Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční
  • Krimi

plakát

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Škoda času. Namísto hororu feministická agitka. Slovo "tendenční", naučili jsme se, když jsme se učili umění nebo aspoň řemeslo brát. A co bylo tendenční, bylo tabu, protože podprůměrné, protože sloužící nějaké tendenci, spíš než sobě. Tak tento film je tendenční víc než dost. Škoda. A nejen času.

Megamysl (2010)

Příjemné překvapení, i když mě překvapilo i to, jak je to "starý" film. A taky jak je rychlý a chytrý. Pobavili jsme se, já i Marča! (moje dcerka :D )

Rodokmen krve (2018)

Dobře myšleno (asi), příliš složitě vyprávěno. Škoda. Jako by Medem chtěl být Almodovar. Ale proč by měl, že jo?

plakát

Svět pod hlavou (2017) (TV seriál)

Pěknej nápad, scénář, herecké výkony i režie. Občas dialogy zašustí papírem, občas zbytečně doříkávají to, co je evidentní, ale opravdu málokdy. Nadstandardní seriál pro covidové karantény i lepší časy. Zhlédnuto na Netflixu.

plakát

Zip & Zap a kuličkový gang (2013)

Dítě, jednak opilý, ale likérovým bonbónem, to je dobrý na druhou a jinde se snad nedá vidět.

Chata na prodej (2018)

Hezká drobnost. Chytilovská, ostatně paní Synková tady paní Věru docela věrně hraje.

Ho! (1968)

Wow. To jsem neznal. Všechno pro slávu...

Úhoři mají nabito (2019)

Všecky ty hejty a hlavně kritika pana Fuku s jejich komentáři nechápu. To u filmu spali? Film má příliš ambiciózní ideu, velmi složitou, a je roztříštěný. Ale je to solidní televizní film, v kině bych byl rozpačitější z jeho zábavnosti než u telky, v ní je to zas až příliš náročné. Lidi, co chtějí brát spravedlnost do svých rukou, znám., i bývalí spolužáci mají takové spasitelské vlhké sny. Jsou směšní, ale rozumím jim, aspoň někdy, jsou produkty těžko srozumitelné doby. Tenhle film není kdovíjaká řachanda, ale pár úsměvů, hořkých, vyloudí. Aluze na jiné filmy nebyly jistě nutné. Slovo postmoderna už je dnes staré, ale pořád se ještě někdy hodí. Morální nejistota a nekonsistence tohoto bezbožného národa je tu ukázána pěkně.

plakát

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film)

Docela případná variace na televizní revuální kravinky 60. let. Proč ne? Akorát ty hlasy. Ale možná takový hlasy jako tehdy už nemůžou bejt. Nejsou. Tři oktávy u Evy Pilarové, místo třech oříšků pro Popelku, že. Rest in peace, Pilarko. Muj děda tě miloval. ... ... A babička žárlila. Cha cha.

Parazit (2019)

První část krásně vtipná, druhá politická, bohužel, a málo srozumitelná pro ty, kdo tam nebyli nebo neznají historii Jižní Korey. Srovnání s Pulp Fiction pouhá marketingová zkratka.