• Krátkometrážní

Aaltra (2004)

Trvá sice nějakou dobu, než si člověk zvykne na ten specifický humor, poetiku a styl vyprávění, který snímek má, po nějaké době ale objevíte zvláštní kouzlo filmu, které vás jaksi donutí splynout z celým filmem.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

I když je tu špatných kritik na Harryho spousta, já se teda nenudila ani minutu a to tady v komentářích tolikrát zmiňované 'natahování' bych v případě Harryho Pottera klidně zvýšila.

Sedm (1995)

"Hemingway jednou napsal: 'Svět je nádherné místo a to stojí za to, za něj bojovat.' Souhlasím s tím druhým."

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Už jenom téma filmu - jakýsi monolog vraha Johna Lennona pár dní před osudnou vraždou - je dost zkaženo myšlenkou, že právě Lennonovi nejbližší si přesně tohle nepřáli. A nakonec...film stejně nepřináší nic nového, nic zajímavého, nic, čím by se člověku vryl do paměti. Zachraňuje ho pouze Jared Leto.

Satanské tango (1994)

Jedna hvězdička pro kameramana, že vydržel všechny ty dlouhý záběry, jedna pro střihače, že těch milion minut sestříhal, jedna všem divákům, co vydrželi celých sedm a půl hodiny a ta čtvrtá jen tak, pro mě, abych si tu před všemi těmi Tarrovskými nadšenci a profesionály nepřišla jak ignorant :)

Samotáři (2000)

Ti lidi jsou možná blázni, ale upřímně - nepoznáváte se v nich aspoň trošku? Nejsme většinou úplně mimo, a když náhodou ne my, tak zcela určitě ti okolo nás? Nechceme každý někdy někoho obejmout, zmizet v kouzelníkově krabici, zapomenout, zhulit se a být naprosto v pohodě? Není někdy jednodušší najít UFO, než to, co hledáme? Výborná komedie, nezapomenutelné hlášky, fajn hudba i drama jednoduše o lidech. Filmy Davida Ondříčka mě baví a Samotáři patří k mým nejoblíbenějším filmům celkově.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Napsala bych průměrná podívaná, jako adaptace počítačové hry má však film až překvapivě silný a propracovaný děj. Takže ne, že bych se skvěle bavila, ale byla jsem příjemně překvapena. A hlavně... Do you know that an ostrich can get suicidal thoughts?:)

Usnula jsem (2008) (studentský film)

Hlavně neusnout na hrobě:)

Sociální síť (2010)

Možná jsem měla příliš velká očekávání, ale první část byla naprosto bez děje a ta druhá to zachraňuje jen tak, aby se neřeklo..

Kmenový jazyk (2009) (studentský film)

Chvílemi svými bizarně hrůznými obrazy připomíná Lynche, chvílemi jen lehce poetický sen. Každopádně má v sobě něco, co diváka přitáhne. Snad je to absurdnost, zdánlivá nesmyslnost a bezbřehost celého života, snad jen zmatené ranní probouzení z roztodivných snů.