GIK

GIK

Česko

Twitter: GIK

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Čekání na Patrika (1988)

  Tajfun Monika Kvasničková, bomba písničky i skvělá filmová hudba, supr taneční čísla, tempo, vtip, hlášky, správně natvrdlej Matásek, frajer Pomeje, krásná Helenka a ta nejlepší móda a účesy zlatých osmdesátých! Nejlepší propojení písní, hudby a filmu. Řekl bych, životní role Jirky Pomeje. Škoda, že dál nehrál tyhle sympatické frajery a vrhnul se na producenta pochybných filmů. Nemusí to každému sednout. Je to jiný než ostaní filmy. Už ten ulítlej začátek.

 • poster

  Přijela k nám pouť (1973)

  Hezké písně Petra Skoumala, perfektní Yvetta Kornová, skvělá atmosféra svátku, kdy přijela pouť. Výkony všech herců jsou naprosto přirozené a uvěřitelné. Obrovská škoda neskutečného talentu Yvetty Kornové. Když začala v devatenácti chlastat, měl jí Jirka dát pořádně přes držku!

 • poster

  Každý mladý muž (1965)

  Vynikající Landovský a Vyskočil. Landovský je prostě profík, nemá chybu, ale především bych chtěl vyzdvihnout mladýho Vyskočila, který hraje rovněž famózně. Celý film je prostoupen pěknou hudbou. Ať už to jsou vojenské písně nebo roková muzika. Film dále charakterizuje humor a vysoká umělecká úroveň. Každý záběr je nesmírně pečlivě připraven. Dojemné a zároveň úsměvné scény, to vše lze najít ve filmu z vojenského prostředí. Náročné natáčení zvládlo duo Juráček - Milič (produkční) na jedničku.

 • poster

  Karlovarští poníci (1971)

  Krásná hudba. Některé její tóny dovedl Jiří Sternwald k dokonalosti v pohádce Honza málem králem. Pěkný film o kamarádství mezi dětmi, které může skvěle fungovat, i když mezi nimi existuje velká jazyková bariéra. Dobrý výkon od dětských herců, mezi kterými funguje chemie. Škoda, že hlavně Barbara Land už později nehrála.

 • poster

  S čerty nejsou žerty (1984)

 • poster

  O statečném kováři (1983)

 • poster

  Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

  V porovnání s posledními výtvory čt uvedenými u příležitosti vánočních svátků v roce 2007 skutečně překrásná pohádka. Vtipná, ke konci napínavá, s dějem, povedenou hudbou, milou a krásnou princeznou a dalšími sympatickými hereckými představiteli.

 • poster

  Truman Show (1998)

  Film natočený podle skutečnosti. Je o nás, o našem životě. My všichni jsme true man nebo true woman (anebo fake transgender...). Stejně jako Burbank žije pod obrovskou kupolí i my všichni žijeme v ještě mnohem větší verzi Truman show. Pravdivý film - Pravdivé Představení.

 • poster

  Oni žijí! (1988)

  Dokumentární film.

 • poster

  Society (1989)

  Podle skutečnosti. Jen lehce nakašírované.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace