Vodnářka

okres Olomouc
Somehow. Somewhere. Potichu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 3.12.2017  19:05

Film má skvělý nápad a velké ambice a zároveň dost absurdních scén, kterými se propadá do balastu trapnosti a prázdných gest. Bohužel...

• 12.11.2017  08:34
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Je dobré nenechat se odradit první sérií, která je nuda, od druhé série už ale přidávám hvězdičku navíc..

• 22.9.2017  07:43

Neinspirovala se tady J. K: Rowling k Harrymu Potterovi?

• 9.9.2017  13:33

Svým ironickým příběhem dovede Woody ještě skvěle pobavit, pohledy do myšlenek hrdinů však již dávno ztratily svoje vtipně absurdní kouzlo, které příběhu dodávalo něco nového. Teď už se díky nim příběh akorát táhne a přitom neřeknou nic, co by běžný divák nedovedl vypozorovat.

• 8.9.2017  21:27
    Difficult People (TV seriál) (2015)

Dva docela neúspěšní třicátníci, co se "snaží" uspět ve světě showbusinessu, prorazit jako komici, ale někde uvnitř si to možná sami nedovedou představit a vlastně je nejvíc naplňuje cynické hejtování světa a všech, kdo jsou jenom trochu úspěšní nebo trochu šťastní. Téma, které není vlastně ani originální, ani zajímavé. S každým dalším dílem ale Julie, Billy, Arthur a ostatní baví víc a víc a při formátu deseti dílů o 23 minutách za sérii s na ně vlastně dívá moc dobře.

• 3.9.2017  17:37
    Tore tančí (2013)

Krutost, násilí, touha způsobovat bolest a týrat slabší. Je to hluboko v nás, v našich pudech? Proč? Může si oběť za svou bolest sama? Je víra cestou k nenásilí, je víra naivní cestou slabých, je víra levným terčem našich krutostí? Film nás zavede do spleti utrpení a absurdní nevinnosti, bez hodnocení, bez toho, aby nás tahal na jakoukoliv stranu. Jen chce, abychom přemýšleli abychom se ptali sami. A dělá to fakt dobře.

• 23.8.2017  08:08

Mám ráda Toma Tykwera.

• 19.8.2017  22:50
    Atypical (TV seriál) (2017)

Obvykle fakt nemám ráda tohle osekaně zjednodušené prezentování autistů jako těch chytrých asociálů, co milují pravidla, a ani nemusím tyhle naivně optimistické příběhy, bez větších problémů, s převážně dobrými konci a dobrými lidmi. Atypical má ale tak sympatické postavy, chytlavý příběh a kouzelnou Brigette LundyPaine, že mu všechny "nedostatky" s radostí odpustím :)

• 17.8.2017  08:16

"Je to taková naše černá skříňka..." Se vším, co o sobě nevíme, nesmíme vědět a vlastně ani nechceme vědět. Skupina rádoby blízkých přátel a partnerů při jedné večeři vyzkouší, co vše tyto skříňky během pár hodin prozradí. A kolik toho naše důvěra, touhy a předsudky unesou. Okouzlující, krásné a lehké.

• 1.8.2017  20:42

Řekla mu, teď spolu budem a budem spolu cestovat. Tak cestovali a byli spolu. A bylo to dobrý. Chvíli. Pak přišla realita, něco jako - když chci jíst a mít hezký oblečení, potřebuju peníze, když chci peníze, měl bych pracovat, když mám (nechráněnej) sex, budu mít pravděpodobně dítě. A o to bych se měl starat. Reakce každého z hrdinů je na situaci jiná a Bergmanem opravdu skvěle vyobrazená. Jde vlastně o dost jednoduchou zápletku, je ale zábavně odvyprávěná a doprovázená úžasnou kamerou, tak typickou pro Bergmanovy snímky. Jeden švédský kritik prohlásil, že "zobrazování domácího násilí a erotických scén mezi Bergmanovy silné stránky rozhodně nepatří, ostatní věci mu jdou ale výborně a tak mu to klidně odpustíme." S čímž rozhodně nemůžu nesouhlasit.

• 1.8.2017  09:12

"The absence of materal values is never worse than the absence of spiritual values." říká ke konci filmu švédský lékař, který se odstěhoval do Afriky, a tím vlastně shrnuje myšlenku snímku. Nemyslím si, jak tu píší ostatní, že by se měla vyjádřit ve dvaceti minutách, autor zobrazuje několik zásadních projevů tohoto problému. A také si nemyslím, že by šlo od nadsazení situace, to, že 50 % švédských domácností tvoří jen jedna osoba, je prokázané číslo. Tento trend se šíří vyspělými státy, sama jej na vlastní oči vídám také v Německu i u nás. Dokument zcela trefně a zároveň zábavně, bez patosu, zobrazuje téma, že nezávislost má své stinné stránky, že individualismus při vší kráse nemusí být lepší než přítomnost druhých, byť ne za každou cenu svobodně zvolených blízkých. Že přítomnost druhých právě dává člověku smysl a hodnotu. Nekritizuje, jen předává dál k vlastnímu názoru diváků.

• 6.7.2017  10:25
    Venku pršelo (studentský film) (2014)

Vlastně mi tam chybí nějaká myšlenka za tím vším. Nechat ji celou na divákovi je hrozně jednoduché a postrádá to smysl. Nechci odkrývání celého příběhu, mám ráda nejasné konce, ovšem s náznakem hloubky a promyšlenosti, nad níž bude divák fascinován. Ty v tomhle filmu bohužel chybí.

• 13.6.2017  18:54
    Backstage (studentský film) (2016)

Moc milé překvapení! Nebyla jsem si v začátcích jistá, jestli nepůjde jenom o pár hezkých záběrů na pece a info o teplotách pálení lidských těl. Ale čím víc se dostáváme do zákoutí strašnického krematoria, tím hlouběji jdeme do duše Iva Plačeka. Odpoví na všechny otázky, které napadají každého z nás, otázky o člověku, který čeká na rakev, když ta zajíždí kamsi do tmy. O smrti, životě, bohu a svých vášních přitom Ivo Plaček mluví s naprostou přirozeností, otevřeností a až vlastně naplňujícím klidem.

• 29.5.2017  13:53
    Na jezeře (TV seriál) (2013)

Vlastně pořád nejsem schopná určit, co si o tom seriálu myslím. Obecně, je dobré, že takové věci vznikají a mají producentskou i diváckou podporu. Dějově, no...já nevím. Proč se od příběhu malé těhotné ztracené holky dostáváme přes všechny ty nervy drásající spletence příběhů všech postav a tak trochu psycho detektivky, přes "jsme sourozenci" telenovelovou zápletku, až k docela trapně předvídatelnému rozuzlení? Proč seriál přináší takové množství zápletek a neskutečně málo rozuzlení? Proč příběh občas řeší situaci tím, že nechá jen tak jednoduše někoho umřít? Já pořád nevím a těch otázek je spousta. Ale vlastně mě to možná nějak sadisticky bavilo. A přitom jsem už vlastně nechtěla vidět víc. Ale hory tam mají fakt hezký.

• 29.5.2017  10:41

Drsný a Belgicky studený film o jednom bolestivě se táhnoucím víkendu, Sandřině až Sisyfovské cestě za překonáním arogantně absurdního úkolu a boji mezi nadějí a depresí. O lidech, jejich nejistotách, o jejich vypočítavosti, ale i o jejich obrovské touze pomáhat. Dvanáct rozhněvaných mužů bez silného happy endu, o překonání překážek, síle partnerského vztahu, o změnách. Tleskám Marion a bratrům Dardennovým za tak povedený výsledek, od něhož nejde po celou dobu odtrhnout zrak.

• 29.5.2017  09:13
    Morganovi (2009)

Opravdu dlouhá a neuvěřitelně nudná snaha o trochu romantické komedie.

• 23.3.2017  10:30

Uf. Bolestivý, drásavý, těžký od začátku do konce. Děsivě krásně zachycuje mediální svět, absurditu toho, jak jsou jím lidé pohlceni, ten zvyk od něčeho odvracet pohled, nesouhlasit s tím a přesto po očku fascinovaně zírat... Jak politická rozhodnutí nepatří za ně odpovědné osobě a moc jedince může být obrovská i absolutně žádná, podle toho, z jaké strany ji uchopí. Díky, že takové věci vznikají.

• 12.3.2017  16:18

Jedna hvězdička za to, že Diane Kruger je prostě pořád krásná a druhá za to, že se někdo ještě v roce 2004 odvážit točit takový šílený devadesátkový béčko.

