou asi hodně dobrý prachy.  

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Ačkoli DC nemám v lásce tolik jako Marvel, tak tohle se opravdu povedlo. Tvůrci v čele se Zackem Snyderem si tentokrát dali obrovsky záležet na silné stylizaci. Zpomalené záběry, monology, flashbacky… všechno se to k sobě perfektně hodí. Skutečně to místy připomíná jiné Snyderovy počiny, jako např. 300 nebo Watchmen. Přál bych si vidět tento film v IMAXu, ale ta možnost asi nikdy nebude. Do budoucna se DC vydává jinudy, a to je podle mě opravdu škoda.

Reklama

Reklama