• 12.3.2017  16:12

Příběh jedné dámy, která o dost víc dává, než si bere a jejíž život přetočí naruby jedna zpráva. Očima objektivu nahlížíme do světů jednotlivých postav snímku, sledujeme, jak se tato dáma a její okolí se zprávou vypořádájí, jak na ni reagují. Každý si projde svým vývojem, který nám režisér sděluje s pochopením, ale o to upřímněji. Divák se dostává do příběhu, učí se spolu s Vlastou i Laďou komunikovat, napjatě čeká, jak dopadne snaha vyléčit svět alternativními energiemi a nakonec se s lehkým úsměvem se vším smíří. Tak jako Vlasta. Co už taky člověku v tom životě zbývá.

• 6.3.2017  14:31

Kouzelné! Spolu s Divokými historkami nejlepší filmová (seriálová) svatba, co jsem kdy viděla.

• 28.2.2017  10:01

Unikitty je má star!

• 26.2.2017  14:10

Vlastně pořád netuším, proč se tento film točil a co si z něj mám vzít.

• 31.1.2017  06:24
    Toni Erdmann (2016)

Krásné. Výstižné. Kouzelné. Postava roku: roztomile nejoddanější asistentka.

• 30.1.2017  08:14
    Paterson (2016)

O tom, jak je ten každodenní, trochu stereotypní život krásný, když se na něj díváme správnými brýlemi. Skrze poezii, kreativní neustále se měnící nápady nebo sledování střípků příběhů zpoza baru... O tom, že většina životních situací se děje často jen pro pobavení nás a světa a je to tak fajn. A že žárliví psi jsou peklo.

• 25.1.2017  16:41
    Učitelka (2016)

Au. Beznadějnej, krutej, děsivej příběh. Hřebejk ho svou režií dostává přímo až k nám, ničí nás situací i myšlenkami, co dělat, jak to vše změnit, co s tím. Divák trpí s hlavními hrdiny a fascinovaně zírá, co jsou lidi pro falešný klid schopni udělat. Baví mě to a Hřebejk mě po dlouhé době mile překvapil. Respekt k hlavní herečce za skvěle zvládnutou roli a nebýt toho typického titulku, kdy se teda zase kdo a jak setkal, dala bych možná hvězdiček pět.

• 18.1.2017  14:14

No, vlastně vůbec nevím, o co v nových dílech šlo. Jen vyšly víc najevo věci, co mě na postavách štvaly, Lorelei s Lukem spolu pořád neumí komunikovat, Rory je mnohem větší rozmazlenej spratek, co se snaží manipulovat se světem kolem sebe a je nešťastná, když jí to nevychází, a Michel ještě otravnější. Tvůrci se snaží do příběhů dostat nějaký děj, ale jednotlivé zápletky spolu dohromady moc nehrají, jsou levné, bez významu, bez hloubky a nakonec se tam vlastně nic neděje. Jen Christopher je pořád sexy, Dean normální a proměna Emily okouzlující, dvě hvězdy za ně!

• 3.1.2017  09:56

Ke konci zbytečně natahované a zdlouhavé, zároveň pořád stejně kouzelné. Skvělá Dory, správnej Nemo, okouzlující Destiny a hustej Septopus!

• 28.12.2016  12:18
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Mám radost z každého nového český seriálu, který není Ulice nebo Růžovka, a ještě má myšlenku, nápad a docela fajn humor. Na druhou stranu nic nového mi seriál nepřinesl a kdybych nebyla nemocná, nevím, jestli bych vůbec měla chuť ho sledovat celý.

• 14.12.2016  11:49
    Mrazivá tajemství (TV pořad) (2016)

Ta myšlenka rozebrat pohádky a najít v nich všechny možné psychopatologie a trestné činy je výborná, podle mě ji však tvůrci vzali za špatný konec a zatímco přehlíželi spoustu jiných zajímavých okamžiků, rozebírali zbytečnosti a zápletky si tahali tak trochu z paty. Kromě nápadu však oceňuji také výbornou animaci.

• 14.12.2016  11:44
    Underground Comedy (TV pořad) (2014)

Honza Geryk a Tomáš Reitz jsou moc super, stand-upy ostatních mají pár světlých okamžiků, ale jinak marně hledám jejich smysl, vtip a pointu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20